Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

(33) 2006-04-28

Kasdien dešimtys lietuvaičių palieka gimtinę, tikėdamiesi svetur rasti kas laimę, kas geresnį atlyginimą.

Kretingiškiai, vykę į užsienį užsidirbti, grįžo su menkais pinigais, kurių neužteko net kelionės išlaidoms padengti. Ne vienas šių žmonių, vykusių į Didžiąją Britaniją, kelionei skolinosi pinigų.

Parvyko nesulaukę darbo

Kretingiškis Steponas Gerulis surinko keturių žmonių grupę ir kreipėsi į Neringos Byčenkienės personalinę įmonę „Kretingos Dėja“. Pasak kretingiškių, jiems buvo pažadėtas darbas žuvų fabrike ir skinti gėles. Per savaitę jiems buvo žadamos 48 darbo valandos, o vienos valandos įkainis – 5 svarai sterlingų (GBP), t.y. apie 25 Lt.

S.Gerulis, Aušra Paulauskaitė, Žilvinas Dabrickas ir Tomas Valančius su N.Byčenkiene pasirašė tarpininkavimo sutartis ir sumokėjo po 590 Lt. Įmonės savininkė N.Byčenkienė turi bendradarbiavimo sutartį su Didžiojoje Britanijoje veikiančia įdarbinimo agentūra „Baltic Work Team“, kuriai atstovauja Andris Tiltnieks. N.Byčenkienė savo klientus siunčia į šią agentūrą, kurios darbuotojai įdarbina atvykusius uždarbiauti žmones.


Ar tikrai anyta - velnio pramanyta?

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Gatvės interviu
Apie uošvę ir anytą sukurta begalės anekdotų. Dažnai jos vaizduojamos piktos ir nesukalbamos. Kodėl taip yra, pasiteiravome gatvėje sutiktų žmonių ir uždavėme jiems klausimą

Nobertas Razma:

- Manau, jog tokie pasakymai yra atėję iš senų laikų. Aš turiu uošvę jau trisdešimt metų. Negaliu skųstis – ji man tikrai gera. Gyvename atskirai: ji - Padvariuose, o aš su žmona - Lazdininkuose. Manau, jog taip gyventi yra geriau. Bet, jei reikia, uošvienė pataria, pamoko. Kai susipykstam su žmona, ji nepalaiko nė vienos pusės.

Ponia, nepanorusi sakyti pavardės:

- Manau, kad negražūs pasakymai atėjo iš senų laikų, kai marčios vyro namuose turėjo dirbti už du ir be atlygio. Žentas taip pat buvo berno vietoje.Turiu žentą ir marčią, tačiau jie abu mane vadina mamyte. Žentą turiu jau 27 metus, o marčią –18 metų, ir nesame buvę susipykę.

Romas Gagilas:

- Tokie pasakymai apie uošves ir žentus, manau, atėjo iš senų laikų. Tai daugiau dėl juoko, bet ne dėl tikrovės. Pats uošvės jau nebeturiu. Turėjau ją penkiolika metų. Gera buvo ir nieko blogo negaliu pasakyti.


Kretingos muziejuje įvyko miesto bendruomenės tarybos posėdis, kuriame buvo išrinkta valdyba, aptartos daugiabučių gyvenamųjų namų ir jų kiemų problemos bei kiti klausimai.


Bendruomenėms – valstybės parama

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Aktualijos

Šių metų Lietuvos Respublikos biudžete numatyta 3 mln. litų paskirti kaimų ir gyvenviečių bendruomenių projektams finansuoti.

Kaip bus skirstoma valstybės parama, buvo aiškinama Žemės ūkio ministerijos surengtame seminare “Valstybės paramos kaimo bendruomenių ir vietos veiklos grupių veiklai remti taisyklių ir jų priedų pristatymas”. Šiame seminare dalyvavo Kretingos rajono Žemės ūkio skyriaus vedėja Ženeta Seniūnienė.

Ji sakė, jog minimų taisyklių esmė yra tokia, kad valstybės paramą gali gauti kaimo bendruomenių organizacijos, jų grupės, vietos veiklos grupės ir kad remiami bus tik ne pelno siekiantys projektai. Valstybės parama tam pačiam subjektui einamaisiais metais skiriama tik vieną kartą, o vieno projekto suma negali viršyti 20 tūkst. litų.

Numatyta remti keturias veiklos rūšis: visuomeninės paskirties patalpų renovacijos ir techninės bazės stiprinimo projektus, kurių suma negali viršyti 17 tūkst. Lt; visuomeninės paskirties aplinkos - poilsio, sporto aikštelių kūrimo, tvarkymo projektai (jų suma taip pat negali viršyti 17 tūkst. Lt); visuomeninių renginių organizavimas (projektas negali viršyti 3 tūkst. Lt); bendruomenių veiklos viešinimo ir leidinių leidybos projektai (neviršijantys 3 tūkst. Lt). Vienas projektas gali apimti dviejų rūšių veiklą.

Siekiant gauti valstybės paramą, svarbi tokia sąlyga: nekilnojamasis turtas, kurio renovacijai, tvarkymui ar įrengimui prašoma parama, turi priklausyti pareiškėjams arba jie turi turėti nekilnojamojo turto nuomos, panaudos ar valdymo teisės sutartis ne trumpesniam kaip 5 metų laikotarpiui. “Gali būti, kad ši sąlyga daugeliui bendruomenių užkirs kelią dalyvauti projektuose valstybės paramai gauti”, - savo nuomonę išsakė Ž.Seniūnienė.

Bendruomenių paraiškos valstybės paramai gauti bus priimamos visą gegužės mėnesį. Paraiškų vertinimui paskirti birželio ir liepos mėnesiai. Sutartys su bendruomenėmis dėl paramos bus sudaromos rugpjūčio mėnesį. Pagal sutartį projekto rengėjai avansu gaus 70 proc. prašomos sumos iškart pasirašius sutartį, t.y. rugpjūčio mėnesį. Projektams įgyvendinti skirtas laikas - rugpjūtis-lapkritis. Ataskaitas, kaip panaudota valstybės parama, bendruomenės turės parengti ir pateikti gruodžio mėnesį.

Bendruomenių projektai valstybės remiami 100 proc.

Išsamesnė informacija dėl galimybių gauti valstybės paramą teikiama rajono Žemės ūkio skyriuje.


Vakar, po beveik valandą užsitęsusios diskusijos, Kretingos rajono savivaldybės Taryba nepritarė Kretingos muziejaus sumanymui išnuomoti prie Kretingos muziejaus naujai įrengtą automobilių stovėjimo aikštelę ir taip padaryti ją mokama.


Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Kretingos rajono biuras mūsų rajono ūkininkus sukvietė į seminarą melioracijos klausimais, kurie tapę ypač aktualūs, kai pagal Melioracijos įstatymą žemės ūkio paskirties žemėje dalis esančių melioracijos įrenginių ar statinių tapo žemės savininkų nuosavybe.

Seminare dalyvavęs Deimantas Šeštokas ūkininkams pristatė Lietuvos žemės ūkio ministerijos bendrą su Prancūzijos Loiret žemės ūkio rūmais realizuojamą projektą, pagal kurį melioracijos įrenginių ar statinių naudotojai raginami susiburti į asociacijas. Projektas bus vykdomas iki birželio mėnesio, ir tokios asociacijos turėtų įsikurti Rietavo savivaldybėje ir Ukmergės rajono Deltuvos seniūnijoje. Šiose vietovėse jau yra įvykę steigiamieji melioracijos įrenginių naudotojų susirinkimai. Anot D.Šeštoko, melioracijos įrenginių naudotojų asociacijoms daug paprasčiau kalbėtis su valdžios institucijomis dėl paramos melioracijos įrenginiams tvarkyti, negu pavieniui. “Su rajono ūkininkais noriu pasidalinti ta patirtimi, sukaupta vykdant projektą, kurio vienas tikslų – atlikti aiškinamąjį darbą, kodėl verta jungtis į asociacijas melioracijos įrenginiams tvarkyti”, - sakė D.Šeštokas. Jo nuomone, rajono ūkininkai reikalui esant galėtų surengti pažintinę išvyką į Rietavą ar Ukmergę, kur išsamiau susipažintų su melioracijos įrenginių naudotojų asociacijų kūrimo rūpesčiais ir subtilybėmis.

Rajono Žemės ūkio skyriaus specialistas Antanas Būta seminaro dalyviams išsamiai pakomentavo svarbiausius Melioracijos įstatymo teiginius ir sąvokas.


Trečiadienį keturiolikos Kretingos rajono ugdymo įstaigų pedagogai rinkosi į pačių organizuotą saviraiškos festivalį „Esu ne dėl savęs, esu dėl ko nors kito...“. Šventė, kurioje šoko, dainavo, vaidino per 300 mokytojų, buvo surengta Kretingos kultūros centre.

Festivalį mokytojams organizavo Kretingos rajono savivaldybės Švietimo skyrius bei Kartenos vidurinė mokykla. Tokia šventė pedagogams vyksta jau antrąkart.


Šiandien rajono Savivaldybės meras Valerijonas Kubilius ir Savivaldybės administracijos direktorius Valerijonas Černeckis rajono ugdymo įstaigų vadovams ir Švietimo skyriaus specialistams pristatys konkursą Švietimo skyriaus pareigoms užimti laimėjusią “Pasakos” darželio-mokyklos Vaikystės pedagogikos centro direktorę Dalią Martišauskienę.

Šio susitikimo išvakarėse laikraščiui “Pajūrio naujienos”, kitiems leidiniams, rajono Savivaldybės vadovams, Švietimo skyriui bei ugdymo įstaigų vadovams buvo adresuotas laiškas, kurį pasirašė Jonas Adomaitis, kuris mano (citata iš laiško – aut. past.) “turintis pilietinę teisę pasamprotauti apie situaciją Kretingos rajono švietimo sistemoje”.


„Esu aktyvus ir kūrybingas, bet nesu „moksliukas“, - taip save „Kuprinės‘ skaitytojams apibūdino Marijono Daujoto vidurinės mokyklos dešimtokas Artūras Ketlerius. Vaikinas groja gitara, pats kuria muziką bei rašo miniatiūras ir eiles.


Studentams susirasti darbą yra nesunku – laikraščiai ir skelbimų lentos universitetuose mirga skelbimais, šiuo tikslu egzistuoja internetinė svetainė. Darbdaviams tokie darbuotojai – tai pigi darbo jėga, patys studentai daug laiko skirti darbui negali ir pimenybę teikia mažiau atsakingoms pareigoms.

Dirbantys studentai vieniems kelia pavydą, kitiems – gailestį. Bet ar lengva suktis karuselėje „universitetas – darbas – namai“, geriausiai žino tai patyrę savo kailiu. Apie tai mintimis pasidalino kretingiškiai Inga Kovalenkaitė, Asta Paulauskaitė, Laura Bertulytė, Rimvydas Mažeikis ir Justinas Daubara.


Dvi kretingiškės nubaustos už triukšmą

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Teisėtvarka

Kretingos savivaldybės administracinė komisija šią savaitę dviem kretingiškėms – Vaidai Ronkytei ir Loretai Serapinienei - skyrė baudas už triukšmą, trukdžiusį kaimynams, savo namuose. V.Ronkytė nubausta 100 Lt, o L.Serapinienė – 40 Lt dydžio baudomis.


Policiją apkaltino sąmokslu

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Teisėtvarka

Palangiškiui Gediminui Stankevičiui Kretingos rajono apylinkės teismas skyrė vienerius metus nelaisvės bausmės vykdymą atidedant bei tokiam pat laikui uždraudė naudotis ginklu. Toks nuosprendis vyriškiui paskelbtas už taksisto terorizavimą, grasinant ginklu.


  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Iš policijos suvestinių
KRETINGA

S.DAUKANTO g.

Vilnietis, atvykęs į savo statybos vietą, pastebėjo, kad nuo statybinio vagonėlio durų nulaužta pakabinama spyna ir patekta į vagonėlio vidų. Iš vagonėlio pavogta: įvairių elektrinių įrankių, dvi poros batų, du mobiliojo ryšio telefonai „Nokia 3310” ir “ Nokia 3210”.

MELIORATORIŲ g.

Antradienio rytą kretingiškis pastebėjo, kad yra apgadintas - subraižytas jo automobilis „Pontiac Trans Sport“, stovėjęs namo kieme. Automobilis draustas.

LAISVĖS g.

Antradienio rytą iš globos namų, priklausančių Dievo meilės misionierėms – Motinos Teresės seserims, išėjo ir iki šiol negrįžo 70 metų Genė Kielienė. Požymiai: ūgis apie 160 cm, akys pilkos, nosis didelė, plaukai tiesūs žilstelėję. Apranga: juodas megztinis su baltos spalvos apskritimais, žalios spalvos marškinėliai trumpomis rankovėmis, tamsiai rudas sijonas, geltonos spalvos su juodomis dėmėmis kailinės šlepetės su auliukais.

TIEKĖJŲ g.

Naktį iš pirmadienio į antradienį bendrovės „Multimedis“ gamybinėse patalpose degė medienos atraižos. Pastatas nenukentėjo, nuostoliai – nedideli. Atraižos užsidegė savaime.

Tą pačią naktį centre sudegė šiukšlių konteineris.

ŽUTAUTAI – MEDSĖDŽIAI.

Klaipėdietis, atvykęs į savo mišką, pastebėjo, kad yra iškirsta 14 kietmetrių baltalksnių medžių. Dalis medžių pavogta. Padaryta1 tūkst. 433 Lt žala. Nustatytas įtariamasis: 45 metų Žutautų gyventojas L.R.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas