Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugsėjis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še3101724
Se4111825
Komentarų topas

(65) 2006-08-25

M.Daujoto vidurinės mokyklos direktorius G.Trumpis džiaugiasi, kad pagaliau remontuojamas ir jų mokyklos pastatas.

Šiemet Kretingos rajono mokykloms remontuoti skirta apie 2 mln. litų. Pradėta remontuoti ir vienintelė Kretingos mieste be remonto likusi Marijono Daujoto vidurinė mokykla. Šioje mokykloje pakeisti visus langus ir iki rugsėjo 1-osios, kaip buvo planuota, nepavyks.

Statybininkams dėl užsitęsusių projektavimo darbų teks dirbti ir prasidėjus mokslo metams. Tik praėjusią savaitę buvo gautos projekto ekspertizės išvados. “Keista. Vos atvažiavo, ir pradėjo dirbti; ne kaip senais laikais, kai pirmiau ant griovio krašto parūkydavo”,- Marijono Daujoto vidurinės mokyklos direktorius Gerardas Trumpis gėrėjosi mokyklą renovuojančios bendrovės “Klaipėdos apdaila” statybininkų sparčiu darbu, nepeikė ir atliekamų darbų kokybės. Šiemet mokyklos remontui iš valstybės biudžeto skirta 800 tūkst. litų. Už šiuos pinigus paruoštas viso pastato renovacijos projektas ir numatyta naujais pakeisti visus mokyklos langus.

Rajono Savivaldybės administracijos direktorius Valerijonas Černeckis patikino, jog iki rugsėjo 1-osios langai bus pakeisti visose klasėse ir kabinetuose. Langus koridoriuose teks keisti mokykloje jau esant mokiniams. “Visos mokyklos, kuriose vyko remontas, kentėjo, pakentėsime ir mes. Yra dvi didžiausios bėdos - gręžimo triukšmas ir mokinių saugumas. Su “Klaipėdos apdailos” vadovais derinome, kaip užtikrinsime saugumą. Jeigu prireiktų - esame pasiruošę dirbti ir dviem pamainomis”,- sakė G.Trumpis.


Kur šią vasarą buvote išvykę?

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Gatvės interviu

Irina Kočkina:

- Visą vasarą, kaip ir per mokslo metus, dirbau aukle. Būsiu dvyliktokė, ir vis vien bandysiu derinti darbą vakarais su mokslu. Nebuvo net minčių kažkur keliauti, nes malonumams nebuvo laiko. Kartais nuvažiuodavau tik į Palangą.

Nijolė Stanienė:

- Buvome kelissyk nuvykę prie Nemuno, į Uostadvarį, pas draugus. Pramogavom, smagiai leidom laiką gamtoje. Vyras mėgsta pažvejoti. Apie keliones kur nors toliau nė negalvojau, nes tam nėra pinigų. Bet labai svajoju nukakti į Kanarų salas.

Donatas Mockus:

- Per vasarą dirbau Norvegijoje. Dirbom po 12 valandų, bet ir uždirbom triskart daugiau, negu statybose Lietuvoje. Dabar atostogauju ir vėl ruošiuosi išvykti. Laisvadieniais turėjau laiko pavažinėti po Norvegiją. Ten labai graži gamta, santūrūs ir paprasti žmonės.

Dovilė Jakaitė:

- Išvykoms neturėjau laiko. Esu studentė, ir per vasarą dirbau Palangoje padavėja. Labai ilgos darbo valandos. Tad nueidavau tik prie jūros arba nuvykdavau į Šventąją.


Kretingos muziejaus Baltojoje salėje pristatyta Kretingos rajono turizmo plėtros galimybių studija, kurią atliko Klaipėdos universiteto Rekreacijos ir turizmo katedros darbuotojai doc. dr. Aušrinė Armaitienė ir doc. Ramūnas Povilanskas.


Trys Kretingos pranciškoniškojo jaunimo tarnybos atstovai – Virginija Mickutė, Agnė Pociūtė ir Romanas Sabakonis – šią savaitę išvyko į Italijoje, Asyžiaus mieste, rugpjūčio 25-29 dienomis surengtą Europos pranciškoniškojo jaunimo IV-ąjį kongresą. Pinigų kelionei kretingiškiai užsidirbo, prekiaudami sportiniais marškinėliais su pačių sugalvotu ir pagamintu originaliu užrašu.


Moksleivis susikonstravo bagį

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Kuprinė

Šešiolikmetis Artūras Zastartas iš Tūbausių pats susikonstravo bagį (tam tikros konstrukcijos automobilį).

Tai yra įprastų lengvojo automobilio parametrų bagis – sumanytas kaip triratis, bet vėliau tapęs keturračiu. Bagį Artūras konstravo ant tvirto metalinio rėmo. Galinį tiltą ir galinius ratus jaunasis konstruktorius paėmė iš 21-osios „Volgos“. Priekinis tiltas ir vairo mechanizmas atkeliavo iš kombaino. Priekiniai ratai buvo paimti iš lengvojo automobilio.


Vakar muziejaus Baltojoje salėje Lietuvos vaikų ir paauglių psichiatrai, psichologai aiškinosi priežastis, kodėl vaikai tyčiojasi vieni iš kitų, kaip ir suaugusiesiems, ir vaikams padėti suvokti, kad tai nėra nekaltas elgesys.


Draugų kompanijoje Daną Arlauskaitę dažnai galima pamatyti grojančią gitara ir dainuojančią. Savarankiškai groti išmokusi mergina šio instrumento stygas užgauna tik tada, kai yra atitinkama nuotaika. Nors jai kartais tenka groti ir kai kokios nors dainos išprašo draugai.


Šlovintojų grupė turi ir savo fanų

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kuprinė

Kretingos bažnyčios jaunimo šlovinimo grupė „Aušra“. – tai dvylika šiuolaikines krikščioniškas giesmes grojančių ir giedančių jaunuolių nuo 16 iki 24-erių metų. Dauguma jų grupėje „užaugo“, mat, muzikuoja jau visą dešimtmetį. Rugsėjį šlovintojų gretos kiek išretės. Priežastis paprasta - kai kuriems senbuviams prasideda studentavimo metas.


  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Iš policijos suvestinių

KRETINGA

SAVANORIŲ g.

Pirmadienį prie „Iki“ parduotuvės buvo užpulta kretingiškė. Ji ėjo gatve ir kalbėjosi mobiliojo ryšio telefonu. Kretingiškę iš už nugaros užpuolė nepažįstamas vyriškis, kuris ją pastūmė, sudavė ranka, pagriebė telefoną ir bandė pabėgti. Tačiau bėgdamas sudaužė telefoną ir netoli įvykio vietos buvo sulaikytas. Tai buvo pastovios gyvenamosios vietos neturintis 38 metų vyriškis.

PALANGOS g.

Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl automobilio „Peugeot 605“, kuris stovėjo bendrovės „Impregmeda“ kieme, vagystės. Pagal policijos informaciją, šį nusikaltimą įvykdė 55 metų Danielius Jakubauskas, neturintis pastovios gyvenamosios vietos. Policija paskelbė šio piliečio paiešką.

SAVANORIŲ-TOPOLIŲ g. sankryža.

Antradienį neblaivus Plungės rajono gyventojas, vairuodamas automobilį „Ford Probe“, išvažiuodamas iš automobilių stovėjimo aikštelės, įvažiavo į priešingos krypties eismo juostą ir susidūrė su autobusu „Neoplan N 409“, priklausančiu Kretingos autobusų parkui. Eismo įvykio metu žmonės nenukentėjo, apgadintos transporto priemonės.

PASIENIEČIŲ g.

Pirmadienį buvo sustabdytas automobilis ,,BMW 525”, vairuojamas 21 metų Šalyno gyventojo, kuris pateikė netikrą vairuotojo pažymėjimą.

SALANTAI.

Trečiadienio rytą gaisras kilo mansardiniame gyvenamojo namo aukšte. Sudegė medinės stogo konstrukcijos, namų apyvokos daiktai. Įtariama, kad gaisras kilo dėl elektros instaliacijos gedimo.

JUODUPĖNAI.

Trečiadienio vakarą užsidegė mūrinis ūkinis pastatas. Gaisro metu sudegė stogo konstrukcijos, penkios tonos šieno, statybinė mediena. Spėjama gaisro priežastis – neatsargus elgesys su ugnimi.Pastate buvo ir gyvulių, tačiau nuo gaisro jie buvo išgelbėti.


Kretingos merginų rankinio komanda dalyvavo Lenkijoje Sčecin mieste įvykusiame 15-ame tarptautiniame Baltijos rankinio festivalyje, kuriame pelnė III vietą.


Darbėnų bažnyčios kunigas altarista Julijonas Tamošauskas švenčia 90 metų jubiliejų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas