Pajūrio naujienos
Help
2022 Spalis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Komentarų topas

(61) 2006-08-08

Ūkininkas Albertas Balsevičius šeštadienį turguje už kilogramą kalafiorų prašė po tris litus, nes gavo tik dešimtadalį planuoto derliaus. Ankstyvuosius kopūstus nuėdė kirminai, bet ūkininkas tikisi, kad bus pataikęs su rudeniniais – jei palis, anot vyriškio, bus gerai.

Kretingos turguje garbaus amžiaus moteris šeštadienį už pageltusią kalafioro galvą prašė lito. Palyginus su praėjusiais metais, tai neįtikėtinai didelė kaina už žiedinį kopūstą, kurį geresniais laikais žmonės tiesiog išmestų.

Ūkininkas Albertas Balsevičius iš Rūdaičių už kilogramą kalafiorų prašė 3 Lt, nes šiemet gavo tik dešimtadalį praėjusių metų derliaus.

„Jeigu pernai kalafioro galvoje buvo vos po vieną kirminą, tai šiemet – po šešis“, - sakė ūkininkas.

Stiklinė žirnių su ankštimis šiemet turguje kainuoja du litus, bet ir tų pačių – itin mažai. Pasak ūkininko A.Balsevičiaus, kitaip ir negali būti. Pasėjęs du maišus, žirnių jis gavo penkis maišus, kai pernai iš to paties kiekio sulaukė pusantros tonos. Ankstyvuosius kopūstus kirminai nuėdė. Jeigu palis, svarsto ūkininkas, turguje turėtų atsirasti bent jau neprastų rudeninių kopūstų.

Trys morkos – pusantro lito

Taigi kainos turguje išaugo, o daržovių sumažėjo. Bet prie žmonių, prekiaujančių uogomis ir daržovėmis, aštuntą valandą ryto rikiavosi eilės. Pirkėjai tik vienas kitas stebėjosi didesnėmis negu įprastai kainomis. Ką padarysi, kad šiemet tokie metai, daugelis supratingai lingavo galvomis. Didesnį rūpestį jiems kėlė augančios degalų kainos ir brangstanti kasdieninė duona.


Kretingiškė (pavardė redakcijai žinoma) „Regitros“ įmonėje Kretingoje norėjo užregistruoti automobilį „Audi“. Tačiau „Regitros“ darbuotojai atsisakė tai padaryti. Kadangi automobilis buvo parvežtas iš Šveicarijos, o jo dokumentai surašyti vokiečių kalba, darbuotojai pareikalavo, kad moteris pristatytų jų vertimą į valstybinę kalbą, o vertimas turi būti patvirtintas nustatyta tvarka.


Ar apgins įstatymas nuo triukšmo

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Teisėtvarka

Ramybės metas Lietuvoje stoja ne nuo 22 val., kaip tai buvo įprasta iki šiol, bet nuo 18 val. Ramybės metas pailgėjo įsigaliojus Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) pataisoms.

Taigi šaukti, švilpti, garsiai dainuoti arba groti muzikos instrumentais bei kitokiais garsiniais aparatais ar panašiai kelti triukšmą gatvėse, aikštėse, parkuose, paplūdimiuose, viešajame transporte bei kitose viešosiose vietose ir gyvenamosiose patalpose, įmonėse, įstaigose ar organizacijose, jeigu tai trikdo viešąją rimtį, draudžiama ne tik nakties metu, bet ir vakare – nuo 18 iki 22 valandos, praneša Policijos departamentas.

Kaip sakė rajono Policijos komisariato viršininko pavaduotojas Arturas Lingaitis, dar nė vienam rajono gyventojui nebuvo surašytas ATPK pažeidimo protokolas už tai, kad triukšmavo ne nakties metu, t.y. nuo 18 val., tačiau ne vienas piliečių jau buvo įspėti apie tokią galimybę. Ramybės drumstėjai, pasak A.Lingaičio, pirmiausiai perspėjami, o jeigu jie elgsis piktavališkai, nusiskundimai kartosis, bus rašomi protokolai ir skiriamos baudos.

Už viešosios tvarkos trikdymą numatytos nuobaudos - įspėjimas arba bauda iki trijų šimtų litų. Tokie pat veiksmai, padaryti asmens, bausto administracine nuobauda už minėtus pažeidimus, užtraukia baudą nuo trijų šimtų iki vieno tūkstančio litų.


  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Iš policijos suvestinių

KRETINGA

TIEKĖJŲ g.

Kasant griovį vandentiekiui sandėlių teritorijoje, apie 1,5 m gylyje rastos neatpažinto žmogaus skeleto dalys. Vyksta tyrimas.

SAVANORIŲ g.

Penktadienio paryčiais degė 1995 m. laidos automobilis „Mazda“. Gaisro metu apdegė automobilio kėbulas. Įtariamas padegimas.

ROTUŠĖS a.

Į policiją kreipėsi palangiškis, kuris pareiškė, kad ketvirtadienį iš jo neužrakinto darbo kabineto dingo rudos spalvos odinė piniginė, kurioje buvo 2 tūkst. 40 Lt, vairuotojo pažymėjimas, automobilio „VW Passat“ registracijos liudijimas, techninės apžiūros talonas, dvi bankų mokėjimo kortelės, darbuotojo pažymėjimas.

ŠIAULIŲ – PALANGOS kelias.

Šeštadienį neblaivus ( 2,37 prom.) šventojiškis, vairuodamas automobilį „Nissan Pathfinder“, nepasirinko saugaus greičio ir automobilio kampu kliudė kelkraščiu važiavusią karietą, kurią traukė arklys. Eismo įvykio metu nukentėjo vydmantiškis važnyčiotojas. Dėl galvos žaizdos ir kojos lūžio jis gydosi ambulatoriškai.


Kretingoje reikės mažiau klaidžioti

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Naujienos
Pagrindinėse Kretingos gatvėse statomos lentelės su gatvių pavadinimais ir rodyklėmis.

Pagrindinėse Kretingos gatvėse pradėtos statyti informacinės lentelės su gatvių pavadinimais.

Ne tik miesto svečiams, bet ir patiems kretingiškiams dažnai tenka teirautis, kur rasti vieną ar kitą gatvę. Daugelyje Lietuvos miestų jau seniai pastatytos informacinės lentelės, kuriose jau iš tolo matomas gatvės pavadinimas. Pastarosiomis dienomis tokios lentelės pagaliau pradėtos statyti ir Kretingoje.

Iš viso bus pastatytos 133 lentelės pagrindinėse Kretingos gatvėse: Šventosios, Klaipėdos, Tiekėjų, Savanorių, Vytauto, Melioratorių, Jablonskio, Vingio ir Kęstučio gatvėse, Rotušės aikštėje bei Žemaitės alėjoje.

Kretingoje taip pat statomi ir atnaujinami kelio ženklai. Jų bus pastatyta pusšimtis. Kadangi visiems kelio ženklams rengti pinigų neužtenka, Saugaus eismo komisijai nusprendus, ženklai statomi prie pagrindinių kelių.

Kaip sakė miesto seniūnas Stanislovas Juknevičius, iš specialiųjų seniūnijos lėšų, kurios buvo gautos iš vietinės rinkliavos, artimiausiu metu bus pradėtas remontuoti tiltas, vedantis į kapines, ir žvyrduobėje rengiami nauji futbolo vartai.

„Metalinė tilto konstrukcija išliks,- sakė bendrovės „Damba“ statybos padalinio vadovas Steponas Zubernius. – Bus keičiama medinė sutrūnijusi grindinio danga ir kitos medinės tilto konstrukcijos dalys“.

Remontuojant tiltą, jo parametrai išliks tokie, kokie buvo iki šiol. Tačiau naujai pakeistos medinės konstrukcijos nebebus dažomos. Jos liks natūralios spalvos – tik bus impregnuotos. Darbai prasidės jau šį mėnesį. Pasak S.Zuberniaus, gali būti, kad bent savaitę, kol tiltas bus remontuojamas, gyventojai juo negalės vaikščioti.

Miesto žvyrduobėje netrukus bus pastatyti ir nauji futbolo vartai. Jie bus metaliniai. Kaip sakė „Dambos“ darbuotojas, bus įrengtos ir kilpos tinklui.

Tikimasi, kad visi šie darbai turėtų būti užbaigti iki rugsėjo 1 d.


Rotušės aikštėje atnaujina takus

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Naujienos

Kretingos miesto Rotušės aikštės šiaurinėje dalyje maždaug po mėnesio vaikščiosime atnaujintais takais.

Rajono Savivaldybė iš Lietuvos Automobilių kelių direkcijos gavo 200 tūkst. litų Rotušės aikštės takams renovuoti. “Darbams atlikti išleisime 167 tūkst. litų, 15 tūkst. litų projektavimui, dar 18 tūkst. litų numatyta rezervui”,- teigė takus tiesiančios bendrovės “Damba” vadovas Antanas Barasa.

Parinkti įmonę, kuri atnaujins dalies aikštės takų, rajono Savivaldybė buvo surengusi konkursą. Bendrovė “Damba” vienintelė dalyvavo konkurse ir jį laimėjo.

Pasak A. Barasos, atnaujinant takus bus paklota 550 m betoninių gazonų bortelių, 780 kv. m betono trinkelių. Atnaujinti 3,2 m pločio takai bus pritaikyti šienavimo, sniego valymo technikos panaudojimui.

Takai atnaujinami neturint patvirtinto projekto šiaurinės Rotušės aikštės daliai galutinai sutvarkyti, o tik jo eskizą. Pagal sumanymą ateityje ties šiaurinės Rotušės aikštės dalies takų sankirta turėtų iškilti paminklas miesto įkūrėjui J. K. Chodkevičiui, kurį su kita aikštės dalimi jungtų apie 10 m pločio takas su fontanu viduryje. Pranciškonų gimnazijos stadiono pašonėje, lygiagrečiai J. K. Chodkevičiaus gatvei, planuojama dar viena automobilių stovėjimo aikštelė. Šalia šios aikštelės, bažnyčios link, numatyta pastatyti viešąjį miesto tualetą. Kada bus parengtas ir patvirtintas projektas ir gauti pinigai šiems sumanymams įgyvendinti - nežinia.

A. Barasa patikino, jog ateityje vykdant aikštės sutvarkymo projektą - tiesiant vandentiekį fontanams, tinklus - apšvietimui, šiemet pakloti takai nenukentės ir 200 tūkst. litų nebus išleisti pavėjui.


Dvidešimtmetė Liepynės kaimo gyventoja Greta Šukytė kas rytą sėda į savo žalią automobilį ir lekia prie jūros, kur tampa poilsiaujančiųjų angelu sargu – gelbėtojų komandos nare. Veterinarijos akademijos studentė teigia, jog gelbėtojos darbas – tai tik trumpa stotelė jos gyvenime.


Savaitgalį Salantuose karaliavo šventinis šurmulys: miesto gyventojai ir svečiai skubėjo į sportines varžybas ir koncertus. Taip miestas atšventė 450metų jubiliejų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas