Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

(28) 2006-04-07

Atvykę jau 25-tą kartą, maltiečiai Kartenos bendruomenei atvežė 6 tonų labdaros krovinį. Paketus sunešioti į ligoninės patalpas padėjo vietiniai talkininkai.

Į Karteną atvykusi grupė keturiasdešimties Maltos ordino pagalbos savanorių iš Vokietijos, Liuteno miesto, bendruomenei atgabeno 6 tonas labdaros: rūbų, čiužinių, batų, patalynės, maisto produktų. Tai – jau dvidešimt penktoji maltiečių labdaros siunta per dešimtmetį trunkančią bendrystę.

Maltiečių pagalbos karteniškiams dešimtmečio proga svečiams Kartenos vidurinėje mokykloje buvo surengta šventinė popietė. Vakar svečiai buvo pakviesti į karteniškių Eugenijos ir Gedimino Mikutų sodybą, kur jiems padėkos raštus teikė rajono meras Valerijonas Kubilius bei Kartenos bendruomenės atstovai.

Maltiečių grupės vadovas Eduardas Zurmanas, į Karteną atvykęs 24-tąjį kartą, tvirtino, jog Kartena ir žmonių gyvenimas nuo pirmojo jų apsilankymo pasikeitė neatpažįstamai. Todėl jie suvokią, kad jų pagalba nebėra tokia svarbi, kaip pradžioje. Juolab, kad pagal projektą buvo sumanyta vienai bendruomenei pagalbą teikti tik penkerius metus.

Pasak E.Zurmano, karteniškiams Liuteno maltiečiai per 10 metų atgabeno 398 tonas labdaros už 747,5 tūkst. eurų (2 mln. 615 tūkst. Lt). Liuteno miestelio žmonės yra paaukoję 100 tūkst. eurų (350 tūkst. Lt), kurie buvo skirti labdarų transportavimui bei Kartenos katalikiškos bei palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės remontui.


Svarbiausia – gaminti pigiau ir daugiau

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Žemė ir ūkis

Ūkininkų sąjungos Kretingos skyriaus ataskaitinio susirinkimo metu žemdirbiai akcentavo, kad svarbiausias sąjungos ir skyriaus tikslas turėtų būti ieškoti būdų, kaip gaminti pigiau ir daugiau. Rajono ūkininkai nesirengia likti Europos nuošalėje – jie ES rinkoje nori būti konkurencingi.


Dvi savaites Kretingos pranciškonų gimnazijoje viešėjo trisdešimties moksleivių ir mokytojų grupė iš Danijos, Vyborgo miesto Ekonominės gimnazijos. Svečiai atvyko pagal antrus metus abiejų mokyklų vykdomą Socrates fondo projektą „Kalbos yra tiltai“. Projekto dalyviai iki ateinančio rugsėjo turi parengti ir išleisti lietuvių – vokiečių – danų kalbų mokyklinį žodyną.


Gyvenime svarbu – judėti

 • Aldona KAREČKAITĖ
 • Sveikata
Lietuvos tautodailininkų sąjungos Kretingos skyriaus pirmininkės Laimos Grigaitienės veidą dažnai puošia šypsena. Ji nenustygsta vietoje ir tikisi dar pakeliauti - aplankyti Graikiją bei Egiptą. Pasitaikius progai, pati mielai sėda už automobilio vairo.


“Jeigu žmogus nevartoja vaistų, nesilanko pas gydytojus, tai dar nereiškia, kad jis turi gerą sveikatą, - sako Savivaldybės vyriausioji gydytoja Vanda Verbutienė. – Sveikata yra fizinė, dvasinė, psichinė ir socialinė gerovė“.

Ar žmogus bus sveikas, 50 proc. nulemia įpročiai ir elgsena. Todėl svarbu, kad žmogus nuo pat mažens būtų tinkamai ugdomas, kad jam būtų skiepijamos teigiamos nuostatos.


Keturiasdešimt penkerių Virginija Šideikienė nuo jaunystės serga išsėtine skleroze. Jau dešimt metų moteris prikaustyta prie invalido vežimėlio. Jos vyras – keturiasdešimt septynerių Pranas Šideikis – yra neįgalus po traumos: jam paralyžiuota kairė kūno pusė. Sutuoktiniai tikino suprantą, kad išgyti nuo negalės nėra jokių vaistų. Pats veiksmingiausias vaistas jiems yra ramybė.


Kiekvienas medikas pasakys, kad gydymas bus tuo sėkmingesnis, kuo daugiau jis žinos apie ligonio šeimos narių ir giminaičių ligas, gyvenimo būdą. Todėl Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, buvo pradėti ruošti šeimos gydytojai, steigiami Šeimos gydytojo kabinetai.

“Šeimos gydytojas yra patarėjas, koordinatorius, padedantis žmogui orientuotis sveikatos sistemoje. Jis konsultuoja elementariais sveikatos klausimais, stebi lėtinių ligų eigą, padeda surasti reikalingą specialistą“, - sako Boneta Baltrūnienė, jaunosios kartos gydytoja, medicinos studijas baigusi kaip šeimos gydytoja. Prieš porą savaičių ji pradėjo dirbti Kretingoje, „Northway medicinos centre“.


Paslėptos negalės tampa matomomis

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Sveikata

Skaitmeninė ultragarsinės diagnostikos sistema „Siemens Sonoline G 60 S“, kurią metų pradžioje už pustrečio šimto tūkstančių litų įsigijo Kretingos ligoninė, ne vienam pacientų leidžia išvengti chirurgo skalpelio, leidžia rasti ligą, vos jai prasidėjus, leidžia stebėti, ar sėkmingai gydomas susirgimas, ar motinos įsčiose auga sveikas kūdikis.


Kai maloniausiu dalyku tampa valgyti

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Sveikata

Keturiasdešimtmetė dviejų vaikų motina sako esanti priversta pripažinti, kad serga bulimija.

„Gėda net pagalvoti, kad sergu jauniklių liga“, - sako moteris.

Skrandis pilnas, o valgyti vis norisi

Pirmą kartą moteris ryžosi atsikratyti suvalgytu maistu būdama 22-23 metų. Suvokusi, kad storėja greičiau negu spėja pirkti naujus drabužius, moteris prisimena sugalvojusi, kad reikia išvemti tai, kas suvalgyta. Tokiu būdu maistas netaps riebalų kaupimosi priežastimi. Tai puikiai pavyko – draugai nustebo pamatę, kad ji beturinti liemenį. Kūnas pagrakštėjo per trumpą laiką. Tačiau moteris atsimena, kad sukelti vėmimą nebuvo toks paprastas dalykas. Todėl liovėsi. Iš kažkur atsirado valios normuoti maistą.


Atšilus orams pabunda erkės

 • Aldona KAREČKAITĖ
 • Sveikata

Oro temperatūrai pakilus iki 8 laipsnių šilumos, erkės suaktyvėja. Kartu atsiranda ir galimybė užsikrėsti erkiniu encefalitu ar susirgti Laimo liga.


Po parodos atidarymo (iš dešinės) - Lidija Kuklienė, Virginijus Domarkas, Vydas Gedvilas, Živilė Adomaitienė.

Antradienį Lietuvos Respublikos Seimo galerijoje buvo atidaryta kretingiškės dailininkės Lidijos Kuklienės tapybos ir kaligrafijos darbų paroda “Žolės šneka”.

Parodos atidarymą įstabiu koncertu vainikavo Kretingos meno mokyklos šokių kolektyvo “Ratilėlis” šokėjai su vadove Živile Adomaitiene, koncertmeistere Asta Paulauskiene. Parodą ir “Ratilėlio” pasirodymą Seime inicijavo kretingiškių išrinktas Seimo narys Virginijus Domarkas. Renginyje dalyvavo ir Kretingos rajono meras Valerijonas Kubilius, vicemeras Juozas Mažeika. Menininkus iš Kretingos pasveikino Seimo pirmininko pavaduotojas Vydas Gedvilas. Jis pirmas pareiškė norą įsigyti keletą parodoje eksponuojamų paveikslų. Lidijos Kuklienės paveikslais susižavėjo ir Seimo narys Skirmantas Pabedinskas, išsirinkęs vieną jų - “Kažkas dygsta”.

Jauniesiems “Ratilėlio” šokėjams Virginijus Domarkas surengė ekskursiją po Seimo rūmus, pavaišino juos arbata ir kibinais.


Kretingos kultūros centro kamerinis choras sekmadienį Kretingos katalikų bažnyčioje kartu su parengto projekto partneriais atliks F.Šuberto “Mišias”.

Balandžio 9 d., po Sumos, 14 val. Kretingos katalikų bažnyčioje Kretingos kultūros centro kamerinis choras (vad. Tomas Ambrozaitis), Plungės kultūros centro kamerinis choras (vad. Alfonsas Vildžiūnas), Klaipėdos kamerinis orkestras (meno vadovė Liuda Kuraitienė) ir solistai Neringa Lučinskaitė (sopranas), Vitalijus Muravjovas (tenoras) ir Tomas Vilaniškis (bosas) atliks kompozitoriaus Franco Šuberto Mišias “Messe G-dur”.

Tai – bendras šių kolektyvų ir solistų projektas, kurį parėmė Kretingos rajono Savivaldybė bei Kretingos katalikų bažnyčia, ir pirmasis klasikinės muzikos koncertų ciklo “Džiaugsmas girdėti” renginys. Projekto tikslas - bendradarbiavimui sujungti kelis kolektyvus, kad jie galėtų atlikti stambius klasikinės muzikos kūrinius.

Tai – nebe pirmas Kretingos kultūros centro kamerinio choro žingsnis į profesionalųjį dainavimą. Praėjusią vasarą šis kolektyvas buvo pakviestas dalyvauti kompozitorės Audronės Žigaitytės operos-misterijos “Praregėjimas” pastatyme. Tai – didelis kolektyvo įvertinimas. Choras turėjo retą progą dirbti su dirigentu Modestu Pitrėnu, režisieriumi Ramūnu Kaubriu, atlikėjais Vladimiru Prudnikovu, Sabina Martinaityte, Asta Krikščiūnaite. Kretingos kamerinis choras dalyvavo visose trijose operos-misterijos premjerose Vilniuje, Joniškyje ir Tytuvėnuose.

Artimiausiuose Kretingos kultūros centro kamerinio choro planuose – išleisti antrąją kompaktinę plokštelę.

“P.n.” informacija


Tėvas palaidotas, dukra – komoje

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Teisėtvarka

Vakar į paskutinę kelionę buvo palydėtas 37 metų padvariškis Dainius Lipskis. Šešiametė jo dukra yra komoje. Tėvas ir dukra pirmadienį buvo ištraukti iš tvenkinio, esančio nuskendusiojo tėvų sodyboje.

Pirminiais duomenimis, D.Lipskio tėvas tvenkinyje pirmiausiai pamatė plūduriuojant vaiko striukę ir ištraukė anūkę. Paskui į ligoninę buvo atvežtas ir mergaitės tėvas. D.Lipskis į ligoninę pateko apie 19 val. klinikinės mirties būsenoje, bet reanimuojamas jis mirė.

Įvykio aplinkybės tiriamos, bet iki šiol neaišku, kaip vandenyje atsidūrė tėvas ir dukra.


Vydmantiškiai žudė ir plėšė

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Teisėtvarka

Naktį iš antradienio į trečiadienį vienas vydmantiškių buvo nužudytas, kitas – sumuštas ir apiplėštas – atsidūrė ligoninėje. Dėl abiejų nusikaltimų policija sulaikė vydmantiškius: keturis kartus už vagystes teistą 17-metį ir 31 metų A.Š. Pastarasis anksčiau nėra buvęs teistas, bet jam yra pareikšti įtarimai byloje dėl automobilio vagystės.

Trečiadienį, pusę aštuntos ryto, prie Atžalyno gatvės 3-ojo namo Vydmantuose buvo rastas nužudytas 34 metų vydmantiškis Romas Kliusovas. Jo veidas buvo neatpažįstamai sužalotas ir pridengtas šaligatvio plytele.

Policija sulaikė anksčiau minėtus vydmantiškius. Nepilnametis slėpėsi malkinėje. Kadangi turėjo drabužių ir maisto, policija spėja, kad jis ketino sprukti. Jo bendras buvo sulaikytas darbo vietoje Palangoje.

A.Š. su nužudytuoju dažnai konfliktuodavo, mušdavosi, švaistydavosi peiliais. Kai jie naktį susitiko Atžalyno gatvėje, visi buvo girti. Tarp suaugusiųjų vėl kilo muštynės. Nepilnametis čiupo šaligatvio plytelę ir ja trenkė per galvą R.Kliusovui. Vyriškis sugargaliavo ir neteko sąmonės. Tuo tarpu A.Š. parbėgo į namus ir atgal grįžo nešinas kirviu bei peiliu. Gulintį R.Kliusovą A.Š. daužė kirviu, o nepilnametis peiliu dūrė į koją. Kaip sakė rajono Kriminalinės policijos vadovas Andrius Grabys, jis pirmą kartą matė lavoną, kurio veidas būtų taip sužalotas. Vyriškį sesuo atpažino tik iš drabužių.

Užmušę žmogų nusikaltėliai patraukė toliau į Vydmantus. Išspyrę duris jiedu įsibrovė į 61 metų vydmantiškio B.M. butą. Vienas užpuolikų vyriškiui pagrasino peiliu, kitas – trenkė kirviu per galvą. Nusikaltėliai iš spintos pagrobė įvairių rūbų bei 10 Lt. Visa tai per kratą pareigūnai rado nepilnamečio namuose. Pas vyresnįjį jo bendrą buvo rastas kirvis ir peilis, kuriais jie įvykdė du nusikaltimus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas