Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(366) 2009-08-28

Nuo rudens kolegijos patalpos liks tuščios

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Pirmas puslapis
Nuo rugsėjo nebebus studentiško šurmulio Klaipėdos verslo ir technologijų kolegijos Kretingos skyriuje. Studentams ir dėstytojams teks važinėtis į Klaipėdą, o dauguma administracijos ir aptarnaujančio personalo neteks darbo.

Žinia apie tai, kad uždaromas Klaipėdos verslo ir technologijų kolegijos Verslo fakulteto Kretingos skyrius, atėjo likus vos savaitei iki mokslo metų pradžios. Kol kas oficialaus patvirtinimo nesulaukę darbuotojai baiminasi netekti darbo vietų, o dalis studentų pasipiktino sužinoję, kad dabar jiems teks važinėti į Klaipėdą.

Kai kurie kolegijos Kretingos skyriaus dėstytojai tik šiomis dienomis sužinojo apie jų laukiančias permainas. Kitą savaitę įstaigos bendruomenę turėtų pasiekti ir oficialus įsakymas dėl skyriaus uždarymo.

Šią naujieną Kretingos skyriaus darbuotojai pavadino šoko terapija. Iki šiol jiems buvo žadėta į Klaipėdą perkelti tik pirmakursius bei geodezijos specialybės studentus. Laukdami vyresniųjų kursų studentų, kolegijos darbuotojai Kretingoje rengėsi naujiems mokslo metams.

Studentai mokysis Klaipėdoje

Per šias dienas paaiškėjo, kad į Klaipėdą perkeliami visų kursų ir specialybių studentai, dėstytojai. Prekybos vadybos studentams paskaitos bus dėstomos Verslo fakulteto auditorijose, o geodezijos – Technologijų fakultete.

Šiuo metu Kretingos skyriuje dieniniame ir neakivaizdiniame skyriuose studijavo 205 studentai, daugiausiai – iš Kretingos bei kaimyninių rajonų.

Neakivaizdinio skyriaus studentė Indra Beniušienė, sužinojusi, kad mokslus teks tęsti Klaipėdoje, neslėpė nusivylimo: „Stojome į Kretingą, nes mums taip buvo patogiau. Dabar bus sunkiau mokslus suderinti su darbu: nepavyks trumpam atsiprašyti iš darbo, kad būtų galima išsilaikyti įskaitą ar nueiti į svarbią paskaitą. Tikriausiai šio sprendimo jau negalėsime pakeisti. Ką padarysi, liko paskutiniai metai – išvargsime. Tik keista, kodėl tyli pirmojo ir antrojo kurso studentai“.

Klaipėdos verslo ir technologijų kolegijos laikinasis direktorius Artūras Kiguolis įsitikinęs, kad uždarius Kretingos skyrių, pagerės studijų kokybė: studentai galės naudotis bendra materialine ir kultūrine baze, jiems dėstys ne tik Kretingos, bet ir uostamiesčio dėstytojai, profesoriai.

Be to, dieninio skyriaus studentai galės gyventi bendrabutyje.


Stasys Zubavičius

- Rugsėjo 1-oji man siejasi su jurginais: pamenu juos ir trumpai kirptą galvą – plaukų berniukai turėdavo tik tiek, kad užtektų nutverti mokytojui, jei sugalvotume neklausyti. Iki mokyklos reikėdavo eiti apie du kilometrus. Prisimenu gilias žiemas: autobusai nevažiuodavo, tad po mokyklos įšokdavome į pašto roges ir taip grįždavome namo.

Aldona Šoblinskienė:

- Į pirmą klasę pradėjau eiti metais vėliau, nes nudegė Grūšlaukės kaimas, todėl nebuvo kur mokytis. Po metų mokyklą atidarė privačioje sodyboje. Į pirmą klasę atėjau jau mokėdama rašyti bei skaityti. Eiti į mokyklą labai norėjau: senelis buvo pasakęs, kad jei neišmoksim rašyti, užaugsim „liurbiais“. Be to, norėjosi kuo daugiau sužinoti, susitikti su draugais.

Daiva Viningienė:

- Neprisimenu. Visos jos susiliejo, tik labai gerai pamenu tarybines uniformas ir kardelius – šias gėles dovanodavome mokytojams. Rugsėjo 1-oji būdavo šventė: susitikdavau su draugais, namuose tėvai iškepdavo pyragą ar tortą. Po vasaros būdavo smagu sugrįžti į mokyklą ir susitikti su draugais. Mano pačios rugsėjo 1-ąsias užgožė mano vaikų šventės: jas prisimenu labai ryškiai.

Petras Paplauskas:

- Daug metų praėjo, todėl pirmosios mokslo šventės nepamenu. Labiau įsiminė ketvirta, penkta klasė. Tais metais buvo labai gilios žiemos, į mokyklą reikėdavo ateiti iš Kretingsodžio: o nei kelių, nei pramintų pėdų. Tačiau minčių nenueiti į mokyklą nebuvo: reikėjo, ir viskas, nebuvo jokių „negaliu“ ar „nenoriu“.

Kalbino Diana JOMANTAITĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Sunkoka įsivaizduoti, kaip jaunavedžiai tuoksis ne bažnyčioje ar Civilinės metrikacijos skyriuje, o prie tvenkinio, kaimo sodyboje ar ant Minijos skardžio. Tokią galimybę įregistruoti savo santuoką pačių pasirinktoje vietoje jie turės nuo rugsėjo 1-osios.


Visuotinį šiukšlių mokestį mokės ne visi

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Savivaldybėje

Gyventojams reikalaujant vakar Kretingos rajono savivaldybės taryba patvirtino vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir tų atliekų tvarkymą lengvatas.


Vasarą - nė dienos be dirbtuvių ir medžio: Salantuose darbščiąją Domarkų trijulę – brolius Aurimą ir Lauryną bei jų pusbrolį Žilviną iš Laivių – pažįsta turbūt kone kiekvienas vietinis. Arba bent jau namuose turi jų praktiškų ar meniškų medžio dirbinių – šaukštų, padėklų, cukrinių.


Aistė Daugintytė, Skuodo kaimo amatų ir verslo mokyklos dvyliktokė:

- Nenoriu. Geriau jau atostogauti. Per atostogas galima miegoti tiek, kiek nori. O į mokyklą reikia anksti keltis, kasdieną – vis tas pats. Spėjau pailsėti, bet tikrai dar norėčiau patinginiauti. Kiti į mokyklą nori dėl draugų. Aš su jais susitinku ir vasarą, todėl tai – ne priežastis eiti į mokyklą.

Lina Šneiderytė, Platelių gimnazijos vienuoliktokė:

- Noriu, nes man patinka mokytis. Noriu kuo daugiau sužinoti, man patinka plėsti savo žinias. Tik bėda – labai tingisi anksti keltis. Būtų tobula, jei pamokos prasidėtų dešimtą valandą ryto – tuomet į mokyklą norėtų eiti visi.

Robertas Kryžnauskas, „Žibutės“ ketvirtokas:

- Pasiilgau draugų, todėl jau laukiu Rugsėjo 1-osios. Man patinka mokytis – ypač matematiką. Turiu draugų, kurie į mokyklą eiti dar nenori. Nežinau, kodėl, juk mokykloje linksma, yra daug dalykų, kuriuos galima ten nuveikti.

Ieva Purmalytė, Jurgio Pabrėžos gimnazijos vienuoliktokė:

- Noriu. Iš tiesų truputį nusibodo atostogauti. Be to, būsiu jau vienuoliktokė, o visi pasakoja, kad mokytis vienuoliktoje klasėje yra linksmiausia ir įdomiausia. Kiek žinau, klasėje bus daug naujų žmonių, todėl tuo labiau noriu eiti į mokyklą.

Mindaugas Pikturna, Pranciškonų gimnazijos penktokas:

- Noriu, nes pradėsiu eiti į naują mokyklą: iš „Žibutės“ pereisiu į Pranciškonų gimnaziją. Visai nebaisu, kad teks lankyti didelę mokyklą – dar įdomiau. Atostogauti yra gerai, bet po kiek laiko nusibosta.

Justinas Gabrėnas, Technologijų ir verslo mokyklos vienuoliktokas:

- Nenoriu. Pritrūko vasaros. Atostogos galėtų tęstis penkis mėnesius – tuomet gal ir užtektų, ir mokyklos pasiilgčiau. Kita vertus, be mokyklos irgi būtų blogai: nebūtų ką veikti, turėčiau per daug laisvo laiko.

Kalbino Diana JOMANTAITĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Du vienodi 19 vietų geltonieji mokykliniai autobusai papildė mūsų rajono mokyklų transporto parką. Vienas į Marijono Daujoto mokyklą buvo pargabentas antradienį, kitas Grūšlaukės pagrindinę mokyklą pasiekė trečiadienį.


Pranciškonų gimnazijos mokinė, būsima vienuoliktokė, Kristina Lubytė turėjo galimybę mokytis Jungtinėse Amerikos Valstijose. Pagal programą „Global Outreach”, į kurią patenka Lietuva, Latvija, Čekija, Slovakija ir Vengrija, visus praėjusius mokslo metus mergina praleido Viskonsino valstijoje, Wausau mieste, turinčiame apie 35 tūkst. gyventojų.


Rugsėjis kasmet daugiau ar mažiau patuština tėvų pinigines. Tačiau šiemet prekybininkai pastebi kitokias apsipirkimo tendencijas: tėvai ir jų atžalos perka apgalvotai ir tik pačius būtiniausius daiktus. Daugumai pirkėjų svarbiausia yra nebe daikto kokybė, bet kuo mažesnė jo kaina.


Tinkamai pasirengti mokyklai – tai ne tik pramokti skaityti ar rašyti. Daug svarbiau, kad vaikas geba bendrauti su bendraamžiais, mokytojais ir neabejoja savo jėgomis. Tik tuomet galima tikėtis, kad Rugsėjo 1-ąją simbolizuojančio varpelio garsas ir pakylėta nuotaika užgoš vaiko nerimą dėl pažinties su nauja mokyklos aplinka.


Vaikinų išradingumui ribų nėra

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Kuprinė

Šalia Rotušės aikštės, viename iš kiemų, trys berniukai priverčia suklusti praeivius: įsitaisę netoli ūkinio pastato, pasidėję popierines dėžes, jie muša jas, tarsi grodami būgnais.


Grūšlaukės pagrindinės mokyklos mokytoja Aldona Burbienė sulaukė nemalonumų. Tirti skundų dėl jos elgesio į Grūšlaukę buvo atvykusi vaiko teisių apsaugos kontrolierė Rimantė Šalaševičiūtė.


  • Iš policijos suvestinių

KRETINGA.

SAVANORIŲ g. Kretingiškis V.V. pirmadienį, apie 8 val. 30 min., pastebėjo, kad per plastikinį langą buvo įsibrauta į jo butą. Iš jo pavogtas mobiliojo ryšio telefonas „Nokia“, filmavimo kamera „Sony“, fotoaparatas „Panasonic“, navigacinė sistema „Tom Tom Go 730“, nešiojamasis kompiuteris „Toshiba“, XVII a. laikų sidabrinė moneta, aukso papuošalai. Išlaužus seifą, pavogta 60 latų, 4 tūkst. 600 eurų, 720 JAV dolerių, 6 tūkst. Lt, 2008 metų laidos, pilkos spalvos bendrovės automobilio „Toyota Auris“ raktai su signalizacijos pultu. Pastebėta, kad šis automobilis pavogtas iš daugiabučio namo kiemo. Padaryta 36 tūkst. 553 Lt žala. Bendrovei padaryta žala tikslinama.

LAZDININKŲ k. Praėjusį penktadienį, apie 17 val., rašant administracinio teisės pažeidimo protokolą už Kelių eismo taisyklių pažeidimą, 49 metų skuodiškis A.L. patruliui pateikė suklastotą vairuotojo pažymėjimą. A.L. pateiktą vairuotojo pažymėjimą patikrinęs patrulis nustatė, kad dokumente įrašytas asmens kodas priklauso moteriai – Z.L. Vairuotojo pažymėjimas A.L. vardu neišduotas.

LAIVIŲ k. Trečiadienį, apie 15 val., miške rastas aparatas naminei degtinei gaminti ir 2 tūkst. 662 litrų rudo skysčio, įtariama, raugo. Įvykio vietoje sulaikytas ir po apklausos paleistas Kretingos rajono gyventojas 17 metų M.S.

Parengė Dovilė SIMAITYTĖ


Palangos krepšinio klubas “Naglis” kartu su savo kolegomis iš Tauragės “Bremenos” krepšinio klubo pirmą kartą respublikiniu mastu surengė pliažo krepšinio turnyrą.


Besibaigiant vasarai, Darbėnų ir Salantų parapijų tikintieji atsisveikino su savo klebonais Arūnu Bladžiumi bei Sauliumi Katkumi. A.Bladžius Darbėnuose tarnavo 8-erius, o S.Katkus Salantuose – 9 metus.


Šuniukų aprangos dizainerei netrūksta idėjų

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Mūsų žmonės

Įvairių spalvų ir modelių, su užrašais, raukiniais, kaspinais, aplikacijomis, segėmis, karoliukais... Kretingiškei 23 metų Rimai Urnikytei netrūksta kūrybos ir išradingumo, kaip sukurti išskirtinį stilių šuniui. Seniau siuvimo darbų tiesiog nepakentusią merginą paimti adatą į rankas privertė jos keturkojis draugas Gutis.


Mokytojo darbas – džiugus iššūkis

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Mūsų žmonės

Paskutinėmis vasaros dienomis jauna mokytoja Inga Raišuotytė svarsto ne tik kaip pasitiks pirmuosius auklėtinius, bet ir kokią mokslo metų pradžios šventę mokykloje surengti. „Su nerimu“, - paklausta, kokia nuotaika pasitinka Rugsėjo 1-ąją, šyptelėjo jauna lietuvių kalbos mokytoja, vos prieš pat pokalbį pabaigusi rašyti šventės scenarijų.


Baubliškiai pamėgo Žaldokienės girą

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Mūsų žmonės

Baubliuose gyvenanti 66-erių Stanislava Macienė apylinkėse žinoma kaip itin gardžią girą gaminanti šeimininkė. Todėl, pačiai bejuokaujant, jai ir prilipusi rašytojo Boriso Dauguviečio išgarsinto aludario Žaldoko pavardė.


Po žvejybos Norvegijoje visada bus kuo pasigirti

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Mūsų žmonės

„Žuvį, kuri Lietuvoje būtų laikoma didele, ten meti per bortą. Į krantą plukdomos tik milžinės“, - apie kitokius laimikio vertinimo kriterijus Norvegijoje paaiškino du bičiuliai - kretingiškis Stasys Armalis ir palangiškis Vladas Valachavičius. Pabuvoję žvejų rojumi vadinamoje Skandinavijos šalyje, vyrai tikisi ir vėl ten sugrįžti.


Darbėnų seniūnijos kaimų bendruomenės išsirinko seniūnaičius. Visuomeniniais pagrindais jų dirbs 11.


Abu vairuotojai žuvo

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Keliuose

Du vyrai žuvo, vienas – sunkiai sužeistas. Tokia kelyje Šiauliai-Palanga pirmadienio vakarą įvykusios avarijos juodoji statistika.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas