Pajūrio naujienos
Help
2022 Spalis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Komentarų topas

(69) 2006-09-08

Baublius siaubia keturračiai motociklai

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
Tokiais keturračiais motociklais adrenalino mėgėjai siaučia po Baublių apylinkes. Kol kas šie Lietuvoje populiarėjantys motociklai nėra nei registruoti, nei pažymėti valstybiniais numeriais. Nėra aišku, nei kas juos gali vairuoti, nei kur jais galima važinėtis. Seimas dėl šios transporto priemonės spalį ketina papildyti Kelių eismo taisykles.

Visą vasarą kentę nuo netramdomų pramogautojų, iki šiol keturračiais motociklais važinėjančių po gyvenvietę, privačias pievas bei ganyklas, baubliškiai surašė raštą ir kreipėsi į rajono merą, policiją, prokuratūrą bei susisiekimo ministrą. Jų kantrybė trūko po praėjusį savaitgalį įvykusio incidento, kai įsismarkavę motociklininkai sumušė savo valdą stojusį ginti baubliškį Joną Krušą.

Rašte, kurį tarp kitų, beje, pasirašė ir baubliškis Seimo narys Virginijus Domarkas bei Žalgirio seniūnijos seniūnas Povilas Šližius, teigiama, jog Baublių kaimo gyventojai neteko ramybės, kai šią gegužę klaipėdietis 31-erių Deimantas Minkus Minijos ichtiologinio draustinio teritorijoje pradėjo keturračių motociklų nuomos verslą.


Algirdas Jonutis:

- 10 milijonų – žinote, per daug. Kūdikio vis tiek nebeprikelsi. Juk pinigai Rumšoms atitektų iš visų Lietuvos žmonių kišenės. Žinau, netekties skausmas – didžiulis, bet pinigai sielvarto neišgydys. Už kūdikio mirtį nubausti visus žmones – sakyčiau, čia jau nebe teisybės ieškojimas, o kerštas. Pagaliau, medikės juk ne specialiai naujagimį numarino, - tai buvo ne vien jų abejingumas, bet daugelio aplinkybių sutapimas. Pagaliau, kaip jos pačios sakė – gal tai ir likimas.

Dovydas Kalnius:

- Pritariu. Jeigu vaikas, beje ir ne vienas, miršta dėl nekvalifikuotos gydytojos kaltės, ligoninė ir turi atsakyti už savo darbuotojus. Girdėjau, kad dėl tos daktarės kaltės anksčiau mirė dar vienas kūdikis, tačiau kompensacija tebuvo simbolinė – 20 tūkstančių. Bet tai nebuvo pamoka nei pačiai gydytojai, nei ligoninei. Gaila, jei uždarytų Kretingos ligoninę, bet jų yra Klaipėdoje bei privačių. O mokėti už paslaugas visur reikia: menkas skirtumas - į kasą ar į gydytojo kišenę.

Vita Šimkienė:

- Manau, kad Rumšos negaus 10 milijonų. Bet kuo daugiau prašai, tuo daugiau ir gauni. Nors kūdikio gyvybė neįkainojama pinigais, tačiau iš tikrųjų smerkiu tas medikes. Reikia organizuočiau dirbti: negalima kaltinti vien sistemą, reikia turėti ir savo atsakomybės. Antra vertus, baisu, jei nebeliks Kretingos ligoninės. Manau, kad atsakyti turėtų konkrečiai tas žmogus ar žmonės, kurių elgesyje teismas įžvelgs kaltę, o ne visas medicinos personalas.

Irena Mineikienė:

- Matote, teismas turi konkrečiai išsiaiškinti, ar kūdikis mirė dėl medikių kaltės. Ieškinys, mano manymu, per didelis vien todėl, kad jis neadekvatus Lietuvos ekonominei situacijai. Lietuva per silpna mokėti tokius pinigus, kuriuos uždirbame visi. Nors šiaip aš – už moralinės žalos atlyginimą. Tik Rumšų atveju tai nėra itin skaidru, nes jie nori, kad pinigų kliūtų ir suaugusiems vaikams iš buvusios santuokos.


Baigtas remontuoti Kretingos rajono kultūros centro Grūšlaukės filialas. Pastato, kuriame yra įsikūrę biblioteka, paštas bei ambulatorija, remontui rajono Savivaldybė skyrė 422,1 tūkst. Lt.


Rytoj, rugsėjo 9 dieną, Nasrėnuose (Kūlupėnų seniūnijoje) vyks jubiliejinė bulvės šventė. Šventės pradžia - 12.00 val.

Mintis parengti projektą “Bulvė - žemaičių karalienė” kilo kultūros centro direktorei Konstancijai Macienei.

- Vykdydami rajono etnokultūros programą, negalime pamiršti ir kulinarinio paveldo bei jo panaudojimo šiandien,- sakė ji.- Todėl ir buvo sumanyta surengti bulvės šventę Nasrėnuose, kur diskutuosime apie bulvės kilmę, dalyvaujant biomedicinos mokslų daktarui Kęstučiui Rainiui bei Šventosios girininkui, Kretingos rajono savivaldybės Tarybos nariui Rimantui Kvikliui.

Šį pavasarį suėjo 200 metų, kai Nasrėnuose pradėtos auginti bulvės (tai skelbia rašytiniai šaltiniai), kurių keletą iš Klaipėdos (tada Mėmelio) parvežė pasiturintis ūkininkas Pilypas Brazdauskis savo šeimynai. Paragavę ir 5 bulvikes sėklai palikę, taip ir prisidaugino.

13.00 val. bus atidengtas paminklas bulvei (autorius Alfonsas Skiesgilas). Taip, tai bulvei! Antrajai mūsų duonai, kuri turi ne tik įdomią praeitį, bet ir puikią ateitį. Pasirodo, bulvių baltymuose yra 14 (iš 20) nepakeičiamų aminorūgščių, labai reikalingų mūsų organizmui. Juk bulvė - vienintelis kultūrinis augalas, kuriuo maitindamasis ir nevalgydamas jokių kitokių produktų, žmogus gali gyventi gana ilgai.

13.30 val. pažiūrėję Kartenos teatro spektaklį “Žmogus, kuris savo veido ieškojo” (rež. Martina Žąsytienė), klausysimės kultūros centro folkloro ansamblio “Gervelė” (vad. D.Černienė) ir liaudiškos kapelos “Sodžius” (vad. Vyt. Kubilinskas) žemaitiškų dainų, pasigrožėsime keliaujančia amatų mokyklėle (projekto vad. D.Brazdeikienė), kur audimo ir piešimo pamokėles praves tautodailininkai R.Vaišnorienė ir A.Sereika.

15.00 val. matysime Egidijaus Radžiaus teatro spektaklį Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės “Kuprotas oželis”. Po to degustuosime bulvių patiekalus, kuriuos pagamins Imbarės, Kūlupėnų ir Laivių bendruomenių šeimininkės bei Kretingos rajono tautodailininkų klubo “Verpstė” narės. Ragausime ir galėsime įsigyti Jadvygos Balvočiūtės, Adelės Karaliūnaitės, Ilzės Jansonės (Latvija) vaistažolių arbatų.

Linksmins ir pasišokti kvies Kūlupėnų liaudiškos kapelos (vad. St.Jucys ir A.Žvinklys), o Salantų kūrybos mėgėjų klubas “Paveiziek” (vad. L.Kaubrytė) pakvies pažiūrėti savos programos.

Bulvės jubiliejinę šventę pasižadėjo vesti išradingieji vedėjai Birutė Laučienė ir Nerijus Gedminas.

Vita BERNIUTĖ


Kretingiškė tautodailininkė Genovaitė Čejauskaitė rugsėjo 11-ąją švęs jubiliejinį – 70-ąjį –gimtadienį. Ta proga menininkės darbų parodos atidaromos Kretingos kultūros centre, bibliotekoje ir bažnyčios galerijoje. „Pie?imas man duoda meilę, gerumą, džiaugsmą, - visas gyvenimo spalvas. Piešimas yra ir mano gydytojas“, - prisipažino nuo jaunystės neįgali dailininkė.


Kretingos rajono apylinkės teisme pradėta nagrinėti byla, sukėlusi rezonansą visoje šalyje. Nukentėjusieji Kretingos ligoninei pareiškė iki šiol negirdėto dydžio ieškinį – 10 mln. Lt.


  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Iš policijos suvestinių

Nelaimės keliuose

KLAIPĖDOS g.

Rugsėjo 5 dienos rytą, apie septintą valandą, nenustatytos markės automobilis partrenkė pėsčiąją L.T., gimusią 1963 m. Moteris gyveno J.Basanavičiaus gatvėje, Kretingoje. Vairuotojas iš įvykio vietos pasišalino. L.T. tą pačią dieną, 12 val., mirė Klaipėdos miesto ligoninėje. Įvykis tiriamas.

MELIORATORIŲ g.

Rugsėjo 4 dienos pavakare E.B., gimęs 1953 m., gyvenantis Kretingoje, Pajūrio g., būdamas neblaivus (2,62 promilės), vairavo automobilį MITSUBISHI PAJERO SPORT. Važiuodamas Melioratorių gatve, jis išvažiavo į priešingą kelio pusę ir susidūrė su priešpriešiais atvažiuojančiu automobiliu „Opel Astra“. Opelį vairavo gargždiškė L.M., gimusi 1979 m. Eismo įvykio metu nukentėjo opelio vairuotoja ir keleivis A.B. iš Kuršėnų. Klaipėdos ligoninėje gargždiškei diagnozuotas pilvo sumušimas, o A.B. – galvos smegenų sukrėtimas ir kaktos srities muštinė žaizda. Įvykis tiriamas.


Rugsėjo 3 d. Tauragėje įvyko stalo teniso turnyras “Žemaitijos veteranai – 2006 m.”, kuriame dalyvavo ir Kretingos rajono atstovas Vytautas Ročys, parsivežęs antros vietos taurę.

Į turnyrą Tauragėje iš viso susirinko 42 dalyviai, kurie rungėsi keturiose amžiaus grupėse: 30 – 50 m., 50 – 60 m., 60 – 70 m., 70 m. ir vyresnių. Mūsų rajonui 30 – 50 m. amžiaus grupėje atstovavo Vytautas Ročys.

Šioje amžiaus grupėje iš Žemaitijos regiono rungėsi 10 dalyvių, kurie buvo suskirstyti į du pogrupius po penkis žaidėjus. Iš kiekvieno pogrupio į finalą iškopė po du geriausių rezultatų savininkus.

Finaliniame ketverte atsidūręs V.Ročys kovoje dėl pirmųjų vietų rezultatu 3:0 nugalėjo Mažeikių rajono atstovą, 3:1 - varžovą, atstovavusį Telšių rajonui. Tačiau po įtemptos ir dramatiškos kovos dėl pirmos vietos V.Ročys rezultatu 2:3 vis tik nusileido tituluotam atstovui iš Marijampolės rajono ir pelnė antrąją vietą.

“P.n.” informacija


Nedarbingumo lapelis atskleidė

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Problema

Kartenos seniūnijoje įvyko seminaras, skirtas bendruomenių nariams. Jame dalyvavo ir Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos sekretorė-raštinės vedėja, tuosyk nedarbingumo lapelį turėjusi Jūratė Mačernienė. Tai sužinojęs į seminarą atvyko ir mokyklos direktorius Vidas Kelpša.


Garbingo 90 metų jubiliejaus sulaukusi Zuzana Jablonskienė svečius pasitiko rankose laikydama virbalus ir bebaigiamas megzti kojines. Pasirodo, jog mezgimas – didžiausias darbėniškės pomėgis, gelbstintis ilgomis šaltomis žiemomis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas