Pajūrio naujienos
Help
2024 Vasaris
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe291623
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar pasigendate naujų rajono Savivaldybės projektų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(24) 2006-03-24

Valstybė verslininkui - kaip piktoji pamotė

 • Vitalija VITKAUSKIENĖ
 • Pirmas puslapis
Jūratė ir Pranas Varkojai ramūs dėl įsigytos itin modernios itališkos langų gamybos įrangos patikimumo - bet kokį programinį įrangos gedimą gamintojai iš Italijos pašalina internetiniu ryšiu.

Keturioliktus metus medžio apdirbimo verslą plėtojantys kurmaitiškiai Jūratė ir Pranas Varkojai tvirtina, kad Lietuvos valdžia, užuot padėjusi verslui, geba tik jį žlugdyti. Vien tam, kad laimėtų ES struktūrinių fondų lėšas, kurias skirsto Lietuvos biurokratai, verslininkai šiemet prarado 70 tūkst. Lt.

Uždaroji akcinė bendrovė “P.Varkojis ir kompanija” gamina langus, duris, apie 60 modelių sodo tipo namelių ir natūralaus medžio baldus. Langus, duris realizuoja Lietuvoje, Danijoje, Švedijoje, Norvegijoje. Didžiuma sodo namelių eksportuojama į Angliją, Olandiją, Vokietiją, Airiją. Lietuvoje per 10 jų pastatyta Šventojoje. Kone visos (95 proc.) įmonės Kurmaičiuose pagamintos lovos išvežamos į Vokietiją ir parduodamos viename baldų salone Miunchene, po 100 lovų kiekvieną mėnesį. “Vos spėjame jiems gaminti”,- teigė Jūratė Varkojienė. Varkojų baldai paklausūs ir Lietuvoje. Tačiau čia jų galima įsigyti pačioje įmonėje, tik neseniai jais Kaune, Vilniuje ir Klaipėdoje pradėjo prekiauti bendrovė “Padvaiskas”.


Sveikatos apsaugos ministras Žilvinas Padaiga Seimo plenariniame posėdyje pristatė Tabako kontrolės įstatymo pataisas, kurioms pritarus, nuo 2006 m. liepos 1 d. įsigalios draudimas rūkyti restoranuose, kavinėse, baruose ir kitose viešojo maitinimo įstaigose, klubuose, diskotekose. Rinkos analizės ir tyrimų grupės atlikta 18-74 amžiaus Lietuvos gyventojų apklausa parodė, kad prieš rūkymą pasisakė 74,4 proc. respondentų. Tad ir mes gatvėje sutiktų žmonių paklausėme: Romualdas Leknius:

- Kova su vėjo malūnais. Pirmiausia reiktų pradėti nuo mokyklos – sudaryti ir parengti tokią programą, kurią išdėstant būtų galima vaikus įtikinti, jog rūkymas iš tiesų – žalingas. O tiems, kurie rūko, jau nieko nebepadarysi: jeigu rūko – tai ir toliau rūkys, nesvarbu, kad tai bus draudžiama tam tikrose vietose.

Stefanija:

- Kadangi pati nerūkau, tad man ir sunkiau atsakyti. Tačiau draudimui rūkyti pritarčiau, nes labai jau negražiai atrodo rūkantis žmogus, ypač jaunimas. Mano nuomone, draudimais rezultato galima pasiekti – problema bent iš dalies būtų išspręsta, ir lengviau būtų kvėpuoti tiems, kurie nerūko.

Ramutis Dauskurdas:

- Seniai reikėjo uždrausti. Varžyti negalima tik laisvės ir demokratijos, o su rūkymu galima kovoti draudimais. Mano nuomone, draudimas tikrai padės: juk vaikystėje irgi su beržine rykštele į tam tikrą vietą gaudavome, ir tai padėjo – vis labiau klausydavome.

Antanas:

- Man tas pats, nes aš neberūkau. Be abejo, geriau bus nerūkantiems, tačiau draudimu priversti mesti rūkyti tikrai nepavyks. Aš rūkyti mečiau didelėmis valios pastangomis, o ne dėl draudimų. Taigi kiekvienas turėtų pradėti nuo savo valios ugdymo.


Kada laikas sėti moliūgus

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Žemė ir ūkis

“Pajūrio naujienų” laikraščio prenumeratoriai jau gavo redakcijos dovaną – moliūgų sėklas. Norėdami paįvairinti tradicinę Moliūgo šventę, kuri įvyksta kiekvieną rudenį, skaitytojams padovanojome skirtingų veislių ir rūšių moliūgų sėklas: šiemet skaitytojai augins stambiavaisius, aliejinius ir dekoratyvinius moliūgus.


Pasibaigė teisinių žinių konkursas

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Švietimas
Teisinių žinių konkurso nugalėtojai – Jurgio Pabrėžos gimnazijos moksleiviai su mokytoja Vilma Gnedojiene (stovi pirma iš kairės).

Vakar baigėsi respublikinio bendrojo lavinimo mokyklų mokinių teisinių žinių konkurso „Temidė“ rajoninis etapas. Geriausiųjų vardą iškovojo Jurgio Pabrėžos gimnazijos moksleivių penketukas, vadovaujamas mokytojos Vilmos Gnedojienės.

Balandžio 7 d. kretingiškiai varžytis vyks į Klaipėdą, kur organizuojamas trečiasis konkurso etapas.

Šiemet konkurse dalyvavo tik keturios komandos iš Salantų ir Marijono Daujoto mokyklų bei abiejų gimnazijų – Pranciškonų ir Jurgio Pabrėžos.


Šilumininkai nesutinka atlyginti nuostolių

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Teisėtvarka

Remdamasis gyvenimiška patirtimi ir tikėdamas sveiku protu, padvariškis Karolis Keblys teisme bandė įrodyti, kad bendrovė „Kretingos šilumos tinklai“ privalo jam atlyginti nuostolius, kuriuos jis patyrė įsirengdamas autonominį šildymą. Prieš teisės mokslų neragavusį, bet advokato nesamdžiusį padvariškį šilumininkai stojo su advokate iš vienos pusės, Savivaldybės teisininkės remiami iš kitos pusės.


Dėl visko kalta sutuoktinė

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Teisėtvarka

Atsakinga pareigūnė rengiasi rašyti ATPK pažeidimo protokolą dėl neteisėtų statybos darbų Redai Petrauskienei, nors teisme atsakovu buvo patrauktas moters sutuoktinis Evaldas Petrauskas. Vyriškis teisme pareiškė, kad darbus, dėl kurių jis turėjo būti baudžiamas, atliko jo žmona.


Dalijasi turtą

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Teisėtvarka

Pasibaigus meilei, buvę sugyventiniai atsidūrė teisme – sklaidydami nešvarius „apatinius“, nepasidalindami turto. Vyriškis tvirtina kartu su moterimi gyvenęs penkerius metus, todėl turįs teisę į tai, kas įgyta gyvenant drauge. Moteris teigia, kad vyriškis buvęs tik kartais pas ją ateinantis draugas, kuris skaldė malkas ir padėjo dirbti kitus darbus.


 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Iš policijos suvestinių
KRETINGA

VYTAUTO g.

Bandyta įsibrauti į ginklų parduotuvę. Suveikus parduotuvės signalizacijai atvykę saugos tarnybos ”Argus” bei parduotuvės darbuotojai pastebėjo, kad yra išimtos parduotuvės lango grotos, išmuštas stiklo paketas ir mėginta patekti į vidų.

KLAIPĖDOS g.

Kretingiškis pastebėjo, kad išdaužus miegamojo kambario langą įsibrauta į vidų ir pavogti: kompiuteris, muzikinis centras, DSL modemas, nešiojamas „MP-3“ diskų grotuvas “Clatronic”, kiti daiktai.

Pastebėta vagystė iš bendrovės “Žolmedis” parduotuvės. Pavogtas motopjūklas „2141 Jonsered“. Parduotuvė buvo atidaryta, turtas nedraustas.

ŽEMAITĖS al. – VILNIAUS g. sankryža.

Neblaivus kretingiškis, vairuodamas automobilį „Citroen XM 11“, atsitrenkė į priekyje sustojusį automobilį „Renault Espace“. Apgadinti abu automobiliai, žmonės nenukentėjo.

ŽEMAITĖS al.

Blaivus dupultiškis, vairuodamas automobilį „VW Passat“, partrenkė staiga į pėsčiųjų perėją išbėgusį 10 metų vaiką, gyvenantį Padvariuose. Dėl įvykio metu patirtų sužalojimų vaikas gydosi ambulatoriškai.

SAVANORIŲ g.

Neblaivus 71-erių metų L.M., vairuodamas automobilį „Mazda 626“, nesuvaldė automobilio ir atsitrenkė į kelkraštyje stovėjusį automobilį „Opel Omega“. Apgadinti abu automobiliai, žmonės nenukentėjo.

GELEŽINKELIO g.

Pasigesta automobilio „Ford Escord“, buvusio daugiabučio namo kieme. Sulaikyti įtariamieji: M.G. – 43 metų, be nuolatinės gyvenamosios vietos ir A.G. – 29 metų kretingiškis. Automobilis rastas ir grąžintas savininkui.

KĘSTUČIO g.

Blaivus kretingiškis, vairuodamas automobilį „Audi 100“, partrenkė staiga neleistinoje vietoje į gatvę išėjusią neblaivią pėsčiąją – 78 metų V.D. Dėl patirtų sužalojimų moteris gydoma ambulatoriškai.

KRETINGOS – SKUODO kelias.

Antradienio vakarą neblaivus palangiškis, vairuodamas automobilį „VW Passat“, nepasirinko saugaus greičio, neatsižvelgė į slidžią dangą, nesuvaldė automobilio, išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą ir kliudė priešpriešais atvažiuojantį automobilį „VW Passat“, vairuojamą blaivaus darbėniškio. Eismo įvykio metu apgadinti abu automobiliai, žmonės nenukentėjo.

VYDMANTAI.

Trečiadienio vakarą bandyta įsibrauti į bendrovės „Pirklio baldai“ pastatą. Nuvykus į objektą, rastas išdaužtas langas.

TINTELIAI.

Klaipėdietei priklausančioje sodyboje, ūkiniame pastate, rastas aparatas naminei gaminti.


“Futbolo bangos” nugalėtojai – Jurgio Pabrėžos gimnazijos futbolininkai (žali marškinėliai) ir antros vietos laimėtoja – Pranciškonų gimnazijos komanda.

Pasibaigė pirmasis futbolo klubo “Minija” ir rajono Savivaldybės Sporto skyriaus organizuojamas “Futbolo bangos” etapas. Jame dalyvavo Kretingos miesto vidurinių mokyklų ir gimnazijų komandos. Sužaidę po du ratus, nugalėtojai išaiškėjo finalinėje dvikovoje, kur žaidė Jurgio Pabrėžos ir Pranciškonų gimnazijų jaunieji futbolininkai. Įtikinamą pergalę šventė Jurgio Pabrėžos gimnazijos komanda. Abi komandos buvo apdovanotos taurėmis, žaidėjai - medaliais. Geriausi komandų žaidėjai Tomas Galdikas ir Tomas Neverauskas apdovanoti prizais. Prizą gavo ir Arnoldas Vigelis, įmušęs daugiausiai - septyniolika - įvarčių.

Rungtynių statistika:

“Jurgio Pabrėžos gimn.” - “Pranciškonų gimn.” - 8:1 (6:1; Tomas Galdikas, Arnoldas Vigelis - po 4; Povilas Večerskis - 1).

Rezultatyviausi:

Arnoldas Vigelis - 17 (“Jurgio Pabrėžos gimn”.), Darius Kairys (“Simono Daukanto vid.m.”), Povilas Večerskis (“Pranciškonų gimn.”) - po 13.


Klaipėdoje įvyko Lietuvos jaunių U-15 badmintono pirmenybės. Labai sėkmingai jose varžėsi mūsų rajono lyderiai Edgaras Slušnys ir Daina Kairytė. Net keturis aukso medalius iš penkių iškovojo kretingiškiai. Buvo žaidžiama merginų ir vaikinų vienetų, dvejetų bei mišriose kategorijose.


Šiemet pavasaris vėluoja. Tačiau kasdien saulė pakyla vis aukščiau ir palengva tirpina sniegą. Išėjus žemės įšalui, prasidės tinkamiausias laikotarpis miškui sodinti.


Kovas

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Gamta

Užmynė poetas baloje virš bažnyčios bokšto praskridusio kovo atspindį ir pasakė sau: “Jau pavasaris”.

Ir neapsiriko: daugeliui tautų kovas, kitaip dar vadinamas kovarnis – pavasario pranašas. Mat, iš savo žiemojimo vietų parskrenda kovo viduryje. Šiauresnių kraštų žmonės , sulaukę parskridusių kovų, pagal jų elgesį spėdavo, koks bus pavasaris ir kada reikėtų pradėti sėją. “Jeigu kovas iškart į lizdą lekia – pavasaris bus draugiškas”, “jeigu kovas tupia į lizdą, vadinasi, po trijų savaičių bus galima sėti”, - sakydavo jie, klausydamiesi užkimusio, pratįso kovarnio “kraaa”.


Dėl ko bendrovėje „Sakuona“ neužsibūna darbininkai

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Skundo pėdsakais

Redakciją pasiekė medienos apdirbimo bendrovės „Sakuona“, esančios Klaipėdos rajono Plikių kaime, trylikos darbuotojų pasirašytas laiškas. Jame išdėstyti samprotavimai, dėl ko šioje bendrovėje ilgėliau nepadirba naujai atėję žmonės. Žmonių žeminimas, maži atlyginimai, - tokios, laiško autorių teigimu, yra pagrindinės priežastys. Dėl minėtų teiginių nesutapo laiško autorių ir bendrovės direktoriaus Algimanto Mickaus nuomonės.


Kai pirkėjas pasijunta bejėgis

 • Aldona KAREČKAITĖ
 • Skundo pėdsakais

Kretingoje, bendrovės “Bronida” optikos parduotuvėje, Regina Songailienė užsisakė akinius. Tačiau moteris pagamintų akinių nešioti negali – jaučia diskomfortą. Ji mano, jog akinių lęšiai negeri. Bendrovės direktorius Nerijus Daukšas su tuo nesutinka.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas