Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

(29) 2006-04-11

Kaimo moteriai susirasti darbą – sunku. O jei turi sveikatos ir vidinių jėgų, kodėl nedarius gerų darbų – nesuteikus namų šilumos likimo nuskriaustiems vaikams?“, - taip paprastai apie savo pasiaukojimą kalbėjo globėjos. Nuotraukoje iš kairės: Virginija ir Povilas Minelgos su Sigute, Ieva Justina Buivydienė ir Regina Rupšienė.

Nausėdų kaimas Kretingos rajone išskirtinis tuo, kad net keturios šeimos suteikė namų prieglobstį ir šilumą globojamiems vaikams. Virginija Japšienė, Virginija Minelgienė, Regina Rupšienė ir Ieva Justina Buivydienė tapo antrosiomis mamomis vaikams, kurių neaugino tikrieji tėvai.

Vaikų keliai pas globėjus - skirtingi

„V.Japšienė tarp globėjų yra pradininkė: ji sakydavo, kiek Lietuvoje yra nelaimingų vaikų. Žiūriu tas labdaros akcijas per televiziją, ir ašaros rieda. Juk ir aš, ir jūs galite pagelbėti nelaimingiems vaikams“, - pasakojo V.Minelgienė. V.Japšienė iš pradžių paėmė globoti du vaikus, tačiau jie buvo sugrąžinti tikriesiems tėvams. Dabar moteris penktus metus globoja septynmetį Vitalijų.

Jos pavyzdžiu pasekė I.J. Buivydienė, prieš septynerius metus iš Globos namų parsivežusi Samantą, kuriai dabar – 10 metų. Nausėdiškė augina penkis savo vaikus, iš kurių keturi jau gyvena savarankiškai. „Nuvažiavau į vaikų namus. Samanta žiūrėjo į mane didelėmis akimis. Supratau, kad man lemta auginti tą mergaitę“, - sakė I.J.Buivydienė.


Ūkininkai prašo pagalbos

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Aktualijos

Vakar į rajono merą Valerijoną Kubilių kreipėsi grupė rajono ūkininkų, kurie rajono valdžios paprašė operatyvios pagalbos dėl 100 proc. iššalusių žiemkenčių.

Ūkininkai ir ūkininkų savivaldos institucijų atstovai sakė norėję ne tik informuoti rajono vadovus dėl susidariusios situacijos, bet ir paprašyti tarpininkavimo, apie tai informuojant žemės ūkio ministrę Kazimirą Prunskienę.


Rengiamas rajono plėtros planas

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Aktualijos

Įvyko pirmasis Kretingos rajono 2007-2013 m. plėtros plano rengimo darbo grupės pasitarimas. Šis planas turi būti parengtas iki metų pabaigos.

Naujasis planas rengiamas pasibaigus 2001-2006 m. plėtros planui. Plėtros planas yra pagrindinis rajono dokumentas, kuriame numatoma, kaip rajonas vystysis artimiausius septynerius metus. Rajono 2007-2013 m. plėtros plane numatyti trys prioritetai: žmogiškųjų išteklių ir žinių visuomenės plėtra, gyvenimo kokybės gerinimas bei turizmo, verslo, pramonės, infrastruktūros ir žemės ūkio plėtra. Pagal prioritetus sukurtos darbo grupės bei pogrupiai, kurie apima visas rajono gyvenimo sritis. Žmogiškųjų išteklių ir žinių visuomenės plėtra apima tokias sritis, kaip sportas, švietimas, sveikata, informacinės technologijos, profesinis ugdymas. Šiai grupei vadovauja vicemeras Juozas Mažeika. Antroji prioritetinė grupė – gyvenimo kokybės gerinimas. Šiai grupei, kuri apima užimtumą, socialinę paramą bei paslaugas, vietinį valdymą, visuomenines organizacijas, bendruomenes, kultūrą, gyvenamąjį fondą, vadovauja Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Puidokas. Trečiajai prioritetinei grupei vadovauja Savivaldybės Rajono plėtros skyriaus vedėjas Evaldas Jankauskas. Šiai grupei priskirta: rajono infrastruktūra, komunalinis ūkis, aplinkosauga, verslas ir pramonė, turizmas, žemės ūkis ir miškininkystė, transporto infrastruktūra, finansai ir mokesčiai.

Pirmasis darbo grupės uždavinys – įvertinti esamą situaciją pagal atskiras sritis. Iki metų pabaigos turi būti suformuluota plėtros vizija, prioritetai, parengtas plėtros planas ir pateiktas svarstyti bei tvirtinti rajono Tarybai.

Į darbo grupę pakviesti dirbti ne tik biudžetinių, visuomeninių organizacijų, bet ir verslo atstovai. Darbo grupei vadovauja Klaipėdos universiteto docentas daktaras Rimantas Didžiokas. Vadovas tikisi, kad planą, kuriame bus numatyta, kaip rajonas vystysis per artimiausius septynerius metus, pavyks parengti ir patvirtinti iki Kalėdų.

Faktoringas gali būti naudingas daugumai verslininkų.


Baublių pagrindinės mokyklos pedagogai, mokinių tarybos ir klasių tėvų komitetų nariai rinkosi į popietę „Kelionė MTP vagone“, kad įvertintų Mokyklų tobulinimo programos (MTP) poveikį jų mokyklai.


Nasrėnuose, Motiejaus Valančiaus muziejuje įvyko renginys, skirtas vyskupo Motiejaus Valančiaus 205-osioms gimimo metinėms paminėti. Buvo pristatytas Žemaičių vyskupystės žemėlapis ir docento Broniaus Paradausko projektas “Valančiaus Žemaitija”.


Susibūrė policijos pensininkai

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Teisėtvarka
Pasitarę milicijos ir policijos veteranai nusprendė, kad nori priklausyti Vidaus reikalų sistemos pensininkų sąjungai, nes susibūrusiems lengviau spręsti savo problemas. Anksti išėję į pensijas pareigūnai nori bendrauti tarpusavyje, nori padėti rajono bendruomenei ir jaunesniems kolegoms.

Šią savaitę Kretingoje įkurtas Vidaus reikalų sistemos pensininkų skyrius. Jo vadove išrinkta Ramutė Daujotienė, jos pavaduotoju – Antanas Puodys, atsakinga už piniginius skyriaus reikalus – Liudmila Džiaugienė, sekretorius – Jurgis Kazlauskas.

„Vidaus reikalų sistemos pensininkų sąjungos tikslas - vienyti Lietuvos Respublikos vidaus reikalų sistemos (VRS) pensininkus, ginti jų teises ir rūpintis tolimesniu pensijų įstatymų tobulinimu bei materialine parama, - sakė rajono policijos komisariato atstovė spaudai Neringa Retkienė. - Dauguma VRS pensininkų yra sergantys, jaučiasi užmiršti ir palikti nežinioje, todėl sprendžiant jų problemas visuose miestų ir rajonų centruose siekiama sukurti pensininkų sąjungos atstovybes, skyrius, kurie suburtų pensijoje esančius, buvusius darbuotojus“.

Komisariato salėje susirinkę veteranai – dirbę milicijoje ir policijoje – noriai priėmė siūlymą susiburti į organizaciją, jungsiančią juos pagal buvusią profesiją.

„Nesitikiu, kad ši organizacija man duos didesnę pensiją, bet mums svarbu pabūti kartu, pabendrauti“, - sakė R.Daujotienė.

Jurgis Kazlauskas mano, kad tokia organizacija galėtų padėti ir sprendžiant piniginius reikalus. Tuo metu, kai įstatymai ribojo dirbančio pensininko pajamas, jis suskaičiavo praradęs apie 10 tūkst. Lt. Vėliau šios įstatyminės normos buvo pakoreguotos, bet pinigų dirbę pensininkai neatgavo. J.Kazlauskas dukart rašė ir į Prezidentūrą, bet gavo tik formalius atsakymus. Vladislovas Macius sakė netikįs, kad VRS pensininkų sąjunga šiuo atveju galėtų kuo padėti, bet jis sutinka, kad susibūrusių žmonių balsas gali būti geriau girdimas.

A.Puodžio nuomone, sąjunga gali apginti pensininką, bet ne mažiau svarbu jiems yra bendrauti, vienas kitą remti nelaimėje, ištikus problemoms.

Policijos komisariato vadovybė noriai pasiūlė savo patalpas buvusiems kolegoms, įkūrusiems Vidaus reikalų sistemos pensininkų skyrių.


  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Iš policijos suvestinių
KRETINGA

J.K.CHODKEVIČIAUS g.

Penktadienį apleistame name degė šiukšlės.

KLAIPĖDOS g.

Šeštadienį patruliai už greičio viršijimą sustabdė „Audi 100“, vairuojamą klaipėdiškio, kuris pareigūnams davė 30 litų kyšį už tai, kad šie nerašytų administracinės teisės pažeidimo protokolo.

VILNIAUS g.

Sekmadienio vakarą neblaivus kretingiškis, vairuodamas automobilį „VW Santana“, nepasirinko saugaus greičio, nuvažiavo nuo kelio, atsitrenkė į atitvarą ir jį sugadino. Eismo įvykio metu žmonės nenukentėjo, apgadintas automobilis ir kelio atitvaras.

KRETINGOS – RAGUVIŠKIŲ – BUDRIŲ kelias.

Šeštadienį Raguviškių kaimo gyventojas, vairuodamas automobilį „Ford Mondeo“, kelio posūkyje nesuvaldė automobilio, nuvažiavo nuo kelio ir galine automobilio dalimi atsitrenkė į elektros apšvietimo stulpą. Vairuotojas dėl galvos smegenų sukrėtimo paguldytas į ligoninę. Įtariama, kad jis buvo neblaivus.

VOVERAIČIŲ – ŠUKĖS kelias.

Penktadienio vakarą lygiareikšmėje sankryžoje įvykio eismo įvykis, kurio metu susidūrė automobilis „Volvo FH 12“, priklausantis vienai Telšių įmonei, ir „VW Golf“, vairuojamas 76-erių metų Padvarių gyventojo. Pirminiais duomenimis, abu vairuotojai buvo blaivūs. Eismo įvykio metu nukentėjo „VW Golf“ vairuotojas ir keleivis, kurie gydomi ligoninėje.

SALANTAI.

Užregistruotas Salantų pirminės sveikatos priežiūros centro vadovės pareiškimas, kad praėjusio ketvirtadienio rytą buvo pastebėta, jog iš Salantų PSPC garažo, esančio ūkiniame pastate, neaiškiomis aplinkybėmis dingo neeksploatuojamas automobilis ,,UAZ 3152”, 1990 m. laidos, geltonos spalvos. Nuostoliai nustatinėjami, garažo užraktai nesugadinti. Paskutinį kartą garaže buvo praėjusių metų lapkritį.

BUDRIAI.

Savaitgalį sudegė medinis ūkinis pastatas. Gaisras kilo dėl netvarkingos elektros įrangos.

KARTENA.

Penktadienį į ligoninės priėmimo skyrių buvo atvežtas sužalotas karteniškis – 45 metų D.J. Tyrimo metu nustatyta , kad D.J. nukrito nuo traktoriaus priekabos prijungimo įtaiso ir buvo pervažiuotas traktoriaus priekabos. Traktorių vairavo neblaivus 67 metų karteniškis A.V., kuris iš įvykio vietos pasišalino.


Garažai skęsta šiukšlėse

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Gamta

Gamtosaugininkai domėjosi, kaip tvarkomos teritorijos, esančios prie garažų savininkų bendrijų. Ne vienam garažo savininkui ir bendrijos pirmininkui galima buvo rašyti ATPK protokolus ir skirti pinigines baudas, nes šios teritorijos skęsta šiukšlėse.

Kaip sakė rajono agentūros vyresnysis specialistas Edmundas Mikaločius, netvarkingiausios yra trijų garažų savininkų bendrijų teritorijos. Tai yra garažų masyvai, esantys prie Raguviškių ir Gargždų kelių bei Jurgio Pabrėžos gatvėje.

Labiausiai apleista visuomet būdavo garažų, esančių prie Gargždų kelio, teritorija, kurioje daugelis garažų buvo pradėti, bet taip ir nebaigti statyti. Jeigu statiniais jų savininkai pradėjo rūpintis, tai teritorija apleista šiukšlėmis. Buitines šiukšles žmonės čia palieka su visais maišeliais. Visose teritorijose primėtyta senų padangų, statybinio laužo. Garažų teritorija prie Raguviškių kelio užteršta pavojingomis atliekomis. Kaip sakė E.Mikaločius, čia pamesti naudoti tepalų filtrai, tepaluoti skudurai. Specialistas įtaria, kad čia pat ant žemės žmonės išpylė ir senus tepalus.

Jeigu agentūros darbuotojai nustatys konkrečius šiukšlintojus, nubausti bus jie, jeigu ne – bus baudžiami bendrijų pirmininkai. Už atliekų tvarkymo taisyklių reikalavimų nevykdymą piliečiai gali būti baudžiami 100 – 300 Lt bauda. Kai taip atsikratoma pavojingomis atliekomis, bauda yra didesnė – 300 – 500 Lt.

„Jeigu garažų teritorijos nebus sutvarkytos iki gegužės pirmos dienos, bus rašomi ATPK protokolai ir skiriamos baudos“, - sakė E.Mikaločius.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas