Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugsėjis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še3101724
Se4111825
Komentarų topas

(66) 2006-08-29

Vydmantiškė Daiva Šlyžiuvienė kiekvieną rugsėjį pasitinka su nedideliu siaubu – mokyklinių reikmenų pirkimas kasmet atsieina kelis šimtus litų ir beveik mėnesį nepaliaujamų klajonių po parduotuves. Ketvirtokė Karolina visus mokyklinius reikmenis jau išsirinko pati.

Po vasaros atostogų į mokyklos suolus sugrįžtantis jaunimas tradiciškai nedega džiaugsmu. Tuo pačiu išbandymai prasideda ir jų tėveliams. Jau nuo rugpjūčio pradžios į šeimas ateina galvų „laužymo“ metas: kaip supirkus visa tai, kas reikalinga mokyklai, dar ir sugebėti išgyventi.

Tris vaikus auginanti vydmantiškė Daiva Šlyžiuvienė sakė, jog intensyviai ruoštis mokyklai pradeda vasarai įpusėjus. Na, o didysis taupymas, kai kiekvienas atliekamas litas atidedamas mokymuisi būtiniems pirkiniams, trunka visą atostogų sezoną.

„Būtiniausiems daiktams rugsėjo pradžiai šiais metais buvau susitaupiusi apie 700 Lt, kurie tirpsta tiesiog bematant. Jau vien paskutinis apsipirkinėjimas „suvalgė“ apie 200 Lt. Kuprinė dukrai Karolinai kainavo apie 70 Lt, o dar visokios smulkmenos: parkeriai, pieštukai, dažai, sąsiuviniai ir t.t.“, - savo patirtimi dalinosi Daiva.

Apsipirkinėjimui reikia skirti ne vieną dieną, nes čia dažniausiai pasitvirtina taisyklė - to, ko reikia, artimiausioje parduotuvėje nerasi. Tad tenka ir į aplinkinius miestus pavažinėti, ir daugybės parduotuvių slenksčius peržengti.


 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Iš policijos suvestinių

KRETINGA

KLAIPĖDOS g.

Prie prekybos centro “Norfa” iš matymo pažįstamas vaikinas iš kretingiškio rankų pagrobė mobiliojo ryšio telefoną “Samsung SGH-X300” ir pabėgo. Padaryta žala - 500 Lt.

KRETINGOS – SKUODO kelias.

Sekmadienį neblaivus 29 metų darbėniškis, vairuodamas automobilį „Audi 100“, nepasirinko saugaus greičio bei atstumo ir atsitrenkė į priekyje ta pačia kryptimi važiavusio automobilio „Opel Vectra“, vairuojamo blaivaus pryšmantiškio, galą. Eismo įvykio metu apgadinti abu automobiliai, žmonės nenukentėjo.


Salantuose gyvenančių Leono ir Genovaitės Dapšauskų šeimyna garsėja muzikalumu: visi šeimos nariai – jiedu ir penki jų vaikai - pučia triūbas ir groja šeimos pučiamųjų orkestre. Jie žinomi ir sveikuolišku gyvenimo būdu. Dėl to jų darže, greta kitų daržovių, pagarbią vietą užima ir auginami moliūgai. Moliūgus, beje, Dapšauskų moterys – Genovaitė bei jos dukterys Danutė ir Regina - augina iš „Pajūrio naujienų“ dovanotų sėklų.


Ar iš tiesų mokiniai valgys pigų maistą

 • Vitalija VITKAUSKIENĖ
 • Naujienos

Nors oficialiai neskelbiama, tačiau yra aišku, kad konkursą maitinti mokinius visose rajono mokyklose laimėjo Irenos Narmontienės individuali įmonė.


440 metų Kurmaičių, Tūbausių ir Genčų gimtadienio šventėje prapliupęs lietus privertė išskleisti skėčius, glaustis arčiau vienas kito ir gyva juosta apvyti Kurmaičių kultūros namus.


Gaisrą gesinti padėjo kaimynai

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Mūsų žmonės

Patyrusi gaisro siaubą, juodupėniškė Danguolė Vaičekauskienė ne bėdojo dėl šeimą ištikusios nelaimės, o su pagarba ir dėkingumu pasakojo apie savo kaimynus, kurie, nelaukdami ugniagesių, puolė gesinti degančio ūkinio pastato.


Kretingoje varžėsi regiono neįgalieji

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Susitikimai

Kretingos rajono neįgaliųjų draugijos nariai bei jų kolegos iš Klaipėdos, Palangos, Telšių, Plungės ir Skuodo dalyvavo neįgaliųjų sporto šventėje, kurią surengė kretingiškiai.


Posūkyje nesuvaldė automobilio

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Keliuose
Nuvažiavus nuo kelio ir apsivertus automobiliui „Peugeot 607“, buvo sužaloti du užsieniečiai. Sveikas liko tik automobilio vairuotojas.

Kelyje Kretinga – Rūdaičiai - Žibininkai ketvirtadienio vakarą įvykusio eismo įvykio metu buvo sužaloti du užsienio piliečiai.

Eismo įvykis įvyko netoli Kretingsodžio, kur kelias Kretinga – Rūdaičiai – Žibininkai daro beveik stataus kampo posūkį. Automobilis „Peugeot 607“, važiuojantis nuo Rūdaičių, posūkyje nuvažiavo nuo kelio ir už 20 metrų apvirto. Automobiliu važiavo trise. Trisdešimtmetis vairuotojas, Alytaus gyventojas, eismo įvykio metu nenukentėjo. Buvo sužaloti du keleiviai – Čekijos ir Rusijos piliečiai. Vieną sužeistųjų iš automobilio ištraukė ugniagesiai gelbėtojai, panaudoję specialią įrangą.

Abu užsieniečiai, 32 metų vyriškiai, gydomi ligoninėje. Jiems diagnozuoti įvairūs sužalojimai - kaklo slankstelio, kojos, krūtininės stuburo dalies.

Pirminiais duomenimis, vairuotojas buvo blaivus. Manoma, kad jis nepasirinko saugaus greičio, todėl kelio posūkyje nesuvaldė automobilio.

Kaip sakė Kretingsodžio gyventojai, šiame posūkyje eismo įvykiai pasitaiko labai dažnai. Tiek nuo Kretingos, tiek nuo Rūdaičių važiuojantys automobiliai dažnai atsiduria gyventojų ganyklose. Vieno eismo įvykio metu buvo užmušta karvė. Kai ganyklos, esančios prie šio staigaus posūkio, apsemiamos, neatsargiems vairuotojams, nuvažiavusiems nuo kelio, tenka pabraidyti ir po vandenį. Gyventojai net neabejoja, kad visų šių eismo įvykių priežastis – per didelis greitis. Kretingsodiškiai gyvena apsijuosę tvirtomis tvoromis, o vaikams prisako nieku gyvu neiti į gatvę, nes automobiliai važiuoja nepaisydami greičio ribojimų.


Bus sustiprinta eismo priežiūra

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Keliuose

Dešimt pirmųjų rugsėjo dienų rajone – Kretingoje, Salantuose, didžiosiose gyvenvietėse – prie mokyklų esančiose teritorijose, prie pėsčiųjų perėjų budės policijos patruliai.

Tokių priemonių tradiciškai imamasi kiekvienais metais, prasidėjus mokslo metams.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas