Pajūrio naujienos
Help
2022 Gegužė
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar, prieš laiką atstatydinus administracijos direktorių, Savivaldybėje situacija pasikeistų į gera?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(42) 2006-05-30

Rajono Švietimo skyriaus vedėjos pavaduotoja Laimutė Dieliautaitė tvirtino, kad egzaminų užduočių pristatymo ir vokų atplėšimo etape užduočių paviešinti neįmanoma: užduotys saugomos specialiose dėžėse, o šios – seife. Užduotys gi būna supakuotos į specialius vokus , kurių nesugadinus atplėšti neįmanoma. Nuo 2003 m. sesijos visi vokai yra grąžinami.

Vakar “Valstybės žiniose” paskelbtas švietimo ir mokslo ministro įsakymas dėl lietuvių kalbos valstybinio brandos egzamino perlaikymo. Šis įsakymas išsklaidė bet kokias abejones, kad galbūt, aiškinantis, kas kaltas dėl gegužės 24 dieną įvykusio egzamino galimo užduočių paviešinimo, egzamino perlaikyti nereikės. Taigi birželio 9 d. 9 val. iš 467 rajono abiturientų valstybinį lietuvių kalbos egzaminą perlaikys 323, tai yra tiek, kiek ir buvo pasirinkę.

“Ministro įsakymo paskelbimo “Valstybės žiniose” visiškai pakanka, kad imtumėmės organizuoti pakartotinį lietuvių kalbos egzaminą”, - “Pajūrio naujienoms” teigė rajono Švietimo skyriaus vedėja Dalia Martišauskienė. Ji tvirtino, jog rajono Švietimo skyrius nesulaukė abiturientų ar jų tėvų išskirtinės reakcijos dėl galimo egzamino perlaikymo.

“Mums paskambino tik viena abituriento mama, klausdama, ar mūsų rajone niekas nesirengia protestuoti prieš visuotinį egzamino perlaikymą”, - sakė Švietimo skyriaus vedėjos pavaduotoja Laimutė Dieliautaitė.


Kretingos kultūros centro S. Įpilties filiale įvyko tradicinė vaikų ir jaunimo teatrų šventė “Šimtakojis”. Šventė įvyko devintą kartą. Joje dalyvavo penki vaikų dramos kolektyvai iš Darbėnų, Vydmantų, Kurmaičių, Šukės, Įpilties.

Po pasirodymo visų kolektyvų režisieriai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis, o vaikai - šakočiais ir saldainiais.

Pasižiūrėti vaikų dramos kolektyvų pasirodymo atvyko Kretingos rajono meras Valerijonas Kubilius, kultūros centro direktorė Konstancija Macienė, rajono Tarybos narys Rimantas Kviklys.

“P.n.” informacija


Salantiškių Dapšauskų šeima – 72-jų tėvas Leonas, 66–erių motina Genovaitė, jų sūnūs Juozas ir Jonas bei dukterys Danutė ir Regina – praėjusį savaitgalį dalyvavo Vilniuje vykusiame tarptautiniame folkloro festivalyje „Skamba skamba kankliai“.

Folkloro festivalyje pirmąkart dalyvavę Dapšauskai koncertavo tradicinių giesmių valandoje Jonų bažnyčioje ir grojo maršus eisenoje senamiesčio gatvėmis.

Dapšauskų šeimą, kurioje visi šeimynykščiai groja pučiamaisiais instrumentais, į festivalį pakvietė Lietuvos literatūros ir tautosakos instituto specialistai, praėjusią vasarą viešėję Salantuose ir rinkę tautos paveldui vertingą medžiagą. Juos sužavėjo Dapšauskų šeimos muzikiniame repertuare grojamos senovinės žemaičių giesmės.

Pasak Juozo Dapšausko, jų šeimai buvo didelė garbė tarptautiniame festivalyje groti tai, ką paveldo specialistai įvardija kaip tradicinius, unikalius tautos reiškinius.

Penkias dienas trukusiame festivalyje muzikinius kūrinius pristatė įvairių šalių – Italijos, Prancūzijos, Rusijos, Korėjos, Bulgarijos ir kitų - folkloro grupės.


Vėl bando grįžti į postą

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Teisėtvarka

Buvęs „Kretingos komunalininko“ direktorius Bernardas Skersys vėl mėgina laimę teisme. Jis antrą kartą siekia įrodyti buvęs neteisėtai atleistas iš darbo ir bando susigrąžinti direktoriaus kėdę.

Šiandien teismas turi paskelbti sprendimą, ar atnaujins procesą.

B.Skersys ir jo gynėjas tikina, kad jį iš darbo atleido ne tas organas, kuris tai galėjo padaryti. Kadangi B.Skersys atleidimo metu nebebuvo bendrovės valdybos narys, tai jį iš darbo turėjusi atleisti valdyba, o ne Savivaldybės Taryba, kaip tai buvo padaryta. Į teismą, prašydamas atnaujinti procesą, B.Skersys kreipėsi dėl to, kad jis, kaip bendrovės valdybos narys, nebuvęs registruotas registre. B.Skersys pripažino, kad pats visa žinojo, bet kadangi tai nebuvo užregistruota, vėl kreipėsi į teismą.

Savivaldybė nesutinka, kad byla vėl būtų nagrinėjama. Savivaldybės teisininkas Algimantas Gedvilas teigė, kad B.Skersys žinojo esąs valdybos narys. Jis taip pat praleido terminą, per kurį galima kreiptis į teismą.

Dabartinis bendrovės direktorius Konstantinas Skierus priminė, kad už duomenų pateikimą Registrui buvo atsakingas pats B.Skersys, kaip bendrovės vadovas. Taigi nepateikęs Registrui duomenų jis dar kartą įrodęs, kad savo pareigas atliko netinkamai.

B.Skersys iš komunalinės tarnybos direktoriaus pareigų buvo atleistas 2000 m. birželį. Į buvusią darbo vietą jis bandė sugrįžti po penkerių metų, t.y. pernai, ir prisiteisti kompensaciją už šį laiką. B.Skersys iš darbo buvo atleistas po kontrolierių patikrinimo. Savivaldybės kontrolieriai nustatė, kad direktorius į studijas Vilniaus Gedimino technikos universitete važinėjo įmonės transportu, į kurį pylė degalus, skirtus įmonės veiklai. Kontrolieriai nustatė, kad tokiu būdu B.Skersys įmonei padarė 3584 Lt nuostolį.


  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Iš policijos suvestinių
KRETINGA

ŠIAULIŲ – PALANGOS kelias.

Sekmadienį blaivus Klaipėdos rajono gyventojas, vairuodamas automobilį “VW Sharan”, sukdamas į kairę nepraleido jį lenkiančio automobilio “Ford Escort”, kurį vairavo 27 metų kretingiškis, ir su juo susidūrė. Įvykio metu buvo sužalotas kretingiškis, kuriam nustatytas galvos smegenų sukrėtimas, ir kartu važiavusi keleivė, kuriai lūžo nosis.

„MINIJOS“ sodininkų bendrija.

Šeštadienį blaivus šios bendrijos gyventojas, vairuodamas automobilį „Hyundai Sonata“, nepasirinko saugaus greičio, sankryžoje su lygiareikšmiu keliu nepraleido iš dešinės pusės važiavusio mažamečio dviratininko – devynerių metų berniuko - ir su juo susidūrė. Eismo įvykio metu sužalotas mažametis dviratininkas, kuris dėl galvos ir veido sumušimų paguldytas į ligoninę.


Kretingiškis Albertas Gužauskas tenisą žaidžia per 30 metų. Ir ne tik žaidžia: Kretingoje atsiradus teniso aikštei, įsikūrus šios sporto šakos entuziastų klubui, A.Gužauskas teniso paslapčių moko ir vaikus, ir suaugusiuosius.

“Susidomėjęs tenisu, tapau šios sporto šakos fanatiku. Visada norėjau, kad ir kiti pamiltų tenisą. Be to, per tris dešimtmečius po kruopelytę rinkau žinias apie teniso žaidimo taktiką, techniką, ir nenorėčiau, kad mano sukaupta patirtis iškeliautų kartu su manimi, - kalbėjo A.Gužauskas. – Esu garbaus amžiaus. Visą gyvenimą dirbau žmonėms ir buvau tarp jų. Manyje tebėra gyvas reikalingumo kitiems jausmas, todėl ir ėmiausi teniso mokyti kitus”.


Šešioliktą kartą Kretingos pranciškoniškojo jaunimo tarnyba bei Šv.Cecilijos draugija Kretingoje ir Palangoje surengė Lietuvos vaikų ir jaunimo bažnytinių chorų šventę.

Praėjusį šeštadienį į ją atvyko 39 bažnytiniai chorai. Apie 700 vaikų ir jaunuolių giedojo prie Kretingos lurdo ir bažnyčioje. Po to choristai išvyko į Palangą ir eisena patraukė J.Basanavičiaus gatve jūros link ir Meilės alėja – prie parko lurdo. Čia jaunieji giedorėliai surengė improvizuotą šventę. Renginį vedė studentas iš Klaipėdos Remigijus Žiogas.

Palangos bažnyčioje koncertavo Klaipėdos universiteto Menų fakulteto studentų ansamblis.

“P.n.” informacija


Savaitgalį Cigonalių kaime esančioje Petro Paulausko kaimo turizmo sodyboje Pranciškoniškoji pasauliečių akademija surengė pirmųjų mokslo metų viešųjų paskaitų užbaigimo šventę „Sekminių preliudija“.

„Šventės motto „Iš evangelijos – į gyvenimą“ reiškė, kad išgirstas žinias turime nešti kitiems ir savo gyvenimu liudyti krikščioniškąsias vertybes“, - teigė Pranciškoniškosios pasauliečių akademijos direktorė Aldona Šeduikienė. Šventėje dalyvavo per 100 žmonių – nuolatinių akademijos klausytojų, lektorių. Tuo pat metu buvo surengtas ir pasauliečių pranciškonų ordino išplėstinis posėdis, į kurį atvyko broliai ir seserys iš tolimesnių Lietuvos vietovių.

Šv.mišias tądien aukojo Lietuvos mažesniųjų brolių ordino (pranciškonų) provincijolas Sigitas Jurčys. Lauke vykusią šventinę liturgiją pratęsė iki vėlaus vakaro skambėjusios giesmės ir poezija. Svečiai vaišinosi į agapę suvežtomis pačių vaišėmis bei brolių pranciškonų – Evaldo ir Juozapo Marijos – virta karšta žuviene.

Pranciškoniškoji pasauliečių akademija per šiuos metus surengė dvi paskaitų sesijas – rudens ir pavasario, į kurias kvietė žymius teologus bei filosofus. Rudens sesijos paskaitų cikle buvo nagrinėjamos asmens temos, pavasario sesija skirta bendruomenės temai. Nuolatinių akademijos klausytojų ratas per pirmuosius mokslo metus išsiplėtė iki dviejų šimtų.

Akademija šiemet rengė ir konferencijas, išvykas, rekolekcijas, pašaukimų dienas. Ji turi ir savo internetinę svetainę. Paskaitos vyko Klaipėdos universiteto menų fakulteto salėje, kiti renginiai – Kretingoje ir Palangoje.

Rudenį Pranciškoniškoji pasauliečių akademija savo veiklą ketina tęsti.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas