Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar atvykstantieji dirbti iš Baltarusijos kelia pavojų Lietuvos saugumui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

„Pajūrio naujienų“ skaitytojai kviečiami išrinkti 2023-ųjų Metų žmogų!

Saulius Paulius BYTAUTAS
Auksė ANTULIENĖ
Romaldas SAKALAUSKAS
Lukas KUBILIUS
Simona MONTVYDAITĖ-KAYA
Virginijus BRAZAUSKAS
Dovydas BAJORAS
Tadas ROMEIKA
Janė LEŠČIAUSKIENĖ
Daiva DUDĖNIENĖ
Gražina KATKUVIENĖ
Gintaras ŽIOBAKAS
Komentarų topas

(82) 2006-10-24

Pirmieji pristatė kandidatus į vietos valdžią

 • Vitalija VITKAUSKIENĖ
 • Pirmas puslapis
Liberalų demokratų kandidatai į Kretingos rajono savivaldybės Tarybą su tądien Kretingoje viešėjusiais partijos lyderiais.

Šeštadienį partijos Tvarka ir teisingumas (liberalai demokratai) kandidatai į Kretingos rajono savivaldybės Tarybą išsirikiavo Kretingos rajono policijos komisariato salės scenoje prieš Kretingos miesto ir rajono gyventojus. Kandidatų į rajono Savivaldybės Tarybą 2007 metais vasario 25 dieną vyksiantiems rinkimams sąrašo lig šiol nepaviešino nė viena į Kretingos rajono savivaldybės valdžią nusitaikiusi politinė partija. Liberalai demokratai tą padarė pirmieji.

- Kodėl taip anksti pristatome kandidatus į savivaldybių tarybas? Atiduodame juos jūsų teismui. Svarstykite, vertinkite, ar jie verti atstovauti jums, kad po rinkimų nenuviltų jūsų ir partijos Tvarka ir teisingumas,- susirinkusiems kalbėjo partijos Tvarka ir teisingumas (liberalai demokratai) pirmininkas, nušalintasis šalies prezidentas Rolandas Paksas.

Pristatyti kretingiškiams kandidatų į rajono Savivaldybės Tarybą su R.Paksu buvo atvykę jo pavaduotojai Evaldas Lementauskas ir Valentinas Mazuronis, kuris yra ir Liberalų demokratų frakcijos seniūnas Seime, partijos atstovė spaudai Jūratė Overlingienė, kuratorius Klaipėdos apskričiai Valerijonas Bernotas.


Informacija iš rajono Savivaldybės

 • Vitalija VITKAUSKIENĖ
 • Savivaldybėje

Pardavė mokyklos pastatą

Kretingos rajono savivaldybė už 150 tūkst. litų pardavė buvusios Kurmaičių pagrindinės mokyklos pastatą Tūbausiuose. Pastatą su apie 1 ha sklypu įsigijo Klaipėdos rajono gyventojas.

Apšiltins “Ąžuoliuką”

Kretingos rajono savivaldybė iš Ūkio ministerijos programos “Energijos taupymo projektų įgyvendinimas” gavo 602 tūkst. Lt. Pinigai skirti Kretingos lopšelio-darželio “Ąžuoliukas” pastatui apšiltinti. Dar 107 tūkst. Lt šiam tikslui iš savo biudžeto skyrė rajono Savivaldybė.

“Bus pakeisti pastato langai, sumažintas jų dydis, dalis langų bus užmūryta. Bus pakeistos išorinės durys, apšiltintos visos išorinės sienos”,- sakė rajono Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Puidokas apie būsimą “Ąžuoliuko” pastato renovaciją.

“Ąžuoliuko” pastato apšiltinimo techninis projektas yra parengtas. Rajono Savivaldybė skelbs konkursą darbus atliksiančiam rangovui parinkti. Iki 2007 metų lapkričio 1 d. visi numatyti pastato apšiltinimo darbai turėtų būti užbaigti.

Rajono Savivaldybė lėšas “Ąžuoliuko” pastato remontui bandė laimėti iš ES fondų, deja, nesėkmingai. Ir šįkart skirtų 709 tūkst. Lt neužtenka pastatui galutinai apšiltinti - lieka neapšiltintas stogas.

Rengs projektą Pastauninkui išvalyti

Iš ES struktūrinių fondų rajono Savivaldybė gavo 72 tūkst. 500 Lt parengti studiją ir techninį projektą per Kretingą tekančiam Pastauninko upeliui su tvenkiniais miesto centre (prie vasaros estrados ir Pranciškonų gimnazijos) išvalyti. Studija parodys upelio ir tvenkinių būklę, leis nuspręsti, kokių reikia imtis priemonių Pastauninkui ir tvenkiniams išvalyti. Turėdama techninį projektą, rajono Savivaldybė kitąmet teiks ES fondams paraišką dėl pinigų valymo darbams atlikti.


Sieks aktyvinti moksleiviją

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Švietimas
Giedrė Malūkaitė iš Pranciškonų gimnazijos tapo Lietuvos mokinių parlamento nare.

Giedrė Malūkaitė iš Pranciškonų gimnazijos tapo Lietuvos mokinių parlamento (LMP) nare. Antrokė gimnazistė rajono moksleiviams atstovaus ketvirtajame LMP.

„Dirbdama parlamente sieksiu aktyvinti mokinius, kad kuo mažiau būtų abejingų, kad domėtųsi ne tik savo gyvenimu, bet ir aplinkiniais, kultūra“, - sakė G.Malūkaitė.

Gimnazistė mano, kad būtina kelti klausimą dėl moksleivių saugumo mokyklose, dėl integravimo tų, kurie nenori mokytis, kelia pavojų bendramoksliams ir mokytojams.

Į LMP renkami 95 mokiniai dvejų metų kadencijai. Parlamentas atstovauja visų Lietuvos miestų ir rajonų mokiniams. Parlamentas susitinka rudens ir pavasario sesijose. Tarp sesijų bei sesijų metu parlamentarai dirba komitetuose, regioninėse bei iniciatyvinėse grupėse.

Pagrindinės LMP funkcijos: atstovauti Lietuvos mokinių interesams, ginti jų teises, analizuoti mokiniams aktualius norminius aktus, spręsti mokiniams svarbias problemas, reaguoti į visuomenės aktualijas. Mokinių parlamentas šias funkcijas įgyvendina priimdamas rezoliucijas, savo poziciją reikšdamas oficialiais kreipimaisis, viešaisiais laiškais, mokiniams ir jaunimui aktualiais klausimais, inicijuodamas diskusijas bei rengdamas projektus.

Komisijai teko nelengva užduotis – dviem moksleiviams surinkus vienodą balų skaičių, nugalėtoja paskelbti jaunesnę pretendentę. Iš kairės – Dalia Meškienė, Inga Kutelienė, Kristina Mickienė ir Donatas Strazdauskas.

Rinkimai į LMP vyko keliais etapais. Pirmiausiai rinkimai įvyko mokyklose. Moksleiviai, gavę daugiausiai balsų savo mokyklose, susitiko rajoniniame rinkimų etape.

Šiemet tapti LMP nariais pretendavo: Justė Malinauskaitė iš Darbėnų vidurinės mokyklos, Giedrė Malūkaitė iš Pranciškonų gimnazijos, Artūras Ketlerius iš Marijono Daujoto vidurinės mokyklos, Edita Tumpytė iš Vydmantų vidurinės mokyklos, Monika Šapalaitė iš Salantų gimnazijos, Erika Strakšaitė iš Simono Daukanto vidurinės mokyklos, Domas Žemaitis iš Jurgio Pabrėžos gimnazijos ir Martyna Valužytė iš Kartenos vidurinės mokyklos. Paskutiniame etape G.Malūkaitė ir D.Žemaitis surinko po vienodą balų skaičių. Komisija, vadovaujama mokytojos Dalios Meškienės, paskelbė, kad rinkimus laimėjo, kaip tai nurodyta nuostatuose, jaunesnis moksleivis – tai yra G.Malūkaitė.

Pirmajame parlamente rajono moksleivių interesus gynė Mindaugas Žilinskas iš Pranciškonų gimnazijos, antrajame – Dovydas Bajoras iš Darbėnų vidurinės mokyklos ir trečiajame – Monika Norkutė iš Vydmantų vidurinės mokyklos.


Penktojoje rajono kaimo bendruomenių ir nevyriausybinių organizacijų idėjų, veiklos ir prekybos mugėje buvo paskelbtos trys nominacijos, kurių viena pakeis kasmetinių mugių organizavimo tvarką.


Kretingos politinėje padangėje sparnus skleidžia dar viena politinė partija - Petro Auštrevičiaus vadovaujamas Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis. Šį rudenį įsisteigusio partijos Kretingos skyriaus pirmininke išrinkta Jokūbavo pagrindinės mokyklos mokytoja Renata Bumblienė, pavaduotojais - Ūkio banko Kretingos skyriaus valdytoja Nijolė Puidokienė ir Kūlupėnų pagrindinės mokyklos direktorius Vidas Kelpša.

Į Lietuvos liberalų sąjūdį įsilieję kretingiškiai pritaria partijos siūlymui taisyti Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymą numatant, kad tarybų nariai renkami ne tik pagal partijų sąrašus, bet ir tiesiogiai pačių gyventojų, vienmandatėse apygardose.

Savivaldybių tarybų įstatymo pataisos iniciatoriai yra įsitikinę, jog dabartinė rinkimų tvarka, kai į rajonų ar miestų savivaldybių tarybas patenkama pagal politinių partijų sąrašus, yra ydinga: pagal sąrašus valdžion išrinkti vietos politikai nepalaiko ryšių su gyventojais, nežino jų poreikių. Tarybų nariai dažnai net nežino, kuo jo rinkėjai gyvena, skundžiasi. Tokių “sąrašinių” tarybų nariai yra priklausomi ne nuo rinkėjų, o nuo juos iškėlusių partijų valios. Būdami sąrašiniai, jie dalijasi kolektyvine atsakomybe už priimamus sprendimus. O sena tiesa byloja - už ką atsako visi, neatsako niekas.

Liberalsąjūdiečiai siūlo vienmandatėse apygardose tiesiogiai rinkti pusę (Kretingos rajono savivaldybės Tarybos atveju narių skaičių tektų vienu didinti arba mažinti, kadangi šiandieną Taryboje yra nelyginis narių skaičius - 25) tarybos narių. Ką reiškia rinkimai vienmandatėse apygardose? Tai, kad savo atstovą į tarybą rinktų konkrečios gyvenvietės ar miesto kvartalo žmonės. Į tarybas galėtų kandidatuoti ir nepartiniai asmenys.

Liberalų sąjūdžio atstovai tvirtina, jog siūloma savivaldos reforma vietos valdžią padarytų artimesnę gyventojams, taigi ir labiau demokratišką. Tam, kad Seimas pradėtų svarstyti siūlomą Savivaldybių rinkimų įstatymo pataisą, reikia, kad siūlymui pritartų ne mažiau kaip 50 tūkstančių rinkimų teisę turinčių Lietuvos Respublikos piliečių. Parašus Kretingoje renka Liberalų demokratų sąjūdžio Kretingos skyriaus nariai. Dėl pasirašymo kreiptis tel.: 8-650 26779, 8-657 98766, 8-698 73340.


 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Iš policijos suvestinių

KRETINGA

ŽEMAIČIŲ g.

Sekmadienį kretingiškis pastebėjo, jog yra išdaužtas jam priklausančio automobilio ,,Audi 100 AVANT”, stovėjusio namo kieme, galinis stiklas, sulaužytas valytuvas. Automobilis draustas, apsauginė signalizacija buvo įjungta.

KŪLUPĖNAI.

Sekmadienį 18 metų kūlupėniškis V.V., vairuodamas automobilį ,,Audi - 100”, ties paštu važiuodamas atbuline eiga pertrenkė į kelią išėjusį 21 metų to paties kaimo gyventoją. Nukentėjusysis buvo išvežtas į ligoninę ir po apžiūros priėmimo skyriuje, diagnozavus galvos ir krūtinės sumušimus, bei kaktos muštą žaizdą, išleistas gydytis ambulatoriškai.

DARBĖNŲ – LAUKŽEMĖS – S.ĮPILTIES kelias.

Šeštadienį 18 metų vydmantiškis M.Z., būdamas neblaivus (0,83 promilės girtumas), neturėdamas vairuotojo pažymėjimo, vairuodamas automobilį „Audi 100“, išvažiuodamas iš kiemo nepraleido pagrindiniu keliu važiavusio automobilio „Opel Calibra“, vairuojamo Medamiškių kaimo gyventojo, ir su juo susidūrė. Eismo įvykio metu žmonės nenukentėjo, apgadinti abu automobiliai.


Gulbiukas skraidyti dar neišmoko

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Gamta
Prie Akmenos upės užtvankos, žemumoje ant akmens stovinti ir neskrendanti gulbė sukėlė laikraščio skaitytojų susirūpinimą – o gal paukštis yra sužeistas.

“Pajūrio naujienų” skaitytojų rūpesčiu pagalbos vėl šaukėsi gulbių jauniklis: skaitytojai, pastebėję, jog prie Akmenos upės užtvankos, žemumoje ant akmens stovintis paukštis nei skrenda, nei kur plaukia, klausė – galbūt jis yra sužeistas.

Kretingos rajono valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos veterinarijos gydytojas, atsakingas už gyvūnų gerovę, Kazys Vasiliauskas pasirūpino gulbių jaunikliu. Jau nebe pirmus metus stebintis žiemoti pasilikusių ir žmonių beveik prijaukintų gulbių elgesį mūsų mieste bei “Vienkiemio” sodyboje, veterinarijos specialistas spėja, jog tai yra praėjusiais metais vėlgi skaitytojų rūpesčiu gelbėtos gulbės jauniklis. “Kadangi patelė yra be vieno sparno, ji savo vaikų neišmokino skristi. Taigi žmonių pastebėtas jauniklis, “nučiuožęs” nuo užtvankos, nebegalėjo ant jos užskristi. Pabandžiau prisivilioti gulbiuką – pavyko. Sugavęs jį užkėliau ir paleidau plaukti”, - pasakojo K.Vasiliauskas, praėjusiais metais išgelbėtąją gulbę pavadinęs Džordžu.

Specialistas spėja, kad ir Džordžo šeimos jaunikliai pasiliks žiemoti. Tai sukels rūpesčių, kadangi per žiemą gulbes reikės kažkam išmaitinti.

Gulbės mūsų mieste plaukioja Akmenos upe, labai dažnai jos būriuojasi Jolandos ir Algimanto Šoblinskų sodyboje “Vienkiemis”. Čia jos gauna maisto.

Džordžo šeima šiemet išperino 4 jauniklius. Vienas, kaip pastebėjo K.Vasiliauskas, yra dingęs, galbūt – netgi žuvęs. Trys jaunikliai būna su tėvu ir motina.

Skristi nemokėjęs gulbiukas, galima sakyti, - jau ir visas gulbinas. “Paukštis gerai išsivystęs, sveria ne mažiau kaip 10 kilogramų”, - įspūdžius iš paukščio “gelbėjimo operacijos” pasakojo K.Vasiliauskas.

Laiku skristi neišmokę gulbių jaunikliai, be abejo, skristi dar išmoks. Bet vargu, ar jie, kaip ir tėvai, tapę beveik prijaukinti, maitinami žmonių, beišskris į šiltus kraštus.


Meldėsi už geradarius

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Parapijose
Maldos namų dešimtmečio proga rajono meras Valerijonas Kubilius įteikė dovanų Vydmantų parapijai, kurios komiteto vadovė yra Birutė Viršilienė.

Maldos namų įkūrimo dešimtmečio proga Vydmantų ir aplinkinių kaimų tikintieji meldėsi už geradarius, kurių gera valia buvo suremontuoti jų maldos namai.

Vydmantų maldos namai įsikūrė buvusiojoje pradinėje mokykloje. Remonto darbams rajono Taryba skyrė 27,5 tūkst. Lt. Nors pinigai nebuvo dideli, tačiau Kretingos seniūno Antano Gedmino žodžiais, jų užteko. Remontuojant maldos namus buvo apsieita su daug mažesne suma, negu vydmantiškiai buvo apskaičiavę, kad gali prisireikti. Taip, seniūno tvirtinimu, nutiko dėl to, kad daugelį darbų atliko patys bendruomenės žmonės, o dirbantieji pagal patentus paėmė tik menką užmokestį.

Apie 100 kv.m užimantys maldos namai, kurių iniciatorė - vydmantiškė Birutė Viršilienė, buvo įkurti sujungus dvi klases. Naujai perklotos grindys, sutvarkytos lubos, durys, langai, įrengtas tualetas. Vietos užteko netgi zakristijai. Klauptus, kuriuose telpa 70 žmonių, pasidarė patys vydmantiškiai.

Padėkos Mišias, kuriose dalyvavo ir rajono Savivaldybės vadovai, aukojo Palangos klebonas Algis Genutis.

Remonto darbai buvo atlikti vasarą.

Bažnyčios idėjos vydmantiškiai neatsisako. Jau parengtas ir projektas, o vietoje, kurioje numatoma ją statyti, įrengtas ir pašventintas kryžius.

Pagal projektą, bažnyčia turėtų būti statoma kartu su laidojimo namais ir namu klebonui. Visa tai kainuotų apie pusantro milijono litų. Pasak seniūno, projektas greičiausiai bus keičiamas, paliekant tik bažnyčią, taip statybos išlaidas mažinant bent iki milijono litų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas