Pajūrio naujienos
Help
2024 Vasaris
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe291623
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar pasigendate naujų rajono Savivaldybės projektų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(27) 2006-04-04

Euras skubina statyti, nusižengiant įstatymams

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Pirmas puslapis
Kada bus nugriautas „Turgelis“, ar neteks nugriauti kai kurių miesto turgelio statinių, artimiausiu metu spręs rajono apylinkės teismas.

Pastaruoju metu vyrauja tendencija, kai pirmiausiai išdygsta pastatai, o dokumentai tvarkomi arba lygiagrečiai, arba baigus statyti. Pastatų savininkai sako, kad jiems labiau apsimoka sumokėti kad ir tūkstantines baudas, bet skubėti statyti. Taip yra dėl to, kad dokumentai tvarkomi ilgą laiką, per kurį dar labiau pakyla medžiagų ir darbų kainos. Žmonės skuba nekilnojamąjį turtą įsigyti iki įvedant eurą. Nors valdžia tikina, kad ruošiami svertai kainoms pažaboti, piliečiai mokosi iš karčios savo pačių patirties.


Vakarų Lietuvoje elektros energiją skirstanti ir tiekianti bendrovė VST praėjusiais metais į Kretingos miesto ir rajono skirstomuosius tinklus investavo daugiau kaip 3,5 milijonų litų.

Iš jų per 384 tūkst. Lt - 04 kV oro linijos Palangoje rekonstrukcijai ir keitimui į kabelio liniją, 77,5 tūkst. Lt - 04 kV kabelio linijos Rūdaičių kaime statybai, naujų vartotojų prijungimui ir kt.


Pavasarį laikas apsikuopti

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Aktualijos

“Norime paraginti miesto gyventojus, įmones, organizacijas susitvarkyti savo teritorijas ir prie teritorijų esančius šaligatvius, žaliąsias juostas, kelkraščius, - sako Kretingos miesto seniūnijos seniūno pavaduotoja Alma Patamsienė. – Reikia surinkti iš po sniego išlindusias šiukšles ir nuolat prižiūrėti priskirtas teritorijas“.


Valdžia ūkininkus girdi, bet keisti nieko nenori

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Žemė ir ūkis

Savaitgalį Lazdijuose įvyko Lietuvos ūkininkų sąjungos XVIII suvažiavimas, kuriame Kretingos rajonui atstovavo Ūkininkų sąjungos Kretingos skyriaus pirmininkas Antanas Stonkus ir ūkininkai Stasys Lomsargis bei Mindaugas Nomgaudis. Po suvažiavimo, jau išklausius žemės ūkio ministrės Kazimiros Prunskienės pasisakymo, A.Stonkus sakė, jog labai nusivylęs ministrės atsakymais į ūkininkams taip rūpimus klausimus.


Už kyšį pareigūnams – byla

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Teisėtvarka

Rajono policijos pareigūnai pradėjo pirmąjį Kretingos rajone ikiteisminį tyrimą dėl policijos pareigūno papirkimo.

Penktadienio popietę girtas salantiškis nesėkmingai bandė papirkti policijos pareigūnus.

Policijos pareigūnai, patruliavę Salantuose, pamatė įtartinai važiuojantį automobilį. „Fiat Tipo“ keistai vingiavo. Kai pareigūnai sustabdė automobilį, iš salono tvokstelėjo degtinės tvaikas.

Automobiliu važiavo salantiškių sutuoktinių pora. Trisdešimt devynerių metų vairuotojas pareigūnų paprašė „nieko nerašyti“. Vyriškis turėjo pagrindo nerimauti – į alkotesterį jis įpūtė 2,77 promilės. Vyriškis buvo labai girtas. Pora važiavo iš skerstuvių.

Kol pareigūnai atliko būtinus veiksmus, vairuotojo žmona, kuri buvo blaivi ir turėjo vairuotojo pažymėjimą, sėdo už automobilio vairo ir išvažiavo. Kai moteris sugrįžo, vyriškis policijos pareigūnams atnešė 100 Lt. Pirmiausia pinigus jis padėjo ant automobilio panelės, bet sumurmėjęs, kad taip negerai, banknotą padėjo prie pavarų svirties.

Salantiškis pateko į dvigubą nemalonę. Už vairavimą esant smarkiai išgėrus jam surašytas ATPK pažeidimo protokolas, o už kyšio davimą pradėtas ikiteisminis tyrimas. Baudžiamajame kodekse salantiškio veiksmai įvardinami kaip baudžiamasis nusižengimas, už kurį baudžiama bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu.


Vyriškis šūvį paleido namuose

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Teisėtvarka

Policija tiria įvykį, kurio metu nukentėjo kretingiškis. Penkiasdešimt vienerių metų Klaipėdos gatvės gyventojas gydomas Klaipėdos miesto ligoninėje dėl šautinės smilkinio žaizdos.

Apie įvykį, nutikusį balandžio 1 d., policijai pranešė Kretingos ligoninės priėmimo skyriaus medikai. Vyriškis į ligoninę buvo atvežtas su šoviniu galvoje. Tiriant įvykį, nukentėjusiojo sutuoktinė policijai paaiškino, kad namo vyras grįžo dieną. Moteris tuo metu buvo namuose. Ji pastebėjo, kad sutuoktinis yra neblaivus.

Moters teigimu, sutuoktinis įėjo į koridorių ir pravėrė kambario, kuriame buvo jo žmona, duris. Tačiau neištaręs nė žodžio jis vėl uždarė duris ir nuėjo į kitą, šalia esantį kambarį.

Praėjo vos kelios minutės, kai šalia esančiame kambaryje, kur įėjo vyriškis, pasigirdo trenksmas. Moteris pravėrė kambario duris ir pamatė ant grindų kniūpsčią gulintį savo vyrą. Sutuoktinė pastebėjo, kad kraujuoja vyriškio smilkinys. Šalia jo ant grindų buvo padėtas vyriškiui priklausantis pneumatinis vienvamzdis šautuvas.

Pasak sutuoktinės, vyriškis pastaruoju metu nuolat vartojo alkoholinius gėrimus.

Įvykis tiriamas.


 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Iš policijos suvestinių
KRETINGA

VILNIAUS g.

Naktį į kretingiškės buto duris stipriai beldė nepažįstamas vaikinas, kuris sulaužė duris ir moteriai pridarė nuostolių už 600 Lt.

Penktadienį kretingiškė buvo apvogta prekybos centre „Norfa”. Moteris prie kasos pastebėjo, kad dingo jos piniginė, kurioje buvo 389 litai, transporto priemonės dokumentai. Sulaikyta įtariamoji – 29 metų kretingiškė R.Č.

ŽEMAITĖS al. ir VILNIAUS g. sankryža.

Vėlų sekmadienio vakarą neblaivus Kretingsodžio gyventojas, vairuodamas automobilį, nepasirinko saugaus greičio, nuvažiavo nuo kelio ir trenkėsi į pakelės elektros stulpą. Eismo įvykio metu žmonės nenukentėjo.

ŠIAULIŲ – PALANGOS kelias.

Penktadienio rytą blaivus kaunietis, sukdamas iš šalutinio kelio į pagrindinį, nepraleido pagrindiniu keliu važiuojančio automobilio, kurį vairavo Paežerių kaimo gyventoja. Eismo įvykio metu moteris buvo sužalota, ji gydosi ambulatoriškai.

DARBĖNAI.

Penktadienio vakarą kretingiškį sumušė trys nepažįstami vaikinai ir pagrobė striukę, kurioje buvo du mobiliojo ryšio telefonai, automobilio „BMW 524“ dokumentai, trys banko kortelės, juoda odinė piniginė su 20 litų.

KRETINGSODIS.

Sekmadienį užsidegė 1988 m. laidos automobilis „VW Passat“. Įtariama, kad gaisras kilo dėl kuro sistemos gedimo. Automobilis buvo varomas dujomis. Gaisro metu automobilis sudegė visiškai.


Tradiciniame “HBH-Juozo alaus” daryklos bėgime “Žemaitijos sveikatos takas ir skulptūrų parkas”, kurį suorganizavo alaus daryklos savininkai Rada ir Juozas Matulevičiai, startavo 232 bėgikai ne tik iš Kretingos, bet ir iš Klaipėdos, Palangos, Skuodo, Kauno, Gargždų, Alsėdžių, Priekulės, Drevernos, Žemaičių Kalvarijos, Vėžaičių ir kitų Lietuvos vietovių.


Praėjusį šeštadienį amžinybėn buvo palydėtas seniausias Pranciškonų brolijos vienuolis, septyniasdešimt šešerių Bronislovas Poškus. Amžino poilsio jis atgulė senosiose Kretingos kapinėse, netoli Tiškevičių koplyčios.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas