Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

(26) 2006-03-31

Pagal vieną iš ES iniciatyvų Kretingos rajono kaimo plėtrai numatyta paskirti 8,82 mln. litų. Nors pinigai pas naujuosius savininkus atkeliaus dar negreitai, pamažu aiškėja, kam jie bus išleisti.


Nuo 36 m aukščio geležinkelio sankasos Sauseriuose tvarkomą sąvartyną bei žvyro karjerą apžiūrėjo ir vykdomus darbus teigiamai įvertino Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos atstovas Eduardas Vaitkevičius (pirmas iš kairės). Greta – Salantų regioninio parko direktorius Modestas Šečkus.

Trečiadienį Kretingos rajone, Kūlupėnų seniūnijoje iš ES lėšų tvarkomose teritorijose – Sauserių šiukšlyne ir žvyro karjere - lankėsi grupė Valstybės saugomų teritorijų tarnybos bei Projektų valdymo agentūros pareigūnų. Lydimi seniūno Algirdo Maciaus bei Salantų regioninio parko direktoriaus Modesto Šečkaus, svečiai apžiūrėjo, kaip vyksta rekultivavimo darbai šiose užšlamštintose teritorijose.

Sauserių buitinių atliekų sąvartyno bei žvyro karjero sutvarkymo darbams ES skyrė 150,9 tūkst. Lt. Darbus šiuose objektuose praėjusį spalį pradėjo vykdyti konkursą laimėjusi statybos bendrovė „Damba“.

„Dėl pavasarinio polydžio darbai trumpam sustos, tačiau gegužę jie bus baigti. Liko sutvarkyti šlaitus, apsodinti juos žole. Vietoje karjero bus įrengtas vandens telkinys, o buvęs sąvartynas virs apželdintu pylimu“, - teigė A.Macius.


Sveikatos apsaugos ministras Žilvinas Padaiga Seimo plenariniame posėdyje pristatė Tabako kontrolės įstatymo pataisas, kurioms pritarus, nuo 2006 m. liepos 1 d. įsigalios draudimas rūkyti restoranuose, kavinėse, baruose ir kitose viešojo maitinimo įstaigose, klubuose, diskotekose. Rinkos analizės ir tyrimų grupės atlikta 18-74 amžiaus Lietuvos gyventojų apklausa parodė, kad prieš rūkymą pasisakė 74,4 proc. respondentų. Tad ir mes gatvėje sutiktų žmonių paklausėme:

Romualdas Leknius:

- Kova su vėjo malūnais. Pirmiausia reiktų pradėti nuo mokyklos – sudaryti ir parengti tokią programą, kurią išdėstant būtų galima vaikus įtikinti, jog rūkymas iš tiesų – žalingas. O tiems, kurie rūko, jau nieko nebepadarysi: jeigu rūko – tai ir toliau rūkys, nesvarbu, kad tai bus draudžiama tam tikrose vietose.

Stefanija:

- Kadangi pati nerūkau, tad man ir sunkiau atsakyti. Tačiau draudimui rūkyti pritarčiau, nes labai jau negražiai atrodo rūkantis žmogus, ypač jaunimas. Mano nuomone, draudimais rezultato galima pasiekti – problema bent iš dalies būtų išspręsta, ir lengviau būtų kvėpuoti tiems, kurie nerūko.

Ramutis Dauskurdas:

- Seniai reikėjo uždrausti. Varžyti negalima tik laisvės ir demokratijos, o su rūkymu galima kovoti draudimais. Mano nuomone, draudimas tikrai padės: juk vaikystėje irgi su beržine rykštele į tam tikrą vietą gaudavome, ir tai padėjo – vis labiau klausydavome.

Antanas:

- Man tas pats, nes aš neberūkau. Be abejo, geriau bus nerūkantiems, tačiau draudimu priversti mesti rūkyti tikrai nepavyks. Aš rūkyti mečiau didelėmis valios pastangomis, o ne dėl draudimų. Taigi kiekvienas turėtų pradėti nuo savo valios ugdymo.


“Sodra” atšventė aštuoniasdešimtmetį

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Aktualijos

Šiemet “Sodra” paminėjo 80-ąjį savo veiklos jubiliejų. Kretingos “Sodros” direktorė Danutė Kalinkienė tvirtino, kad jų įstaigos paskirtis – tarnauti žmogui: „Esame ta institucija, kuri per įmokas, išmokamas pensijas, pašalpas susijusi kone su visais rajono žmonėmis“.

“Sodra” ( Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos) Lietuvoje socialinį draudimą administruoja nuo 1990 metų. Tačiau socialinio draudimo istorija Lietuvoje yra skaičiuojama nuo 1926 m. kovo 23 d., kuomet Lietuvos Prezidentas Aleksandras Stulginskis pasirašė Vyriausiosios socialinio draudimo valdybos įstatymą.


Nuo balandžio 10 d. iš Palangos oro uosto aviakompanija “flyLAL” pradeda vykdyti reisus į šešis Vokietijos miestus – Kiolną, Hamburgą, Hanoverį, Berlyną, Frankfurtą ir Miuncheną. Dar keturi maršrutai atidaromi į Sankt Peterburgą, Dubliną, Oslą ir Maskvą.


Brangsta turgus ir kelionės

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Savivaldybėje

Posėdyje buvo išnagrinėti ir priimti sprendimai dėl 43 klausimų. Sprendimų, dėl kurių iš esmės kirstųsi Tarybos narių nuomonės, nebuvo. Daugiausiai diskusijų sukėlė klausimai, susieti su lėšų paskirstymu.


Suvesdami praėjusių metų rezultatus, Kretingos kredito unijos nariai nutarė pasitraukti iš Kredito unijų asociacijos. Kretingiškiai nusprendė, kad neverta mokėti pinigų dviem institucijoms, dubliuojančioms veiklą, - Centrinei kredito unijai ir unijų asociacijai.


Gegužės viduryje kultūros centro scenoje kretingiškiai išvys įspūdingą reginį – choreografinį spektaklį „Liūtas karalius“ pagal Volto Disnėjaus pasaką. Šimto Meno mokyklos choreografijos skyriaus šokėjų pasirodymą scenoje papildys Klaipėdos muzikinio teatro atlikėjai. Šiuo metu būsimam spektakliui intensyviai rengiasi ne tik šokėjai ir jų vadovai. Pats karštymetis ir kostiumų kūrėjai Ievai Garjonienei.


Lietuvos rašytojų sąjungos nario, kretingiškio rašytojo Algio Kuklio knyga „Iš vaiduoklių gyvenimo“ dar tebekvepia šviežiais spaustuvės dažais. Tai – jau dvyliktoji autoriaus knyga. Ją sudaro respublikinėje spaudoje – žurnaluose „Šluota“, „Nemunas“ ir kt. – sovietmečiu publikuotos humoreskos, išskyrus apysaką „Vincukas“.

„Humoreskose gvildenau kyšininkavimo, pataikavimo problemas. Tos temos nepaseno ligi šiol. Todėl sugalvojau atskirus humoristinius apsakymus sudėti į vieną knygą“, - taip A.Kuklys kalbėjo apie naujausios knygos gimimą.

Knygą 900 egzempliorių tiražu išleido Klaipėdos universiteto leidykla. Ją apipavidalino šios leidyklos dailininkas, grafikas Algis Kliševičius.

Naujausios A.Kuklio knygos pristatymas jau buvo surengtas Radviliškio viešojoje bibliotekoje. Ištraukas skaitė Klaipėdos dramos teatro aktorius Aleksandras Šimanskis. Šis renginys buvo skirtas Skaitymo metams.

Kretingos visuomenei rašytojas ketina išsyk pristatyti tris naujausias knygas: pastarąją bei dar vieną, kuri jau rengiama spausdinti, tik autorius nepanoro jos viešinti. Su neseniai pasirodžiusia knyga apie tautodailininkę Genovaitę Čejauskaitę arbatinėje „Špitolė“ jau buvo supažindintas nedidelis skaitytojų būrys.

„Artėja brandus jubiliejus. O į jį norisi ateiti su kuo gausesniu ir brandesniu kūrybos kraičiu“, - apie vieną po kitos paskutiniais metais iš leidyklos išeinančias savo knygas kalbėjo A.Kuklys.


Nugalėjo “daujotukai”

 • Aldona KAREČKAITĖ
 • Kuprinė
Vertinimo komisija nusprendė, jog trečiame etape geriausiai pasirodė Baublių pagrindinės mokyklos komanda.

Vydmantų vidurinėje mokykloje įvyko trečiasis konkurso “Nerūkanti klasė 2006” etapas. Šis etapas buvo skirtas kūrybiniam - meniniam klasių prisistatymui bei vykdytai prevencinei veiklai pristatyti.

Kūrybiniam – meniniam klasių prisistatymui buvo skirta 10 minučių ir jame turėjo dalyvauti visa klasė. Antroji kūrybinės–meninės užduoties dalis – dvidešimt minučių trunkantis ir konkurso tematiką atitinkantis mini spektaklis. Vykdytą prevencinę veiklą komandos pristatė stende. Vienų komandų stenduose dominavo nuotraukos, kitų – piešiniai ar tekstai.

Vertinimo komisija nusprendė, jog trečiajame etape stipriausia buvo Baublių pagrindinės mokyklos komanda. Antra vieta atiteko Vydmantų vidurinės mokyklos 8A klasės komandai, o trečią ir ketvirtą vietas pasidalino Kartenos vidurinės mokyklos ir Piliakalnio pagrindinės mokyklos aštuntokai.

Susumavus visų trijų turų rezultatus, pirma vieta atiteko Marijono Daujoto vidurinės mokyklos 8C klasei, antra vieta – Vydmantų vidurinės mokyklos 8A klasės komandai, o trečioji vieta – Piliakalnio pagrindinės mokyklos aštuntokams.

- Marijono Daujoto vidurinės mokyklos 8C klasės moksleiviams atiteko garbė dalyvauti apskrities ture, Klaipėdoje,- sakė viena iš renginio organizatorių, Klaipėdos visuomenės sveikatos centro Kretingos filialo sveikatos edukologė Aldona Šlionskienė.


Erika Valackonytė tapo laureate

 • Aldona KAREČKAITĖ
 • Kuprinė
Pasak Erikos Valackonytės ir jos mokytojos Galinos Karčevskajos, gerų rezultatų galima pasiekti tik daug dirbant.

Klaipėdoje, Stasio Šimkaus konservatorijoje įvykusiame Balio Dvariono jaunųjų pianistų konkurso Klaipėdos apskrities ture Kretingos meno mokyklos auklėtinė Erika Valackonytė tapo laureate. Diplomu apdovanota ir Erikos mokytoja Galina Karčevskaja.

Konkurse 32 dalyviai varžėsi dviejose amžiaus grupėse, dvylika iš jų tapo laureatais. Prieš porą metų Erika dalyvavo Balio Dvariono jaunųjų pianistų konkurse jaunesniųjų grupėje, tačiau laureate netapo.

Konkurse vieno dalyvio pasirodymui buvo skirta apie 10 minučių. Reikėjo atlikti tris kūrinius, vieną iš jų – Balio Dvariono.

G.Karčevskaja pasidžiaugė Erikos darbštumu ir sugebėjimais. Erika teigė, jog išėjusi į sceną galvoja tik apie grojimą. Ir abi jos sakė, jog netiki nei maldelėmis, nei kitais prietarais, kurie atneštų sėkmę. Anot jų, didžiausia sėkmė ateina tik daug dirbant. Erika groti pradėjo būdama septynerių metų.

G.Karčevskaja džiaugiasi, jog jos mokinė garsina Kretingą - dalyvaus balandžio pabaigoje įvyksiančiame respublikiniame ture.


Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos gimnazistai sukurtas madas pristatė Žiemos sode.

Kretingos muziejuje, Žiemos sode, įvyko Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos gimnazistų madų paradas “Vizija”. Gimnazistai pristatė 12 kolekcijų.

Pasak kolekciją pristačiusios 11 klasės moksleivės Gretos Ruikytės, rūbų kolekcijos kuriamos per rūbų modeliavimo pamokas, kurias veda rūbų dizainerė Ramunė Bosienė.

Moksleiviai noriai kuria ir demonstruoja rūbų kolekcijas. Ir šis madų paradas Žiemos sode - jau trečias.

R.Bosienė teigė, jog neįmanoma kažin ką nuveikti - moksleiviams per metus skirta tik 16 valandų rūbų modeliavimui. Rūbų modeliavimo jie mokosi trejus metus, iš viso – 48 valandas.

Dizainerė pastebėjo, jog dabar daug dėmesio skiriama madoms, manekenėms, todėl ir moksleivių susidomėjimas mada didelis. Moksleiviai – išradingi, jie kuria alternatyvią avangardinę madą. Ne visi moksleiviai įgyvendina savo idėjas - dalis rūbų modelių lieka tik popieriuje. Tačiau yra ir tokių moksleivių, kurie susižavi mada ir studijas toliau tęsia Dailės akademijoje.

Pasak R.Bosienės, net išsikvėpę didieji madų kūrėjai naujų mados idėjų ieško jaunimo kuriamose madose.

Trylika metų dirbanti rūbų dizainerė teigė, jog per tą laikotarpį Lietuvoje madų pasaulyje ypatingų pokyčių nebuvo.

Klaipėdiškių moksleivių atvežta kolekcija dėmesį patraukė savo spalvomis – juoda, raudona, balta. Jauniesiems madų kūrėjams netrūko išradingumo – siekdami sukurti kažką naujo, kolekcijoje “Linija” panaudojo net 170 užtrauktukų. Kiekviena kolekcija - “Mokinukės”, “Destrukcija” ir kt. - sukurta iš skirtingų audinių.

Kolekcijas demonstravo patys moksleiviai.


Baublių pagrindinės mokyklos jaunųjų žurnalistų būrelis naują savo mokyklos laikraštį “BMV” išleis baigiantis mokslo metams, o neperseniausiai pasirodęs pirmasis laikraščio numeris buvo toks populiarus, kad reikėję padidinti tiražą. Kaip sakė jauniesiems žurnalistams vadovaujanti mokytoja Lina Odinienė, pačios populiariausios rubrikos ir straipsniai buvę tie, kuriuose pasakojama apie mokyklos mokytojus.

Laikraščiui, kuris skirtas mokyklai ir apie mokyklą, rašo įvairaus amžiaus moksleiviai – nuo VI iki X klasės. Laikraštyje atspindimas mokyklos gyvenimas – renginiai, naujienos, mokinių laisvalaikis ir pan.

Iki šiol Baublių pagrindinė mokykla savo laikraščio neturėjo, mokykloje būdavo leidžiami klasės laikraščiai.

“BMV” – tai “Baublių mokyklos veidrodis”. Pavadinimą laikraščiui sukūrė jaunieji žurnalistai. “Buvo ir kitų pasiūlymų, tačiau mokiniai pritarė būtent šiam pavadinimui”, - sakė L.Odinienė.

Baublių pagrindinė mokykla dalyvauja projekte “Draugiška mokykla”. Tai suteikia galimybę dalintis idėjomis su kitomis Lietuvos mokyklomis. Viena naujų idėjų, kuria baubliškiai pradžiugino projekto partnerius, ir yra laikraštis “BMV”.

“Draugiškos mokyklos” projektą inicijavo Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių parlamentas, Lietuvos moksleivių sąjunga. Projekto tikslas – sutelkti mokyklos bendruomenę, stiprinti mokyklų savivaldą, sukurti mokyklose draugišką atmosferą, skatinti pasididžiavimą mokykla.


Fotografavo Eurovizijos finalo žvaigždes

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Kuprinė

Jurgio Pabrėžos gimnazijos vienuoliktokas Paulius Gvildys įgyvendino savo sumanymą – kaip fotokorespondentas žūtbūt pakliūti į Vilniaus „Siemens“ arenoje vykusį Eurovizijos atrankos konkursą ir nuotraukose įamžinti šešiolikos į finalą pakliuvusių atlikėjų ir grupių pasirodymus.

Šį norą skatino ir tai, kad į finalinį konkursą pateko ir jo vienmetis draugas, buvęs kretingiškis Tautrimas Rupulevičius, televizijoje debiutavęs pravarde Onsa.


„Sniego gniūžtę“ ridens toliau

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Kuprinė

Prieš metus Vydmantų vidurinėje mokykloje pradėtas įgyvendinti pasaulinis prevencinis žalingų įpročių projektas „Sniego gniūžtė“ įgijo pagreitį. Projekto Lietuvoje iniciatorius amerikietis Džekas Irvinas vydmantiškiams atvežė akreditacijos pažymėjimą, suteikiantį teisę „Sniego gniūžtę“ ridenti toliau.


Rajono Saugaus eismo komisija aptarė kelio ženklų, perėjų įrengimą Kretingoje ir kai kuriose rajono gyvenvietėse.

Į komisiją kreipėsi Žalgirio seniūnijos seniūnas Povilas Šližius. Kadangi per Raguviškius važinėja sunkusis transportas, gadinama asfalto danga, nesaugūs gyventojai, nes gyvenvietės gatvė, einanti pro seniūniją, per siaura. Nerimą kelia ir tai, kad ypač sunkiojo transporto eismas paintensyvėja vakarais. Komisija nutarė, kad efektyviausia būtų įrengti kelio ženklus, kurie riboja sunkiojo – daugiau negu 8 tonos - transporto eismą minėta gyvenvietės gatve.

Nuo gegužės 1 d. iki rugsėjo 1 d. bus ribojamas eismas Melioratorių gatve – atkarpoje nuo J.Jablonskio iki Vytauto gatvės. Minėtu laikotarpiu bus remontuojama gatvė: klojamas išlyginamasis dangos sluoksnis, keliami šulinių liukai, daromos nuovažos.


Baudas kelyje mokės tik užsieniečiai

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Teisėtvarka

Nuo gegužės 1 d. Kelių eismo taisykles pažeidę vairuotojai nebegalės vietoje sumokėti baudos policijos pareigūnams.

Nuo gegužės 1 d. policijos pareigūnai nebegalės iš pažeidėjų priimti grynųjų pinigų. Sumokėti baudą vietoje bus leidžiama tik Kelių eismo taisykles pažeidusiems užsieniečiams.

Baudą sumokėti bus galima per 15 dienų - banke arba internetu.

Policijos departamentas tikisi, kad įsigaliojus naujajai tvarkai vairuotojams problemų neturėtų kilti. Nusižengimo vietoje jie gaus nutarimo kopiją, kurioje bus nurodoma, už ką ir kokia suma jie baudžiami, paaiškinta, kaip sumokėti baudą. Vairuotojo pažymėjimai nebus paimami, išskyrus tuos atvejus, kai už eismo taisyklių pažeidimą gresia netekti teisės vairuoti.

Tikimasi, kad naujoji tvarka bus patogesnė eismo dalyviams, taip pat padės kovoti su korupcija.

Pasak rajono Policijos komisariato Viešosios tvarkos ir eismo priežiūros poskyrio viršininko Vidmanto Viskonto, patruliams darbas turėtų palengvėti, nes nebereikės saugoti pinigų, už juos atsiskaityti. Tačiau iš kitos pusės – reikės daugiau laiko forminant pažeidimą.

Iki šiol galiojusi tvarka leido policijos patruliui išrašyti baudos kvitą ir paimti pinigus vietoje, jeigu vairuotojas sutikdavo pažeidęs Kelių eismo taisykles. Kai vairuotojas nesutikdavo, kad nusižengė, patrulis rašydavo ATPK pažeidimo protokolą. Nuo gegužės įsigaliojus naujajai tvarkai, visiems pažeidėjams bus rašomi ATPK protokolai, taigi ir pareigūnas, ir vairuotojas kelyje sugaiš daugiau laiko. V.Viskonto nuomone, kvitai, rašomi vietoje, nebuvo blogai.

Pernai rajono Policijos komisariato darbuotojams bausti Kelių eismo taisyklių pažeidėjus buvo išduotos 28 knygelės, kurių kiekvienoje yra po 20 kvitų. Taigi dabar vietoj 560 kvitų teks rašyti tiek pat ATPK protokolų.


Darbėnų seniūnijos krepšinio turnyrą mokytojo Juozo Bikino taurei laimėti dešimtą kartą laimėjo Darbėnų Palangos gatvės komanda.

Ji savo varžovus – Laisvės gatvės krepšininkus - nugalėjo 88:87, Vilties gatvės – 78:72 ir Kašučių gatvės – 100:75 ir, surinkusi 6 taškus, užėmė I vietą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas