Pajūrio naujienos
Help
2024 Vasaris
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe291623
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar pasigendate naujų rajono Savivaldybės projektų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(38) 2006-05-16

Šulinio vanduo užterštas kirmėlėmis

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Pirmas puslapis
Pasak Aušros Staponkienės, vienuolika šeimų negali naudoti šio šulinio vandens.

Jau beveik pusmetis, kai Vytauto gatvės 43 namo gyventojai negali naudotis šulinio vandeniu. Pasėmus kibirą vandens, jame dažnai plaukioja baltos kirmėlaitės, primenančios spalines.

Pasak šio namo gyventojos Aušros Staponkienės, pirmąsias kirmėles jie pastebėjo žiemos pradžioje. Iš pradžių pamanė, jog į šulinį jos pateko atsitiktinai. Po naujų metų gyventojai kreipėsi į Klaipėdos visuomenės sveikatos centro Kretingos filialą.

Kadangi šiame name gyvena 7 mėnesių kūdikis, visuomenės sveikatos centras tikrina vandenį dėl nitratų kiekio. Ištyrus vandenį, jame rastas suaugusiesiems leistinas nitratų kiekis, tačiau kūdikiui leistina norma viršijo keturis kartus.

Dėl kirmėlių gyventojams buvo patarta chloruoti šulinio vandenį. Gyventojai tą ir padarė. Tačiau, kai reikėjo išsemti šulinio vandenį ir šulinį išvalyti, iškilo problema - šulinys iškastas ant šaltinio.

- Mes nenorime veltui. Mes galime sumokėti už paslaugą, tačiau kur mes tik nesikreipėme: į gaisrinę, “Kretingos vandenis”, privačiai. Visur išgirdome atsakymą, jog neturima tokio galingo siurblio,- sakė namo gyventojai, prisipažindami, jog vis tiek bandė siurbliuoti vandenį.


Gatve paskui briką, skanduodami „Daujotas, Daujotas...“ eisena traukė „daujotukai“ abiturientai.

Gegužės 12 dieną paskutinis skambutis nuskambėjo 470 rajono abiturientų. Nuo ankstyvo ryto, garsiniais signalais kretingiškiams pranešdami apie savo šventę, abiturientai, vairuodami tėvų automobilius ir dar neturėdami įgūdžių, šurmuliavo miesto gatvėse. Skirtingų mokyklų abiturientai tarpusavyje lenktyniavo išmoningumu ir „tėvų piniginėmis“: vieni vežė auklėtojus brikomis, kiti – limuzinais, treti – karine mašina. Vydmantų moksleiviai gi savo auklėtojus atvežė traktoriumi.

Tuo pat metu darželyje – mokykloje „Žilvitis“ pradinukai buvo mokomi, kaip saugiai elgtis gatvėje.


Muziejus dirbs naktį

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Kultūra

Gegužės 18-ąją, ketvirtadienį, minint Tarptautinę muziejų dieną, pirmąkart Kretingos muziejus dirbs naktį.

- Muziejų dieną dirbti naktį paskatino Prancūzijos muziejininkų patirtis. Nemokamai buvoti muziejuje, ekspozicijų salėse lankytojai galės iki 23 valandos. Nuo 20 valandos vyks koncertas “Nakties kerai”, kurio metu skambės pasaulio muzika ir poezija,- sakė Kretingos muziejaus direktorė Vida Kanapkienė.


Birželio 8 - 11 dienomis Kretingoje įvyks miesto šventė “Šaknimis – į praeitį, šakomis - į ateitį”. Nors šiemet šventė - ir ne jubiliejinė, tačiau, pasak Kretingos kultūros skyriaus vedėjos Reimundos Ruškuvienės, norėtųsi, kad ji būtų nepaprasta.

- Ši šventė - tarsi pasirengimo 2009 metais įvyksiančio Lietuvos vardo tūkstantmečio ir Kretingos miesto savivaldos 400 metų paminėjimui pradžia, - sakė ji.

Jau gegužės 26 dieną Kretingos muziejuje įvyks mokslinė konferencija “Etnografinė Igno Jablonskio veikla”, skirta kraštotyrininko, Kretingos rajono Garbės piliečio Igno Jablonskio 95-osios gimimo metinėms.

Šiemet miesto šventėje vietoj praėjusių metų “Seniūnijos kiemelių”, Rotušės aikštėje bus demonstruojami senieji amatai: kalvystė, pynimas iš vytelių, molio dirbinių gamyba ir kt. Pageidaujantys galės ne tik įsigyti amatininkų darbų, bet ir patys pabandyti juos pasidaryti. Į amatų šventę pavadinimu “Senieji amatai atgyja šiandien” kviečiami dalyvauti meistrai iš visos Lietuvos.

- Kai kuriuos amatininkus jau aplankėme su Kretingos tautodailės skyriaus pirmininke Laima Grigaitiene,- sakė R.Ruškuvienė.

Dalyvauti renginyje pakviestos ir žolininkės – Adelė Karaliūnaitė ir Jadvyga Balvočiūtė. O medaus mėgėjai turės progos ne tik įsigyti medaus, bet ir pakalbėti apie jį su bitininkais.

Pasak R.Ruškuvienės, kita naujovė – karnavalas, kuriame kviečiamos dalyvauti mokyklos, organizacijos, pavieniai asmenys.

Pirmą kartą vyresniųjų klasių kuriantys moksleiviai pakviesti į meninio žodžio šventę “Per žodžio gyvastį ir dvasią”.

Bus pagerbti gabūs moksleiviai, pelnę apdovanojimus olimpiadose. Jau pateikti pirmieji fotografijos darbai konkursui-parodai “Vizualūs laiškai”, kuri įvyks Kretingos rajono savivaldybėje. Anot Kultūros skyriaus vedėjos, rengiant šią parodą norima parodyti, kokia graži gamta supa mus, kokie nuostabūs jos reiškiniai.

Kretingos muziejuje bus surengta paroda rajono Garbės piliečio Juozo Lukausko 100-osioms gimimo metinėms paminėti.

Miesto šventę paįvairins renginys–akcija “Nedelsk”, kurią rengia Moterų mokymo ir informacijos centras.

Kretingos kultūros centre įvyks paroda “Kretingos rajono savivaldybės draugystės tiltai”. Parodoje lankytojai galės sužinoti, su kuo draugauja rajonas, pamatyti svečių šalių suvenyrus.

Šventės metu vyks ir šv. Antano atlaidai. Kretingos bažnyčioje bus aukojamos šv.Mišios. Renginiai vyks ir vienuolyno kiemelyje.

Miestelėnai ir svečiai turės progą pamatyti Klaipėdos dramos teatro spektaklį, pasiklausyti koncertų, pasigrožėti fejerverkais.

Lėšų miesto šventei skyrė Kretingos rajono savivaldybė, jų gauta už projektus iš įvairių fondų bei rėmėjų.


Keturiasdešimtmetis profesionalus dailininkas Audrius Danilevičius, buvęs Kretingos meno mokyklos dailės skyriaus pedagogas, prieš šešerius metus pakeitė savo veiklos profilį. Įsitikinęs, kad Kretingoje, jo žodžiais, yra energingo „superjaunimo“, prieš šešerius metus Kretingoje jis įkūrė saviraiškos klubą „Mes tik“. Prie šio klubo prisijungė partneriai iš daugelio Žemaitijos miestų. A.Danilevičius yra ir jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros „JTBA“ („Jaunimas“) konsultantas Vakarų Lietuvai.


  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Iš policijos suvestinių
KRETINGA

JAURYKLOS g.

Penktadienį dirbamoje žemėje rastas sprogmuo. Atvykę Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai nustatė, kad tai Antrojo pasaulinio karo laikų rankinė granata. Sprogmuo sunaikintas vietoje.

MELIORATORIŲ ir J.JABLONSKIO g. sankryža.

Ketvirtadienį neblaivus (3,54 prom.) Klaipėdos rajono gyventojas, vairuodamas automobilį „Mitsubichi Lancer“, išvažiuodamas iš šalutinio kelio į pagrindinį, nepraleido pagrindiniu keliu važiuojančio „VW Transporter“, kurį vairavo kretingiškis, ir su juo susidūrė. Eismo įvykio metu apgadinti abu automobiliai, žmonės nenukentėjo.

TIEKĖJŲ ir GELEŽINKELIO g. sankryža.

Šeštadienį neblaivus (3,18 prom.) Klaipėdos rajono gyventojas, vairuodamas automobilį „Audi 80“, važiuodamas šalutiniu keliu, nepraleido pagrindiniu keliu važiuojančio automobilio „Chrysler Stratus“, vairuojamo kretingiškės. Eismo įvykio metu susižalojo „Audi 80“ vairuotojas. Jis gydomas ligoninėje.

SŪDĖNAI.

Sekmadienį žvyrkeliu važiuojantis nenustatytas asmuo, vairuodamas automobilį „Toyota Corola“ be valstybinių numerių, priklausantį Lazdininkų gyventojui, jo nesuvaldė, nuvažiavo nuo kelio ir apsivertė, o iš įvykio vietos pasišalino. Eismo įvykio metu sužalotas 19 metų automobilio keleivis darbėniškis, kuris gydomas ligoninėje.

LAIVIAI.

Užregistruotas klubo „Mes tik” valdybos pirmininko pareiškimas, kad trečiadienį pastebėjo, jog atidarius langą įsibrauta į klubo patalpas. Pavogta: dvi dujinės viryklės, elektrinis vandens šildymo katilas, siuvimo mašina, metalinė kriauklė, du halogeniniai prožektoriai su judesio fiksatoriais. Dingo teritorijos prieigose buvę vartai ir ąžuolinė iškaba.

GRŪŠLAUKĖ.

Sekmadienį telšiškė pastebėjo, kad išdaužtas jos automobilio, stovėjusio prie kapinių, lango stiklas, sugadinta vairuotojo durelių spynelė ir iš automobilio pavogta rankinė, kurioje buvo asmeniniai daiktai, dokumentai, telefonas ir pinigai.


Miesto seniūno pavaduotoja Alma Patamsienė ir Aplinkos apsaugos ministerijos Klaipėdos regiono departamento Kretingos rajono agentūros vyresnysis specialistas Edmundas Mikaločius lankėsi miesto garažų savininkų bendrijose. Institucijų atstovai pasidžiaugė, kad dauguma bendrijų apkuopė savo valdas.


Nors jau dešimtmetį Lietuvos vyskupijose galioja pasirengimo Santuokos sakramentui programa, kai kurie kretingiškiai išsako nepasitenkinimą broliams pranciškonams: neva, jie įvedę naują tvarką, pagal kurią būsimiems sutuoktiniams privalu lankyti kursus. Nelankiusieji kursų netuokiami bažnyčioje. Pernai Kretingos bažnyčioje susituokė 80 porų. Apie pasirengimą santuokai, apie santuoką su kitataučiais ir negaliojančią bažnytinę santuoką – pokalbis su Kretingos parapijos klebonu Evaldu Daruliu.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas