Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(290) 2008-11-28

Kelyje nardo kaip kalnų upe

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Pirmas puslapis
Kretingiškis Bernardas Skersys į darbą Palangos savivaldybėje kasdien bet kokiu oru numina dviračiu. Siekdamas nesumažinti greičio nuo starto iki finišo, B.Skersys kelyje improvizuoja – dėl šio vairavimo stiliaus jis buvo pakrikštytas meteoru.

Kretingiškis 53 metų Bernardas Skersys į darbą Palangos miesto savivaldybėje dviračiu mina kasdien – nesvarbu, koks metų laikas ir oras. Išskirtiniu važiavimo stiliumi pasižymintį dviratininką yra įsidėmėję ir vairuotojai – siekdamas neprarasti greičio, jis kelyje improvizuoja: nardo tarp automobilių, ne visada paiso ir raudono šviesoforo signalo. Nors „Pajūrio naujienų“ interneto svetainėje komentarus palikę automobilistai B.Skersį ragina vilkėti šviesą atspindinčią liemenę, o kai kas ketina padovanoti ir žibintus dviračiui, vyras savo įpročių keisti neketina.

„Pajūrio naujienų“ interneto svetainėje užvirus diskusijai apie atšvaitus, buvo linksniuojama ir B.Skersio pavardė. Į darbą rytais važiuojantys automobilių vairuotojai atmintinai žino, kurią minutę kelyje pasirodys B.Skersys, vieno komentatoriaus už važiavimo stilių pakrikštytas meteoru.

Tačiau B.Skersys šviečiančios liemenės teigė vilkėti neketinantis.

„Liemenė dėl saugumo mažai ką padėtų, gal tik kokiais 5 proc. Kol nepatenki į šviesos srautą, vis tiek esi nematomas. Įvertinu situaciją ir vengiu pavojingų vietų. Atšvaitų pakankamai yra ant dviračio purvasaugių, pedalų, ratų stipinų“, - kalbėjo B.Skersys.

Į darbą – per pusvalandį

Prieš trejus metus įsidarbinęs Palangos miesto savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausiuoju specialistu B.Skersys į darbovietę dviračiu mina nuo pat pirmos darbo dienos.

Nuo namų iki darbovietės, B.Skersio teigimu, yra 15 km atstumas. Dar kelis kilometrus jis nuvažiuoja dieną darbo reikalais. „Jei reikia laukti, kol atsilaisvins valdiška mašina, nemedituosi – sėdi ant dviračio ir esi vietoje“, - sakė B.Skersys.

B.Skersys į darbą važiuoja kasdien, nebent siaučia uraganas ar pūga. „Ne šiltnamy gimęs. Žemiausia temperatūra, kuriai esant dviračiu važiavau į darbą – 22 laipsniai šalčio“, - sakė B.Skersys.

Važiuodamas vidutiniu – 30 km/val. – greičiu jis darbovietėje Palangoje atsiduria per pusvalandį.

Stengdamasis nuo starto iki finišo nesumažinti greičio, B.Skersys kelyje improvizuoja: apvažiuoja automobilių spūstis, kerta sankryžas. Dėl tos pačios priežasties jis visą kelią iki Palangos mina plentu. Jei važiuotų dviračių taku, kuris prasideda ties Vydmantais, - neišvystytų greičio.


Ingrida Adomienė:

- Turbūt, kaip ir nemažai kitų žmonių, - nerūkyti. Tačiau kažkaip vis neišeina savo pažado tesėti. Kaskart, baigiantis metams, sakau sau: būsiu geresnė – mažiau meluosiu ar apkalbinėsiu. Bet vėlgi – ar tai įmanoma? Manau, jei nori ką nors sau pažadėti ir pažadą imti vykdyti, nebūtina laukti naujų metų: juk tai paprasta diena, kuriai atėjus visi tikimės ko nors geresnio. O pažadams vykdyti tinka bet kuri diena, tik reikia valios.

Juozas Baužys:

- Aš nežadu, bet linkiu sau ir kitiems: sveikatos, kantrybės ir geresnio gyvenimo. Nors jis ir taip šiais laikais tikrai nėra blogas, tad ir kažką pakeisti jame nereikia sau žadėti. Bet prisipažinsiu – vis žadu mesti rūkyti, jau nebe pirmą kartą, bet kad tie atėję nauji metai nepadeda to padaryti. Todėl rūkalus mažinu pamažu. Ir, žinoma, laukiu Naujųjų metų. Šiaip ar taip, tai yra nauja riba kažkam naujam – tad jiems paminėti šiandien jau nusipirkau fejerverkų.

Eligina Rapalienė:

- Sunku pasakyti. Esu jau pensininkė, sveikatos jau mažai, tad artėjant naujiems metams nelabai kyla minčių gyvenimo pokyčiams. Žmonės dažnai sau pasižada imtis naujos veiklos, sveikiau gyventi, imtis grožio procedūrų. Prasidėję nauji metai gali būti puikus startas imtis veiklos, tačiau atsitinka taip, kad esi pilnas pažadų ir ketinimų, tačiau jiems įvykdyti paprasčiausiai pritrūksta valios.

Kalbino Kalbino Diana JOMANTAITĖ


Antrąkart pabrangino šilumą

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Savivaldybėje

Bendrovės Kretingos šilumos tinklai tiekiamos šilumos vartotojai nuo 2009 metų sausio 1 dienos už šilumą mokės brangiau. Taip vakar nusprendė rajono Savivaldybės taryba, šiemet antrąkart padidinusi šilumos kainas.


Kretingos rajono ir visos Lietuvos ikimokyklinių įstaigų vadovai bei pedagogai konferencijoje, kuri buvo skirta Lietuvos tūkstantmečiui, Kretingos miesto savivaldos 400-osioms metinėms paminėti, aptarė šiuolaikines vaikų darželių problemas, naujoves, dalijosi patirtimi. Konferencija įvyko Klaipėdos verslo ir technologijų kolegijos Verslo fakulteto Kretingos skyriuje. Renginyje nebuvo pamiršta ir svarbiausia proga – prieš 110 metų Kretingoje buvo įkurtas pirmasis lietuviškas vaikų darželis.


„Kuprinė“ šį mėnesį apsilankė Marijono Daujoto vidurinėje mokykloje ir mokinių klausė:

Deividas Žulnys:

- Mokykloje labai daug meilių porelių: jos vaikšto susikibusios už rankų, bučiuojasi, leidžia kartu laisvalaikį po pamokų, o per pertraukas visuomet būna kartu. Aš galvoju, kad tokia draugystė gali pasibaigti santuoka, tai - visiškai įmanomas dalykas. Bet tuoktis tik baigus mokyklą gal nėra gerai. Pats norėčiau vesti sulaukęs 25 metų. Dažnai būna taip, kad mokyklinė meilė pasibaigia, kai vaikinas ir mergina po XII klasės įstoja mokytis į skirtingus universitetus.

Neringa Rimaitė:

- Gali. Bet labai dažnai ilgai trunkančios mokyklinės meilės staiga pasibaigia, kai vaikinas ir mergina įstoja į skirtingus universitetus. Tada meilė nebeištveria didelio išbandymo – atstumo. Aš manau: kad santuoka būtų tvirta, žmonės turi vienas kitą labai gerai pažinti. Tam reikia draugauti kokius penkerius metus. Negerai, kai žmonės susituokia 18 metų – juk tai dar beveik vaikai. Tekėti reiktų sulaukus mažiausiai 22 metų. O šiaip mokyklinė meilė šiek tiek trukdo – kenkia mokslams.

Giedrė Mieštilytė:

- Jei stipriai įsimyli, meilė gali trukti visą gyvenimą. Ji ištveria net atstumus – kai mylimieji, baigę mokyklą, turi išsiskirti studijuoti į skirtingas vietas. Svarbiausia yra vienas kitu pasitikėti ir būti ištikimiems – tada santykiai tikrai baigiasi santuoka. O tvirta santuoka bus tada, jei pora vienas kitą supras, padės, parems, kai sunku. Tačiau tikrai meilei, kai supranti, jog nori tą žmogų turėti visą gyvenimą šalia, reikia daug laiko – reikia draugauti kokius 7 metus.

Lina Narmontaitė:

- Mokyklinė meilė iki santuokos dažniausiai neišgyvena. Tuo metu vyksta per daug permainų – žmonės baigia mokyklą, renkasi profesiją, stoja kažkur studijuoti. Studijų meilė baigiasi santuoka daug dažniau negu mokyklinė. Nors meilei amžius įtakos neturi: žmogus iš tiesų gali pamilti ir būdamas tik mokinys, ir jau būdamas brandus. Meilės neveikia ir laikas: kai kurie supranta, kad nori būti kartu jau po pusės metų, kitiems prireikia keleto metų draugystės.

Viktoras Meištenis:

- Būna, pradeda žmonės mokykloje draugauti, ir mergina pastoja. Ir tenka tuoktis, sulaukus vos 18 metų. Taip mokyklinė meilė dažnai ir baigiasi santuoka. Aišku, geriau taip neatsitiktų. Tačiau jei abu sutaria kurti šeimą „iš reikalo“ ir tokie jauni – nieko baisaus. Pats norėčiau vesti sulaukęs 22 metų, tačiau jei surasčiau merginą, su kuria norėčiau būti visą gyvenimą, – galėčiau vesti ir anksčiau. Esu draugavęs su viena mergina dvejus metus ir jau maniau, kad su ja galėčiau kurti šeimą. Kad santuoka būtų tvirta, būtinai reikia vienas kitą pažinti ir būti brandiems.

Astijus Tarakanovas:

- Tikra meilė, kuri pasibaigia santuoka, gali prasidėti ir mokykloje, ir studijose: nuoširdiems santykiams amžius įtakos neturi. Mokyklinė meilė dažnai pasibaigia vos tik baigus mokyklą – kai poros išvažiuoja studijuoti. Tačiau meilei atstumas nekenkia: pats draugauju su panele iš Jurbarko ir viskas kol kas gerai. Kad santuoka būtų tvirta, reikia išdraugauti mažiausiai trejus metus ir nesitaikstyti su akivaizdžiais charakterio neatitikimais. Jei kas netinka, geriau išsiskirti.

Kalbino Diana JOMANTAITĖ


Brolių pėdomis – į kultūros namus

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Kuprinė

Kartenos vidurinės mokyklos dešimtokas Martynas Žąsytis dar nežino, ar susies savo gyvenimą su teatru. Tačiau šiandien jis be teatro ir senų kultūros namų savo gyvenimo neįsivaizduoja.


Kretingiškė studentė Laura Navasaitytė buvo pakviesta dalyvauti Lietuvos nacionalinėje jaunimo darbo grupėje, kuri rengė tarptautinį projektą „Jaunimas Europos žinių visuomenėje“. Baigiamieji projekto renginiai įvyko Prancūzijoje, kur L.Navasaitytė Lietuvai atstovavo kartu su kitais 10 darbo grupės jaunuolių.


Kretingos pranciškonų gimnazijos 297 gimnazistai nuo šio rudens mokosi moderniausiomis sąlygomis: šv.Antano rūmuose (žmonių vadinamame namelyje ) – šešiolika klasių su naujausia technika, įrengtos gimnastikos ir sporto salės su specialia grindų danga, 43 nešiojamų kompiuterių klasė, dvejos rūbinės su asmeninėmis spintelėmis, 8 dušai, koplyčia. Planuose numatytas ir bufetas, kad nereiktų eiti pietauti į pagrindinį gimnazijos pastatą, bei renginių salė su scena, užkulisiais, balkonu.


Vieną vidurnaktį Jurgio Pabrėžos gimnazijoje miegančių nebuvo – apie 100 projekto „Sniego gniūžtė“ dalyvių rengėsi pasirodymams. Kiekviena grupė stebino savo išradingumu ir gera nuotaika – taip įrodydami, kad šėlti ir linksmintis per visą naktį kvaišalų nereikia.


Pirmasis Kretingos senjorų startas

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sportas

Lietuvos veteranų krepšinio lygoje pirmą kartą startavo ir Kretingos veteranai.


Šią savaitę Kretingos muziejaus Žiemos sode Klaipėdos bendrovės „Viksota“ aukštalipiai nugenėjo patį įspūdingiausią ir masyviausią augalą – tetrastigmą.

Anot Kretingos muziejaus gamtos skyriaus vedėjos Stasės Dvarionienės, tetrastigma yra seniausias Žiemos sodo augalas. Jis savo masyviomis šakomis jau apraizgė kone visą oranžeriją, apsivijo balkonus. „Bepalikome tik vieną pagrindinę jos šaką, o senąsias, besiremiančias jau net į stiklo lubas, nukapojo aukštalipiai. Iš tos pagrindinės šakos ataugs nauji ūgliai. Šiemet nuo senų tetrastigmos šakų ir lapų trūnėsių nuvalėme tik vieną Žiemos sodo pusę. Kad išsyk sienos neatrodytų nuplikusios, kitąmet valysime kitą pusę“, - kalbėjo S.Dvarionienė.

S.Dvarionienė pasakojo apie itin didelį įspūdį palikusį aukštalipių darbą: „Aukštalipiai tarsi kokie vėžliai, prisitvirtinę virvėmis, ropojo sienomis. Jiems nurodydavome, kokią augalo šaką pašalinti. Tuo pačiu vyrai nuplovė ir oranžerijos langus bei paruošė žiemai šilumos ventiliaciją“.


Palangos gatvės gyventojai Rita ir Romas Baltmiškiai trečiadienio vakarą savo namuose krūptelėjo nuo triukšmo: dėl jiems nežinomų priežasčių įgriuvo palei jų namą esantis šaligatvis ir į iškasinėtą remontuojamą gatvę nuslinko dalis šlaito. Kiemas staiga patvino iki pat garažo, o elektros stulpas šalia kelių metrų gylio griovio Palangos gatvėje laikėsi tik ant laidų.


Neįgalieji atšventė draugijos dvidešimtmetį

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Jubiliejai

Trečiadienį apie pusantro šimto neįgalių Kretingos rajono žmonių bei svečių „Virkštininkų dvaro“ užeigoje atšventė savo draugijos veiklos 20-metį.


Į stakles sėda ne tik moterys

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Mūsų žmonės

Kretingiškis Tadas Ruzveltas – tautodailininkas. Jis 35 metus audė rankšluosčius, servetėles, lovatieses. Ir dabar jo jaukius namus puošia austos užuolaidos, lovatiesės, pagalvių užvalkalai. O pravėrus spintos duris lentynose galima pamatyti gražiai sulankstytų, paties išaustų įvairiausių audinių.


Kunigas: poetas, menininkas ir egzorcistas

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Mūsų žmonės

Supažindinti kretingiškius su savo poezija šią savaitę į Kretingą buvo atvykęs Ramygalos klebonas, poetas, medžio drožėjas bei fotomenininkas Edmundas Rinkevičius. Tai – itin spalvinga ir gili asmenybė: didele paslaptimi lieka 58-erių kunigo gyvenimiškos veiklos sritis – egzorcizmas, arba gebėjimas išvaryti velnią.


Gyvenimas tarp dviejų ekskavatorių

  • Audra VENCKUVIENĖ
  • Mūsų žmonės

Klaipėdos gatvės gyventojai ir gausiai joje įsikūrusių įmonių savininkai dėl rekonstruojamos gatvės išgyvena tikrą košmarą, kurį dar sustiprina ekonominė krizė ir gamtos stichija.


Kultūros centro vyresnio amžiaus šokėjų tautinių šokių kolektyvui “Toncius” šis ruduo – jubiliejinis: kolektyvas, vadovaujamas Andriaus Razmaus, mini 10 metų veiklos sukaktį.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas