Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

(35) 2006-05-05

Vienuose namuose – trys motinų kartos

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Pirmas puslapis
Gimus Jokūbui, prosenelė Gražina ir močiutė Rūta tarsi naujai išgyveno motinystės jausmą. Iš dešinės: Gražina Mickienė su proanūkiu Jokūbu, greta – anūkė Agnė, Rūta Mačienė su dukra Rūta.

Rūtos ir Antano Mačių namuose Kretingoje, Šventosios gatvėje, tvyro džiaugsmas ir neįprasta ramybė: prieš mėnesį gimusiam Jokūbui skiriamas didžiausias motinos Rūtos, močiutės Rūtos ir prosenelės Gražinos dėmesys. Visos trys mamos dalijasi ne tik bendru džiaugsmu, bet ir virtuve bei ūkio darbais.

„Jokūbas mums visiems yra kaip „saldainiukas“, - netverdama naujai išgyvenama motiniška meile kalbėjo Rūta Mačienė. Moteris pasakojo, kad pati dalyvavo 20 – metės dukters Rūtos gimdyme: „Dvylika valandų buvau šalia gimdyvės. Jokūbo tėtis Povilas tik balo ir apsiverkė. Paprašėme jo, kad lauktų koridoriuje. Kai priėmiau gimusį anūką, užplūdo neapsakomas atsikartojusios motinystės jausmas. Ir senelis Antanas, vos grįžęs iš darbo, pirmiausiai „stačia galva“ puola prie Jokūbo“.

Prosenelė Gražina Mickienė prisipažino, kad proanūkio gimimas jai suteikė ir džiaugsmo, ir savotiško liūdesio – peržengtas dar vienos kartos slenkstis, ir staiga pajuntama, kad „gyvenimo saulė eina vakarop“. Vienok, abi Rūtos – duktė ir anūkė – tvirtina, kad namuose ji yra tarsi „ašis“, apie kurią sukasi visas ūkis. 65-erių G.Mickienė apeina namus: tvarko ir apsodina daržą, šiltnamį, dažniausiai visai šeimynai ruošia pietus. Ponios Gražinos dėmesio dar labai reikia ir darželio nenorinčiai lankyti keturmetei jaunėlės dukters Saverijos atžalai, anūkei Agnei.


Ar lengvai skiriatės su nereikalingais daiktais?

 • Aldona KAREČKAITĖ
 • Gatvės interviu

Daina Panumienė:

- Sunkiai. Ypač su dovanotais suvenyrais, įvairiomis smulkmenomis, nors reikia nuo jų ir dulkes nuvalyti, nuplauti. Nemetu ir knygų. Didysis švarinimasis vyksta pavasarį prieš Velykas. Neseniai keičiau baldus, bet senų neišmečiau, manau, gal kam prireiks. Kušetę jau atidaviau giminaitei. Rūbus gaila išmesti - juos taip pat atiduodu giminei.

Pranciškus Vasiliauskas:

- Su senais daiktais skiriuosi nelabai lengvai. Kartais didelio daikto neišmetu vien todėl, kad nežinau, kur jį vežti. Daiktui išvežti reikia ir mašinos. Gyvendamas nuosavam name randu vietos, kur jį padėti. Nemetu ir senų knygų – jas vertinu. Avalyne ir kitais smulkiais daiktais be gailesčio atsikratau. Kiekvieną pavasarį švarinu kiemą ir vis randu, ką išmesti.

Indrė ir Tomas Maksvyčiai:

- Žiūrint, su kokiais daiktais. Vaiko rūbelius gaila išmesti. Vaikas juos greitai išauga, o rūbeliai lieka geri. Lengvai atsikratome senais, nebereikalingais indais, batais, rūbais – viskas iškeliauja į šiukšlių konteinerį. Nieko nekaupiame.


Budrių bendruomenė susibūrė tam, kad galutinai nesusvetimėtų žmonės, kad kartu išspręstų įsisopėjusias problemas, kad kartu gyvendami gražintų savo būtį. Kaip tvirtina bendruomenės pirmininkė Janina Lukauskienė, lūkesčiai pildosi.


Kretingos Savanorių, Topolių ir Lazdynų gatvių daugiabučių namų gyventojai teiraujasi, kada bus baigta jų rajone esančios “Iki” parduotuvės rekonstrukcija. Parduotuvės kaimynystėje gyvenantys žmonės nerimauja, ar rekonstruojamas pastatas neperžengs buvusių sklypo užstatymo ribų, aukščio.


Aptarė pradinio ugdymo naujoves

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Švietimas
Salantų vidurinė mokykla mūsų rajone yra vienintelė, kuri dalyvauja Švietimo ir mokslo ministerijos inicijuotame projekte “Atnaujinto pradinio ugdymo programos išbandymas”. Salantiškiai, pradinio ugdymo mokytojai, jau sukaupę teorinių ir praktinių žinių, jomis dalijosi su mūsų bei kitų rajono mokyklų mokytojais, juos sukvietę į respublikinę teorinę-praktinę konferenciją “Individualizavimo reikšmė atnaujinto pradinio ugdymo programos išbandymo procese”.

“Pareiškę norą dalyvauti projekte, įsipareigojome vykdyti jo sklaidą”, - apie priežastis, paskatinusias surengti konferenciją, kalbėjo pagrindinis jos organizatorius, Salantų vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotojas ugdymui Romualdas Jonauskas.


„Jei gydytojas jums pasakys diagnozę – vėžys, neišsigąskit ir nenumirkit anksčiau laiko“, - tikina 45 – erių kretingiškė Aldona Kerpytė, per šešerius metus dukart įveikusi vėžį – kiaušidžių ir krūties. Moteris tvirtino, jog tie metai jos gyvenimą pripildė visiškai kitokios kokybės: visos dienos priimamos kaip Dievo dovana ir tampa svarbu ne kiek gyvensi, bet kaip gyvensi.

A.Kerpytė, Kretingos Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos direktorė, už svarų indėlį Kretingos miesto visuomeniniame gyvenime bei pagalbą onkologiniams ligoniams užpernai „Pajūrio naujienų“ skaitytojų buvo išrinkta Metų žmogumi. Ji dalyvauja Lietuvos viešųjų bibliotekų asociacijos, Lietuvos bibliotekų draugijos bei Pasauliečių pranciškonų akademijos veikloje. A.Kerpytė įkūrė Klaipėdos apskrities moterų, sergančių onkologinėmis ligomis, draugiją „Zunda“. Ji yra viena iš Klaipėdoje kuriamo Vakarų Lietuvos onkologinių ligonių informacijos ir pagalbos centro iniciatorių. Kretingoje prie parapijos veikia onkologinių ligonių grupė, kuriai vadovauja irgi A.Kerpytė.

„Iki ligos norėjau pabėgti iš „voverės rato“, dabar vėl lyg ir grįžau į jį. Tačiau išmokau ne vien veikti, bet ir būti. Viskas, ką darau, įgijo prasmę ir man teikia malonumą“, - kalbėjo kretingiškė.


Mediko dienos proga per 40 rajono specialistų – gydytojų, bendruomenės slaugytojų, kitų sveikatos įstaigų darbuotojų – buvo apdovanoti padėkos raštais. Chirurgui Petrui Navasaičiui ir Klinikinės diagnostinės laboratorijos vedėjai Jūrutei Sofijai Pocienei padėkos raštus atsiuntė sveikatos ministras Žilvinas Padaiga.


Medikai įteikė šešias nominacijas

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Sveikata
Rajono medikų bendruomenę sudaro arti 600 darbuotojų, kurių dauguma – moterys. Anot Kretingos ligoninės vadovo Viliaus Matulionio, medikes, nusivilkusias baltus chalatus ir pasipuošusias šventei, vos įmanoma beatpažinti.

Medikai nėra tik susirūpinę žmonės baltais chalatais, sugeriantys svetimą skausmą ir negales. Jiems nesvetimas humoro jausmas, gebėjimas lengvai pasišaipyti iš kolegų. Tai jie įrodė vieni kitiems Medikų dieną, kurią atšventė Žiemos sode, įteikę šmaikščias nominacijas.

Vieni kitais rūpinosi net konkurentai

Kartenos medikams teko artimiausių kaimynų nominacija. Kaip draugystės simbolį salantiškiai jiems padovanojo fakelą. „Šeimos medicinos centras“ iš šventės išsinešė šunį. Kretingos ligoninės medikai jį padovanojo, kaip patys įvardino, pirmiesiems rajono privatininkams, kuriems reikia šuns kaip sargo geram šeimininkui, kaip taupyklės turinčiam skaičiuoti pinigus. Kretingos šeimos kliniką kolegos iš Kretingos PSPC įvardino kaip kolektyvą, palikusį pėdas ne vienoje sveikatos priežiūros įstaigoje. Todėl jiems atiteko batas.

Salantai šiemet neteko seniai užmiršto ir nebenaudojamo automobilio. Todėl „Northway medicinos centras“, patikinęs, kad nesidžiaugia kaimynų nelaime, kaip tai įprasta lietuviams, įteikė ant spintos statomą ar kitur saugiai dedamą automobilį. Karteniškiai nutarė, kad Kretingos ligoninė niekaip negali apsieiti be dramblių stiprybės ir gelbėjimo rato, nes juos puola ne tik stambesni rinkos dalyviai iš Klaipėdos, bet ir sveikatos reforma.

Psichikos sveikatos centras (PSC) ėmėsi gelbėti „Northway medicinos centrą“, įsikūrusį ant nuolat iš krantų lipančios Akmenos. Burlaivis turi apsaugoti ne tik nuo potvynių, bet ir atplukdyti klientų. O patys PSC darbuotojai pelnė ištvermingiausiųjų nominaciją, nes ilgiausiai ištvėrė be nuolatinio vadovo. Taip nutarė Kretingos šeimos klinikos komanda ir padovanojo modernią žmogaus skulptūrą.

Kretingos PSPC į pasaulį paleido daug medikų, kurie įkūrė atskirus centrus. Todėl, „Šeimos medicinos centrui“ nusprendus, jiems buvo padovanota medaus puodynė. Taip išėjusios „bitės“ padėkojo motininiam aviliui.

Dirba nuo pamainos iki pamainos

“Džiaugiuosi, kad susirinko visi medikai. Retai kada jie gali kalbėtis ne apie darbą, - sakė Savivaldybės vyriausioji gydytoja Vanda Verbutienė. – Darbo monotonijoje randasi rutina, kuri spaudžia prie žemės. Tad žmogiškas bendravimas yra vertybė“.

Mediko kasdienybė nėra lengva. Jo išeiginės nėra savaitgaliais, jis dirba nuo pamainos iki pamainos. Todėl medikų šeimos, pasak V.Verbutienės, pelno didelę pagarbą už supratingumą.

„Pastebimos menkiausios jūsų klaidelės, jūs negalite parodyti savo neigiamų emocijų“, - sveikinimo kalboje pažymėjo rajono meras Valerijonas Kubilius, linkėdamas medikams kantrybės, ištvermės ir pasiaukojimo.


Svarbu žinia, o ne jos pranašas

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Sveikata

Kretingos anoniminių alkoholikų (AA) bendruomenė „Vilties slenkstis“ atšventė šešerių metų gyvavimo jubiliejų. Į šventę, įvykusią Pranciškonų gimnazijoje, suvažiavo per septyniasdešimt dalyvių iš Žemaitijos regiono – Palangos, Klaipėdos, Plungės, Telšių, Skuodo – grupių. Visuomenei kretingiškiai surengė atvirą susirinkimą, kuriame pristatė AA judėjimą, jo programą bei tradicijas.


“Netaisyklinga jaunuolių laikysena, dėl kurios gali vystytis stuburo iškrypimai, retai būna įgimta – dažniausiai ji susiformuoja persikreipus sėdint suole, kuris nepritaikytas pagal vaiko ūgį, ilgai sėdint prie kompiuterio, susirietus miegant minkštoje lovoje, ant aukštų pagalvių“, - sakė apie vaikus ir jaunuolius ištinkančias sveikatos problemas „Northway medicinos centro“ Kretingoje direktorė ir gydytoja reabilitologė Jolanta Baronienė.


Gydo muzika ir šviesa

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Sveikata

Kretingos psichikos sveikatos centre (PSC) taikoma šviesos ir muzikos terapija. Tai yra ne tik sveikatos susigrąžinimo būdas, bet ir galimybė pailsėti po sunkios darbo dienos, atsikvėpti, pajutus, kad „tuoj tuoj gali palūžti“.

PSC įrengtas atskiras kabinetas, kuriame yra sumontuota muzikos aparatūra, pastatytas televizorius, šviesos terapijos lempa. Pacientai valandai, paprastai tiek trunka seansas, įsitaiso minkštuose krėsluose.


Kretingiškius į jogos užsiėmimus pakvietusiai Loretai Stonkutei-Balsienei per penkis mėnesius pavyko suburti grupę žmonių, kurie tvirtina jau patyrę, kad joga gali padėti išspręsti ir sveikatos, ir dvasines problemas. Jogos užsiėmimus vedančiai Loretai taip pat pavyko išsklaidyti stereotipą, kad joga – tai būdas išmokti ryti ugnį, vaikščioti ant žarijų ar gulėti ant vinių.


Kad Lietuva dainuotų

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Kultūra
Baigiantis koncertui, Aloyzas Žilys prisijungė prie savo vadovaujamų kolektyvų – chorų “Svaja” bei “Žilvinas” – ir publikai kartu sudainavo savo paties sukurtas dainas.

Mokytojas, chorų vadovas ir dirigentas, kompozitorius, muzikos kūrinių leidinių ir straipsnių apie muziką autorius, renginių organizatorius – taip per autorinį Aloyzo Žilio koncertą šį veiklų žmogų apibūdino koncerto vedančioji Birutė Laučienė.

Aloyzas Žilys autoriniu koncertu “Per gyvenimą su daina” paminėjo savo 55-ąjį gimtadienį ir 35-erių metų darbo sukaktį.

Aloyzą Žilį, kaip žmogų, nusipelniusį mūsų krašto muzikinei kultūrai, pažįsta ne tik rajono muzikos ir chorinės muzikos mėgėjai. Kartu su savo vadovaujamais kolektyvais Aloyzas Žilys yra pabuvojęs daugelyje šalies miestų ir rajonų, savo darbo patirtimi chorų vadovas taip pat dalinasi ne tik su Kretingoje dirbančiais kolegomis. Vystant muzikinę veiklą, pabuvota ir daugelyje Europos šalių: Aloyzo Žilio vadovaujamų “Svajos”, “Žilvino”, Kretingos bažnyčios chorų atliekami kūriniai skambėjo Čekijoje, Bulgarijoje, Vatikane, Anglijoje, Suomijoje ir kitur.

Muzikas dalyvauja ir visuomeninėje veikloje – Aloyzas Žilys yra Lietuvos chorų sąjungos, Lietuvos muzikos mokytojų asociacijos tarybos narys.

Autoriniame koncerte “Per gyvenimą su daina” skambėjo tik Aloyzo Žilio sukurti kūriniai, kuriuos išgirdo ir patys dainų žodžių autoriai – ne vieną dainą Aloyzas Žilys yra parašęs pagal mūsų kraštiečių Aušrinės Zulumskytės, Meilės Kudarauskaitės, Nijolės Rimkienės, Bronės Liniauskienės žodžius. Kompozitoriaus pasveikinti atvyko ir eiles kuriantys Aleksandras Šidlauskas ir Stasė Nedzinskienė, kurių žodžiais parašyti kūriniai taip pat skambėjo autoriniame kon koncerte.

Aloyzo Žilio sukurtus kūrinius atliko ir mūsų rajono kolektyvai, ir koncerto svečiai. Lietuvos radijo ir Televizijos vaikų choro vadovė Regina Maleckaitė ne tik perdavė kompozitoriui skirtą Lietuvos kultūros centro sveikinimą, bet ir įteikė kompaktinę plokštelę, kurioje įrašyti visi Radijo ir televizijos fonduose saugomi Aloyzo Žilio kūriniai.

Pasveikinti kompozitoriaus buvo atvykęs ir maestro Lionginas Abarius. Jis sakė, jog Aloyzas Žilys yra tas žmogus, kuris savo darbu siekia, kad Lietuva dainuotų. Aloyzas Žilys autorinio koncerto proga sulaukė sveikinimų ir padėkos iš savo kolegų, buvusių dėstytojų, rajono vadovų.


Ugnies šou – viena įspūdingiausių audiovizualinio meno festivalio dalių.

Šeštadienį Kretingos vasaros estradoje jaunimo nevyriausybinių organizacijų surengtas audiovizualinio meno festivalis „Okupacija 2“ sukėlė prieštaringų kretingiškių vertinimų. Vieniems tai buvo garsios ir nesuprantamos muzikos šėlsmas iki vidurnakčio, drebinęs visą miestą. Kiti džiaugėsi, kad Kretingoje yra drąsaus jaunimo, kuris surengė nestandartinį renginį.

Festivalio afišose pavaizduotas simbolis – rėkiančios rankos ant ugninio disko – nusakė renginio esmę: penkias su puse valandos skambėjo popsui alternatyvi neprofesionalių jaunųjų kūrėjų muzika. Prieš vidurnaktį sugriaudę Afrikos būgnai ir ugnies šou tarsi liudijo, kad neformalus jaunimas savo kūrybiškumu „okupavo“ Kretingą.

Kretingoje yra veiklaus superjaunimo, kuris viską daro neįprastai šiuolaikiškai. Kretingiškiai pirmieji surengė respublikinį mėgėjiškų filmų festivalį. Šiemet jaunimo organizacija „Arera“ parengė audiovizualinio meno festivalio projektą, laimėjo konkursą ir iš rajono Savivaldybės gavo 4,5 tūkst.Lt. Tai pirmasis toks festivalis Vakarų Lietuvoje“, - teigė Valstybinės jaunimo reikalų tarnybos konsultantas Vakarų Lietuvai Audrius Danilevičius.


Kretingos kultūros centro Kurmaičių filialo meno vadovė Albina Buntinienė prisipažįsta, kad ir namuose šeimininkaudama galvoja apie darbą.

Kretingos kultūros centro Kurmaičių filialas įsikūręs nuomojamose patalpose. Nors darbo sąlygos ir nėra geros, tačiau, pasak meno vadovės Albinos Buntinienės, reikia džiaugtis, kad filialas, sudegus pastatui, iš viso liko.

A.Buntinienė, prieš ketverius metus pradėjusi dirbti meno vadove, subūrė vaikų dramos būrelį “Arlekinas”. Nors per tuos metus vienas kitas artistas ir “nubyrėdavo”, tačiau aštuoniolikos vaikų branduolys išliko. A.Buntinienė pasidžiaugė, jog prie mergaičių kolektyvo šiemet prisijungė ir keturi vaikinai. Anot pašnekovės, ji pati tam dėjo pastangas: kvietė juos į išvykas, stengėsi rasti bendrą kalbą. Kartais dėl repeticijų nelankymo ir susipyksta. Tačiau vaikai yra jautrūs ir ilgai pyktis netenka.

- Kurmaičių jaunimas ne tik geras, bet ir išradingas,- sakė A.Buntinienė, pasakodama apie jų pačių rengiamus šou.

Kurmaitiškiai į vakarones, kurios dažnai būna teatralizuotos, labiau mėgsta rinktis pagal amžių. Renginiai daugiausiai organizuojami kartu su biblioteka ir bendruomene. Pati meno vadovė rašo vakaronių scenarijus. Ji įsitikinusi, kad kaime kultūrinė veikla - labai reikalinga, nes nesant kultūrinio bendravimo žmonės gali susvetimėti. Anot jos, net kolūkių laikais vyko įvairūs ataskaitiniai susirinkimai, koncertai ir žmonės į juos rinkdavosi.

Pašnekovė apgailestavo, jog trūksta muzikos instrumentų ir gerų muzikantų. Kas eis groti, jei turi vieną būgną, ir tą patį - kiaurą? Geri muzikantai groja geruose kolektyvuose. Tai, kad Kurmaičiai - netoli Kretingos, taip pat turi įtakos.

Įgijusi režisūros specialybę Vilniaus kultūros mokykloje ir dabar tęsdama mokslus Klaipėdos konservatorijoje, nebijo prisipažinti, jog meno vadovas turėtų mokėti gerai groti. Dabar ji mieliau dirba režisūrinį ar organizacinį darbą. Norėtų suburti suaugusių žmonių dramos kolektyvą, tačiau nėra norinčių vaidinti.

A.Buntinienė mano, kad kultūros darbuotojas kaime neturi savo darbo valandas praleisti sėdėdamas prie stalo. Jis turi bendrauti su žmonėmis, domėtis, kas vyksta kitur, dalyvauti seminaruose. Pasak pašnekovės, ypač malonu dalyvauti seminaruose Vilniuje, juolab, kad patiems už seminarus mokėti nereikia. Kai kurių rajonų kultūros darbuotojai patys už juos moka.

- Atvykus į Vilnių norisi išgirsti ne tik teorijos, bet ir po Vilnių pasivaikščioti, aplankyti spektaklius,- sakė pašnekovė, pridurdama, jog seminaruose jie keičiasi ir scenarijais, dalijasi žaidimais.

Seminaruose pildo anketas. Atsižvelgiant į jas sudaromos seminarų programos. Seminare, kuriame ji lankėsi paskutinį kartą, buvo diskutuojama apie neformalų jaunimą. Pašnekovė įsitikinusi, jog įgytos žinios tikrai darbe pravers.

Pasak pašnekovės, net būdama namuose galvoja apie darbą. O mieste negali praeiti pro dėvėtų rūbų parduotuvę. Užsukusi ten, prašo pardavėjos juokingiausio rūbo – jie labai praverčia kuriant spektaklius.

A.Buntinienė mėgsta savo darbą ir atsiduoda jam visa širdimi. Vyrui padedant, negailėdama laiko, o dažnai ir savo lito, ji laikosi gyvenimo nuostatos: išeidamas iš šio pasaulio nieko neišsineši.


Skuodiškė nulėkė į melioracijos griovį

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Teisėtvarka
Eismo įvykio metu automobilis „Audi 80“ buvo nepataisomai sulamdytas, bet jo vairuotoja išgyveno.

Penktadienio vakarą eismo įvykio metu sulamdytame automobilyje buvo prispausta moteris. Jos vaduoti buvo iškviesti gelbėtojai iš Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos. Tačiau jiems nuvykus į eismo įvykio vietą, moterį jau buvo išvadavę medikai.

Nelaimė nutiko apie šeštą valandą vakaro kelyje Kretinga – Skuodas, tarp Nausėdų ir Įpilties. Skuodo rajono gyventoja – 41 metų moteris - vairavo automobilį „Audi 80“. Moteris nesuvaldė automobilio, nulėkė nuo kelio ir dar apie 20 metrų važiavo melioracijos grioviu. „Audi 80“ kliudė betoninį melioracijos vamzdį ir, pavažiavusi dar keletą metrų, sustojo.

Automobilis buvo taip sulamdytas, kad moters iš jo negalima buvo ištraukti be specialios įrangos. Labiausiai nukentėjo keleivio pusė. Eismo įvykio vietoje buvę žmonės spėjo, kad vargu ar keleivis būtų išgyvenęs.

Automobilį vairavusi moteris buvo nuvežta į ligoninę. Jai diagnozuotas smegenų sukrėtimas bei veido sumušimai. Eismo įvykio metu sudaužytas ne tik automobilis, bet ir melioracijos griovio betoninis vamzdis.

Policija tiria įvykį ir aiškinasi, ar vairuotoja buvo blaivi.


Sekmadienio vakarą per keturias valandas policija sulaikė 8 vairuotojus, kurie už vairo sėdo neblaivūs. Dar trys vairuotojai, būdami neblaivūs, per išeigines dienas sukėlė eismo įvykius.

Ankstų šeštadienio rytą 46 metų Laukžemės gyventojas V.B., neblaivus (3,21 prom.) vairuodamas automobilį „Mazda 121“, Senosios Įpilties kaime nepasirinko saugaus greičio, nesuvaldė automobilio, nuvažiavo nuo kelio ir atsitrenkė į gyvatvorę.

Tos pačios dienos vakarą kelyje Šiauliai - Palanga 40-metis rubuliškis A.V., neblaivus (1,25 prom.) vairuodamas automobilį „VW Passat“, apsisukdamas nedavė kelio pagrindiniame kelyje važiavusiam automobiliui „BMW 316“ ir su juo susidūrė.

Pirmadienio dieną neblaivus (2,25 prom.) 57 metų darbėniškis P.P. sukėlė dar vieną eismo įvykį. Darbėnuose jis vairavo automobilį „VW Passat“ su prikabinta savadarbe priekaba. Atsikabinusi priekaba kliudė priešpriešais atvažiuojantį automobilį „Opel Calibra“.

Eismo įvykių metu buvo apgadinti automobiliai, žmonės nenukentėjo. Kaip pastebi policijos darbuotojai, senos tradicijos nesikeičia. Pavasarį prasidėjus žemės ūkio darbams, kaimuose padaugėja girtų vairuotojų.


Jaunuoliai mušėsi ir plėšė

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Teisėtvarka

Policija apklausė jaunuolius, kurie įtariami sumušę du brolius karteniškius – 20 ir 17 metų. Jauniausias brolių dėl sumušimo buvo gydomas ligoninėje, iš kur grįžo trečiadienį.

Broliai buvo sumušti praėjusio penktadienio naktį Kartenoje, parkelyje, esančiame prie Mokyklos gatvės.Vienam brolių buvo sudaužyti akiniai, kitas sumuštas taip, kad atsidūrė ligoninėje. Dėl įvykio policija apklausinėja tris Kartenos, Rubulių ir Kretingos gyventojus. Tai yra 13, 15 ir 17 metų jaunuoliai, iki šiol su policija neturėję jokių problemų.

Pirminiais duomenimis, jaunuolių konfliktas prasidėjo diskotekoje. Kaip būna įprastai, kažkas nederamai pasižiūrėjo, kažkas kažką stumtelėjo. Konfliktą, prasidėjusį diskotekoje, jaunuoliai bandė išspręsti po pasilinksminimo parkelyje.

Gegužės 2 d. Kretingoje buvo sumuštas ir apiplėštas 51 metų kretingiškis. Policija nustatė įtariamuosius, gyvenančius Socialinių paslaugų centre. Tai 17 metų A.B. ir dvejais metais jaunesnis A.V., kurie sulaikyti ir uždaryti į areštinę.

Dar vienas kretingiškis, nukentėjęs nuo jaunuolių, kurie dar nenustatyti, į policiją kreipėsi praėjus beveik pusantro mėnesio. Kovo 18 d. naktį Maironio ir Miško gatvių sankryžoje jį sumušė grupė nepažįstamų jaunuolių, kurie pagrobė mobiliojo ryšio telefoną ,,Niokia 1100” ir odinę striukę.


Už pavyzdingą ir nepriekaištingą tarnybinių pareigų atlikimą, išaiškinant nužudymą ir plėšimą, apdovanoti septyni policijos darbuotojai (iš kairės): R.Černeckis, V.Mažonas, apdovanojimus įteikę Klaipėdos vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojai V.Kazlauskas ir D.Smatavičius, toliau - J.Petrikas, A.Grabys, G.Stravinskas, V.Puidokienė, L.Varanius.

Vakar septyni rajono policijos komisariato darbuotojai buvo apdovanoti už greitą sunkaus nusikaltimo išaiškinimą.

Trečiojo laipsnio policijos pasižymėjimo ženklais „Angelas Sargas“ apdovanotas Kriminalinės policijos vadovas, rajono policijos komisariato viršininko pavaduotojas Andrius Grabys ir Organizuotų nusikaltimų tyrimo grupės vyresnysis tyrėjas Laimonas Varanius. Padėkos raštas įteiktas Nusikaltimų tyrimo skyriaus tyrėjui Vaidui Mažonui. Vardiniai laikrodžiai įteikti: rajono policijos komisariato viršininkui Jonui Petrikui bei Nusikaltimų tyrimo skyriaus tyrėjams – Ričardui Černeckiui, Vilijai Puidokienei ir Giedriui Stravinskui.

Policijos departamento apdovanojimus už pavyzdingą ir nepriekaištingą tarnybinių pareigų atlikimą, išaiškinant nužudymą ir plėšimą, kretingiškiams įteikė Klaipėdos vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojai V.Kazlauskas ir D.Smatavičius.

Nusikaltimas, už kurio išaiškinimą buvo apdovanoti policijos darbuotojai, buvo įvykdytas balandžio pradžioje Vydmantuose. Vienas vydmantiškių buvo nužudytas, kitas – sumuštas ir apiplėštas – atsidūrė ligoninėje. Dėl abiejų nusikaltimų tą pačią dieną policija sulaikė vydmantiškius: keturis kartus už vagystes teistą 17-metį ir 31 metų A.Š.


“Viskas gerai. Per visas pirmenybes žaidėme ypač gerai – sužaidėme 27:0”, - pasibaigus rajono tinklinio pirmenybėms“Virkštininkų dvaro” taurei laimėti sakė šios taurės steigėjas, “Virkštininkų dvaro” komandos vadovas Kęstutis Šoblinskas, kartu džiaugęsis tikra komandos pergale: praėjusiais metais buvę trečioje vietoje, šiais metais “Virkštininkų dvaro” tinklininkai iškovojo pirmąją vietą.

K.Šoblinskas pripažino, kad praėjusiais metais komanda darė daug klaidų, kurias išnagrinėjus, pakeitus žaidimo taktiką, ir buvo pelnyta I vieta. “Finale tikėjomės didesnio Salantų komandos pasipriešinimo, - kalbėjo K.Šoblinskas, nutaręs ir kitąmet remti tinklinio pirmenybes. – Matome, kad tinklinio lygis rajone kyla, ir žiūrovo akiai tikrai buvo įdomių varžybų. Įdomu buvo žaisti su moterimis iš Gargždų, o Darbėnų komanda tiesiog nustebino: ji, patekusi į finalą, kitais metais gali pridaryti rūpesčių visoms komandoms.”

Ar kitais metais ta pati darbėniškių komanda išbėgs į tinklinio aikštę, jos vadovas Rolandas Juknevičius nieko pasakyti negalėjo. “Komandos branduolį sudaro dvyliktokai. Bus gaila išsiskirstyti”, - sakė Darbėnų komandos vadovas Rolandas Juknevičius. Jo vadovaujami vaikinai – rajono moksleivių tinklinio čempionai, tačiau jiems finale nepavyko pasipriešinti labiau patyrusiems varžovams iš Gargždų.

Antrą vietą rajono tinklinio pirmenybėse užėmusios “Salantų” komandos vadovas Saulius Alonderis sakė, kad kovoje dėl I vietos stipresnė už žaidimą buvo “aukso” baimė ir kad šios finalinės varžybos buvusios vienos prasčiausiai jų sužaistų susitikimų. “Auksui iškovoti reikia atiduoti visas psichologines ir fizines jėgas, o mes šiek tiek suklupome”, - sakė komandos vadovas.

Finalinių susitikimų statistika tokia: dėl III v. – “Darna” (Gargždai) – “Darba” (Darbėnai) – 3:1 (25:8; 19:25; 25:10; 25:18); dėl I v. – “Virkštininkų dvaras” (Vydmantai) – “Salantai” – 3:0 (25:15; 25:15; 25:10).

Geriausiais finalinių komandų žaidėjais pripažinti Saulius Drungilas (“Virkštininkų dvaras”), Deividas Kazragis (“Salantai”), Deividas Žukauskas (“Darna”), Giedrius Kazlauskas (“Darba”).


Kretingos stadione futbolo klubas “Minija” rungtynėmis su Klaipėdos “Glestum” pradėjo 2006 m. II lygos Vakarų zonos pirmenybių sezoną. Rungtynes rezultatu 2:1 laimėjo klaipėdiečiai.

Pirmajame II lygos Vakarų zonos ture susitiko komandos, kurios turėjo tarpusavyje “savų sąskaitų” - “Minija” praėjusiais metais abu kartus pralaimėjo “Glestum” ekipai, tad šiemet siekė atsirevanšuoti, o “Glestum” nenorėjo palikti skolingi už tai, kad “Minija” pernai iškovojo bronzos medalius, klaipėdiškius palikdama be apdovanojimų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas