Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar įsigytumėte obligacijų šalies gynybai stiprinti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(70) 2006-09-12

Vieni kinko vėją, kiti jį gaudo laukuose

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Pirmas puslapis
A.Misiūnienės ir kitų gyventojų žemė, atsidūrusi vėjo jėgainių kaimynystėje, nuvertėjo šimtais kartų.

Šalia Vydmantų, Kiauleikiuose, baigiamos statyti trys 2 tūkstančių kilovatų galingumo vėjo jėgainės. Tik sušmėžavus statybų pabaigtuvių vainikui, gyventojai ryžosi viešai prabilti, kad jėgainių statytojai juos apgavo, nuvertino jųjų žemę.

“Nei pats gyvensi, nei parduosi”, - sakė Gražina Zamorskienė apie jėgainių kaimynystėje atsidūrusią savo žemę. Moteris aiškino, jog Vydmantuose aras žemės kainuoja apie 5 tūkst. litų, kad po 2 tūkst. litų už arą valstybė sumokėjo tiems, iš kurių žemę pirko plento į Liepoją statybai. Į 300 metrų spinduliu aplink jėgaines esančią apsauginę zoną patenkanti žemė betinka bulvėms, morkoms auginti - žemės ūkio paskirčiai. Statyti gyvenamuosius namus, kitus objektus, kuriuose nuolat dirbtų žmonės, yra draudžiama. “Mums Kniukšta (Vidmantas Kniukšta - UAB “Vėjų spektras”, statančios jėgaines Kiauleikiuose, technikos direktorius, Kiauleikių projekto vadovas,- aut. past.) - pasiūlė šimtus kartų mažiau - po 5 tūkst. litų už hektarą”,- teigė ji.


Rugsėjo 7-20 dienomis Lietuvoje lankosi ir koncertuoja “Taikos muzikantai” iš Šventosios žemės kartu su lengvą roką grojančia grupe “Sarah” iš Vokietijos. Rugsėjo 14 dieną 14.00 val. muzikantai koncertuos Salantų kultūros centre. Tai jų bendras projektas, pavadintas “Meilės kelione”. Simboliška, kad tautos, turėjusios labai skaudžios patirties, į ateitį žvelgia meilės, atleidimo ir susitaikinimo žvilgsniu ir kviečia kitus meilės kelionei.

“Dabar yra tinkamas metas “Meilės kelionei” dėl sunkumų Šventojoje žemėje, ypač jei įvertinsime, iš kur “Taikos muzikantai” atvyksta”,- sako “Sarah” grupės muzikantas Elijas, jau ne kartą koncertavęs Lietuvoje.

Nabil ir Samia - palestiniečiai iš Nazareto, gyvenantys krikščioniškoje bendruomenėje, Ofer Golany su šeima gyvena Jeruzalėje. Jis - žydas. Jie susitiko 2002 m., kritišku metu, kai Elija ir Jenifer (“Sarah” muzikantai iš Vokietijos ir Austrijos) darbavosi Šventojoje žemėje, dalyvaudami taikos judėjime (Abraomo vaikai), melsdamiesi, pasninkaudami, muzikuodami ir dalyvaudami įvairialypiuose dialoguose. “Sarah” ir “Taikos muzikantai” organizavo kelis koncertus Šventojoje žemėje bei Europoje, kad taikiai įsikištų į politinę nelaimę, besitęsiančią iki šiol.

Muzikantų viešnagę Lietuvoje organizuoja Šiaulių vyskupija, Šiaulių vyskupijos Katalikų evangelizacijos centras, bendradarbiaujant su taikos judėjimu už taiką Jemeal ir Lietuvos miestuose veikiančiomis organizacijomis.

Į Salantus, pabuvoję stambiausiuose Lietuvos miestuose bei keliavę piligriminį žygį į Šiluvą, muzikantai atvyks koncertuoti salantiškio, Šiaulių vyskupijos Katalikų evangelizacijos centro direktoriaus Juozo Dapšausko dėka.

“P.n.” informacija


Susidūrė sankryžoje

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Teisėtvarka
Po smūgio abu automobiliai buvo smarkiai aplamdyti, o juose važiavę žmonės – sužaloti.

Šeštadienio vakarą apie 19.35 val. Kretingoje, Žemaitės alėjos ir J.Basanavičiaus gatvės sankryžoje, įvyko eismo įvykis, kurio metu nukentėjo trys žmonės.

Sankryžoje susidūrė neblaivaus (1,11 prom.) 34 metų kretingiškio vairuojamas automobilis „VW Passat“ ir 27 metų kretingiškės vairuojamas automobilis „Renault 19“. Neblaivaus vairuotojo vairuojamas automobilis važiavo pagrindiniu keliu, o „Renault 19“ suko iš šalutinio kelio.

Eismo įvykio metu sužaloti „Renault 19“ keleiviai: penkiolikmetė, kuriai diagnozuotas pilvo sumušimas, krūtinkaulio lūžis, - ji gydoma ligoninėje, ir penkiametis, kuriam diagnozuotas pilvo sumušimas - jis gydomas ambulatoriškai. Trisdešimtmetis „VW Passat“ keleivis dėl kaktos nubrozdinimo ir akies svetimkūnio gydosi ambulatoriškai.


  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Iš policijos suvestinių

KRETINGA

MELIORATORIŲ g.

Penktadienį namo kieme „Opel Calibra“, vairuojamas 24 m. šios gatvės gyventojo, kliudė dviračiu važiavusį 74 metų kretingiškį, kuriam diagnozuotas peties sumušimas. Jis gydosi ambulatoriškai.

KLAIPĖDOS g.

Penktadienio vakarą neblaivus (2,01 prom.) 43 metų karteniškis, vairuodamas automobilį „VW Golf“, nepasirinko saugaus atstumo, greičio, nesuvaldė automobilio ir atsitrenkė į priekyje važiavusį ir stabdomą automobilį „Renault Espace“. Eismo įvykio metu apgadinti abu automobiliai, žmonės nenukentėjo.

„ŽEMAITIJOS“ sodininkų bendrija.

Gelbėtojai ketvirtadienio vakarą iš griovio traukė karvę. Ji buvo įsmukusi į purvą.

SALANTAI.

Ketvirtadienį į Salantų PSPC buvo atvežta ketverių metų mergaitė. Jai buvo sumušta galva ir pilvas. Tyrimo metu nustatyta, kad mergaitę, ėjusią važiuojamosios dalies pakraščiu, kliudė automobilis. Tačiau vairuotojas nuvažiavo nesustojęs. Nukentėjusi mergaitė gydoma ligoninėje.

* Šeštadienį du mažamečiai vaikai, likę vieni namuose, uždegė patalynę. Vaikai nenukentėjo, didesnės žalos nepadaryta.

KRETINGOS – DARBĖNŲ kelias.

Ketvirtadienio vakarą automobilis „VW Golf“, vairuojamas 45 metų kretingiškio, išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą ir susidūrė su automobiliu „VW Caravela“, vairuojamu salantiškio. Eismo įvykio metu buvo sužaloti keturi žmonės. Golfo vairuotojas gydomas ligoninėje, o visi trys kitu automobiliu važiavę žmonės gydomi ambulatoriškai.


Moliūgas jau sveria 30 kilogramų

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Gamta
Jadvygos ir Prano Miežečių anūkė Gabija, vasarą padėjusi seneliams laistyti moliūgus, dabar ant jo įsitaisė tarsi ant kėdės.

Pasak Kretingsodyje gyvenančių Jadvygos ir Prano Miežečių, šiemet moliūgų derlius geras – jų daug ir visi dideli.

- Moliūgų sėklas kambaryje pasodinau dar vasario mėnesį,- sakė J.Miežetienė.

Gerokai praaugusius šeimininkė juos pasodino ant durpių ir karvių mėšlo komposto krūvos. O kad nenukentėtų nuo šalnų – pridengė stiklu.

Anot P.Miežečio, jie negailėjo moliūgams ir vandens.

- Šulinio vanduo šaltas ir laistymui netinka – augalai gali susirgti. Vandenį moliūgams laistyti vežėme su traktorium iš tvenkinio, - sakė jis.

Šeimininkė prisipažino kažko ypatingo iš moliūgų negaminanti, tačiau kepant kiaušinienę juos deda vietoj lašinukų.

Pasak Miežečių, vienas moliūgas iškeliaus į Palangą. Pažįstama palangiškė patį plokščiausią moliūgą išsirinko sultims spausti, kurias vartoja kaip vaistus.

J.Miežetienė sakė anksčiau bandžiusi susidžiovinti moliūgų sėklų, tačiau nepasisekė - jos supelijo.


Unikalus Lietuvoje Dapšauskų šeimynos orkestras

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Mūsų žmonės

„Kai per vestuves sustoja groti dešimt mūsų giminės muzikantų su vaikais ir anūkais, atrodo, jog groja visas orkestras“, - tvirtino 72-ejų salantiškis Leonas Dapšauskas. Pats dar vaikystėje išmokęs mušti būgną ir pūsti „triūbą“, vėliau to išmokė ir visą savo šeimą – žmoną Genovaitę ir penkis vaikus: tris sūnus ir dvi dukteris. Šiandien Dapšauskų šeimos muzika yra laikoma tautos kultūros paveldo dalimi.


Rugsėjo 9-oji diena ypatinga tapo ne tik šimtams „HBH - Juozo alaus“ darykloje susirinkusių sportininkų, kurie varžėsi 770-osioms Saulės mūšio metinėms skirtose IX respublikinėse krepšinio varžybose. Varžybų atidaryti bei Žemaitijos vėliavą, apskraidintą aplink visą pasaulį, teisėtiems šeimininkams J. ir R.Matulevičiams sugrąžinti atvyko ir buvęs Lietuvos Respublikos Prezidentas Rolandas Paksas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas