Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar atvykstantieji dirbti iš Baltarusijos kelia pavojų Lietuvos saugumui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

„Pajūrio naujienų“ skaitytojai kviečiami išrinkti 2023-ųjų Metų žmogų!

Saulius Paulius BYTAUTAS
Auksė ANTULIENĖ
Romaldas SAKALAUSKAS
Lukas KUBILIUS
Simona MONTVYDAITĖ-KAYA
Virginijus BRAZAUSKAS
Dovydas BAJORAS
Tadas ROMEIKA
Janė LEŠČIAUSKIENĖ
Daiva DUDĖNIENĖ
Gražina KATKUVIENĖ
Gintaras ŽIOBAKAS
Komentarų topas

(81) 2006-10-20

Vydmantuose kvepia žuvimi

 • Aldona KAREČKAITĖ
 • Pirmas puslapis
Šviežia žuvis, atkeliavusi iš žvejų bei įvairių firmų, apdorojama šiuolaikiškai įrengtame ceche.

Nuo šiol Vydmantuose galima įsigyti šviežios bei rūkytos žuvies. Čia duris atvėrė nauja uždarosios akcinės bendrovės “Taurys” žuvies parduotuvė. Šalia įsikūrė ir žuvies apdirbimo cechas.

Žuvį ruošia pagal savo receptus

Pasak bendrovės vadovės Ainos Kučinskienės, ji ir anksčiau turėjo patentą prekiauti žuvimi. Žuvį pirkdavo Klaipėdoje, o parduodavo Palangoje. Tačiau toks kraustymasis su dėžėmis atsibodo ir buvo nuspręsta rimčiau imtis šio verslo.

Vydmantuose ji išsinuomojo anksčiau buvusios ir gerą vardą turėjusios mėsos parduotuvės patalpas.

Pagal visus Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos reikalavimus įrengti žuvies valymo, rūkymo, sūdymo cechus bei kitas patalpas, iš viso užimančias apie 400 kvadratinių metrų, nebuvo lengva. Bet, pasak A.Kučinskienės, šios tarnybos žmonės buvo geranoriški, negailėjo patarimų, todėl vyko nuoširdus bendradarbiavimas.

Dabar čia įrengti šiuolaikiški cechai, pagalbinės patalpos. Nors darbuotojų nedaug – apie dešimt, bet įrengtas ir poilsio kambarys, kur jie gali užkąsti ir pailsėti.

Žuvį bendrovė perka iš žvejų bei įvairių firmų. Parduotuvėje galima įsigyti per dvidešimt rūšių vien atšaldytos ar šviežios žuvies gaminių: starkio, menkės, jų filė, upėtakių, lašišos, plekšnės ir kt. Didžiulis ir karštai bei šaltai rūkytų žuvų pasirinkimas.


Vaidotas Endriuška:

- Jokio. Žiūrėjau per televiziją: sena moteris, kaip ir kitos jos amžiaus – visi iš tos pačios mėsos esam. Jos titulas man ir kitiems paprastiems žmonėms nieko nereiškia. Gal ji ir svarbi mūsų ponams. O Anglijoje karalienė – tik simbolinis titulas. Valstybėje ji nevaidina jokio vaidmens, viską sprendžia parlamentas.

Joana Puškorienė:

- Gerą įspūdį. Man labai patinka tokios elegantiškos, išdidžios, savo vertę žinančios moterys. Karalienė yra ir labai protinga, ji gali pašnekėti visomis temomis su aukščiausiomis valstybių galvomis. Atvažiavusi pas mus, ji sužinojo apie Lietuvą, ir išvažiavo patenkinta. Ir mums gerai, kad atvažiuoja tokios garbingos asmenybės.

Aldona Bakstienė:

- Didelį. Visgi gilias tradicijas turinčios monarchijos atstovė atvyko į Lietuvą. Mūsų šalį pagaliau pagerbė karališkoji šeima, o tai reiškia didelį pripažinimą Lietuvai. Mums – didelė garbė. Biudžeto pinigų, aišku, Karalienės priėmimui išleista nemažai. Bet juk patys žinome, nori gero baliaus – teks paišlaidauti.

Daiva Stonkuvienė:

- Labai gerą. Buvo įdomu žiūrėti, kaip mūsų šalis mokėsi ir pasiruošė priimti Karalienę – viskas, atrodo, ėjo tiksliai kaip šveicariškas laikrodis. Ir tai įvertino pati Karalienė. Elžbieta II man yra žavi asmenybė: būdama tokio garbaus amžiaus ji nesėdi vietoje, o važinėja, lanko valstybes, domisi kitų tautų gyvenimu.


Nuo savaitės pradžios Salantų policijos nuovados pareigūnai darbuojasi naujai suremontuotose patalpose Salantų seniūnijos pastate.

Pirmajame Salantų seniūnijos pastato aukšte policijos nuovadai atiduoti du kabinetai. Pareigūnams įsikurti Policijos departamentas skyrė 35 tūkst. Lt. Už juos buvo pakeisti langai, durys, grindų danga, įrengta laikino sulaikymo kamera, kurioje jau pabuvojo trys piliečiai.

Salantų nuovadoje dirba keturi pareigūnai: nuovados viršininkas Žydrūnas Kazlauskas ir trys apylinkių inspektoriai – Robertas Neverauskas, Marius Martišius ir naujai priimtas Tomas Kubilius. Naujajam apylinkės inspektoriui patikėta Imbarės seniūnija.

Kaip sakė nuovados viršininkas Ž.Kazlauskas, kol kas į naujai suremontuotus kabinetus teko sunešti senus baldus, tačiau tikimasi, kad Policijos departamentas skirs lėšų naujiems įsigyti. Policija turi 2005 m. laidos visureigį „Mitsubishi“ bei 1993 m. laidos „Volvo“.

„Rajono Tarybai nusprendus, šie du kabinetai Salantų policijos nuovadai suteikti pagal panaudos sutartį penkeriems metams, - sakė rajono Policijos komisariato viršininkas Jonas Petrikas. – Policija moka už komunalinius patarnavimus, telefonus.“

Dėl techninių problemų Salantų nuovados pareigūnai negali naudotis Vidaus reikalų ministerijos internetu.

Pastatas, kuriame iki šiol darbavosi Salantų policijos nuovados pareigūnai, priklausė policijai. Tačiau jis buvo avarinės būklės, o remontui reikėjo didelių pinigų. Todėl, pasak J.Petriko,kartu su Savivaldybe buvo nutarta nuovadą įkurdinti seniūnijoje.

Dėl to ir gyventojams patogiau, nes visa valdžia įsikūrė po vienu stogu, ir darbuotojams, nes pagerėjo darbo sąlygos. Senojoje nuovadoje nebuvo ne tik šildymo, bet ir tualeto. Laikinojo sulaikymo kamera buvo įrengta nešildomame koridoriuje.


Renkami prašymai nuostolius kompensuoti

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Žemė ir ūkis

Šiuo metu seniūnijų žemės ūkio specialistai renka paraiškas iš žemės ūkio subjektų, patyrusių nuostolius dėl vasaros sausros.

Rajono Žemės ūkio skyrius rekomendacinį raštą dėl Nepalankių meteorologinių reiškinių žemės ūkiui padarytos žalos apskaičiavimo iš Žemės ūkio ministerijos gavo rugpjūčio mėnesį. Tačiau mūsų rajone šie duomenys buvo pradėti rinkti jau liepos mėnesį. Pasak rajono Savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vyresniosios specialistės Ingridos Augutienės, mūsų rajono ūkininkai yra aktyvūs – jie patys inicijavo ankstyvą paraiškų dėl nuostolių atlyginimo teikimą. Tad kai skyrius gavo Žemės ūkio ministerijos rekomendacinį raštą, paraiškų rinkimas rajone buvo jau įpusėjęs.


Sėkmės garantas – tarpusavio sutarimas

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Žemė ir ūkis

Vaineikiuose ūkininkaujantys Alina ir Juozas Butkevičiai prieš gerą dešimtmetį nė negalvojo, kad kada nors teks užsiimti tokiu darbu. Tolimųjų reisų vairuotoju dirbęs Juozas Butkevičius sako, jog apie ūkininkavimą neturėjęs nė “žalio” supratimo, ir kad jų gyvenimą pakeitęs sprendimas apsigyventi senelio sodyboje.


Ankštakiškiai jaučiasi valstybės posūniais

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Žemė ir ūkis

Ankštakiškiai turi tik vieną gatvę, bet joje nėra nė vieno šviestuvo, o duobės buvo užpiltos tik praėjusią savaitę. Nors Ankštakiai yra vos už septynių kilometrų nuo Kretingos, žmonės jaučiasi gyvenantys taip, tarsi būtų ne Lietuvos piliečiai. Jie 21-ajame amžiuje palikti klaidžioti tamsoje, duobėse ir purve. Papūtus vakarų vėjui, kaimas kvėpuoja šalia esančio sąvartyno smarve, o papūtus iš kitos pusės – Kurmaičių paukštyno dvoku.


Išgyventi galima tik laiku persiorientavus

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Žemė ir ūkis

Tai, kad išsaugoti verslą, išgyventi galima tik laiku persiorientavus pagal gyvenimo diktuojamas sąlygas, ypač pajuto bendrovė “Kretingos vettiekimas”. Pasikeitus ir nuolat tebekintant su veterinarija susijusiems įstatymams, bendrovė, norėdama išlikti rinkoje, privalėjo peržiūrėti savo paslaugas, prekių asortimentą.


Vakarines sukneles išmainė į žirgus

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Žemė ir ūkis

Keturiasdešimt penkerių palangiškė Jūratė Kungienė, Lietuvos trakėnų žirgų augintojų asociacijos narė, daugiau kaip dešimtmetį augina ir treniruoja žirgus. Nuo jaunumės buvusi jojike, J.Kungienė tikino, jog, tik įsigijusi privatų žirgą, ji galėjo įgyvendinti savo norą – užauginti sportinį žirgą, gilinantis į gyvūno psichologiją.

Šiuo metu palangiškės nuosavybė – trys sportiniai trakėnų veislės žirgai: dešimtmetis Žalvaris, devynerių Hilas ir šešerių Harlis. Jos žirgai dalyvauja varžybose ir parodose Lietuvoje. Šeimininkė sakė, kad anglų grynaveislio Žalvario, turinčio veislinio eržilo statusą, giminės šaknys gali siekti iki 400 metų. Harlis yra Jūratės ir jos vyro Stanislovo dovana dukrai Simonai jos 18-ojo gimtadienio proga.


Lazdininkų bendruomenės vadovė Vanda Šimkuvienė džiaugiasi, jog iš penkiolikos moterų, baigusių mokymo kursus pagal EQUAL projektą, šiuo metu nedirba tik dvi.


Trys merginos užpuolė šešiolikmetę

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Teisėtvarka

Sumušta šešiolikmetė Klementina gydoma ligoninėje, o trys 18-20 metų merginos artimiausiu metu bus apklausiamos dėl šio įvykio. Taip keturioms merginoms pasibaigė vakarėlis, spalio 13 vakarą vykęs Grūšlaukės kultūros namuose.


 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Iš policijos suvestinių

KRETINGA

KLAIPĖDOS g.

Trečiadienį į policiją kreipėsi Gargždų gyventoja, kuri pareiškė, kad spalio 7 d. jos 17 metų dukrą Kretingoje išžagino nepažįstamas jaunuolis. Sulaikytas įtariamasis – 25 metų kretingiškis D.S., kuris uždarytas į areštinę.

RŪDAIČIAI.

Antradienį Parko gatvėje esančiame tvenkinyje, 3 metrų atstumu nuo kranto buvo rasta 66 metų rūdaitiškė I.V. Lavonas be išorinių smurto žymių.


Tėvai susirūpino vaikų saugumu

 • Aldona KAREČKAITĖ
 • Problema
Moksleivių tėvus neramina koridoriuje stovintys stiklo paketai.

Marijono Daujoto vidurinėje mokykloje vyksta renovacija. Moksleivių tėvai įsitikinę, kad dėl vykstančių darbų jų vaikai nėra saugūs, ir bijo, kad jie nesusižalotų.

Pasak vienos moksleivio mamos, atėjusi į mokyklą, ji pamatė tokį pat vaizdą, kaip ir prieš porą mėnesių. Koridoriuje stovi stiklo paketai, palangės iš skardos, o tarp pirmo ir antro aukšto stovi statybininkų pastatyti pastoliai, pro kuruos eidami moksleiviai turi pasilenkti.

- Kas būtų, jei vaikai susistumdytų koridoriuje ir ką nors pastumtų į stiklo paketus ar sustatytas skardos palanges? Jie bėgdami laiptais į pastolius gali susitrenkti galvą,- sakė moksleivio mama.

Ji pastebėjo ir koridoriaus languose didžiulius tarpus, pro kuriuos pučia vėjas.

Pasak mokyklos direktoriaus Gerardo Trumpio, jis jaučia atsakomybę už moksleivių saugumą, tačiau vyksta remontas, keičiami langai. Statybininkai turi po ranka turėti tai, kas jiems tuo metu reikalinga. Kai kur statybininkai bando užsitverti, uždėti groteles.

- Neįmanoma pakeisti didžiulių langų tarp pirmo ir antro aukšto, nepastačius pastolių,- sakė mokyklos direktorius.

Pasak jo, nesandarūs langai - taip pat laikina problema. Ten bus įmontuota mikroventiliacija. Dalis langų jau visiškai sutvarkyti. Pirmiausia stengiamasi baigti klasių remontą.

Mokykloje buvo bandyta padaryti, kad moksleiviai mokytųsi dviem pamainomis, tačiau vėl buvo sulaukta tėvų nepasitenkinimo. Problemų kilo ir dėl transporto. Dalis vaikų - iš kaimo vietovių, ir jiems sunku važinėtis.

Mokyklos remonto darbai, prasidėję rugpjūčio pabaigoje, turėtų būti baigti iki gruodžio pabaigos.


Meistro rankose oda virsta knygos viršeliu

 • Aldona KAREČKAITĖ
 • Gyvenimo būdas

Darbėnuose gyvenantys Tautvydas ir Ilona Rudžiai pragyvenimui užsidirba gamindami įvairius odos gaminius: užrašų knygutes, albumus, valgiaraščių aplankalus, garbės svečių knygas, rankinukus bei kitus daiktus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas