Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

(31) 2006-04-21

“Pajūrio naujienų” taurės laimėtoja – “Augmos” komanda (žali marškinėliai) su sirgaliais bei antrą vietą užėmusi SM-89 komanda: (iš kairės) Loreta Grušienė, Rosita Kniūkštienė, Dalia Pikiotaitė, Birutė Gliaubertaitė, Milda Laureckienė, Marina Šaulienė, Daiva Mažionienė, Milda Žiubrienė, Vilma Baltuonienė; stovi Roberta Ramanauskaitė, Danguolė Šoblinskytė, Asta Vaitkutė, Viktorija Ambrozevičiūtė, Justina Butkutė, Agnė Kuprytė, Erika Jurgutytė, Simona Krapikaitė, Aurelija Šideikytė, Diana Kvecytė.

Velykų išvakarėse baigėsi rajono moterų krepšinio pirmenybės mūsų laikraščio taurei laimėti. “Pajūrio naujienų” taurę iškovojo “Augmos” krepšininkės, rajono garbę ginančios ir Lietuvos moterų A lygos bei Lietuvos veteranių moterų krepšinio pirmenybių aikštelėse.

“Augmos” krepšininkės kovoje dėl I vietos 67:51 nugalėjo jaunas varžoves iš Kretingos sporto mokyklos – SM-89 komandos krepšininkes. “Augmai” per šias varžybas daugiausia – 31 – tašką pelnė Loreta Grušienė, jos kolegė Vilma Baltuonienė – 23. SM-89 komandai daugiausiai – po 11 taškų pelnė Roberta Ramanauskaitė ir Danguolė Šoblinskytė.

“Augmos” komandos, kuri “Pajūrio naujienų” taurę iškovojo ne be pirmą kartą, narė Birutė Gliaubertaitė sakė, kad komandos branduolys nesikeičia jau septynerius metus. Moterys treniruojasi vieną kartą per savaitę. “Labai norėtųsi, kad į komandą ateitų jaunimo. Dėl kokios priežasties jaunos merginos nepapildo komandos – nežinau. Gal renkasi į treniruotes su kitomis komandomis, gal nedrįsta dėl amžiaus skirtumo”, - svarstė krepšininkė. Ji geru žodžiu paminėjo komandos lyderę Mariną Šaulienę, gerai šį sezoną žaidžiančias Loretą Grušienę, Vilmą Baltuonienę, Daivą Mažionienę. B.Gliaubertaitė apgailestavo, kad rajono pirmenybėse mažėja moterų komandų. “Krepšinį žaisti nepopuliaru, matyt, dėl to, kad jaunos merginos randa kuo kitu užsiimti, o ir sporto mokyklose mergaičių krepšinis – nepopuliarus”, - sakė ji.


Arūnas Stonkus:

- Gal ir gerai. Kitaip tų išgeriančių lakstūnų nesutramdysi. Pačiam išgėrus už vairo neteko pakliūti. Bet jei pakliūčiau, nepykčiau, jei paviešintų. Ko čia pykti: esi kaltas, tegul ir kiti sužino. Dabar juk visgi gėda – sužino kaimynai, giminės, darbdaviai. Ir tai įpareigoja pamąstyti – išgėrei, nesėsk už vairo.

Ponia Galina:

- Nereikėtų viešinti. Užtenka žmogui ir baudų, kurios yra nelygiavertės mūsų atlyginimams. Kiek sykių žmogų galima bausti? Negerai, kai girti sėda už vairo. Bet paviešinimas suteikia nemalonumų ir pačiam, ir artimiesiems. Žmogus po to gali turėti problemų ir darbe.

Richardas Mažrimas:

- Teisingai daro policija. Jaunimas laksto prigėręs. Lyg be galvų: ir patys rizikuoja gyvybe, ir kitiems kelia pavojų. Manau, kad paviešinimas turėtų sudrausminti. Jeigu pakliūtų mano artimas žmogus, tarkim, sūnus, nepykčiau už laikrašty paskelbtą jo pavardę. Tegul pats už savo poelgį ir atsako.

Tomas Taurinskas:

- Labai gerai. Neblaivus paklius antrą trečią kartą, gal girtas už vairo daugiau nebesės? Baudas galingas susimokės ir dar gėdą paviešinus „apturės“. Ir kitiems bus pamoka, kokias baudas moka girti vairuotojai.


Degindami žolę padegė pastatą

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Aktualijos

Darbėnuose degė ūkinis pastatas ir keliolika arų nenušienautos pernykštės žolės. Gaisro, kilusio Velykų išvakarėse, metu nudegė dalis ūkinio pastato ir jame buvęs senas šienas. Žala – tūkstantis litų.

Ugniagesiai nustatė, kad ugnis į pastatą persimetė nuo degančios žolės. Šalia gyvenantys žmonės tvirtino, kad prie apleisto ūkinio pastato dažnai suvažiuoja jaunimas, todėl neatmetė galimybės, kad gaisras galėjo kilti dėl numestos nuorūkos.


Skuba pasinaudoti galimybėmis

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Žemė ir ūkis

Marius Eglynas ūkininkauja Imbarės seniūnijoje, Kalniškiuose. Jaunosios kartos 26-erių metų ūkininkas vysto specializuotą pieno ūkį. Jis darbuojasi žemėse, kurių plotas yra per 80 ha.

Balandis jaunam ūkininkui yra didžiojo pasirengimo metas.


Protingai planuojant ūkį, gyventi galima

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Žemė ir ūkis

Nasrėnuose ūkininkaujantys Virginija ir Rimantas Stropai – ūkininkai su “stažu”: jie, sugrįžę į tėvų ir senelių žemę, ūkininkauja nuo 1990 metų ir vysto mišrų – pieno ir augalininkystės – ūkį. Ūkininkai sako, kad prie esamų sąlygų, protingai planuojant, neužsigriebiant daugiau, negu išgali dirbti, pasinaudojus parama, išgyventi įmanoma.


Specialistai aptarė deklaravimo problemas

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Žemė ir ūkis

Vakar seniūnijose dirbantys žemės ūkio specialistai, susirinkę rajono Žemės ūkio skyriuje, aptarė problemas, su kuriomis susiduria deklaruodami pasėlius.

Sukūrus naują informacinę sistemą ir aprūpinus nauja kompiuterine įranga, šiemet deklaravimo duomenis į elektronines laikmenas suvedinėja apmokyti specialistai seniūnijose. Tai leidžia žymiai palengvinti ir paspartinti paraiškų teikimo ir pasėlių deklaravimo procesą bei sumažinti paraiškose pasitaikančių klaidų skaičių. Žemdirbiai pateikia tik žemėlapius ir kitus paraiškai užpildyti reikalingus duomenis (pasėlių pavadinimus, laukų plotus).


Ūkininkei Aurelijai Leišienei šis pavasaris – pirmasis, kada ji nebesodins sėklinių bulvių. “Sodinsiu tik maistines, nors puikiai žinau, kad sėklines bulves auginti apsimoka daug labiau”, - sakė ūkininkė.

Bulvių sėklininkyste A.Leišienė susidomėjo prieš aštuonerius metus. Apie 20 ha ploto ji užsodindavo vokiškų veislių bulvėmis. Buvo laikas, kada vien Klaipėdos apskrityje bulvių sėklą augino vienuolika ūkininkų, Lietuvoje – per dvidešimt. Dabar geriausiu atveju, anot A.Leišienės, Lietuvoje išliks vienas bulvių sėklininkystės ūkis, ir dėl Lietuvoje sužlugdytos bulvių sėklininkystės sėkmingai leisime uždirbti Vokietijos ir Olandijos ūkininkams, iš kurių masiškai į Lietuvą įvežama bulvių sėkla.


Prasidėjo naujas paraiškų priėmimo etapas

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Žemė ir ūkis

Kaip informavo Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarybos Kretingos rajono biuro ekonomikos konsultantė Edita Silkauskienė, prasidėjo paraiškų pagal Kaimo plėtros 2004-2006 metų plano priemonės surinkimo etapas. Kad būtų palengvintas paraiškų priėmimas, kiekvieną trečiadienį LŽŪKT Kretingos rajono biure paraiškas priiminėja Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) Klaipėdos skyriaus specialistai. Šia paslauga jau pasinaudojo per 20 rajono ūkininkų.


Vydmantų vidurinės mokyklos pedagogai į relaksacijos kambarį susirenka per pertraukas, laisvas pamokas, atšvęsti gimtadienius. “Čia priimami mokyklos svečiai”,- pasidžiaugė direktorius Povilas Nekrašas.

Vydmantų vidurinėje mokykloje per pertraukas pedagogai renkasi į pačių originaliai įsirengtą poilsio kambarį, kuriame – nedidelė virtuvė, minkštas kampas. Žalia interjero spalva, vandens burbulų kompozicija, tyli muzika per atokvėpio minutes teikia jaukumą ir ramybę. Relaksacijos kambarį pirmajai rajone įsirengusiai Vydmantų vidurinei mokyklai skirta rajono Švietimo skyriaus padėka už mokyklos vadovų dėmesį pedagogų darbo aplinkai.

„Man seniai norėjosi, kad mokytojai turėtų atskirą poilsio kambarį. Tokia galimybė atsirado po mokyklos renovacijos. Dabar mokytojai čia gali leisti laiką per laisvas pamokas, čia susibėgame per gimtadienius. Netradicinėje aplinkoje vyksta ir metodinių ratelių susitikimai. Mokytojų kambaryje vyksta dalykiniai pokalbiai, o šiame kambaryje galima atsipalaiduoti prie kavos puodelio“, - kalbėjo mokyklos direktorius Povilas Nekrašas, pabrėždamas būtinybę rūpintis pedagogų gerove darbo metu.

Pasak direktoriaus, 12 kv.m dydžio relaksacijos kambario interjerą sukūrė dailės mokytoja Regina Rapalytė. Ant sienų pakabinti iki renovacijos mokyklos fojė puošę paveikslai, vaizduojantys priešistorinių laikų gamtos fragmentus. Viename kambario kampe įrengta vandens burbulų kompozicija, o iš kito kampo žvelgia įspūdingi dinozaurai. Tai mokytojos R.Rapalytės įkurtuvių dovana, kuri, sunku patikėti, pagaminta iš tualetinio popieriaus.

Pačių pedagogų pastangomis įrengiant relaksacijos kambarį, direktoriaus žodžiais, panaudota tik 1,5 tūkst. Lt mokyklos lėšų.


Kretingos Jurgio Pabrėžos gimnazijoje įvyko rajono mokinių lietuvių kalbos olimpiada. Olimpiadoje dalyvavo šimtas 5 – 12 klasių moksleivių. Jų darbus vertino 29 mokytojai.

Pasak vertinimo komisijos pirmininkės lietuvių kalbos mokytojos metodininkės Dainos Balčienės, lietuvių kalbos olimpiada yra tokia pat reikšminga, kaip ir kitų dalykų olimpiados. Tokios olimpiados respublikiniu mastu nevyksta, nors yra aukštųjų mokyklų, kurios skiria papildomų balų už lietuvių kalbos olimpiados rezultatus.


Padovanojo kojinaičių naujagimiams

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Sveikata
Velykų išvakarėse gimęs Deivydas buvo pirmasis mažylis, apautas Gerumo dienos kojinaitėmis. Medikės (iš kairės) - Janina Luotienė, Nijolė Satkauskienė, Ilona Volskienė ir Irena Šiaulienė.

Į Kretingos ligoninės ginekologijos – akušerijos skyrių Velykų išvakarėse atkeliavo siunta su 350 kojinaičių naujagimiams. Tai yra LNK televizijos, organizavusios akciją Gerumo diena, dovana naujiesiems Kretingos rajono gyventojams.

„Kretingos ligoninėje kasmet gimsta 300-400 kūdikių, todėl dovanotas kojinaites dalinsime ištisus metus“, - sakė ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotoja Ilona Volskienė.

Naujagimiams kojinaites megzdavo ir skyriaus darbuotojos Irena Šiaulienė bei Gerda Veitienė, kurioms siūlus nešdavo visos ginekologijos – akušerijos skyriaus darbuotojos. Su dovanotomis kojinaitėmis naujagimiai išvažiuodavo namo.

Pasak I.Šiaulienės, jos su kolege kojinaites megzdavo ne tik todėl, kad tai mėgsta, bet ir todėl, kad būtų kuo apauti naujagimius. Labiausiai naujagimiams tinka avies vilna. Mezgant svarbu žiūrėti, kad čiurna būtų laisva ir nespaustų kūdikio kojos. Vilnonės kojinaitės ne tik šildo, bet ir atstato kraujotaką.

Šiemet per LNK Gerumo dieną žmonės paaukojo 1 mln. 415 tūkst. 88 Lt. Akcija buvo skirta pirma laiko gimusiems kūdikiams. Paaukota pinigų suma bus padalyta trims pagrindinėms Lietuvos ligoninėms, kuriose auginami ypač maži ir labai anksti gimę kūdikiai.

Į televiziją taip pat buvo atsiųsta 20 tūkst. 745 poros vilnonių kojinių naujagimiams.


Kodėl “Visi prieš vieną”?-

 • Vitalija VITKAUSKIENĖ
 • Kultūra

klausėme dokumentinio filmo apie Prezidentą Rolandą Paksą autoriaus, žinomo žurnalisto Vytauto Matulevičiaus.

Dokumentinis filmas “Visi prieš vieną”, kurį atsisakė demonstruoti Lietuvos televizijos, rodomas Lietuvos miestuose, dalyvaujant filmo kūrėjui V.Matulevičiui, Prezidentui, Liberalų demokratų partijos pirmininkui R.Paksui ir jo komandos nariams. Žiūrovų antplūdis buvo per filmo premjerą Šiauliuose, kur 900 vietų “Saulės” kino teatro salė šiam renginiui buvo per ankšta, pilnutėliai buvo Panevėžio ir Kauno kino teatrai “Garsas”, “Romuva”, salė Telšiuose. Pirmadienį, balandžio 24 d., 18.00 val. dokumentinį filmą “Visi prieš vieną” Kretingos kultūros centre galės pamatyti kretingiškiai.


Per Velykas iš gyvenimo traukėsi vyrai

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Teisėtvarka

Per keturias švenčių dienas iš gyvenimo savo noru pasitraukė trys rajono gyventojai.

Sekmadienį Kretingsodyje, nuosavame ūkiniame pastate, esančiame prie gyvenamojo namo, kilpoje rastas 73 metų vyriškis.

Pirmadienio vakarą iš gyvenimo savo valia pasitraukė 56 metų darbėniškis. Gyvenimą jis pabaigė savo namuose.

Trečiadienį mirtį ant klevo šakos pasirinko 50 metų Vėlaičių gyventojas.

Negyvi, bet mirę natūralia mirtimi, rasti dar trys rajono gyventojai. Darbėnuose mirė 62 metų žmogus, 67 metų kretingiškis rastas negyvas ant grindų, o 73 metų Kurmaičių gyventoją mirtis užtiko ūkinio pastato virtuvėje.


Paskelbus neblaivių vairuotojų sąrašą, paaiškėjo, kad rajone gyvena asmenų, turinčių vienodus vardus ir pavardes. Todėl policija patikslina, kad už vairavimą esant neblaiviems buvo nubausti 1966 m. gimęs ir Salantuose gyvenantis Gintaras Žiobakas bei 1982 m. gimęs ir Lazdininkuose gyvenantis Gediminas Žilys, o ne jų bendrapavardžiai iš Kartenos ir Kretingos.

„Jei girtas asmuo sėda už vairo, jis tyčiniais veiksmais pažeidžia Kelių eismo taisykles – taip yra visame pasaulyje, - sakė rajono policijos komisariato viršininkas Jonas Petrikas. – O pas mus vyrauja nuostata, kad sumokėsiu baudą ir tiek, pas mus nenorima laikytis taisyklių“.

J.Petriko žodžiais, kai už vairo sėda neblaivus pareigūnas, jis yra „rengte išrengiamas“. Viršininkas sako sutinkąs su tokia nuostata, nes pareigūnui, priimančiam sprendimus dėl kitų žmonių, taikomi dideli reikalavimai. Tačiau J.Petrikas pastebi, kad KET galioja visiems vienodai.

„Patys baisiausi eismo įvykiai nutinka dėl neblaivių vairuotojų kaltės, - sakė J.Petrikas. - Už vairavimą esant neblaiviems nubausti vairuotojai laiko save nukentėjusiaisiais. Tačiau jie kelia grėsmę ir sau, ir kitiems“.

Grįždamas iš Darbėnuose vykusios metinės mero ataskaitos, komisariato vadovas važiavo paskui keistai vingiuojančią mašiną. Sustabdžius automobilį paaiškėjo, kad vairuotojas yra girtas – alkotesteris parodė 3,46 promilės girtumą. Su neblaiviu vairuotoju važiavo nėščia moteris.

„Pas mus yra daug neatsakingų žmonių“, - sakė J.Petrikas.

Policijos duomenimis, daugėja eismo įvykių, kuriuos sukėlė neblaivūs vairuotojai. 2002 m. neblaivūs vairuotojai sukėlė 43 eismo įvykius, 2003 m. – 49, 2004 m. – 88, 2005 m. – 89. Šiemet per tris pirmuosius metų mėnesius neblaivūs vairuotojai sukėlė jau 20 eismo įvykių.


Šūvį paleidęs vyriškis neišgyveno

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Teisėtvarka

Po dviejų savaičių ligoninėje mirė kretingiškis, kuris į medikų rankas pateko po to, kai buvo rastas su šautine žaizda galvoje.

Penkiasdešimt vienerių metų Klaipėdos gatvės gyventojas Klaipėdos miesto ligoninėje buvo gydomas dėl šautinės smilkinio žaizdos.

Apie įvykį, nutikusį balandžio 1 d., policijai pranešė Kretingos ligoninės priėmimo skyriaus medikai. Vyriškis į ligoninę buvo atvežtas su šoviniu galvoje.

Tiriant įvykį, nukentėjusiojo sutuoktinė policijai paaiškino, kad namo vyras grįžo dieną. Moteris tuo metu buvo namuose. Ji pastebėjo, kad sutuoktinis yra neblaivus.

Moters teigimu, sutuoktinis įėjo į koridorių ir pravėrė kambario, kuriame buvo jo žmona, duris. Tačiau neištaręs nė žodžio jis vėl uždarė duris ir nuėjo į kitą, šalia esantį kambarį.

Praėjo vos dešimt minučių, kai šalia esančiame kambaryje, kur įėjo vyriškis, pasigirdo trenksmas. Moteris pravėrė kambario duris ir pamatė ant grindų kniūpsčią gulintį savo vyrą. Sutuoktinė pastebėjo, kad kraujuoja vyriškio smilkinys. Šalia jo ant grindų buvo padėtas vyriškiui priklausantis pneumatinis ginklas.

Pasak sutuoktinės, vyriškis pastaruoju metu nuolat vartojo alkoholinius gėrimus.

Įvykis tiriamas.


 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Iš policijos suvestinių
KRETINGA

ŽEMAITĖS al.

Šeštadienio vakare 46 metų neblaivus (3,15 prom.) Kretingsodžio gyventojas, vairuodamas automobilį „Mazda 626“, nepasirinko saugaus greičio, nesuvaldė automobilio, išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir susidūrė su priešais atvažiuojančiu automobiliu „Pontiac Trans Sport“. Eismo įvykio metu apgadinti abu automobiliai, žmonės nenukentėjo.

KUMPIKAI.

Balandžio 15 d. degė ūkinis pastatas. Ugnis sunaikino 4 tonas šieno, nudegė 40 kv. m stogo konstrukcijų. Įtariama, kad ugnis įsiplieskė dėl elektros instaliacijos gedimo.

IMBARĖ.

Naktį iš balandžio 17 į 18 d. sudegė apleistas gyvenamasis namas ir prie jo pristatytas ūkinis pastatas. Įtariama, kad namas galėjo būti padegtas.

BAUBLIAI.

Vakar ryte degė pašiūrės tipo malkinė. Gaisro metu nudegė malkinės stogas, o gyvenamąjį namą, prie kurio buvo pristatyta malkinė, pavyko išgelbėti. Gaisro priežastys nustatinėjamos.

GARGŽDELĖ.

Balandžio 13 d. buvo išdaužtas automobilio ,,Audi 80”, stovėjusio prie kapinių, priekinių durelių lango stiklas ir iš automobilio pavogta rankinė, kurioje buvo asmens ir automobilio dokumentai, piniginė su 400 litų, mobiliojo ryšio telefonas ,,Samsung R 210”.

SALANTAI.

Klaipėdietis policijai pareiškė, kad apie 5.00 val. degalinėje ,,Milda” jį sumušė salantiškis. Nukentėjusiajam diagnozuoti sužalojimai, dėl kurių jis gydosi ambulatoriškai. Salantiškis po apklausos išleistas.

Policija nutraukia Linos Petreikytės, gyvenančios Salantuose, paiešką – mergaitė grįžo į namus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas