Pajūrio naujienos
Help
2023 Rugsėjis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Apklausa

Ar iš streiko politikai turi daugiau naudos negu mokytojai?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(62) 2006-08-11

Įstatymo pataisos gali sukiršinti kaimynus

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Pirmas puslapis
Nepasisekė tam, kuris, norėdamas vakare pjauti malkas, turės atsiklausti kaimyno.

Gali būti, kad po vakarienės kieme pjaudami malkas, sulauksite policijos pareigūnų. Nes dabar ramybės metas trunka ne nuo dešimtos vakaro iki šeštos ryto, o pusę paros – nuo šeštos vakaro iki šeštos ryto.

Prašo ramaus miego

Kretingiškiai, gyvenantys priešais bendrovės „Terekas“ pastatą, skundžiasi neturintys ramybės nei dieną, nei naktį. Viena iš bendrovės veiklos sričių yra ir plastikinių butelių gamyba. Pasak gyventojų, jie savo butuose girdi ištisą parą sklindantį specifinį bumbsėjimą.

Žiemą, anot gyventojų, ir jie patys, ir bendrovė gyvena uždarytais sandariais plastikiniais langais, todėl triukšmo nesigirdi. O šiemet atverti langų nereikėtų nebent turint kondicionierių.

Bendrovės komercijos direktorius Almantas Maksvytis sakė, kad problemą jie spręs nedelsdami. Galbūt gamyba bus perkelta į kitas pastato patalpas.

Nei gyventojai, nei bendrovės administracija nekaltino vieni kitų. Vieni klausė, ar negalima būtų sumažinti triukšmo, o kiti pažadėjo ieškoti išeities. Toks problemos sprendimo būdas mūsuose yra itin retas dalykas. Paprastai konfliktuojančios pusės tampa priešais, o ginčai atsiduria teismuose. Policijos pareigūnai neslepia nerimo, kad tokių aršių ginčų padaugės, nes ramybės laikas trunka nuo šeštos vakaro iki šeštos ryto.

Kaip rašėme, įsigaliojus Administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) pataisoms, šaukti, švilpti, garsiai dainuoti arba groti muzikos instrumentais bei kitokiais garsiniais aparatais ar panašiai kelti triukšmą gatvėse, aikštėse, parkuose, paplūdimiuose, viešajame transporte bei kitose viešosiose vietose ir gyvenamosiose patalpose, įmonėse, įstaigose ar organizacijose, jeigu tai trikdo viešąją rimtį, draudžiama ne tik nakties metu, t.y. 22-6 val., bet ir vakare – nuo 18 iki 22 valandos.


Kada ateina ruduo?

  • Gatvės interviu

Lina Daugintytė:

– Jau jaučiu, kad ateina ruduo. Auginu vienerių metų dukrą, todėl dažnai kartu būnam lauke. Oras vis labiau atšąla, reikia vaiką šilčiau aprengti. Galėtų vasara ilgiau tęstis, nes rudenį dažnai lyja, todėl negalėsim eiti pasivaikščioti.

Alvydas Marozas iš Klaipėdos:

– Ruduo prasideda, kai išskrenda gandrai. Jei jie Lietuvą palieka iki rugpjūčio 15 dienos, bus gili žiema. Aš tai žinau ir iš savo patirties, nes dirbu sezoninį darbą. O į kalendorių net nežiūriu.

Vida Gedvilienė iš Jokūbavo:

– Ruduo atkeliauja, kai ima kristi lapai. Pirmiausia lapus numeta klevas. Rugpjūčio 23 dieną išskrenda gandrai. Taip pat pasikeičia ir oras. Rudens pradžioje dar visus lydi vasariška nuotaika, o, kai atšąla, prasideda lietūs, niūresni tampame ir mes.

Eugenijus Rimkus:

– Ruduo ateina rugsėjį. Nors jau ir dabar oras vėsesnis. Laukiu rudens – užtenka karščių. Per juos mažai žuvų tekimba. Kai prasidės ruduo, eisiu pažvejoti, pagrybauti.


Invalidų pažymėjimai galioja

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Aktualijos

Neįgalūs rajono gyventojai skundžiasi turintys įvairių problemų, kai tenka naudotis viešuoju transportu. Būdama neįgali ir turinti tai patvirtinantį pažymėjimą, Rita iš Vilniaus grįžo autobusu. Nors ji turi galimybę mokėti tik dalį bilieto kainos, iš Vilniaus važiuojančiame autobuse moteriai buvo paaiškinta, kad ji turinti „ne tokį“ pažymėjimą, jame nesą nurodyta, kokia yra moters invalidumo grupė.


Valdžia vieši Estijoje

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Savivaldybėje

Kretingos rajono Savivaldybės meras Valerijonas Kubilius, jo pavaduotojas Juozas Mažeika, savivaldybės administracijos direktorius Valerijonas Černeckis ir Kretingos miesto seniūnas Stanislovas Juknevičius, lydimi žmonų, lankosi Estijos Viljandės savivaldybėje.

Kelionės išvakarėse iš mero pavaduotojo J. Mažeikos sužinojome kelionės programą: ketvirtadienį numatytas susitikimas su Viljandės savivaldybės meru, mero pavaduotoju, šio Estijos krašto gyventojų išrinktu Europarlamento nariu. Šiandieną - pažintis su Viljandės miestu, aplankant pilies griuvėsius, muziejų, sporto kompleksą. Paklaustas apie šios kelionės tikslą, J. Mažeika teigė: “Tai dalykinė kelionė. Kitąmet, vasarą, estai turėtų atvykti į Kretingos miesto šventę ir pasirašyti savivaldybių bendradarbiavimo sutartį”.

J. Mažeika aiškino, jog Kretingos rajono Savivaldybei kainuos tik kelionės transportas, jie gyvens už šeimininkų pinigus.

V. Černeckis dėl kelionės į Viljandę buvo atšauktas iš atostogų.


Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus narį Adą Sendrauską - “Palangos fotocentro” vadovą, “Palangos fotoklubo 750” įkūrėją ir administratorių kalbinome likus trim dienom iki parodos “Kolegos, draugai, bičiuliai” atidarymo Klaipėdos fotogalerijoje. Nenuilstantis, idėjų kupinas menininkas šia paroda sakėsi sutinkąs savo “juokingą” 50-ies metų gyvenimo jubiliejų.


Dalijos Kiliesienės kūryba, kurią ne kartą publikavo “Smiltys”, išsiskiria profesionalia mintimi, giliais išgyvenimais. Poteksčių paslaptis, įausta ne tik į kūrybinį audinį, bet ir žvelgia iš skvarbių šios moters akių.

Su Dalija galima kalbėti apie viską - literatūrą, teatrą, filosofuoti, gvildenti sudėtingas psichologines temas. O paklausta, iš kur ji tokia čia, Kartenoj, toli nuo sostinių, nuo didmiesčių, nusišypso ir pacituoja Antuaną de Sent Egziuperi - “iš vaikystės...”

Save vadina kaimo “daktarka” ir niekada nesiafišuoja, jog yra garsaus bibliografo, nuveikusio didelius darbus lituanistikos srityje - Vytauto Jurgučio duktė. Iš jo galbūt ir paveldėjo tas kūrybines nuojautas, kurios štai jau daug metų svarina ją prie balto popieriaus lapo.


Nors dar tebevyksta devintasis operos ir simfoninės muzikos festivalis „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro direktorė Audronė Žigaitytė – Nekrošienė prakalbo apie naujas idėjas. Viena jų – į salę pritraukti klausytoją iš provincijos.


  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Iš policijos suvestinių

KRETINGA

MELIORATORIŲ g.

Viename iš garažų užsidegė daiktai. Ugnis didelių nuostolių nepridarė. Gaisro priežastys tiriamos.

VYTAUTO g.

Nupjovus bendrovės ”Ringesta” sandėlio spyną, pavogta įvairių įrankių už 8 tūkst. Lt.

LAZDININKAI.

Pirmadienį kelių patruliai stabdė „VW Golf“, kuris viršijo leistiną greitį. Bet automobilis, važiavęs 108 km/val. greičiu, nestojo ir nuvažiavo. Tačiau kelio vingyje jis nuvažiavo nuo kelio, trenkėsi į stulpą ir apsivertė. Pirminiais duomenimis, automobilį vairavo neblaivus (3,50 promilių), neturintis vairuotojo pažymėjimo 35 metų Lazdininkų gyventojas, kuris dėl sužalojimų gydomas ligoninėje.


Kretingiškis Povilas Šakinis kartu su Kauno Vytauto Didžiojo universiteto krepšinio komanda iš Portugalijos į Lietuvą parvežė Europos studentų krepšinio pirmenybių auksą. Dviejų metrų ūgio krepšininkas, rugsėjo 1 dieną švęsiantis 26 metų gimtadienį, sakė, jog pastarasis sezonas jam buvęs labai sėkmingas, ir šiuos metus Povilas Šakinis vadina lūžio metais.


Juodupėniškiai per kiekvieną kaimo šventę jau laukia staigmenos – komiško vaidinimo. Juos visada, prikalbinusi dar keletą aktyvesnių kaimynų, parengė vietoje nenustygstanti Loreta Stonkienė.


Rūdaičiuose gaisras kilo dėl senos nenupjautos žolės, į kurią, žmonių nuomone, galėjo būti numesta nuorūka.

Trečiadienio popietę beveik vienu metu kilo du gaisrai – Rūdaičiuose ir Kretingoje.

Rūdaičiuose gaisras kilo prie ūkinio pastato, priklausančio keliems šeimininkams. Nors žolė degė vos už kelių metrų nuo pastato, pūtė stiprus vėjas, pastatą nuo ugnies išgelbėti pavyko. Gaisravietėje buvę rūdaitiškiai spėjo, kad ugnis kilo dėl neatsargiai numestos nuorūkos, nes iš lauko, esančio prie gaisravietės, buvo vežami šiaudai, o prie ūkinio pastato – nenupjauta žolė.

Beveik tuo pat metu gaisras kilo ir Kretingoje, Parko gatvėje. Degė žolė, plytinti apleistame sklype. Kaimynystėje gyvenantys žmonės sakė ne sykį įspėję šio sklypo savininką nupjauti žolę. Kadangi sklypas yra prie pat kelio, kaimynai mano, kad ugnis įsiplieskė kažkam neatsargiai numetus nuorūką.

Reglamentuojantys dokumentai nurodo, kad sklypų savininkai privalo juos prižiūrėti. Priešingu atveju jiems gali būti skiriamos baudos.

Apie prižėlusius, neprižiūrimus sklypus galima pranešti valstybiniam augalų apsaugos inspektoriui Rimantui Šlušniui telefonu 55112.


Kretingiškiai - tremtinė Danutė Blyža, politinių tremtinių ir kalinių sąjungos vadovė Valerija Žalienė, Pranciškonų gimnazijos mokinių prezidentas Ovidijus Žalys ir istorijos mokytoja metodininkė Jadvyga Petrauskienė išvyko į lietuvių tremties vietas. Išlydėti keliautojus į ekspediciją „Einame senelių, tėvų kančių keliais“ susirinko giminaičiai, bičiuliai ir buvę tremtiniai. Palaiminimą suteikė brolis Bernardas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas