Pajūrio naujienos
Help
2024 Vasaris
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe291623
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar pasigendate naujų rajono Savivaldybės projektų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(36) 2006-05-09

Konfliktui išspręsti prireikė ministro

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Pirmas puslapis
Daubėnuose apsilankęs susisiekimo ministras Petras Čėsna įsitikino, jog privataus asmens įsirengta pervaža – užrakinama, ir daubėniškiai negali ja naudotis, kada panorėję. Todėl ministras, išsamiai išnagrinėjęs situaciją, priėmė sprendimą šalia įrengti naują pervažą. Tai kainuos apie 10 tūkst. litų.

Pagaliau išspręsta Darbėnų seniūnijoje esančios Daubėnų pervažos problema. Galutinai ją išspręsti padėjo Daubėnuose apsilankęs susisiekimo ministras Petras Čėsna.

Nesėkmingi bandymai išspręsti konfliktą

Nesutarimai dėl Daubėnų pervažos vyksta nebe pirmus metus. Šalia pervažos gyvenantis Stanislovas Daugėla 1993 metais kreipėsi į buvusią valstybinę įmonę “Lietuvos geležinkeliai”, prašydamas leisti atidaryti individualaus naudojimo pervažą. S.Daugėla leidimą įsirengti pervažai gavo, tačiau tai padaryti jis turėjo už savo lėšas. Įsirengęs pervažą, jis už ją ir liko atsakingas. Jam teko išlaikyti pervažos įrengimo ir aptarnavimo egzaminą ir būti atsakingam už pervažos techninę būklę.

Vėliau gyventojai ėmė skųstis, jog pervaža ne visada galima naudotis ir priklauso nuo S.Daugėlos malonės. Jam išvykus ir esant užrakintai pervažai, jie negali ja naudotis, tad tenka važiuoti pamiške prie kitos pervažos.

Anot S.Daugėlos, pervaža naudotis nori visi, bet niekas nenori jos prižiūrėti. Jis teigė, jog pervažos įrengimas jam kainavo 11tūkst. 600 Lt.

Dar praėjusią vasarą Daubėnų gyventojai bandė išspręsti šią problemą, tačiau nesėkmingai.

Vėliau pagalbos buvo kreiptasi ir į Seimo narį Virginijų Domarką. Jo iniciatyva buvo surengtas susitikimas, kuriame dalyvavo Susisiekimo ministerijos ,“Lietuvos geležinkeliai” atstovai, Kretingos rajono meras Valerijonas Kubilius, S.Daugėla ir kt.


Į atnaujintoje Klaipėdos verslo ir technologijų kolegijos Kretingos skyriaus aktų salėje vykusią diplomų įteikimo ceremoniją rinkosi absolventai, jų draugai bei artimieji.

Gegužės 5 dieną Klaipėdos verslo ir technologijų kolegijos Kretingos skyriuje iškilmingai įteikti diplomai absolventams, baigusiems aukštąsias individualiąsias neuniversitetines studijas. Skyriaus vadovė Lijana Simonaitytė diplomus įteikė 62 absolventams. Diplomus pasirašė Klaipėdos verslo ir technologijų kolegijos direktorius Artūras Kiguolis.

Šiemet kolegiją Kretingoje baigė 14 prekybos vadybos ir 27 kaimo turizmo absolventai. Jiems suteikta vadybininko profesinė kvalifikacija. Inžinieriaus profesinė kvalifikacija suteikta 21 geodezijos absolventui.

Iškilmės vyko po remonto atnaujintoje kolegijos aktų salėje. Diplomantus sveikino pedagogai, artimieji bei draugai.

Ilgametė kolegijos pedagogė Irena Lapinskaitė į absolventus kreipėsi tokiais žodžiais: „Jūs išpildote užduotį – mokytis visą gyvenimą. Šiandieninis aukštojo mokslo diplomas jūsų rankose – tai didelis turtas, nuo kurio atsispiriama į ateitį. Jis įpareigoja jus suvokti atsakomybę už savo veiklą ir tuos žmones, kurie bus šalia jūsų“.


Puoselėja rusų liaudies tradicijas

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Švietimas
Moksleiviai buvo parengę parodomąsias programas pagal pasirinktą rusų liaudies šventę.

Kretingos Marijono Daujoto vidurinėje mokykloje įvyko rajoninis renginys, skirtas rusų liaudies tradicijų ir švenčių puoselėjimui. Tai tęstinis, jau šeštus metus vykdomas, projektas „Mokomės bendraudami“ , į kurį įsijungė kelių rajono mokyklų pedagogai ir moksleiviai.

Pasak renginio koordinatorės, rajono rusų kalbos metodinio būrelio pirmininkės Eugenijos Daniuk, projektas „Mokomės bendraudami“, kaip ir „Sniego gniūžtė“ yra augantis.

„Į jį kasmet įsijungia vis kitos rajono pagrindinės ir vidurinės mokyklos: Baublių, Darbėnų, Grūšlaukės, Kartenos, Marijono Daujoto. Kasmet ir rengėjai – vis kiti. Mūsų mokyklos rusų kalbos mokytojai šiemet renginio organizavimą perėmė iš Baublių pagrindinės mokyklos pedagogų. Kitąmet projektas keliaus kitur“, - tvirtino E.Daniuk.

Šventėje rajono rusų kalbos mokytojai kalbėjo ir videoekrane pristatė medžiagą apie pagrindines rusų tautos šventes – senuosius Naujus metus, Kalėdas, Velykas, Užgavėnes. Moksleiviai parengė užduotis – dainas, šokius, vaidinimus – pagal pasirinktas švenčių tradicijas.

Į projektą buvo įtraukti ir dailės bei technologijų mokytojai, kurie parengė stendus bei šventiškai papuošė M.Daujoto mokyklą.

Per popietę šventės dalyviai sėdėjo prie vaišių stalų, kuriuos mokytojoms paruošti padėjo renginio rėmėjai.


Festivalį pradėjo mokyklos šeimininkai – jaunieji „daukantukai“.

“Tartum lengvas pienės pūkas” – taip buvo pavadintas Žemaitijos zonos moksleivių dainų ir šokių festivalis, įvykęs Simono Daukanto vidurinėje mokykloje.

Festivalio rengėjai – Simono Daukanto vidurinės mokyklos muzikos ir choreografijos mokytojai – jį skyrė Motinos dienai. Pedagogai Judita Leščiauskienė, Raimonda Joskaudaitė, Rimantas Žižys, Daiva Beivydienė ir Inga Kutelienė šventei ruošėsi kelis mėnesius.

Festivalyje dalyvavo meno kolektyvai iš keturiolikos ugdymo įstaigų: Kretingos rajono bei Skuodo P. Žadeikio gimnazijos. Dalyvių į šventę susirinko per tris šimtus. Kelias valandas mokyklos aktų salėje skambėjo dainos ir šokis keitė šokį. Kolektyvų programos žanrai – labai įvairūs: nuo liaudiškos iki šiuolaikinių. Kelias valandas trukusios šventės dalyviai jautė ir lengvą jaudulį, ir pakilią bendravimo nuotaiką.

Pasak vienos iš festivalio organizatorių, choreografijos mokytojos Juditos Leščiauskienės, Simono Daukanto mokyklos pedagogai sumanė, kad reikalinga puoselėti naują tradiciją: parodyti kitiems, ką sugeba jų mokyklos meno kolektyvai ir kartu pasidžiaugti kitų Žemaitijos meno kolektyvų sugebėjimais. „Šiemet iš į festivalį kviestų Žemaitijos ugdymo įstaigų atsiliepė tik skuodiškiai. Tačiau tikimės, kad festivalis taps tradiciniu ir vis daugiau kolektyvų pareikš norą jame dalyvauti“, - įsitikinusi J.Leščiauskienė.


Baigiama dalinti pirmoji maisto produktų siunta nepasiturintiems rajono gyventojams. Tai yra Europos Sąjungos parama.

Ši siunta, skirta per 600 rajono gyventojų, t.y. 202 šeimoms, į Kretingos rajoną atkeliavo balandžio pabaigoje, o produktai išdalinti už du mėnesius. Vienam žmogui skirta po kilogramą makaronų, ryžių ir po du kilogramus miltų. Ant kiekvienos pakuotės yra įspaudai, ant kurių nurodyta, kad produktai dalijami pagal Maisto tiekimo labiausiai nepasiturintiems asmenims 2006 m. programą. Užrašai taip pat skelbia, kad šie produktai neskirti pardavinėti.


Pasipiktino policininko elgesiu

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Teisėtvarka

Į redakciją kreipėsi „Maximos“ darbuotojai, kuriuos į darbą ir atgal veža bendrovės mikroautobusas. Jie pasipiktino kelių patrulio elgesiu, jo negebėjimu suprasti pavargusius žmones.

Gegužės 2 d. prieš pat vidurnaktį „Maximoje“ dirbantys žmonės važiavo namo bendrovės mikroautobusu. Prie „Liepos“ parduotuvės autobusą sustabdė policija ir paprašė, kad vairuotojas pateiktų dokumentus. Tuomet vairuotojui buvę paaiškinta, kad jis bus baudžiamas dėl to, kad važiuoja neprisisegęs saugos diržo.

Pasak žmonių, važiavusių autobusu, vairuotojas nebūtų spėjęs seginėtis diržo, nes atidarinėja keleiviams duris. Žmonės buvo pavargę po sunkios ir ilgos darbo dienos, o kai kuriems iki namų dar buvo nemenkas kelio galas. Žmonės bandė policininkams aiškinti esantys pervargę ir norintys kuo greičiau parvykti į namus, todėl prašė juos suprasti, atjausti ir leisti vairuotojui kuo greičiau važiuoti. Tačiau policijos darbuotojai, anot keleivių, jų nesiklausė, o dokumentus rašė apie pusvalandį. Žmonės įtaria, kad pareigūnai taip ilgai darė tai, kas gali būti atlikta per kelias minutes, tyčia. Keleiviai bandė sužinoti vieno iš patrulių pavardę, bet jis nesakęs. Patrulio Dariaus Serapino pavardę jie sužinojo tik perskaitę jo surašytą protokolą.

Viešosios tvarkos ir eismo priežiūros poskyrio viršininkas Vidmantas Viskontas pripažino, kad patrulis su keleiviais bendravo netinkamai. Tarnybinių mokymų metu ši situacija buvo aptarta su patruliais ir jiems dar kartą paaiškinta, kaip jie, būdami policijos darbuotojai, privalo bendrauti su visuomene.

Artimiausiu metu į Kretingos rajono policijos komisariatą laukiama atvykstant specialistų iš Policijos mokyklos. Jie dėstys etikos pagrindus viešosios policijos darbuotojams, mokys bendrauti su piliečiais atitinkamose situacijose.

Kaip priminė V.Viskontas, saugos diržai, jeigu jie įrengti, mikroautobusų vairuotojams privalomi. Taigi surašydamas ATPK pažeidimo protokolą patrulis nenusižengė.


  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Iš policijos suvestinių
KRETINGA

KLAIPĖDOS g.

Palangiškė, atvykusi į jai priklausančias buitines patalpas, pastebėjo, jog yra išdaužti šeši plastikinių langų stiklo paketai ir iš patalpų pavogtos medinės durys. Padaryta žala - 750 Lt.

Buvusiojo „Laisvės“ fabriko teritorijoje degė šiukšlės.

Nuo ketvirtadienio Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai padeda gesinti gaisrą Smiltynės miške.

VYDMANTAI.

Užregistruotas bendrovės “Mineraliniai vandenys” generalinio direktoriaus pareiškimas, kad įmonė, registruota Vydmantuose, pagal 2004 m. prekių pirkimo - pardavimo sutartį įsipareigojo priimti prekes iš bendrovės “Mineraliniai vandenys” ir apmokėti už jas sutartyje nustatytais terminais. Tačiau įmonė neatsiskaitė, tuo padarydama bendrovei per 11 tūkst. Lt žalą.

PADVARIAI.

2006-05-02 užregistruotas Padvarių pensionato direktoriaus pavaduotojo pareiškimas, kad balandžio 28 d. apie 10 val. išėjo iš pensionato ir iki šiol negrįžo 70 metų Stasys Bronius Simutis. Buvo apsirengęs: tamsiai rudos spalvos kepure su snapeliu, trumpa smėlio spalvos striuke, margu megztuku, baltos spalvos su rusvos spalvos dryželiais marškiniais, tamsiai mėlynos spalvos džinsinėmis kelnėmis, juodos spalvos lakuotais odiniais batais.

KARTENA.

Ketvirtadienio vakarą degė pašiūrė.


Lietuvos lengvosios atletikos čempionate kretingiškis, Juozo Pelionio auklėtinis Aurimas Pazdrazdis 3000 m nubėgo pirmas ir tapo Lietuvos čempionu.

Kretingiškių bėgikų komanda užėmė IV vietą ir nuo prizininkų atsiliko 5 taškais. Praėjusiais ir užpraėjusiais metais kretingiškiai kroso čempionate buvo pirmi.

Bėgikų treneris, kurį nuvylė komandos rezultatai, pripažino, kad jo auklėtiniai nepakovojo iki galo ir gal šiek tiek buvo atsipalaidavę, o ir varžovų būta stiprių.

Lietuvos kroso čempionate startavo 10 skirtingo amžiaus Kretingos rajono bėgikų.

“P.n.” informacija


Į tvenkinius žuvį paleido rajono Aplinkos apsaugos agentūros inspektorius Edmundas Mikaločius (priekyje) ir rajono Savivaldybės specialistas Raimondas Jocius.

Kaip informavo rajono Savivaldybės specialistas Raimondas Jocius, šiomis dienomis buvo įžuvinti Kretingos parko pirmasis ir antrasis tvenkiniai.

Į šiuos vandens telkinius buvo įleista 75 kg, arba 250 vnt. vienmečių lydekaičių, kurių vienos svoris – apie 300 g, taip pat 2 tūkst., arba 100 kg vienmečių karpių.

Žuvų jauniklių parūpino bendrovė “Kintai”. Žuvims nupirkti iš rajono aplinkos apsaugos specialiosios programos buvo paskirta 3 tūkst. litų.

Rajono medžiotojų ir žvejų draugija taip pat ėmėsi iniciatyvos įžuvinti rajono tvenkinius. Draugija parengė paraiškas Valstybiniam žuvivaisos tyrimų centrui lydekų, starkių, lynų mailiui gauti. Jeigu paraiškos bus patenkintos, žuvų jaunikliai nieko nekainuotų.

Rajono Savivaldybės specialistas R.Jocius primena, kad žvejai leidimus gali įsigyti Aplinkos apsaugos agentūroje, rajono Medžiotojų ir žvejų draugijoje. “Kai kažkas rūpinasi, kaip pagausinti žuvų išteklius tvenkiniuose, būtų tiesiog negražu žvejoti be leidimų. Be to, už tai yra ir baudžiama”, - sakė R.Jocius.

“P.n.” informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas