Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugsėjis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še3101724
Se4111825
Komentarų topas

(63) 2006-08-18

Pasipriešino peiliu ginkluotam užpuolikui

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Pirmas puslapis
Pardavėja Kristina Drungilienė sakė tik vėliau suvokusi, kokio pavojaus akivaizdoje jos su bendradarbe buvo atsidūrusios, kai parduotuvėje nepažįstamas vyriškis išsitraukė peilį ir pareikalavo pinigų.

Rizikuodamos savo gyvybėmis, parduotuvės „Liepa“ pardavėjos Vilija Petrauskienė ir Kristina Drungilienė pasipriešino parduotuvę apiplėšti bandžiusiam užpuolikui.

Dėl įvykio policija sulaikė 60 metų kretingiškį S.Ž. Sodininkų bendrijoje „Akmena“ gyvenantis vyriškis iki šiol policijai nebuvo žinomas.

Trečiadienio vakarą į parduotuvę atėjęs vyriškis nusipirko alaus ir jį gurkšnojo, išėjęs čia pat už durų. Jis niekuo nesiskyrė iš kitų. Tik daugiau ant akių buvo užtraukta kepurė. Nešinas pusiau nugertu buteliu vyriškis vėl grįžo į parduotuvę ir nusipirko cigarečių.

Netrukus jis vėl įėjo į parduotuvę, paskui save uždarydamas duris. K.Drungilienė nuėjo jų vėl atidaryti ir tuo pat metu išgirdo baisų V.Petrauskienės klyksmą. Grįžusi į prekybos salę K.Drungilienė pamatė tą patį pirkėją, kuris rankoje laikė didelį peilį. Moteris sakė nespėjusi suvokti, kas vyksta iš tiesų, nespėjusi išsigąsti, todėl vyriškį paklausė, kodėl šis paėmė jų peilį.

Vyriškis buvo atsinešęs savo peilį, kurį iki išsitraukdamas laikė, kaip spėjo pamatyti moterys, kažkokiame dėkle. Vyriškio laikomas peilis buvo toks pat ilgas, kokiu pardavėjos naudojasi parduotuvėje, todėl K.Drungilienė ir pamanė, kad užpuolikas laiko jų peilį.


Danutė Lukauskienė:

- Būna, kad kartais padainuoju sau. Dažniausiai dainuoti norisi, kai gerai jaučiuosi, kai apima pakili nuotaika, kai sekasi darbe ar asmeniniame gyvenime. Žinoma, drauge su kitais dainą užtraukiu ir švęsdama. Duše mėgstamų melodijų jau nebeniūniuoju – amžius nebe tas.

Liudvika Puplauskienė:

- Nedainuoju sau, nes nėra kada dainuoti! Gyvenu kaime, todėl kasdien tenka nudirbti begales darbų tiek namuose, tiek ir lauke. Reikia šerti ir prižiūrėti gyvulius, ravėti daržus, nuimti derlių laukuose. Visa tai atima labai daug laiko ir jėgų, todėl apie norą padainuoti net mintis nekyla.

Jonas Klapatauskas:

- Tikrai kartais būna, kad imu ir padainuoju sau. Esu muzikantas, taigi dainuodamas sau ir balsą palavinu. O linksmą dainelę paniūniuoti norisi tada, kai gera, kai nuotaika puiki, kai nekankina jokios bėdos.

Bronius Žiobakas:

- Niekada gyvenime nedainavau sau ir nedainuoju. Niekam to nereikia, o ir noro kažką niūniuoti po nosim nejaučiu. Visai kas kita šventės ir gimtadieniai – tada jau užplėšiu iš širdies.


Gėlė praaugo stogą

  • Žemė ir ūkis

„Gėlė pati atėjo prie lango, kad pasirodytų, kokia ji gražuolė,“ – rodydama į aukštą augalą žaliais plačiais lapais ir geltonais žiedais sakė baubliškė Zofija Kupšienė.

Ji neatsistebi šiemet prie namo išaugusia gėle, kuri, kad ir alinant vasaros sausrai, greitai augdama pralenkė stogą.


Šios savaitės trečiadienį bendrovė “Kretingos grūdai” iš ūkininkų jau buvo supirkusi 8 tūkst. 212 tonų grūdinių ir ankštinių kultūrų. Daugiausia – 3 tūkst. 532 t – supirkta miežių. Kviečių bendrovė nupirko 1 tūkst. 5 t, I klasės kviečių – 1 tūkst. 431 t, II klasės kviečių – 1 tūks. 270 t, kvietrugių – 437 t.


Šių metų vasara net ir ožkoms prasta buvusi

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Žemė ir ūkis

Stojus sausrai, Voveraičių kaimo gyventoja Stanislava Grinevičienė ne kartą galando peilius: pritrūkusi pašaro, vis ketino pjauti vieną-dvi iš savo auginamų ožkų. Tą patį galvojo ir jos kaimynė Teresė Birutė Kaniauskienė, kuri ožkas pradėjo auginti tuomet, kai perkūnas nutrenkė jos turėtąją karvę.


Ūkininkai Sigita ir Robertas Lukauskai iš Baublių šiemet jau šienavo su naujai įsigyta žemės ūkio technika. Naują traktorių „New Holland“ ir šienapjovę „Kunh“ su plaušintuve jie įsigijo pasinaudodami parama ūkiams modernizuoti.


  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Iš policijos suvestinių

KRETINGA

MAIRONIO g.

Sekmadienį prie vasaros estrados iš matymo pažįstamas vaikinas užpuolė nepilnametį ir pagrasinęs susidoroti pareikalavo 10 Lt. Išsigandęs grasinimų nepilnametis atidavė pinigus. Tą pačią dieną policija sulaikė ir uždarė į areštinę 19 metų kretingiškį.

TŪBAUSIAI.

Pirmadienį gyvenamojo namo kieme esančiame šulinyje rastas negyvas 32 metų klaipėdietis su kirstine kaktos žaizda. Pirminiais duomenimis, jis vienas žaidė krepšinį. Bėgdamas atbulas nepastebėjo atviro šulinio ir į jį įkrito žemyn galva.

„ŽEMAITIJOS“ sodininkų bendrija.

Pirmadienį kretingiškis, „Mitsubishi Galant“ važiuodamas atbuline eiga, pervažiavo prie automobilio pargriuvusio vyriškio kojas ir iš įvykio vietos pasišalino.


Paplūdimio tinklinio varžybas laimėjusi kūlupėniškių komanda “Aneda” buvo apdovanota medaliais ir tinklinio sportininkus vaizduojančiomis statulėlėmis.

Sporto klubas „Žalgiris“ pirmą kartą suorganizavo rajonines paplūdimio tinklinio taurės varžybas. Jos įvyko Kretingos miesto stadione. Varžybose dalyvavo Kretingos komandos „Šviesa“, „Linux“, „Švyturys“, Salantų komanda „Žalieji“ ir Kūlupėnų „Aneda“.

Pirmąją vietą iškovojo „Aneda“, antroji liko „Žaliųjų“ komanda, trečioji vieta atiteko „Šviesos“ rinktinei.

„Žalgirio“ klubo nariai Egidijus Putkalis, Ramūnas Kocius ir Rimantas Grigaitis sakė, kad tinklinis mūsų rajone tampa vis populiaresnis. Tinklinio varžybos rajone vyksta jau kelerius metus, tačiau miesto stadiono aikštėje – pirmą kartą. Planuojama, kad kitąmet dviejų dienų rajoninėse paplūdimio tinklinio taurės varžybose dalyvaus daugiau komandų.

Tinklinio varžybas žadama įtraukti į rajono Sporto skyriaus organizuojamų renginių sąrašą.

Mūsų rajone yra keletas paplūdimio tinklinio aikštelių. Tačiau tinklinio mėgėjai, čia sportuojantys per vasarą, sakė, kad visgi jų nepakanka. Kartais sportininkai žaidimui išsinuomoja prie jūros įrengtas tinklinio aikštes. Žiemą tinklininkai treniruojasi uždarose sporto salėse.

Dovilė SIMAITYTĖ


Švč.Marijos ėmimo į dangų, kitaip vadinamą Žolinių, dieną į Kretingos bažnyčią buvo atvežta Žemaičių Kalvarijos Dievo Motinos su Kūdikiu paveikslo kopija. Ji apkeliaus visas Telšių vyskupijos parapijas.


Telšių vyskupas Jonas Boruta jau pašventino būsimos Kūlupėnų bažnyčios kertinį akmenį ir kapsulę.

Naujoji bažnyčia stovės priešais Kūlupėnų seniūnijos pastatą. Šiuo metu yra išlieti pamatai, kurie 1,80 m yra įkasti į žemę. Pamatai apmūrijami akmenimis. Pabaigus šiuos darbus, statybvietę planuojama užkonservuoti žiemai. Tada bus perkamos statybinės medžiagos sienoms.


Tradicinę vasaros šventę netikėtai pakoregavo Laiviuose ir aplinkiniuose kaimuose dėl žaibo dingusi elektra. Į šventę susirinkusiems gyventojams organizatoriai sveikinimo žodžius be mikrofono skaitė fakelų šviesoje.


Budriuose vis populiaresnė tampa vaikų vasaros stovykla, kurią organizuoja Kretingos rajono kultūros centro Budrių filialo vedėja Janina Lukauskienė ir meno vadovė Regina Liaudinskienė. Šiemet stovykloje „Vaikystė praeities labirintuose“ dalyvavo 27 vaikai, t.y. dešimčia vaikų daugiau negu pernai.


Prie antrojo tvenkinio skambėjo dainos, apdovanoti gražiausių sodybų šeimininkai, kaimynas su kaimynu sukosi šokio sūkuryje. Tai – akimirkos iš tradicinės Vasaros šventės Padvariuose, kurią organizavo kaimo bendruomenės centras „Trys tvenkiniai“. Šitaip atgaivinama seniau toje vietoje vykusių gegužinių tradicija.

Šventė surengta tik iš pačių gyventojų lėšų. Pasak bendruomenės centro pirmininkės Renatos Bumblienės, tai įrodo, jog padvariškiai supranta: bendruomenė – tai jie patys.


Vakar amžino poilsio atgulė 30-metė Izolda Gedvilienė, o trečiadienį – 56-erių metų Justina Pipirienė ir 26 metų jos dukra Vilma Pipiraitė. Visos trys kretingiškės pirmadienį žuvo prie Plungės.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas