Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

(25) 2006-03-28

Viename iš sklypų, esančių tarp Šventosios gatvės ir geležinkelio, bendrovė „Bitė Lietuva“ nori pastatyti judriojo radijo ryšio bazinę stotį, paprastai vadinamą retransliatoriumi.

Septyniasdešimt aštuoni Šventosios gatvės gyventojai kreipėsi į rajono ir miesto vadovus, prašydami uždrausti šioje gatvėje statyti „Bitės“ retransliatorių.

Gyventojai baiminasi, kad „Bitės“ retransliatorius gali būti pavojingas jų sveikatai, kad blogiau rodys televizoriai, triks radijas.

„Mes reikalaujame, kad būtų atsižvelgta į tai, jog Šventosios, Jazminų ir aplinkinių gatvių gyventojai gyvena padidintos rizikos zonoje, todėl reikalaujame, kad būtų uždrausta „Bitės“ tinklų bokšto statyba Kretingos mieste, Šventosios gatvėje“, - nurodyta prašyme.

Gyventojų teigimu, visa procedūra buvo daroma slaptai.

Už parašą - telefonas

Pasak vyriausiojo rajono architekto Jono Petrulio, sklypas, kuriame rengiamasi statyti retransliatorių, priklauso Sigitui Gedgaudui. Jis kreipėsi į rajono Tarybą, prašydamas leisti daryti detalųjį šio sklypo planą, t.y. gyvenamajam namui statyti skirtame sklype formuoti sklypą, kuriame būtų galima statyti „Bitės“ retransliatorių.

„Abejonių buvo, - sakė J.Petrulis, - bet kai buvo pateikta nuotrauka, kur bokštas be atatampų, žodžiu garantuota, kad sanitarinė zona nepaveiks gretimybių, užsakovams rizikuojant leista rengti detalųjį planą. Visa užsitęsė, nes gretimybių savininkai nederina projekto“.


Miestiečius labiausiai neramina rūkaliai

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Aktualijos

Kretingiškiai, susirinkę išklausyti mero Valerijono Kubiliaus metinės ataskaitos, karščiausiai diskutavo dėl rūkančių moksleivių, nesutvarkytų gatvių, nesaugaus eismo.

Meras V.Kubilius kretingiškius supažindino su svarbiausiais darbais ir problemomis, kurios buvo sprendžiamos 2005 m., kokie darbai laukia šiemet.


Baublių pagrindinės mokyklos bendruomenė, minėdama mokyklos aplinkotyros veiklos dešimtmetį, surengė konferenciją “Mes ir aplinka”. Į konferenciją buvo pakviesti atstovai tų mokyklų, kurios ugdymą taip pat yra susiejusios su aplinkotyra. Proginiame renginyje dalyvavo Kretingos darželio-mokyklos “Žibutė”, Jokūbavo Aleksandro Stulginskio pagrindinės, Kartenos bei Rietavo Tverų vidurinių mokyklų bendruomenių nariai – moksleiviai ir mokytojai.


Surengta Salantų meno mokyklos diena

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Kultūra
Koncerte dalyvavo ir akordeonistės.

Kretingos muziejuje buvo surengta Salantų meno mokyklos diena. Renginys surengtas muziejaus iniciatyva.

Pasak Turizmo ir informacijos skyriaus vedėjos Janinos Dauneckienės, įsikūrus klubui “Kretingos krašto ainiai”, kuriam vadovauja muziejaus direktorė Vida Kanapkienė, atsirado ir renginių ciklas “Metai ir žmonės”. Kasmet surengiama po keturis renginius. Salantų meno mokyklos diena – vienas iš tokių renginių. Klubo tikslas – surasti ir pristatyti rajono visuomenei kūrybingus žmones.

Salantų meno mokykla Baltojoje salėje surengė koncertą, kuriame dalyvavo kanklių ansamblis (mokytoja S.Piluckienė, D.Bakstienė), saksofonų ansamblis (mokytytojas E.Puškorius), akordeonų ansamblis ir orkestras (mokytoja S.Kryžauskienė), triūbų ansamblis (mokytojas S.Jucys) bei jaunučių choras ( mokytoja R.Dapšauskienė).

Salantiškiai atvežė ir dailės skyriaus I – IV klasių moksleivių darbus. Darbai bus eksponuojami iki balandžio 10 dienos. Dailės mokytoja Ingrida Taujanskienė sakė, jog jie atvežė per dvidešimt paveikslų ir dirbinių iš molio.

- Surengti parodą ir koncertuoti Kretingoje mums - tikra šventė,- sakė Salantų meno mokyklos direktorė Silvija Piluckienė. Renginyje dalyvavo per pusšimtį salantiškių.


Renginyje dalyvavo (iš kairės) nuolatinis straipsnių autorius Tomas Viluckas, vyriausiasis redaktorius Andrius Navickas ir kultūros redaktorius Gediminas Kajėnas

Kretingos Motiejaus Valančiaus viešojoje bibliotekoje įvyko knygos “Aštuntoji diena” ir interneto dienraščio www.bernardinai.lt pristatymas. Pristatyme dalyvavo interneto dienraščio vyriausiasis redaktorius Andrius Navickas, Gediminas Kajėnas bei palangiškis nuolatinis straipsnių autorius Tomas Viluckas.

Anot A.Navicko, kasdien interneto dienraštyje skelbiama per pusantro šimto informacinių pranešimų apie tai, kas vyksta ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje.

- Tai nėra uždaras leidinys. Jis apima kultūrą, politiką, sportą, religinį gyvenimą bei socialinius dalykus. Tačiau čia nerasite nei kriminalų, nei horoskopų, - sakė A.Navickas.

Dienraštis, anot vyr. redaktoriaus, netarnauja jokiai politinei ar ekonominei grupuotei, nepretenduoja būti ir oficialiu katalikišku balsu. G.Kajėnas neslėpė, jog sulaukia įvairiausių komentarų. Vieni priekaištauja, jog yra per daug politiški, kiti - kad užsiima klerikaline propaganda.

Interneto laikraščio kūrėjai siekia, kad skaitytojai iškeltų kuo daugiau klausimų ir diskutuotų.

Pristatymo metu buvo svarstoma, ar nevertėtų kai kuriuos straipsnius išleisti atskiru žurnalu.

Geriausi 16-os interneto dienraščio autorių straipsniai išleisti knyga “Aštuntoji diena”. Autoriai skirtingi su skirtinga pasaulėžiūra, todėl, anot vyr. redaktoriaus, jie vienas kitą papildo.


Varžėsi mėgėjų tetrai

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Kultūra
Šventės pradžioje svečiai ir komisijos nariai buvo pavaišinti “Minijos vandeniu”. Iš kairės - režisieriai N.Gedminas ir A.Verbutas, B.Laučienė, Z.Jurgila.
Kartenos jaunimo mėgėjų teatras pasirodė pirmasis.

Kretingos kultūros centro Kartenos filiale įvyko Lietuvos kaimų ir miestelių teatro šventės “Pastogė – 2006” Kretingos rajono turas. Norą dalyvauti pareiškė keturi mėgėjų teatrai.

Šventę spektakliu “Žmogus, kuris savo veido ieškojo” (pagal Grozdan Olujič, režisierė M. Žąsytienė) pradėjo Kartenos jaunimo mėgėjų teatras.

Įpltiškiai parodė J.Grušo “Nenuorama žmona” (režisierė D.Bružienė). Raguviškių filialo teatras “Dupultis” atvežė S.Ptakauskaitės spektaklį “Abipus durų” ( režisierius M.Retkus). O Salantų kultūros centras parodė dviejų veiksmų valandą trunkantį spektaklį K.Sajos “Pakaruoklis” (režisierius E.Kaubrys).

Vertinimo komisiją sudarė vaikų teatro–studijos “Atžalynas” vyr. režisierius Algirdas Verbutas, Egidijaus Radžiaus teatro vyr. režisierius Nerijus Gedminas ir Kretingos kultūros centro renginių organizatorė Birutė Laučienė.

- Dar galutinai nenusprendėme, kas tapo nugalėtoju ir dalyvaus regioniniame ture,- sakė N.Gedminas.

Jis pasidžiaugė, jog atsiranda ne tik jaunų, bet ir vyresnių žmonių, norinčių vaidinti.


Nusikaltėliams sutrukdė kretingiškis

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Teisėtvarka

Penktadienio naktį iš parduotuvės buvo bandyta pavogti seifą. Nusikaltėliams sutrukdė nusikaltimą pastebėjęs ir policijai pranešęs kretingiškis.

Naktį į policiją paskambino neprisistatęs kretingiškis ir pranešė apie nusikaltimą, vykstantį Savanorių gatvėje, prie parduotuvės „Mobili prekyba“. Netrukus į įvykio vietą atvyko policija, paskui juos – saugos tarnyba „Falk Security“.

Pareigūnai rado išdaužtą parduotuvės langą. Netoli įvykio vietos, prie „Grifo“ parduotuvės buvo paliktas krovininis automobilis. Netrukus paaiškėjo, kad šis automobilis buvo pavogtas Klaipėdoje.


  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Iš policijos suvestinių
KRETINGA

KLAIPĖDOS g.

Ketvirtadienio vakarą UAB ,,Norfos mažmena” parduotuvėje sulaikyta 26 metų klaipėdietė J.R., kuri pagrobė įvairių prekių už 226,93 Lt. J.R. sulaikyta ir uždaryta į areštinę.

J.JABLONSKIO g.

Užregistruotas dviejų vilniečių pareiškimas apie tai, kad 2006 m. vasario pradžioje laikraštyje „Vakaro žinios“ rado vienos individualios įmonės, esančios Kretingoje, skelbimą apie galimybę įsidarbinti Anglijoje. Vasario 22 d. šios įmonės direktorė R.A. išrašė kasos pajamų orderius, paėmė po 800 litų, tačiau Anglijoje jie nebuvo įdarbinti. Žala tikslinama. Įvykis tiriamas.

AUKSODIS

Ketvirtadienį palangiškė pastebėjo, kad išėmus verandos langą patekta į jos gyvenamąjį namą. Pavogtas televizorius su videomagnetofonu, šaldytuvas ,,Ardo”, kompiuterinio žaidimo valdymo pultas (vairas su pedalais), vaikiškas triratukas.


Žmonės, važiuojantys viešuoju transportu, įprato, kad autobusai stoja ne tik sustojimuose, bet ir tarp jų. Jeigu kuris vairuotojų atsisako sustoti, kur paprašytas, keleiviai neslepia nepasitenkinimo.

Keleivių pervežimą reglamentuojantys dokumentai nurodo, kad reguliarių reisų autobusai paima ir išlaipina keleivius tam skirtose stotelėse ir sustojimuose. Maršrutiniai taksi stoja ne tik sustojimuose, bet ir vietose, kur nedraudžia KET. Bendrovės „Kretingos autobusų parkas“ direktoriaus Vytauto Ročio manymu, keleivių nepasitenkinimas kyla dėl minėtų skirtumų. Keleiviui nesvarbu, kokiu transportu važiuoja: jam svarbiausia – paslauga. Jeigu vienas autobusas stoja, kodėl taip negali daryti ir kitas, dažnai stebisi keleiviai.


Kretingos mieste, garsėjančiame kaip mažasis Lietuvos Vatikanas, yra įsikūrę penki vienuolynai, kurių jauniausias – Šv. Klaros seserų vienuolynas. Tai – pirmasis ir vienintelis šios kongregacijos vienuolynas ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas