Pajūrio naujienos
Help
2022 Sausis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną-2°C debesuotumas 100 %
Naktį-3°C debesuotumas 60 %
Apklausa

Ar visuomeniniai rinkimų komitetai turėtų būti prilyginami politinėms partijoms?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(704) 2012-12-28

Įvertinimas – impulsas tolimesniems darbams

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Pirmas puslapis

Laukžemės ir Šventosios parapijų klebonas Vidmantas Gricius išrinktas „Pajūrio naujienų“ 2012-ųjų Metų žmogumi.

Artimas paprastam žmogui, supratingas, be maišo pinigų didelius darbus dirba, randa kalbą su senu ir su jaunu, pasišventęs savo pašaukimui, aktyvus ir darbštus – visi šie žodžiai skirti Šventosios ir Laukžemės parapijų klebonui Vidmantui Griciui, kurį „Pajūrio naujienų“ skaitytojai išrinko 2012-ųjų Metų žmogumi.

Šia proga santūriai priėmęs redakcijos kolektyvo sveikinimus, V.Gricius teigė, jog dirbdamas savo darbą jis niekada negalvoja apie įvertinimą.

„Esu įsitikinęs: visi darbai padaromi tik su žmonių pagalba – vienas pats nieko nepadarysi. O jeigu žmonių dėka esu išrinktas Metų žmogumi – man tai džiaugsmas širdyje ir impulsas tolimesniems darbams, - kalbėjo V.Gricius ir pastebėjo. - Reikėtų atkreipti dėmesį į kandidatų, kuriuos pateikė „Pajūrio naujienos“, skaičių: manau, jog netgi pakliuvus tarp jų, tai jau reikia vertinti kaip sėkmę“.

Kilęs iš Mažeikių, sausio 6-ąją – Trijų Karalių dieną - atšvęsiantis 44-erių metų gimtadienį, V.Gricius į kitų metų perspektyvą žvelgia ne tik su rūpesčiu užbaigti pradėtus darbus – kitų metų gegužę bus 20 metų, kai V.Gricius žengia kunigystės keliu.

- Kas Jus atvedė į kunigystę? – „Pajūrio naujienos“ paklausė V.Gricių.

- Tai nebuvo atsitiktinumas: augau ir buvau auklėjamas gana religingoje šeimoje. Visą vaikystę ir jaunystę, kaip sakau, – prie bažnyčios.


Elena Kurnosovienė:

- Esu iš Klaipėdos, tačiau į Kretingą užsuku gan dažnai – čia gyvena mano sesuo. Miestui nieko netrūksta – jaukus centras, viskas čia pat, ranka pasiekiama. Tai ne Klaipėda, kur norėdamas apsipirkti turi važiuoti iš vieno miesto galo į kitą.

Kristina Lileikienė:

- Rajono vadovai turėtų orientuotis į jaunimą. Jauniems žmonėms reikėtų veiklos. Seniau bent jau turėjome kino teatrą. Dabar gi pramogauti reikia važiuoti į Klaipėdą, o tam reikia pinigų. Kretingai reikia jaunimo centro – tada gyvenimas čia taptų daug gyvesnis ir geresnis.

Mindaugas Girčys:

- Grįžau trumpam iš užsienio – Kretingai reikia gražesnio, tvarkingesnio centro. O rajone vadovai turėtų parūpinti daugiau darbo vietų. Galėtume statyti kokį fabriką, plėsti pramonę – atsirastų darbo vietų, žmonės nebėgtų į užsienį.

Alvydas Kriščiūnas:

- Esu vilnietis, į Kretingą užsuku tik kartą per mėnesį. Nežinau, ko reikėtų vietiniams gyventojams, tačiau vizualiai norėtųsi matyti gražesnį miestą. Reikėtų restauruoti centro pastatus. Negražu ir tai, kad Rotušės aikštėje įkurta mašinų stovėjimo aikštelė. Geriau jau čia būtų viešosios erdvės

Kalbino Diana JOMANTAITĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Šie iš pirmo žvilgsnio atrodantys ganėtinai ramūs 16-mečiai broliai dvyniai Arnoldas ir Edvinas Jurgučiai iš tiesų yra visur nuolat skubančios ir nenuspėjamos asmenybės, paneigiančios mitą, kad dvyniai, panašūs išore, yra panašūs ir charakteriais.


Rugilė Regelskytė, 16 metų:

- Neįsivaizduoju be savo šeimos. Man Kalėdos - tai šiluma iš artimųjų, papuošta eglutė ir, žinoma, atostogos. Dovanas malonu gauti, tačiau jos nėra svarbiausias dalykas. Daug svarbiau - mylimi žmonės šalia.

Deividas Baranauskas, 11 metų:

- Be dovanų ir gerai surengtų švenčių. Nors dovanos nėra pats svarbiausias dalykas. Svarbu šventinė nuotaika. Neįsivaizduoju švenčių be gražiai papuoštos eglės, buvimo kartu su šeima.

Raimondas Bagočius, 15 metų:

- Neįsivaizduoju be dovanų, draugų, be savo šeimos. Nelabai aš laukiu švenčių, tačiau kai jos ateina, tai žada dovanas, gerą šventinę nuotaiką ir, žinoma, puikias atostogas.

Rūta Ruginytė, 17 metų:

- Savo Kalėdų neįsivaizduoju be skanių meduolių, sausainių, be savo šeimos ir Kūčių pas močiutę. Malonu gauti dovanas, tačiau daug geriau žinoti, kad yra žmonių, kurie tave myli, rūpinasi ir stengiasi, kad tos dovanos patiktų. Labai laukiu Kalėdų, nes prasideda atostogos ir galiu išsimiegoti.

Indrė Staponkutė, 17 metų:

- Nenorėčiau sutikti Kalėdų, Naujųjų metų be savo šeimos, artimiausių draugų. Be abejonės, patinka gauti dovanų, jei jos tokios, kokių troškau. Man Kalėdos - tai bendras šeimos susibūrimas ir buvimas kartu.

Ema Gagilaitė, 9 metų:

- Neįsivaizduočiau Kūčių, Kalėdų, Naujųjų metų be tėvų, gražios eglės ir dovanų. Jos man labai svarbios. Labiausiai kasmet laukiu Kalėdų. Tada susirenka visa šeima ir pabūname kartu.

Dominykas Songaila, 14 metų:

- Be giminių, be šeimos. Mes šeimoje keičiamės dovanomis. Įdomu būna, kas kam kokią dovaną nupirko. Nors man asmeniškai Kalėdos nėra labai didelė šventė. Tiesiog tai gera nuotaika ir atostogos.

Gvidas Šliuožas, 11 metų:

- Žinoma, be dovanų. Man jos labai svarbios. Dažnai po egle randu knygų. Šiais metais taip pat Kalėdų senio prašiau gerų nuotykių knygų. Prasidėjusios žiemos šventės dar reiškia ir atostogas, o tai - irgi gera dovana.

Kalbino Indrė JANUŠKAITĖ, fotografavo Laurynas ŠIMKUS

"Pajūrio naujienų" akademijos nariai


Pamokos – ne iš vadovėlio

 • Dovilė URNIKIENĖ
 • Kuprinė

Kretingos rajono Jokūbavo Aleksandro Stulginskio pagrindinės mokyklos pirmokai nekantriai laukia pasaulio pažinimo pamokų – jų jie mokosi ne sėdėdami mokykliniame suole, o dalyvaudami užsiėmimuose, kuriuos suorganizuoja tėvai.


„Būti ar nebūti?“ – kadaise klausė savęs Hamletas, kankindamasis nežinomybėje ir abejonėse. Dabar jaunimas klausia savęs: „Emigruoti ar ne?“, taip pat nežinodamas, ką daryti ir abejodamas savo ateitimi bei Lietuva. Taigi kas nutiko, kad jaunimas emigruoja iš Lietuvos?


Kad atšvaitas būtų naudingas

 • Dovilė URNIKIENĖ
 • Kuprinė

Menka nauda turėti atšvaitą, jei jis nešiojamas ne pagal taisykles – tokiu atveju tamsiame kelio ruože pėsčiasis taip ir lieka nematomas automobilių vairuotojams. Ką daryti, kad taip nenutiktų, Kretingos rajono policijos komisariato pareigūnai kalbėjosi su Kretingos Marijos Tiškevičiūtės mokyklos III c klasės mokiniais, kurie sutiko ir „Kuprinės“ skaitytojams pademonstruoti, kaip reikia taisyklingai nešioti atšvaitus.


 • Iš policijos suvestinių

KRETINGOJE. Akmenės g. gyventoja V. S. (gim. 1977 m.) pranešė, kad gruodžio 24 dieną apie 20.30 val. namuose girtas vyras R. K. (gim. 1965 m.) paleido į ją stiklinę. Kretingos ligoninės priėmimo skyriuje V. S. diagnozuota kairės alkūnės žaizda. R. K. nustatytas girtumas, jis sulaikytas ir uždarytas į Kretingos r. PK areštinę.

KRETINGOS RAJONE

Kelyje Kretinga-Skuodas. Kretingos r., Ilginių k. gyventojas A. B. (gim. 1935 m.) pranešė, kad gruodžio 21 dieną apie 14 val. kelyje Kretinga-Skuodas, prie geležinkelio pervažos, iš matymo pažįstamas vyras nustūmė A. B. nuo dviračio ir šiam apvirtus iš kišenės ištraukė piniginę, kurioje buvo 530 Lt. Įtariamasis sulaikytas.

Sodininkų bendrijos „Akmena“ gyventoja R. B. (gim. 1970 m.) pranešė, kad sugyventinis R. M. (gim. 1966 m.) sukėlė konfliktą ir jo metu trenkė vieną kartą rankos delnu per veidą ir taip sukėlė fizinį skausmą. R. M. nustatytas girtumas, jis buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę.

Parengė Dovilė URNIKIENĖ


Baigiantis metams, Kretingos sporto mokyklos bendruomenė tradiciškai išrinko geriausių šios ugdymo įstaigos sportininkų dešimtuką ir geriausią komandą. Apdovanojimų ceremoniją papuošė žinia, jog Kretingos SM auklėtinė rankininkė 14 metų Fausta Abrutytė jau sausio pradžioje kartu su Lietuvos rinktine šalies ir, žinoma, mokyklos garbę gins Slovakijoje, kur rengiamas treniruočių pobūdžio turnyras prieš Europos čempionatą.


„Užteko kelių gniūžčių sniego“,- teigė Kretingos autobusų parko direktorius Ramūnas Korsakas, komentuodamas gruodžio 26 dienos įvykį, kai apie 19.53 val. buvo bepradedąs užsidegti įmonės sunkvežimis MAZ.


Kelionė į save tęsėsi tūkstantį kilometrų

 • Diana JOMANTAITĖ
 • Mūsų žmonės

Jokūbaviškė 30-metė Aksana Kelpšaitė vis dar tebegyvena įsimintinų savo atostogų įspūdžiais. Pasak moters, tai buvo gerokai daugiau, negu įprastos atostogos. Mėnesį, praleistą Ispanijoje, jokūbaviškė vadina kelione į save. Ji truko mėnesį ir tęsėsi vieną tūkstantį kilometrų.


Įkvėpimo ir pilnatvės – iš Šventosios šeimos

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Mūsų žmonės

„Tam, kad sutuoktinių poros galėtų atnaujinti santuokos įžadą ir gauti kunigo palaiminimą, nebūtina laukti vestuvių - sidabrinių ar auksinių - jubiliejaus. Jos tai gali padaryti kasmet per Šventosios šeimos šventę“, - tvirtino Kretingos katalikų parapijoje vykstančio „Santuokos kurso“ koordinatorė Aušra Mizgirienė.


Sutelkė labdaringi tikslai

 • Dovilė URNIKIENĖ
 • Mūsų žmonės

Prieš pat šventes Kretingos Motiejaus Valančiaus viešojoje bibliotekoje šurmuliavo kalėdinė mugė: čia savo sukurtais suvenyrais, įvairiais skanėstais prekiavusios bibliotekininkės gautas lėšas paaukojo kilniam tikslui – atvirai jaunimo erdvei įkurti.


Kurmaičių kaimo kapela abejingų nepalieka – žiūrovą ploti ir šokti priverčia šmaikščiomis dainomis, širdį graudina lyriniais kūriniais, pritarti kviečia atliekama liaudies kūryba.


Salantams dovanojo žodžio, muzikos ir garsų fiestą

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Mūsų žmonės

Besibaigiant metams Salantų miesto kūrėjai susiėjo draugėn, kad žodžiu, garsu, spalva ir forma atskleistų kūrybos grožį ir padovanotų savo miestui šventę.


Susidraugauk su žiema

 • Mūsų žmonės

Žiema – vienas gražiausių metų laikų, nuleidžiantis ant žemės baltą pasaką. Vis dėlto ne kiekvienam ji patinka: juk nei iš šio, nei iš to gali užpulti koks virusas, teks sėdėti namie, o gal netgi gultis į ligoninę paslydus ir susilaužius koją. Tačiau viso to galime išvengti - tereikia susidraugauti su žiema.


Kai namuose ar mokyklos koridoriuose pakvimpa mandarinais, kai tenka slėptis nuo sniego gniūžčių pliūpsnio, kai televizijos ekranus užvaldo filmas „Vienas namuose“, kai šypsaisi visai be priežasties, tada supranti – Kalėdos jau visai čia pat. Nors kalėdines dovanėles iš po eglės traukėme prieš keletą dienų, tačiau dar prieš šventes 10-19 metų mokiniai dalijosi mintimis apie dovanas, jų reikšmę ir šventiniu laikotarpiu užgriuvusius rūpesčius.


Pirmąją šv. Kalėdų dieną liūdna žinia pasiekė Kretingoje, Klaipėdos g. gyvenusio G.M. (gim. 1963 m.) artimuosius – vyrą mirtinai sužalojo traukinys.

Tragedija įvyko apie 21.10 val. geležinkelio pervažoje, esančioje Kretingoje, prie Briedžio gatvės. Pranešama, kad iš Klaipėdos važiavęs traukinys vyrą mirtinai partrenkė, kai šis staiga išbėgo ant bėgių.

„P. n.“ informacija


Laimėtą paršelį padovanojo mamai

 • Diana JOMANTAITĖ
 • Tradicijos

Pasibaigė šventinis „Pajūrio naujienų“ žaidimas, kurio metu buvo galima laimėti kiaulaitę. Ji šiemet svėrė 29 kg 150 gramų. Nė vienas iš pustrečio šimto spėjimų nebuvo tikslus. Tačiau du spėjimai buvo arčiausiai teisingo atsakymo. Kretingiškė Ramunė Grikštaitė ir Jonas Stasiulis iš Tolių kaimo spėjo, kad kiaulaitė svers 29 kg 100 gramų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas