Pajūrio naujienos
Help
2022 Gegužė
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar, prieš laiką atstatydinus administracijos direktorių, Savivaldybėje situacija pasikeistų į gera?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(44) 2006-06-06

Degalinė – upės ir gyventojų kaimynystėje

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Pirmas puslapis
Prasidėjus degalinės statybai Vilniaus g ir Žemaitės al. kampe, sujudo aplinkinių daugiabučių namų gyventojai: ar iš tiesų jie gyvens degalinės kaimynystėje.

“Ar tiesa, kad mūsų namų, Akmenos upės ir Marijono Daujoto vidurinės mokyklos kaimynystėje atsiras degalinė? Ar nebūsime vos ne vienintelis miestas Lietuvoje, kai degalinė bus pastatyta ant upės kranto? – klausia ir stebisi Kretingos miesto Vilniaus gatvės 27 ir 29 namų gyventojai. – Vieta, kurioje gyvename, - labai judri, jau ir taip dūstame nuo pakankamai didelio automobilių srauto”.

Rajono Savivaldybės vyriausiasis architektas Jonas Petrulis patvirtino: Šiaulių-Palangos kelio sankryžoje, paminklinėje Kretingos dvaro teritorijoje iš tiesų jau pradėta bendrovės “Trevena” degalinės statyba.

Diskusijos, detaliojo plano svarstymas dėl leidimo pradėti šios degalinės statybą vyko ilgiau negu kelerius metus. Įprasta, kad detaliojo plano svarstymai užtrunka apie pusmetį.

“Didesnio viešumo, ilgesnio visuomenės informavimo proceso, prieš atsirandant tokiam objektui, Kretingoje nėra buvę, - teigė vyr. architektas J.Petrulis. – Tik įbedus pirmąjį kastuvą į žemę, iškart iškilo klausimų. Man tai kelia nusistebėjimą”.


Prieš LIDL-ą - su reikalavimais

 • Vitalija VITKAUSKIENĖ
 • Aktualijos

Šiandieną 10.00 val. Kretingos rajono savivaldybės administracijos patalpose, Savanorių g. 29a, Kretingoje, gyventojai, įmonės, organizacijos papildomai supažindinami su Kretingos miesto didžiųjų prekybos įmonių išdėstymo planu.

Kaip jau rašėme, pirmame viešame šio specialaus plano svarstyme gegužės 22 dieną kretingiškiai nedalyvavo. Nedalyvavimo priežastis - žmonės apie svarstymą nežinojo.

Vieša paslaptis yra tai, kad specialusis planas sudaro sąlygas Kretingoje, Žemaitės alėjoje įsikurti prekybos tinklo LIDL parduotuvei. LIDL finansuoja plano parengimą, ir ne tik.

Po publikacijos “Pajūrio naujienose” apie formalų didžiųjų prekybos įmonių išdėstymo specialaus plano svarstymą, redakcija gavo 25 Žemaitės alėjos, Parko, Rožyno, Tvenkinio gatvių (gretimų sklypui, kur turėtų iškilti apie 1500 kv.m ploto LIDL prekybos centras) gyventojų prašymą, adresuotą Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriui, planą rengusiai uždarajai akcinei bendrovei “Ateam Projekts”, konsultacinei įmonei “Ekostrategija”. Gyventojai tvirtina, jog šalia gyvenamųjų namų, buvusios automobilių aikštelės vietoje atsiradus LIDL prekybos centrui, jų turimas turtas (statiniai, žemė) nuvertės 30-40 proc., jiems teks kęsti nuolatinį triukšmą, kitus nepatogumus. “Mums šiame miesto rajone didelio prekybos centro nereikia, nes už 300-400 metrų yra puikus “Iki” centras”,- teigiama rašte. Esant “mirtinai” būtinybei statyti tokį centrą, gyventojai statybai neprieštarautų, jeigu LIDL išpildytų jųjų keliamus reikalavimus: iki statybos pradžios sutvarkytų Rožyno ir Tvenkinio gatves, praplečiant važiuojamąją dalį, sutvarkant šaligatvius, panaikinant atvirus melioracijos griovius, įrengiant apšvietimą. Reikalaujama visiems (pasirašiusiųjų prašymą) namams sudėti keturių stiklų plastikinius langus ir duris, kad apsisaugotų nuo triukšmo. Ir trečia sąlyga - išmokėti turto nuvertėjimo dydžio kompensacijas. Sąlygas įvykdyti reikalaujama iki centro statybos darbų pradžios.

Prašymą pasirašęs Parko g. 1 namo gyventojas Jonas Dobrovolskis piktinosi, jog Savivaldybės valdžia nuo gyventojų slėpė, kokiam konkrečiam objektui statyti rengiamas šios miesto dalies detalusis planas bei viso miesto specialusis planas.

“Pranešė, jog bus derinamas specialusis planas ir kad mes turime pateikti pasiūlymus, išvadas. Kokius pasiūlymus, kokias išvadas, jeigu nežinai, kas bus statoma”,- sakė J.Dobrovolskis. Anot vyriškio, ir prieš pakartotinį plano svarstymą pateikta nepakankamai informacijos. “Savivaldybėje kabo tas planas, iš kurio tėra aišku, jog bus statomas dviejų aukštų komercinės paskirties objektas. Ką pardavinės, dirbs ištisą parą ar trumpiau - nežinia. Neaiškumų aibė, tad kokius gali teikti pasiūlymus”,- svarstė jis.

J.Dobrovolskis tikino, jog gyventojai sunerimę ir dėl LIDL jiems keliamų sąlygų: “Pas Bričkus du “berniukai” buvo užsukę, klausė, kiek nori už namą. Gal nori, kad pastatytų namą kitoje vietoje. Kitų kaimynų Tvenkinio gatvėje turimus pastatus pasiūlė nugriauti”. Kretingiškio teigimu, LIDL atstovai gyventojams yra pareiškę, jog šį rudenį pradės statyti prekybos centrą.


Teatro gerbėjai rinkosi Kartenoje

 • Aldona KAREČKAITĖ
 • Švietimas

Kartenos vidurinėje mokykloje įvyko mokyklinio teatro šventė “Bendraamžių susitikimai Kartenoje”. Šventės metu buvo parodyti devyni spektakliai.


Piliakalnio pagrindinė mokykla yra pasirinkusi etnokultūros kryptį. Etnokultūra integruojama į visas pamokas. Tai, ką moksleiviai sužinojo ir išmoko, pademonstravo surengtame koncerte ir vakaronėje.


Neįgaliųjų automobiliams skirtos vietos paprastai yra užimtos automobiliais, nepažymėtais jokiais skiriamaisiais ženklais. Negalę turintys žmonės į policiją net nebesikreipia – tvarka automobilių stovėjimo aikštelėse trunka lygiai tiek, kiek prie jos stovi policija. Neįgalieji, nuolat nerandantys, kur statyti automobilių, kartais dar paskambina į redakciją ir prašo, kaip patys sako, „bent pamoralizuoti“. Neįgalieji siūlo prie ženklų, kurie nurodo neįgaliųjų transportui skirtą vietą, pakabinti lenteles su užrašu „Užėmei mano vietą – paimk ir mano negalę“.

Birželį visoje šalyje, taip pat ir Kretingos rajone, policija rengia prevencinę akciją. Šios akcijos metu bus kreipiamas ypatingas dėmesys į tai, ar vairuotojai paiso kelio ženklo „Neįgalieji“ ir horizontaliojo kelio ženklinimo simbolio „Neįgalusis“ reikalavimų.

Transporto priemonių vairuotojai, kaip ir kiti eismo dalyviai, moka Kelių eismo taisykles, tačiau jų reikalavimų dažnai nepaiso.

Ypatingas dėmesys bus skiriamas transporto priemonėms, paliktoms stovėjimo vietose, pažymėtose kelio ženklais “Neįgalusis”. Vairuotojams, pažeidusiems transporto priemonių statymo tvarką tokiose stovėjimo vietose, bus taikomos administracinio poveikio priemonės. Teisės aktų nustatyta tvarka bus sprendžiamas klausimas dėl transporto priemonių, stovinčių stovėjimo vietose, skirtose neįgaliųjų transporto priemonėms, priverstinio nuvežimo ar važiuoklės užblokavimo specialiu įtaisu.

Kretingoje specialiais ženklais pažymėtos vietos neįgaliųjų transportui yra prie didžiųjų prekybos centrų ir automobilių stovėjimo aikštelėje Rotušės aikštėje. Šios vietos dažniausiai yra užimtos, bet sveikų žmonių automobiliais. Rajono policijos pareigūnai šį mėnesį atkreips ypatingą dėmesį į šio pobūdžio kelių eismo taisyklių pažeidimus ir ketina neapsiriboti vien įspėjimais.

Policija prašo vairuotojus būti tolerantiškiems vienas kitam, ypač žmogui, nuskriaustam likimo. Gerbdami ir atjausdami kitą žmogų, patys nusipelnome pagarbos. Mandagumas ir gražus poelgis iš tikrųjų nieko nekainuoja.


“Regitra“ įtarė klastotes

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Teisėtvarka

Praėjusios savaitės pabaigoje buvo sulaikyti trys automobiliai. Juos policija sulaikė, kai „Regitros“ Klaipėdos filialo Kretingos grupės darbuotojai, tikrindami automobilius ir jų dokumentus, įtarė esant suklastotus duomenis.

Ketvirtadienį į „Regitrą“ kreipėsi kretingiškis, kuris pateikė įregistruoti automobilį „Audi A6“, 1996 m. laidos, juodos spalvos su laikinais numeriais. Tikrinant automobilį kilo įtarimas, kad identifikavimo numeris gali būti suklastotas.

Penktadienį į „Regitrą“ kreipėsi Kretingalės gyventojas. Norėdamas gauti tranzitinius numerius automobiliui „VW Passat“ - 2002 metų laidos, pilkos spalvos, - pateikė JAV transporto priemonės registracijos liudijimą, kuris įmonės darbuotojams sukėlė įtarimų, kad gali būti suklastotas.

Šeštadienio rytą buvo sulaikytas dar vienas automobilis. Į „Regitros“ Klaipėdos filialo Kretingos grupę kreipėsi kretingiškė, kuri pateikė įregistruoti automobilį „Mazda 323 F“ - 1996 m. laidos, raudonos spalvos. Įmonės darbuotojai pagal informacinę sistemą „EUCARIO“ nustatė, kad šis automobilis yra ieškomas Olandijoje. Kretingiškė paaiškino, kad 2006 m. gegužės pradžioje automobilį jos vardu nupirko Airijoje. Automobilis įvežtas į Lietuvą šių metų gegužę.

Sulaikius šiuos automobilius, pirmiausiai skiriama ekspertizė: transporto priemonės arba dokumentų. Neretai šie automobiliai yra pavogti užsienyje, bet dėl per didelių išlaidų jų savininkai automobilių nepasiima. Kartais identifikavimo numeriai po kelis kartus būna perkalinėjami pačioje gamykloje. Kai ekspertai negali atstatyti gamyklinio broko, transporto priemonė grąžinama savininkui, bet ji negali būti registruojama – tinka tik į metalo laužą.

Pirkdami automobilį, pirkėjai paprastai nemoka pinigų ir nesudaro pirkimo – pardavimo sutarčių iki to laiko, kol automobilio ir jo dokumentų nepatikrina „Regitros“ darbuotojai. Tai yra garantija, kad ateityje galbūt nebekils jokių problemų, nebent vėliau paaiškėtų, kad automobilis yra buvęs pavogtas ir ieškomas. Policijos pareigūnai pataria patiems atidžiai pasižiūrėti į dokumentus ir kėbule esančius identifikavimo numerius. Dažnai klastotės pastebimos ir paprasta akimi.


Atsakomybės vengia slėpdamasis nuo teismo

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Teisėtvarka

Teismas paskelbė 25-erių metų kretingiškio Mindaugo Urbono paiešką. Iki tol jam skirtas namų areštas pakeistas suėmimu. Tokių veiksmų teismas ėmėsi po to, kai M.Urbonas, kuris turi būti teisiamas dėl eismo įvykio, kurio metu vienas žmogus žuvo, dar du buvo sužaloti, neatvyko į bylos nagrinėjimą, o policija namuose jo nerado.

Praėjusių metų spalį Baubliuose, priešais prekybos centro pastatą, kuriame yra įsikūręs ir Kretingos kultūros centro Baublių filialas, įvyko eismo įvykis, kurio metu buvo sužaloti trys vaikinai. Vienas jų, 16 metų Marius Vaičekauskas iš Dupulčių, mirė vežamas į ligoninę. Dvidešimt ketverių metų nausodiškis Darius Smilingis atsipirko smegenų sutrenkimu, maudžiančiu kūnu ir veido nubrozdinimais.

Dvidešimt trejų metų baubliškis Mindaugas Jonušas keturias paras išbuvo komoje. Dėl sužalotos kojos šiomis dienomis jam turi būti nustatytas nedarbingumo lygis, t.y. neįgalumas. Vaikinas tikisi, kad tai nebus visam likusiam gyvenimui. Nors nuo eismo įvykio praėjo septyni mėnesiai, M.Jonušas iki šiol tik iš dalies sulenkia koją, nejaučia pėdos.

Žuvusiojo M.Vaičekausko motina iš M.Urbono teismą prašo priteisti 55 tūkst. Lt neturtinę žalą ir dar 5 tūkst. Lt laidojimo išlaidas. Žuvęs berniukas buvo vienas iš šešių vaikų, augusių neturtingoje šeimoje. Nepilnametė jo sesuo tuo metu gyveno su M.Urbonu, kuriam pagimdė vaiką. Šiuo metu pora gyvena atskirai. Nepilnametės tvirtinimu, buvusio sugyventinio tėvai augina jųdviejų vaiką.

Pasak žuvusio berniuko motinos, nelaimės naktį M.Urbonas atvyko pas ją į namus ir atsiklaupęs pasakė, kad užmušė jos vaiką. Moters tvirtinimu, vėliau dukros sugyventinis neigė tai padaręs ir net siuntinėjęs jai piktas žinutes.

M.Jonušas prašo iš M.Urbono priteisti 30 tūkst. Lt neturtinę žalą ir 890 Lt gydymosi išlaidų. „Sodra“ taip pat prašo teismo iš eismo įvykio kaltininko priteisti 1,5 tūkst. Lt gydymo išlaidų.

Nors M.Urbonui buvo skirtas namų areštas, gegužę policija jį vėl sulaikė neblaivų už vairo, nors jis neturi vairuotojo pažymėjimo, o tuo metu privalėjo būti namuose.

Bylos nagrinėjimas atidėtas iki to laiko, kol bus surastas M.Urbonas.


 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Iš policijos suvestinių
NASRĖNAI.

Penktadienį gelbėtojai iš tvenkinio ištraukė automobilį. „Opel Ascona“ buvo nuskendęs 2-3 metrų gylyje. Vandenyje išsilieję naftos produktai buvo nukenksminti specialiu skysčiu „Simple Green“.

VAINEIKIAI.

Ketvirtadienį Vaineikių miške rastas ir paimtas aparatas namų gamybos alkoholiniams gėrimams gaminti ir 382 litrai raugo. Paimti daiktai priklauso 34 metų Akmenalių gyventojui, kuris po apklausos paleistas.

NAUSODIS.

Išdaužus automobilio „Renault 19“, stovėjusio namo kieme, lango stiklą, įsibrauta į vidų. Iš automobilio pavogtas kasos aparatas.

GINTARAI.

Dauginčių kaimo gyventojas pareiškė, kad birželio 3 d. apie 4 val. ryto iš pravažiuojančio automobilio išlipo du nepažįstami jaunuoliai ir sumušė jo 16 metų sūnų. Jaunuolis dėl sužalojimų gydomas ligoninėje.

VYDMANTAI.

Palangiškis, šeštadienį atvykęs į Vydmantus, rado medine lazda ir akmeniu užmuštą jam priklausantį prie būdos pririštą mišrios veislės šunį.

ŠIAULIŲ – PALANGOS k.

Sekmadienį kūlupėniškis, įvažiuodamas iš šalutinio kelio į pagrindinį, nepraleido pagrindiniu keliu atvažiuojančio automobilio ir su juo susidūrė. Eismo įvykio metu sužalotas dviratininkas, kuris gydomas ligoninėje.


Motobolo tradicijos Kretingoje – dar gyvos. Tą įrodė Kretingos motobolo klubas “Milda”, surengęs draugiškas rungtynes su viešnia iš Baltarusijos – Gardino “Azoto” motobolo komanda.

Kad kretingiškiai iš tiesų pasiilgę šios sporto šakos rungtynių, bylojo artipilnės motodromo tribūnos – pasižiūrėti pirmųjų šį sezoną motobolo rungtynių buvo susirinkę ne mažiau kaip 400 žiūrovų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas