Pajūrio naujienos
Help
2023 Spalis
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar reikėtų suteikti teisę dalyvauti ir balsuoti rinkimuose nuo 16 metų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(50) 2006-06-27

P.Vileišio gatvė dabar tapo statybine aikštele, bet spalį ji turėtų tapti viena gražiausių Kretingos gatvių.

Kretingiškiai dūsta ne tik nuo kaitros, bet ir nuo dulkių. Tačiau retas kuris keiksnoja šiuos nepatogumus, nes rudeniop iki šiol buvusios neišbrendamos ir nepravažiuojamos gatvės vienos taps lygesnės, kitos - neatpažįstamai pasikeitusios.

Buvusi viena baisiausių Kretingos gatvių – P.Vileišio gatvė – rudenį turėtų tapti viena gražiausių ir tvarkingiausių. Septynių su puse metro pločio važiuojamoji gatvės dalis bus padengta asfaltu. Abipus gatvės rengiami šaligatviai, kurie bus iškloti plytelėmis, o įvažiavimai į gyventojų kiemus – trinkelėmis. Vienoje gatvės pusėje bus įrengti šiuolaikiški šviestuvai. Nuo potvynių gatvę saugos lietaus kanalizacija.

Panašiai pasikeis ir S.Daukanto gatvė. Važiuojamoji šios gatvės dalis bus 6 m pločio, o viena atkarpa – 3,5 m, t.y. bus įrengta tik viena eismo juosta. Šioje gatvėje taip pat rengiami šaligatviai, tačiau jie, atsižvelgiant į realią situaciją, kai kur bus siauresni.

Kaip sakė šias gatves remontuojančios bendrovės „Kauno keliai“ darbų vadovas Virginijus Buzas, kol kas esminių nukrypimų nuo projekto nereikėjo daryti, apsieita ir be didesnių netikėtumų. Tačiau darbų vadovas neatmeta galimų problemų su gyventojais, kai, rengiant šaligatvius, reikės apkarpyti gyvatvores. Kol kas gyventojai, pasak V.Buzo, juos moko, kaip remontuoti kelią, neslepia nepasitenkinimo dėl riboto įvažiavimo. Kartais dingsta kelininkų sukalti kuoliukai.

Nepaisant visų problemų, abi šios gatvės turės būti užbaigtos tvarkyti iki spalio 1 d.


Šešiametis Vytukas iš Gargždų šiemet į paruošiamąją klasę ateis nebijodamas, kad jį kas nors pavadins atlėpausiu. Prieš porą savaičių Kretingoje, „Northway medicinos centre“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas medicinos mokslų daktaras Vytautas Jankūnas jam atliko ausų koregavimo operaciją.


Pildosi Budrių kaimo gyventojų norai

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Kultūra

Kada bus baigtas remontuoti Kretingos kultūros centro Budrių filialas, dar neaišku – pradėtiems darbams užbaigti trūksta lėšų.

Budriškiai džiaugiasi, jog remontuojami jų pamėgti ir dažnai po senovei vadinami kultūros namai, kuriuose vyksta ne tik kultūriniai renginiai, bet ir vestuvės, o jei reikia, čia pašarvojamas ir numiręs žmogus. Anot vietinių gyventojų, Budrių centras yra ten, kur stovi šis pastatas. Ir į rajono valdžios siūlymą persikelti į mokyklos patalpas jie reagavo priešiškai - čia esantis be galo širdžiai mielas kampelis ir nesinori jo palikti.

Dar praėjusių metų žiemą statybininkai suskaičiavo, jog norint suremontuoti prieš keturis dešimtmečius statytą pastatą, reikia 102 tūkst. Lt. Tačiau šiemet Savivaldybė remontui skyrė tik 50 tūkst. Lt. Pastatui tvarkyti buvo pasirinkta bendrovė “Ringesta”. Skirtų pinigų pakako tik stogui, langams, dvejoms durims pakeisti ir kitiems smulkesniems darbams, tačiau pakeisti daliai grindų, lubų, langų apdailai bei kitiems darbams pritrūko pinigų.

- Pastatas senas. Pradėję jį remontuoti pamatėme, kad reikia atlikti dar ir nenumatytus darbus. Norint naujai uždengti stogą, reikėjo keisti ir gegnes,- pasakojo pastatą remontavęs Vytautas Monkus.

Kretingos kultūros centro Budrių filialo vedėja Janina Lukauskienė pasidžiaugė, jog praėjusiais metais rajono Savivaldybė buvo skyrusi 10 tūkst. Lt. Už tuos pinigus Žalgirio seniūnija sutvarkė elektrą ir vedėjos kabinetą, kur dažniausiai ir vykdavo repeticijos.

- Norų yra daug – sutvarkyti buvusią kino aparatinę, rasti vietos bendruomenės centrui,- sakė J.Lukauskienė.

Pasak administracijos direktoriaus Valerijono Černeckio, rengiamasi perskaičiuoti sąmatą. Manoma, kad norint užbaigti remontą, dar reikalinga apie 30 – 40 tūkst. Lt. Skirtos lėšos bus pervestos Žalgirio seniūnijai, kuri toliau rūpinsis pastato remontu. V.Černeckis mano, kad remontas turėtų būti baigtas liepos mėnesį.


Antanas Vinkus (pirmas iš kairės) ambasadoje Taline itin svetingai priimdavo kraštiečius, kitus Lietuvos žmones bei Estijoje gyvenančius lietuvius.

Penktadienį Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus įteikė Antanui Vinkui paskyrimo dokumentus dirbti ambasadoriumi kaimyninėje Latvijoje.

Ambasadoriumi Latvijos Respublikoje mūsų žemietis, Kretingos rajono Garbės pilietis Antanas Vinkus pradės dirbti nuo šių metų liepos 3 dienos. Į Rygą Antanas Vinkus su žmona Danute persikrausto iš Talino, kur nuo 2002 metų lig šiol vadovavo Lietuvos Respublikos ambasadai Estijoje.

Gydytojas Antanas Vinkus Estijoje pradėjo diplomato karjerą. Diplomato sėkmę liudija jo darbo Estijoje įvertinimas: Estijos Prezidentas Arnoldas Riūtelis birželio 28 d. kadenciją baigiančiam Lietuvos ambasadoriui Antanui Vinkui už nuopelnus Estijai įteiks “Marijos žemės kryžiaus” pirmojo laipsnio ordiną. “Marijos žemės kryžiaus” ordinas turi šešis laipsnius, skiriamas užsieniečiams už ypatingus nuopelnus šaliai. Ambasadoriaus Antano Vinkaus nuopelnas - kretingiškių užmegzti tamprūs ryšiai su Estija. Kretingos rajono savivaldybė bendradarbiauja su Estijos Haapsalu savivaldybe ir ruošiasi pasirašyti bendradarbiavimo sutartį (gavo estų pakvietimą atvykti) su Viljandi savivaldybe. Ambasadorius Antanas Vinkus suvedė “Pajūrio naujienų” ir Viljandi “Sakala” laikraščių kolektyvus. Kolegos iš Viljandi lankėsi Kretingoje. Pernai “Pajūrio naujienų” žurnalistų grupė pabuvojo Viljandėje, susipažino su Viljandės kraštu, iš “Sakaloje” dirbančių kolegų pasisėmė patirties.


Lazdininkuose, Stanislavos ir Boleslovo Radvilavičių sodyboje buvo švenčiamas Petronėlės Maksvytytės devyniasdešimtasis gimtadienis. Jos pasveikinti atvyko dar dvi senolės, perkopusios per devyniasdešimt: sesuo Barbora Narmontienė ir Kadagynų kaime gyvenanti Ona Stonkienė.


Vyriškį išgelbėjo kaimynės

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Teisėtvarka

Ligoninėje gydomas 76 metų Bronius S. iš Kartenos. Už išgelbėtą gyvybę jis turi būti dėkingas kaimynėms.

Ankstyvą ketvirtadienio popietę viena karteniškė pamatė iš kaimynų ūkinio pastato virstant dūmus. Ji pasikvietė į pagalbą kitą kaimynę ir abi moterys iš degančio pastato ištraukė Bronių S. Vyriškis apsinuodijo dūmais ir apdegė kojas, bet pavojaus jo gyvybei nėra.

Bronius S. gyveno mūriniame ūkiniame pastate įrengtose gyvenamosiose patalpose – kambarėlyje ir šalia esančioje virtuvėje. Garbaus amžiaus vyriškis mėgo išgerti. Ugniagesiai spėja, kad senolis berūkydamas užmigo, nes iš lovos liko tik spyruoklės.

Gaisro metu išdegė abu kambariai, apdegė juose buvę baldai, namų apyvokos daiktai.


Pasatas nulėkė nuo kelio

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Teisėtvarka
Nesuvaldytas automobilis „VW Passat“ nuskriejo į pamiškės griovį ir trenkėsi į medžius.

Ketvirtadienį apie devintą valandą vakaro į eismo įvykį pateko ir buvo sužalotas 41-erių metų kretingiškis.

Vyriškis gydomas ligoninėje. Medikai jam diagnozavo stuburo kaklinės dalies sužalojimą.

Nelaimė kretingiškį ištiko kelyje Šiauliai – Palanga, prie miškelio, esančio netoli Vydmantų. Pirminiais duomenimis, vyriškis nepasirinko saugaus greičio ir dėl to nesugebėjo suvaldyti automobilio. Jo vairuojamas „VW Passat“ nuvažiavo nuo kelio ir atsitrenkė į pakelės medžius.

Kretingiškis už „VW Passat“ vairo sėdo neturėdamas vairuotojo pažymėjimo. Paimta susižalojusio vairuotojo kraujo girtumui nustatyti.

Aplamdytą automobilį iš pamiškės griovio ištraukė traktorius.


Palangos miestui tarptautiniame turnyre atstovavo (iš kairės) Gintas Kasperavičius, Artūras Dargis, Simas Pucas, treneris Saulius Simė, Artūras Kinstaitis, Gvidas Vygantas.

Palangoje įvyko trečiasis tarptautinis jaunių bokso turnyras Palangos miesto mero taurei laimėti. Ir šiemet, kaip ir ankstesniuose abiejuose turnyruose, stipriausi pasirodė esantys Lietuvos boksininkai. Būtent jie trečią kartą išsaugojo Palangos miesto mero taurę. Šių metų turnyre boksininkus apdovanojo Palangos miesto meras Remigijus Kirstukas.

Finale Lietuvos boksininkai užėmė penkias pirmąsias vietas, ir šis rezultatas lėmė didžiąją pergalę.

Stiprūs Rusijos boksininkai – įvairių čempionatų prizininkai ir nugalėtojai – finale užėmė keturias pirmąsias, Švedijos – dvi pirmąsias ir Latvijos – vieną pirmąją vietas. Iš viso finale kovėsi 24 boksininkai.

Į tarptautinį turnyrą buvo susirinkę boksininkai iš Švedijos, Rusijos, Latvijos, Čekijos, Vokietijos, Baltarusijos, Suomijos. Kaip sakė vienas iš turnyro organizatorių Saulius Simė, turnyro geografija kasmet plečiasi, o tai reiškia tam tikrą turnyro pripažinimą. “Rusijos boksininkai šiuo metu rengiasi Pasaulio čempionatui, tad turnyras jiems – gera treniruotė prieš šias atsakingas varžybas. Tai, kad ši šalis atvežė pirmuosius numerius, taip pat kalba apie didėjantį turnyro prestižą ir lygį”, - sakė S.Simė.

Palangos miesto garbę bokso ringe gynė Palangos sporto mokyklos jauniai, treniruojami Sauliaus Simės ir Petro Narvilo. Tai Gintas Kasperavičius, Andrius Kaminskas, Artūras Kinstaitis, Simas Pucas, Artūras Dargis ir Gvidas Vygantas. Treneriai pasidžiaugė, kad trys pastarieji boksininkai kovėsi finale, tačiau visų trenerių lūkesčių jų auklėtiniai neišpildė. “Laukiame, kada pasikeis vaikinų požiūris į treniruotes ir į darbą per jas. Pasikeitus požiūriui, pasikeistų ir rezultatas”, - kalbėjo vienas iš trenerių S.Simė.

Jau nebe pirmą kartą tarptautinis bokso turnyras Palangoje organizuojamas Palangos sporto mokyklos, bokso klubo “Gintarinis ringas”, Palangos miesto savivaldybės bei rėmėjų – bendrovių “Vlasava”, “Palangos linas”, “Goldesa” - ir kitų rūpesčiu. Dėl tokio rūpesčio turnyras turi gerą vardą tarp šalių – turnyro dalyvių – boksininkų.

Rimantas Rutkauskas, Lietuvos bokso federacijos prezidentas:

- Turiu pripažinti, kad turnyro kokybė kasmet gerėja. Šis turnyras yra įtrauktas į mūsų federacijos kalendorių bei pripažintas EABA lygiu. Turnyras stiprus ne tik dėl šio pripažinimo ar dėl to, kad šalys į Palangą atveža tituluotus boksininkus. Ir žiūrovui šis turnyras yra pakankamai geras reginys, kadangi bokso ringe vykstančios kovos tikrai nenuvylė. Sakyčiau, kad tokiam renginiui reikėtų daugiau reklamos, ir dėl to, kad turnyras yra gero lygio, šioje srityje reikės padirbėti. Teigiu, jog Palangos miesto savivaldybė, Sporto mokykla, kitos institucijos yra pajėgios surengti tarptautinius turnyrus, tad aš jiems palinkėčiau išlaikyti tą turnyrų prestižą, kurį pavyko sukurti per trejus metus. Svorio turnyrui prideda ir ypač stipri bei objektyvi teisėjų komanda.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas