Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

(47) 2006-06-16

„Audi“ automobilis perskrido upės šlaitą, upę ir nukrito netoli kito kranto.

Antradienio vakarą įvykusį eismo įvykį žmonės netruko pavadinti metų įvykiu, o girtą vairuotoją – Šumacheriu. Kretingiškio Antano Kumpio vairuojamas automobilis beveik perskriejo Akmeną – „Audi“ sustojo atsirėmusi į kitą upės krantą. Stipriai išgėręs vairuotojas, kuris įpūtė 2,6 promilės, atsipirko šlapiomis kelnėmis, išgąsčiu ir vos įkąstu lūpos kampu.

Apie dešimtą vakaro kretingiškis Gedas važiavo Žemaitės alėja – nuo miesto pusės Palangos link. Neprivažiavęs tilto per Akmeną jis pamatė priešpriešiais atvažiuojantį automobilį, kuris nuo kalniuko šoktelėjo lyg nuo tramplino. Tai buvo „Audi“ automobilis, kuris, nusileidęs ant gatvės, išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą, tačiau netrukus suktelėjo atgal. Gedas spėjo, kad „Audi“ vairuotojas bandė aplenkti priešais važiuojantį automobilį, bet darydamas manevrą atsidūrė tiesiai prieš policijos automobilį.

Grįžęs į savo juostą, „Audi“ atsitrenkė į automobilio „Chrysler Voyager“ galą, po to - į gatvės bortelį ir užšoko ant šaligatvio, čia palikdamas bamperį. Eismo įvykio liudytojų pasakojimu, „Audi“ pakilo, perskrido upės šlaitą ir priekine dalimi paniro į vandenį netoli kito upės kranto.

Paskui skriejantį automobilį į upę šoko, kaip pasakojo įvykį matęs Gedas, kažkoks vyriškis. Priplaukęs prie skęstančio automobilio, vyriškis atplėšė dureles. Įsikibęs į vairą sėdėjo apdujęs ir išsigandęs vairuotojas, 55 metų kretingiškis Antanas Kumpis. Gelbėtojas tempte ištempė vairuotoją, kurį į krantą padėjo ištraukti pagalbon atskubėję žmones.

Po kelių minučių A.Kumpis jau stovėjo ant tilto – išsigandęs, varvančiais drabužiais, bet sveikutėlis. Žiūrėdamas į automobilį, vandens apsemtą iki pat stogo, jis tik pasakė, kad važiavo greitai, yra išgėręs, bet nežino, kas įvyko.

Automobilį „Chrysler Voyager“, į kurio galą atsitrenkė „Audi“, vairavo blaivus (0,15 promilės) vydmantiškis. Po smūgio šis automobilis pervažiavo per tiltą ir sustojo. Medikų pagalbos prisireikė tik „Chrysler Voyager“ keleivei, kuriai nustatytas mentės sumušimas, ji gydoma ambulatoriškai.

Automobilį „Audi“ iš upės ištraukė Kretingos priešgaisrinė ir gelbėjimo tarnyba.

Tą pačią dieną eismo nelaimė įvyko ir Kūlupėnuose. Apie 13 val. sankryžoje, esančioje prie įvažiavimo į Kūlupėnus, pirminiais duomenimis blaivi 53 metų skuodiškė, vairuodama automobilį „Citroen Xantia“, įvažiuodama iš šalutinio kelio į pagrindinį, nepraleido pagrindiniu keliu važiuojančio golfo, kurį vairavo 67 metų kūlupėniškis. Automobiliams susidūrus, sužaloti: golfo vairuotojas bei keleivis ir „Citroen Xantia“ vairuotoja. Visi jie gydomi ambulatoriškai.


Ingrida Mužaitė:

- Žiauriai daug uždavė namų darbų, ypač matematikos visokių pratimų. Dar lietuvių kalbos pamokoms knygų reikia perskaityti. Žinau, kad kitiems vaikams liepė biologijos pamokoms visokių užduočių atlikti, technologijų pamokoms – pririnkti augalų, primegzti, pridaryti vis

Birutė Lukauskienė:

- Vasarą vaikams reikia pailsėti. Per mokslo metus jie ir taip pavargsta. Mes kai mokėmės, pamokos buvo lengvesnės. Mokytojai nori, kad jiems lengviau būtų per mokslo metus. Apie vaikus jie negalvoja. Anūkai eis į šeštą ir septintą klases, matau, kiek jie apkrauti pamokomis ir namų darbais.

Irmantas Brazas:

- Gal ir reikia. Ką gi jiems veikti per vasarą? Man irgi užduodavo, aišku, tai nepatiko. Bet nesvarbu – patinka ar ne – jeigu reikia, tai reikia. Manau, kad tai neturėtų būti privalomos, o tiesiog kaip papildomos užduotys. Aš esu studentas: mums pasibaigia sesija ir per vasarą užduočių nebūna.

Jolanta Mužienė:

- Ne. Ir taip labai sunkios mokyklinės programos. Vaikams yra pernelyg didelis krūvis. Vasarą jie turėtų ilsėtis, kad galva nebūtų apkrauta mokyklos rūpesčiais. Tuomet jie turėtų galimybę labiau tėvams padėti namų ruošoje, sode.


Liko su tuo, ko kratėsi ūkininkavimo pradžioje

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Žemė ir ūkis
Ūkininkas Juozas Preibys dalyvauja Pieno direktyvų programoje, kurios lėšomis rengia pieno bloką, rekonstruoja pastatą, kuriame bus galima laikyti 20 karvių. Ūkininkas pateikė paraišką dalyvauti Nitratų direktyvos programoje. Gavęs paramą ūkininkas įsigytų mėšlo šalinimo transporterį, srutovežį ir mėšlų kratytuvą.

“Dabar pats pašarų ruošimo metas, reikia purkšti vasarojų, tvarkyti buhalterinius dokumentus, kuriuos patikime specialistams, nes dvejybinė mudviem su žmona per sudėtinga – geriau sumokėti, bet tinkamai susitvarkyti“, - vardina pastarųjų dienų darbus ūkininkas Juozas Preibys.

J.Preibys ūkininkauja Imbarės seniūnijoje. Jis turi pieno ūkį. Dabartinę 13 melžiamų karvių bandą ūkininkas planuoja didinti iki 20. Dar 13 galvijų yra prieauglis.

Toks skaičius nėra „iš piršto laužtas“. Preibiai gyvena gyvenvietėje ir ūkininkauja Salantų regioninio parko teritorijoje. Čia besiverčiantiems ūkininkams taikomi griežti apribojimai – galima laikyti bandą tik iki 20 galvijų.

„Dėl pastatų problemų nebūtų – pasistatytume didesnius, turime tam ir vietos“, - sakė ūkininkas J.Preibys.

Pašarus ūkininkas paprastai ruošia iki pat rudens. Pernai paskutinius ruošė spalį.

Kadangi melžiamų karvių banda nėra didelė, ūkininkas pašarams ruošti dalį technikos nuomojasi. Pirkti visą, turint 13 melžiamų karvių, jam neverta. J.Preibys pats pjauna ir grėbia. O techniką šienainiui gaminti – ruloninį presą – jis nuomojasi.

„Kiekvienam galvijui metams reikia paruošti po 12 rulonų šienainio, kuris ruošiamas visą vasarą“, - sakė ūkininkas.

Kaip ir daugelis ūkininkų, Preibiai visus rūpesčius krauna ant savo pečių. Kol pajėgsime – tol nešime, tvirtina abu su žmona. Anot sutuoktinių, tokia dalia ištiko visus, turinčius gyvulių, ypač melžiamų karvių. Todėl ūkininkas grįžo prie to, nuo ko kratėsi iš pat pradžių. Jiedu su žmona ėmėsi pienininkystės. Tačiau sutuoktiniai guodžiasi, kad prisivažinėjo dar anais laikais ir nemažai pamatė.


Purškia laukus – žudo bites

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Žemė ir ūkis

Kūlupėniškis bitininkas Vytautas Žukauskas nerimo turi ir šią vasarą: kaip gi bus su bitėmis, kai ūkininkai be atodairos, neperspėję bitininkų, purškia laukus, tuo labai pakenkdami bičių šeimoms.


Mišrus ūkis pateisino lūkesčius

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Žemė ir ūkis

Ūkininkas Povilas Mickus iš Dirgalio kaimo nei pats kur atostogauja, nei jo žmona Stanislava. Ir ne dėl pinigų. Ūkininkas mano, kad sugrįžęs iš atostogų rastų besergančią karvių bandą – bent jau trečdalis tikrai negaluotų. „Mišrus ūkis pririša, negali pabėgti“, - sakė P.Mickus.


Kaip teisingai nusipirkti žemę

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Žemė ir ūkis

Ūkininko gyvenimas yra neatsiejamas nuo žemės ir su ja susijusių reikalų. Nors žemės reforma dar tebevyksta, vis tik Lietuvoje jau funkcionuoja žemės rinka: žemė parduodama, perkama, nuomojama ir išnuomojama. Kaip ūkininkui nepasimesti visose žemės sandorių procedūrose, kaip teisingai nusipirkti žemę, kas yra privaloma parduodančiajam ir kas – pirkėjui, kalbamės su konsultavimo ir apskaitos paslaugų įmonės savininke Laima Drungiliene.


Baublių moksleiviai renka elementus

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Švietimas
Baublių pagrindinės mokyklos moksleiviai nusifotografavo su akcijos simboliu Bateriuku. Antra iš kairės – mokytoja Rima Stuopelienė, iš dešinės – ekologas Raimondas Jocius ir bendrovės „Elektroninių mašinų perdirbimas“ projektų vadovė Rasa Buslavičienė.

Baublių pagrindinės mokyklos moksleiviai savo mokyklai uždirbo 300 Lt premiją. Ją už švietėjišką veiklą, raginant gyventojus rūšiuoti pavojingas atliekas – elektronikos, galvaninius elementus, akumuliatorius, - mokyklai skyrė bendrovė „Elektroninių mašinų perdirbimas“ iš Vilniaus.

Minėta bendrovė vykdo projektą, kurio metu dalyviai - mokyklos ir kitos organizacijos - sugalvoja daug įvairiausių būdų, kaip informaciją apie baterijų surinkimo naudą persakyti aplinkiniams. Į šią akciją, vadovaujami mokyklos direktorės Verutės Keblienės ir mokytojos Rimos Stuopelienės, įsijungė ir Baublių pagrindinės mokyklos moksleiviai. Jų rezultatai, šviečiant gyventojus, yra tarp 30 geriausių mokyklų. Akcijoje iš viso dalyvauja 180 mokyklų.

Kaip sakė bendrovės projektų vadovė Rasa Buslavičienė, iki 2006 metų gruodžio 1 dienos įvairiose Lietuvos vietose planuojama pastatyti 1250 specialių konteinerių, į kuriuos bus galima mesti išsikrovusius, nebetinkamus naudoti galvaninius elementus, baterijas ir akumuliatorius.

Moksleivius ir akcijos organizatorius Savivaldybėje priėmė administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Puidokas ir ekologas Raimondas Jocius.


Kaip informavo rajono Švietimo skyriaus vyr.specialistė Nijolė Žilienė, šią vasarą 1 tūkst. 200 rajono vaikų ilsėsis ir pramogaus 42 dieninėse-turistinėse stovyklose. Veiks 15 kūrybinių, 9 sporto-turistinės, 6 – kraštotyrinės ir 14 bendro profilio stovyklų. Penktus metus Kartenoje veikianti stacionari stovykla per 3 pamainas priims 75 vaikus iš socialiai remtinų šeimų.

“Šiemet sulaukėme pakankamai gero finansavimo. Taip yra todėl, kad rajono Savivaldybė įvairioms programoms vykdyti skiria didelį įnašą. Nuo jo dydžio ir priklauso, kiek programoms vykdyti skirs Švietimo ir mokslo ministerija”, - sakė N.Žilienė.

Rajono Savivaldybė kartu su Švietimo ir mokslo ministerija šiais metais finansavo projektus, parengtus pagal tris vaikų užimtumo programas.

Pirmoji yra susijusi su vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencija. Pagal šią programą buvo sulaukta 20 paraiškų, iš kurių 19 – patenkinta. Šios programos projektams finansuoti Švietimo ir mokslo ministerija paskyrė 14 tūkst. litų, rajono Savivaldybė – 10 tūkst. litų.

Antroji užimtumo programa susijusi su pirminės narkomanijos prevencijos įgyvendinimu. Pagal šią programą buvo pateiktos 8 paraiškos, finansavimo sulaukė 7. Šios grupės projektams vykdyti Švietimo ir mokslo ministerija skyrė 16 tūkst. 400 Lt, Savivaldybė – 6 tūkst. Lt.

Pagal vaikų vasaros poilsio programą buvo parengti 43 projektai. Visi jie sulaukė finansavimo. Rajono Savivaldybė šiems projektams realizuoti paskyrė 35 tūkst. litų, Švietimo ir mokslo ministerija – 52 tūkst. litų.

Programoms įgyvendinti šiais metais Švietimo ir mokslo ministerija skyrė 28 tūkst. litų daugiau negu pernai, rajono Savivaldybė – 5 tūkst. litų daugiau. Praėjusiais metais buvo parengti 38 projektai, susiję su vaikų vasaros poilsiu.

Iš 1 tūkst. 275 šiemet stovyklose poilsiausiančių vaikų 761 - socialiai remtinas.

Kaip panaudojami projektiniai pinigai, kontroliuos prevencinio darbo koordinavimo grupė, kuriai vadovauja rajono vicemeras Juozas Mažeika. Šios darbo grupės veiklą reglamentuoja nuostatai.


Netoli Salantų esančioje Orvidų sodyboje–muziejuje dešimt dienų trukusiame plenere devyni garsūs Lietuvos menininkai - skulptoriai bei tapytojai – kaltais „kalbino“ laukų akmenis bei potėpiais drobėse atspindėjo dvasingoje erdvėje netikėtai išgyventą savęs atradimą. Pleneras buvo pašvęstas Viliui Orvidui atminti, jo kilnių darbų ir beribio kūrybiškumo tęstinumui. Rytoj, birželio 17 dieną, 15 val. sodyboje bus surengta plenero dalyvių darbų paroda.


Sugyventinių konfliktas baigėsi mirtimi

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Teisėtvarka

Teismo medicinos ekspertai nustatė, kad 56 metų Klibių gyventojas Vytautas Vaišnoras mirė smurtine mirtimi. Įtarimai dėl nužudymo pareikšti jo sugyventinės šeimos nariui – 22 metų dukros sugyventiniui Andriui Paulikui. Gavus eksperto išvadas dėl mirties priežasties, buvo sulaikyta ir nužudytojo sugyventinė Regina Skliuderienė, kuri trečiadienį po apklausos išleista.

Pirminiais duomenimis, išgeriantys sugyventiniai dažnai pykdavosi. Birželio 10 d. jie vėl susikivirčijo. Moteris pasikvietė dukros sugyventinį. Po kurio laiko V.Vaišnoras buvo išvestas į kiemą. Kadangi girtas vyriškis kieme dažnai miegodavo, kaimynai į jį nekreipė dėmesio, tik patraukė į patogesnę vietą.

Kad kieme gulintis V.Vaišnoras yra nebegyvas, žmonės pamatė vakare apie 23 val.


 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Iš policijos suvestinių
DARBĖNAI.

Pirmadienio popietę neblaivus (2,94 prom.) 23 metų darbėniškis P.J., vairuodamas automobilį „BMW 525“, išvažiuodamas iš šalutinio kelio nepraleido pagrindiniu keliu važiuojančio krovininio automobilio „MAZ 500“, vairuojamo šiauliškio, ir su juo susidūrė. Eismo įvykio metu apgadinti abu automobiliai, žmonės nenukentėjo.

ERLĖNAI.

Trečiadienį užregistruotas erlėniškio pareiškimas, kad praėjusią savaitę pasigedo keturių dujų balionų su dujomis, buvusių šiltnamiuose, ir dviejų savadarbių dujų degiklių. Taip pat sudraskyta šiltnamių plėvė ir nulaužyti pomidorų ir agurkų daigai.

ĖGLIŠKIAI.

Kretingiškis, atvykęs į jam priklausančią žemės valdą, pastebėjo, kad VĮ “Klaipėdos regioniniai keliai”, vykdydama kelio renovacijos darbus ties jo valda iškasė ir išvežė 6 tūkst. 500 kub. m grunto ir smėlio, 10 kub. m medienos ir sunaikino žemės valdas juosiančią medinę tvorą.


Naktį iš praėjusio sekmadienio į pirmadienį, apie 3 val., dvi Senosios Įpilties šeimos – Savilovai ir Venckai – matė dangumi slenkantį 1 m skersmens ugnies kamuolį. Ugnies kamuolys judėjo iš šiaurės rytų pusės vakarų link. Šį reginį įpiltiškiai stebėjo maždaug valandą, kol ugninis diskas išnyko horizonte.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas