Pajūrio naujienos
Help
2022 Spalis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Komentarų topas

(60) 2006-08-04

Šį savaitgalį miesto jubiliejų švęs ir esami, ir buvę salantiškiai.

Šiandien Salantų mieste prasideda savaitgalį truksiantis renginių maratonas. Miesto gyventojai ir svečiai kviečiami švęsti Salantų 450 metų jubiliejų.

Salantiškė Zita Milinskytė jau gyvena šventės nuotaikomis. “Ir į kirpyklą nubėgsiu, ir pati pasipuošiu. Jau tariamės su draugėmis kartu eiti į bažnyčią, į parką –paklausyti koncertų, sužinoti, kas bus apdovanoti už gražiausias sodybas. Į kitus pažiūrėsim ir pačios pasirodysim. Mums, pensininkėms, šventė yra didelė pramoga”, – linksmai kalbėjo moteris. Ji visada dalyvauja miesto šventėse ir sakė, kad per jas Salantai tarsi atjaunėja, žmonės tampa linksmesni.

Salantiškis Leonas Rimeika tikisi, kad per miesto šventę namuose apsilankys ir jo vaikai: sūnūs, šiuo metu gyvenantys Rūdaičiuose, Telšiuose ir Mažeikiuose, bei dukra iš Palangos.

“Retai visi susirenkam. Šįkart vaikai į šventę žadėjo atvažiuoti, bet kažin, ar visi galės. Telefonu apie šventę kalbėjau su pusbroliais, gal ir jie apsilankys”, – pasakojo pašnekovas.

Jis džiaugėsi sulaukęs trylikos anūkų ir dviejų proanūkų. “Kai visi suvažiuoja, į mūsų trobelę nebesutelpam”, – juokėsi L.Rimeika.

L.Rimeika mano, kad dabar šventės yra labiau komercinės, negu seniau, nebėra tokios pakilios nuotaikos. Aštuoniasdešimtus metus einantis L.Rimeika žadėjo su žmona nueiti į bažnyčią, jei leis sveikata – ir į parką.

Komercinės – ūkinės įmonės savininkė Rūta Šiaulienė sakė, kad dėl šventės daugiau negu paprastai visame rajone garsių pyragų nekeps.

“Keptume daugiau, bet nėra galimybių – dirbam ir dieną, ir naktį”, – kalbėjo R.Šiaulienė.


Viktorija Petronienė:

- Jei neliktų mobiliųjų telefonų, būtų labai blogai. Juk tai – šiuolaikinis ryšys, labai palengvinantis bendravimą. Aš naudojuosi tiek laidiniu, tiek ir mobiliuoju telefonu, nes abu jie man reikalingi. Kaip tik ruošiuosi pirkti naują mobiliojo telefono bateriją, kadangi senoji savo jau atitarnavo.

Aidas Keblys:

- Apsidžiaugčiau! Bent jau dėl darbo. O jei rimtai, manau, kad be mobilaus telefono išsiversti būtų sudėtinga. Šiais laikais mobilus ryšys yra būtinybė, o mobilus telefonas – tiesiog darbo įrankis, taupantis mūsų laiką ir pinigus. Mobilųjį telefoną nusipirkau po poros metų nuo šios naujovės atsiradimo Lietuvoje.

Artūras Alminskas:

- Mobiliuoju telefonu naudojuosi jau apie 10 metų. Jei staiga dingtų mobilusis ryšys, iškiltų begalės sunkumų. Atsirastų bendravimo problemų, nes susiekimas su čia pat ir toliau gyvenančiais žmonėmis taptų daug sudėtingesnis.


Kretingiškė Daiva Stakanskytė neišgyvena tragedijos dėl to, kad serga cerebriniu paralyžiumi. Nors sako žinanti, kad nepasveiks. Ji labiau užjaučia tuos, kurie iki negalės buvo sveiki. Nes jie žino, ką prarado. O Daiva su savo negale gyvena nuo pat kūdikystės – jau 38-erius metus. Jauna moteris juokauja, kad gyvena su šarvais – jai, vaikštančiai su ramentais, nebaugu svetimos nedraugiškos akies, įžeidžiančio žodžio.

„Nors tokių ir nepatyriau. O gal dėl to, kad gyvenu su šarvu, to nei mačiau, nei girdėjau“, - pasakojo nuoširdžiai šypsodamasi Daiva.


Jau metai, kaip, įsigaliojus naujam LR neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymui, invalidumo pensijų sistema yra pertvarkyta į valstybinio socialinio draudimo pensijų, netekus darbingumo, sistemą. Naujajame įstatyme nebevartojama sąvoka „invalidumas“. Ją pakeitė dvi naujos – „neįgalumo lygis“ ir „darbingumo lygis“.


Pranciškonų gimnazijos kūno kultūros mokytoja, Kretingos sportinės aerobikos klubo vadovė Virginija Valiūnienė prisipažino: šiuo metu judėjimui, sportui laiko skirianti mažiau – visą dėmesį iš jos atima aštuonių mėnesių sūnus Tomas.

- Nors, tiesą pasakius, ir gimus vaikui sportavau: vedžiau aerobikos treniruotes, mokiau vaikus plaukti. Tačiau įprastą rytinę mankštą, bėgiojimą iškeičiau į miegą – pajutau, kad jo labiau trūksta negu judėjimo. Manau, kad netrukus sugrįšiu į įprastas vėžes, - sakė V.Valiūnienė.


Apyvartoje – netikros šimtinės

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Teisėtvarka

“Maximoje“ ir „HBH – Juozo alaus“ darykloje nenustatyti asmenys atsiskaitė, kaip įtariama, netikrais 100 litų nominalo banknotais. Tai paaiškėjo perskaičiuojant inkasacijos metu gautus pinigus. Jie aptikti antradienį ir trečiadienį.

Kaip patikrinti šimto litų kupiūrą?

Banknotas turi būti atspausdintas ant banknotams būdingo, šiugždančio popieriaus. Žiūrint prieš šviesą, banknoto vandens ženklas nėra ryškus, neturi tikslių kontūrų.

Apatinėje ornamento juostoje skaičius 100 yra dešinėje. Paslėptas raides LB galima pamatyti, banknotą pakreipus į šviesą tam tikru kampu. Ornamento juostose, portrete, nominalo skaičiuose, piešiniuose ir užrašuose apčiuopiami giliaspaude spausdinto teksto nelygumai.

Kaip patikrinti 20 litų kupiūrą?

Banknotas taip pat yra atspausdintas ant banknotams būdingo, šiugždančio popieriaus. Žiūrint šviesoje, matomas vandens ženklas - Vytis. Žiūrint prieš šviesą, 37-41 mm nuo kairiojo krašto matomas apsauginis siūlelis su mikrotekstu LIETUVOS BANKAS.

Apatinėje ornamento juostoje, po portretu, paslėptas raides LB galima pamatyti banknotą pakreipus į šviesą tam tikru kampu. Virš apatinės ornamento juostos iki portreto atspausdintas pasikartojantis mikrotekstas LIETUVOS BANKAS, įskaitomas per didinamąjį stiklą. Ornamento juostose, portrete, nominalo skaičiuose, piešiniuose ir užrašuose apčiuopiami giliaspaude spausdinto teksto nelygumai.

Pasak policijos atstovės spaudai Neringos Retkienės, jeigu banknotas pasirodė esąs įtartinas, pardavėjas gali pranešti policijai arba pirkėjui pasiūlyti banknotą pasitikrinti.


  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Iš policijos suvestinių

KRETINGA

MELIORATORIŲ g.

Pirmadienį kretingiškis pastebėjo, kad subraižytas jo automobilis, stovėjęs namo kieme. Aštriu daiktu perbrėžtas „Audi“ šonas ir bagažinės dangtis. Nuostolis – 800 litų.

AUKSŪDIS.

Į policiją kreipėsi moteris, kuri pareiškė, kad nebeatgauna savo automobilio. Birželio viduryje jai priklausančiu automobiliu „VW Golf“ išvyko sugyventinis ir iki šiol jo negrąžina. Automobilį, moters teigimu, sugyventinis pasiėmė savavališkai.

KARTENA.

Naktį iš antradienio į trečiadienį neblaivus kretingiškis, vairuodamas automobilį ,,Audi-100”, sankryžoje su Žvyro gatve nepasirinko saugaus greičio, nesuvaldė automobilio, nuvažiavo nuo kelio ir , užvažiavęs ant šaligatvio, atsitrenkė į metalinį stulpelį. Eismo įvykio metu žmonės nenukentėjo, apgadintas automobilis bei metalinis stulpelis.

KŪLUPĖNAI.

Pirmadienį degė miško paklotė. Išdegė apie 3 arų plotas. Mišką nuo ugnies pavyko išgelbėti, nes apie gaisrą ugniagesiams buvo laiku pranešta. Kodėl kilo gaisras – nenustatyta.

„VIENYBĖS“ sodininkų bendrija.

Degė šiukšlės, tarp kurių buvo ir senų nenaudojamų padangų.


Kretingiškis krepšininkas Aidas Viskontas, buvęs Kretingos sporto mokyklos auklėtinis, šiuo metu kraunasi lagaminus: sekmadienį jis pradeda treniruotes kartu su Vilniaus “Sakalų” komanda.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas