Pajūrio naujienos
Help
2022 Spalis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Komentarų topas

(64) 2006-08-22

Aplinkai atnaujinti išleido šimtą tūkstančių

 • Vitalija VITKAUSKIENĖ
 • Pirmas puslapis
Sutvarkyta aplinka puoselėjama toliau. Vakar medelius sodino Jadvyga Batakienė.

Smaragdo spalvos vejos kilimas, įvairių medžių bei krūmų kompozicijos, trinkelėmis kloti pėsčiųjų takai ir automobilių stovėjimo aikštelė vasarai baigiantis papuošė Kretingos miškų urėdijos administracinio pastato aplinką, o tuo pačiu - ir Kretingą.

Aplinkos grožio puoselėjimu garsėjantys urėdijos miškininkai (urėdija daugelį metų yra Kretingos miesto seniūnijos organizuojamo konkurso “Gražinkime Kretingą” nugalėtoja), šįkart, iš pagrindų pertvarkydami urėdijos administracinio pastato teritoriją, pirmieji iš Kretingos įmonių bei organizacijų įrengė kompiuteriu valdomą vejos laistymo sistemą. Apie 15 arų vejos plotui palaistyti, esant sausrai, sunaudojama apie 8 kub.m vandens. Veja laistoma naktį, tuomet augalai geriausiai įsisavina drėgmę, kurios neišgarina saulė. Taip drėkinama veja žaliuos ir per pačias didžiausias sausras.

Kretingos urėdijos urėdas Antanas Baranauskas teigė, jog aplinkos renovaciją ir projektavo, ir atliko patys, savomis jėgomis. “Nutarėme nesikreipti į landšafto architektus, esame miškininkai ir turime išmanymą apie aplinkos tvarkymą. Kurdami patys išsaugome savitumą, o architektai dažnai neišvengia šablonų”,- sakė urėdas. Atnaujintoje urėdijos aplinkoje nėra gėlynų, juos atstos žydintys krūmai. Prieš paradinę pastato pusę užsodintos įvairių rūšių ir formų pušys, vakarinėje teritorijos dalyje - eglės. Krūmų, medelių alpinariumų dirva užberta dekoratyvinėmis medžio žievės drožlėmis, kankorėžiais. Jie ne tik puošia, bet ir sulaiko drėgmę, neleidžia želti piktžolėms.


Kretingos darbiečiai nesudeda ginklų

 • Vitalija VITKAUSKIENĖ
 • Politika

Praradę savo partijos skyriaus pirmininką ir narį Seime, Darbo partijos Kretingos skyriaus nariai nepakriko. Į ketvirtadienį “Vienkiemyje” surengtą skyriaus narių susirinkimą atvyko apie 100 žmonių, kai partijai klestint jų buvo priskaičiuojama iki 184.


Gyventojai padėjo sulaikyti vagis

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Teisėtvarka

Padedami gyventojų policijos pareigūnai su įkalčiais sulaikė du įtariamus vagišius.


Rajono apylinkės teismo sprendimas dar kartą įtvirtino Juzefos Gindvilienės ir jos sūnaus Mindaugo teises į teritoriją, kurioje įsikūręs turgelis. Tačiau šis sprendimas nėra galutinis – rajono apylinkės prokuratūra ir tretieji asmenys – daugiabučių namų savininkų bendrijos (DNSB) „Banga“ ir „Laurytė“ – sprendžia dėl galimybės skųsti šį teismo sprendimą.


 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Iš policijos suvestinių

KRETINGA

KLAIPĖDOS g.

Šeštadienį prekybos centre „Norfa“ apsaugos darbuotojai sulaikė vyriškį, kuris praėjo pro prekybos kasas, nesusimokėjęs už įvairias prekes. Padaryta 159 Lt žala. Įtariamasis - 41 metų darbėniškis - po apklausos paleistas.

PALANGOS g.

Sekmadienį prie Simono Daukanto vidurinės mokyklos buvo užpulta kretingiškė. Trys vaikinai, grasindami susidoroti, pagrobė mobiliojo ryšio telefoną ,,Nokia 3410”, moteriškus kvepalus ,,Kenzo” ir 30 litų. Nustatytas vienas įtariamasis. Tai 25 metų kretingiškis, kuris sulaikytas.

VYDMANTAI.

Rugpjūčio 13 d. į ligoninę buvo pristatytas 26 metų vydmantiškis, kuriam diagnozuota šlaunies hematoma ir trūkusi dvylikapirštė žarna. Apie sužalotą vyriškį policijai pranešė medikai.

ŽYNELIAI.

Ketvirtadienį prie savo namų rastas gulinčio 54 metų to paties kaimo gyventojo lavonas su paviršiniais veido sužeidimais. Artimųjų teigimu, vyriškis girtavo 7-8 dienas. Esant neblaiviam, jį ištikdavo epilepsijos priepuoliai, todėl griūdamas dažnai susižalodavo. Mirties dieną kaimynas rado jį gulintį prie akmenimis grįsto kelio ir pakėlęs parvedė į namus. Į medikus dėl epilepsijos mirusysis nebuvo kreipęsis.

„VIENYBĖS“ sodininkų bendrija.

Vykdant remonto darbus po geležinkelio viaduku, esančiu netoli „Vienybės”, buvo rasti daiktai, panašūs į sprogmenis. Atvykę Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai nustatė, kad tai mokomosios prieštankinės minos TM-57, kurios yra ne sprogstamieji užtaisai ir pavojaus aplinkiniams nekelia. Mokomąsias minas išsivežė išminuotojai.


Aldona Berniuvienė suskaičiavo, kad pirmąkart pražydęs kaktusas turi apie 20 žiedų ir pumpurų.

Dupulčių gyventoja Aldona Berniuvienė džiaugiasi po septynerių metų pirmą kartą pražydusiu kaktusu. Niekada nežydėjęs augalas apsikrovė bemaž dvidešimčia žiedų ir pumpurų.

A.Berniuvienė kaktuso kitaip negu įprasta neprižiūrėjo.

Savo žiedais nustebinęs kaktusas turi vardą – Drakonas. A.Berniuvienė, vadovaudamasi prietarais, šio kaktuso atžalą nusiskynė svečiuodamasi pas marčią ir parsinešė į namus.

Moteris mėgsta auginti kaktusus: viso jų namuose yra apie 40. Pirmąjį kaktusą prieš penkiolika metų A.Berniuvienė gavo dovanų – nuo tada šių augalų jos namuose ėmė daugėti. Moteris mielai kaktusų atžalas dovanoja kitiems.

A.Berniuvienės sodyba yra pripažinta viena gražiausių Žalgirio seniūnijoje. “Nuo mažens domiuosi augalais. Tvarkydama aplinką nė kiek nepavargstu – rodos, pačios rankos kimba į žemę,” – kalbėjo pašnekovė.

Dovilė SIMAITYTĖ


Trys evangelikų liuteronų organizacijos planuoja įsikurti pastatų komplekse, kuris bus pastatytas įsigytame J.K.Chodkevičiaus gatvės pirmu numeriu pažymėtame sklype.


Nenori mokėti už rekonstrukciją

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Problema

Kretingiškis Edmundas Korsakas, gyvenantis Kęstučio gatvės 5-ajame name, sakė nesutinkąs mokėti 300 Lt, kurių reikia namo elektros įvado rekonstrukcijai.

„Kam reikia didesnio galingumo, kas prisijungia visokių mašinų, tas ir temoka, o man nereikia“, - piktinasi namo gyventojas.


Onė ir Petronė, kurias vaidino Kretingos kultūros centro Kartenos filialo vedėja Martyna Žąsytienė ir meno vadovė Danutė Tamošauskienė, Dauginčių kaimo gyventojus sukvietė į šventę „Gaspadoriaus subata“.


Savaitgalį prie Kašučių ežero pramogavo į sąskrydį suvažiavusios Kretingos rajono globėjų ir globotinių šeimos. Prie ilgo vaišių stalo susėdus pusšimčiui susirinkusiųjų – suaugusiųjų ir vaikų, sambūrio nuotaikos priminė plačios giminės susitikimą.


Savaitgalį po 50 metų Kartenos vidurinės mokyklos baigimo į klasę trumpam sugrįžo buvę bendraklasiai.

„Kai susitinkam, jaučiamės kaip vaikai, visai nepasenę,“ – linksmai kalbėjo bičiuliai. Antrosios mokyklos laidos atstovai dalinosi prisiminimais apie senąją dabar jau nugriautą mokyklą, buvusius mokytojus ir išleistuves, kurias atšventė pasipuošę tautiniais rūbais.


Apgadino keturis automobilius

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Keliuose
Eismo įvykio dalyviai guodėsi, kad bent liko sveiki ir gyvi, nes panašaus pobūdžio įvykiuose retai apsieinama be sunkesnių padarinių.

Šeštadienį neblaivus Lubių kaimo gyventojas sukėlė eismo įvykį, kurio metu buvo apgadinti keturi automobiliai. Pirminiais duomenimis, lubiškis į alkotesterį įpūtė 2,11 promilės.

Eismo įvykis įvyko netoli Kartenos. Lubiškis, vairuodamas automobilį „Mazda 323“, atsitrenkė į priekyje ta pačia kryptimi važiavusio ir stabdžiusio automobilio „Mazda 323“, vairuojamo klaipėdiečio, galą. Po susidūrimo lubiškio vairuojamas automobilis įvažiavo į priešpriešinę eismo juostą ir susidūrė su priešpriešiais atvažiuojančiu automobiliu „Nissan Sunny“, vairuojamu kretingiškės. Kliudęs kretingiškės vairuojamą automobilį, lubiškis dar kartą trenkėsi – šįkart į ta pačia kryptimi važiavusį ir sustojusį automobilį „Ford Escort“, kurį vairavo karteniškė.

Klaipėdiškis, važiavęs automobiliu „Mazda 323“, vyko į svečius ir vežėsi pyragą. Po smūgio iš saldumyno liko tik košė. Eismo įvykio dalyviai džiaugėsi likę gyvi ir sveiki, nes buvo aplamdyti tik automobiliai.

Eismo įvykio metu žmonės nenukentėjo – jie atsipirko išgąsčiu.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas