Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

(80) 2006-10-17

Bulvių pirkėjai laukia eilėje

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Pirmas puslapis
Mažesniu bulvių derliumi A.Leišienė nesiskundžia,- nuostolį kompensuoja išaugusi kaina.

- Bulvių poreikis nerealus, vagia nerealiai, trūksta darbininkų, o jų viliojimas didesne alga nepasiteisina, todėl, kad dauguma nori uždirbti, o ne dirbti,- sakė rajone daugiausia - 22 ha - bulvių auginanti ūkininkė Aurelija Leišienė.

Kai vieni dejuoja dėl šiemetinės sausros grūdinių, taip pat ir bulvių derliui padarytų nuostolių, Aurelija Leišienė patenkinta savimi, kad šiek tiek pergudravo įnoringą gamtą. “Bulvėms aukojau grūdines kultūras, jų papildomai nebetręšdama. O bulves popinau “Kemiros” papildais, kad tik jos nežūtų. Išsaugojau bulves ir ūkį, nes, jeigu ne bulvės, būtume likę be pajamų”,- teigė ūkininkė.

Nors šiemetinis bulvių derlius perpus mažesnis negu 2005 metais, kuomet iš 1 ha kasė po 30 tonų, tačiau šį praradimą atperka gerokai šoktelėjusi bulvių kaina. A.Leišienė bulves parduoda po 70-90 ct už kilogramą. Turguje perpardavėjai kainą pakelia iki 1,40-1,50 Lt už kilogramą. Į klausimą, kodėl nemažą pelno dalį atiduoda prekiautojams, A.Leišienė sakė: “Kiekvienas turi dirbti savo darbą. Turgininkai ima didelius kiekius.


A.Vizbaro paramos fondas įsteigtas 1995 m. Fondą įsteigė ponia Aldona Look savo tėvo Antano Vizbaro, dirbusio ekonomu pas grafą Tiškevičių, atminimui. Šiuo metu ponia A. Look gyvena Havajuose Honolulu mieste.

Spalio 11 dieną Klaipėdos verslo ir technologijų kolegijos Kretingos skyriuje buvo įteiktos A. Vizbaro stipendijos. Premijas – po 150 JAV dolerių – kaip ir kasmet įteikė A. Vizbaro giminaitis aktorius Liubomiras Laucevičius. Pasak jo, ponia Aldona Look taip prisimena ir pagerbia tą vietą, kur kažkada dirbo jos tėvas. Iškilminga įteikimo ceremonija vyko simbolinėje kolegijos vietoje – skaitykloje - informacijos ir kultūros traukos centre. Čia studentai randa įvairių informacijos šaltinių, kurie padeda įgyti žinių ir gebėjimų, siekti mokslo aukštumų, tapti pavyzdžiu kolegoms. Tokiais pavyzdžiais šį rudenį tapo trys studentės: trečio kurso verslo vadybos specialybės studentė Dangira Barkauskaitė, antro kurso geodezijos specialybės studentė Edita Rimkienė, trečio kurso prekybos vadybos studentė Vilma Suslova.

Skyriaus vadovė Lijana Simonaitytė studentams palinkėjo stiprinti savo socialinius įgūdžius, suvokti, kad atkakliai siekdamas savo tikslų, smalsumu ir atkakliu darbu sukursi materialinę gerovę sau ir savo bendruomenei.

Studentės nuoširdžiai dėkojo L. Laucevičiui už stipendijas ir perdavė padėkos laiškus poniai Aldonai Look.

Edita MĖŽETIENĖ


Žuvo ūkininkas

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Teisėtvarka

Sekmadienį nelaimingo atsitikimo metu žuvo 31 metų darbėniškis ūkininkas Artūras Dima.

Artūras Dima kartu su broliu, taip pat ūkininku 29 metų Sigitu Dima darbavosi Medomiškių kaimo laukuose.

Pirminiais policijos duomenimis, A.Dima stovėjo ant grūdų sėjimo agregato „Combi –PAK 4000“, kuris buvo prikabintas prie traktoriaus. Traktorių vairavo žuvusiojo brolis Sigitas – jis buvo blaivus. Manoma, kad A.Dima žuvo nukritęs nuo agregato. Ant jo galvos, veido ir rankų rasta daugybinių kraujosrūvų.

Policija tiria ūkininko mirties aplinkybes, tačiau manoma, kad tai buvo nelaimingas atsitikimas. Ikiteisminio tyrimo pareigūnas Andrius Fridinovas sakė, kad dėl įvykio rašys pranešimą Valstybinei darbo inspekcijai ir lauks jos išvadų. Pareigūnams svarbu išsiaiškinti, ar darbo saugos taisyklės leidžia ant minėto velkamo agregato stovėti žmogui.

A.Dima paliko du vaikus. Trečiasis į pasaulį turi ateiti gruodžio mėnesį. Praėjusią savaitę jo vaikų motina išėjo gimdymo atostogų.

Pasak brolius Dimas pažįstančių žmonių, broliai kartu ūkininkavo ir gerai sutarė.


Kretingiškiai, sportinių šokių trenerio Alfonso Mačėno mokiniai Ieva Galdikaitė, Monika Gembickaitė bei Aurimas Andrijauskas jau pajuto pergalės skonį - IV vietos Europos Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionato debiutantams nedrįso prognozuoti niekas. Antrosios „Žuvėdros“ komandos šokėjai prisipažino, jog šis sportas jiems yra viskas: darbas, malonumas, laisvalaikis ir gyvenimo būdas.


Kūlupėniškiai, susirinkę į Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos salę, atšventė Pagyvenusių žmonių dieną, pagerbė išėjusius anapilin.

Kūlupėnų bendruomenė atšventė Pagyvenusių žmonių dieną. Tuo metu dvi seniūnijos šeimos rengėsi laidotuvėms. Kūlupėnų seniūno Algirdo Maciaus pastebėjimu, susibūrimai, skirti pagyvenusiems žmonėms, ypač brangūs, nes gal ir ši šventė kam nors buvo paskutinė. Per pastaruosius metus anapilin išėjo 24 seniūnijos gyventojai.

Šventę pagyvenusiems žmonėms surengė Kūlupėnų seniūnija ir bendruomenė.

Rajono meras Valerijonas Kubilius pasveikino vyriausią šventės dalyvį Juozą Lukauską, įpusėjusį devintą dešimtį, nepailstančią ir su daina nesiskiriančią Moniką Karnauskienę, neseniai 70-metį atšventusią Antaniną Skurdauskienę, muzikantų muzikantą Donatą Abartį.

Tokie susibūrimai, anksčiau vadinti pensininkų vakaronėmis, dabar – pagyvenusių žmonių šventėmis, kūlupėniškių labai mėgiami. Pasak seniūnijos socialinės darbuotojos Irinos Zubienės, pagyvenusieji yra aktyvesni už keturiasdešimtmečius, todėl švenčių norėtų nors ir kiekvieną šeštadienį.

Kūlupėnų seniūnija, I.Zubienės tvirtinimu, yra viena iš jauniausių rajone. Iš 1,9 tūkst. seniūnijos gyventojų pensinio amžiaus žmonių yra 380.

Bendruomenės pirmininkė Rima Galuškinienė pastebi, kad pabendrauti su vyresniais žmonėmis dažnai yra naudingiau negu perskaityti knygą. Tačiau rengti bendros vakaronės su jaunesniąja karta organizatoriai nesiryžo, nes, jų skaičiavimais, visi į salę netilptų, - seniūnijos žmonės yra aktyvūs ir mielai renkasi pasibūti kartu. Pagyvenusieji kūlupėniškiai geba gyventi ne tik sau – jie yra dėmesingi vienas kitam ir jaunesnei kartai.

„Jie sustoja, pakalbina, pasiteirauja, ar skaitei apie save laikraštyje ir iš kito kaimo galo atneša laikraštį“, - sakė bendruomenės vadovė.

Susirinkusiuosius linksmino Kretingos kultūros centro Kūlupėnų filialo, vadovaujamo Kristinos Viršilaitės, saviveiklininkai. Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos salė skleidėsi nuo Antano Žvinklio vadovaujamo ansamblio „Židinys“, folklorinio moterų ansamblio, kuriam vadovauja K.Viršilaitė, Stasio Jucio vadovaujamos kapelos dainų ir muzikos. Kūlupėniškiai, susėdę prie stalų, išsirinko gaspadorius ir gaspadines, kurie vadovavo rungiantis dėl prizų už dainas, šokius.


Dariaus ir Aušros Vinkų (iš kairės) sodyba yra viena iš septynių pavyzdinių Kretingos sodybų. Juos apdovanojo rajono meras Valerijonas Kubilius (dešinėje). Viduryje – Seimo narys Virginijus Domarkas.

“Kretingoje yra daug gražių sodybų, todėl renkant tas, kurios vertos apdovanojimo, teko ieškoti kitokio kriterijaus, - sakė viena iš konkurso „Gražinkime Kretingą“ komisijos narių Albina Buntinienė. – Todėl ieškojome originaliausių sodybų.“

Pavyzdinėmis sodybomis buvo įvardintos septynios: D. ir A.Plokščių, A. ir D.Vinkų, N. ir V.Stropų, A. ir J.Mickų, A. ir R.Šalnių, V. ir V.Jurkų, R.Morkuvienės. Šių sodybų šeimininkai buvo apdovanoti mero padėkos raštais ir tautodailininko Valerijono Veito sukurtomis lentomis, kuriose nurodyta, kad ši sodyba 2006 m. buvo pripažinta pavyzdine. Dar 59 sodybos buvo įvardintos kaip gražiai tvarkomos, o jų šeimininkams įteikti seniūnijos padėkos raštai.

Miškų urėdija, „Kretingos grūdai“, Kretingos kelių tarnyba, Simono Daukanto mokykla, Jurgio Pabrėžos gimnazija, muziejus bei Dienos veiklos centras pelnė pavyzdingai tvarkomų įmonių teritorijų vardą.

Gražiausiai besitvarkančiu daugiabučiu namu įvardintas J.K.Chodkevičiaus gatvės 26 namas. Pasak komisijos narių, šis namas iš kitų skyrėsi gražiais gėlėmis apsodintais balkonais.

Sodybų šeimininkams buvo įteiktos Algio Kuklio knygos „Dievdirbio rankos“ bei 2006 m. kalendorius „Miškas ir mes“.

Konkursą „Gražinkime Kretingą“ organizuoja miesto seniūnija ir bendruomenė. Seniūnas Stanislovas Juknevičius, bendruomenės vadovė Vida Kanapkienė, rajono meras Valerijonas Kubilius pažymėjo, kad Kretingą gražina kiekvienos sodybos šeimininkas, nes gražų miestą kuria gražios sodybos.

Jau antrus metus miestas suskirstomas į sąlygines septynias teritorijas, kurių sodybas vertina bendruomenės sudaryta komisija. Šios komisijos narės Albina Buntinienė ir Jūratė Steckienė pasidžiaugė, kad sodybose atsirado įdomių detalių, kaip fontanai, išradingai įrengti vandens telkiniai, išnaudojamas nelygus reljefas, puošimui naudojami kankorėžiai. Kretingoje atsirado sodybų, kurias sukūrė profesionalai.

Komisijos narių nuomone, gražių sodybų kretingiškiai neturėtų slėpti už aukštų tvorų. Jeigu gražu, jų pastebėjimu, tepasidžiaugia visi.


Automobilis nukrito į upę

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Keliuose
Automobilis „Audi 100“ nuvertė tilto turėklus ir ant stogo nukrito į upę.

Vakar iš Akmenos, tekančios pro Tūbausius, buvo iškeltas automobilis „Audi 100“.

Naktį iš sekmadienio į pirmadienį automobilis „Audi 100“, kuriame buvo du 25 ir 32 metų vyriškiai - šventojiškis ir nausėdiškis, - nuvažiavo nuo kelio, sulaužė tilto turėklus ir įkrito į upę. Automobilio stogas paniro į vandenį ir „Audi 100“ liko gulėti ratais į viršų.

Vienas vyriškių išlindo iš automobilio ir nubėgo į artimiausią sodybą skambinti policijai ir prašyti pagalbos. Automobilyje liko sužeistas žmogus, kurio vyriškis nepajėgė ištraukti.

Į įvykio vietą nuvyko Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos gelbėtojai. Panaudoję parankines priemones jie iš automobilio ištraukė žmogų. Abu „Audi 100“ važiavę vyriškiai buvo išvežti į ligoninę. Vakar jie dar nebuvo apklausti. Abu eismo įvykio dalyviai gydomi ligoninėje.

Policija tik vakar galėjo nustatyti, kam priklauso automobilis, nes jam esant vandenyje nebuvo galima įžiūrėti valstybinių numerių.

„Audi 100“ iš upės buvo iškeltas kranu.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas