Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

(23) 2006-03-21

Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Šarūnas Reikalas į būsimo administracinio pastato pamatus įstatė kapsulę, simbolizuojančią sąvartyno statybos startą.

Klaipėdos rajone, Dumpių kaime, pradėta Vakarų Lietuvos regiono buitinių atliekų sąvartyno, kurio plotas 21,3 ha, statyba. Dumpių sąvartyno statyba, kainuosianti 11,6 mln. Lt, yra sudėtinė kuriamos regiono atliekų tvarkymo sistemos dalis. Į šią sistemą įsijungė septynios Klaipėdos apskrities savivaldybės, tarp jų - ir Kretingos savivaldybė.

Per oficialias atidarymo iškilmes, įvykusias kovo 16 dieną, į būsimo administracijos pastato pamatus buvo įmūryta kapsulė su savivaldybių atstovų parašais. Iškilmėse dalyvavo Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Šarūnas Reikalas, Aplinkos ministerijos sekretorius Inesius Kiškis, Klaipėdos rajono meras Vaclovas Dačkauskas, Kretingos komunalinio ūkio vadovas Konstantinas Skierus bei kiti atsakingi asmenys.

Kretingos rajone uždarys 13 sąvartynų

Pasak K.Skieraus, į Dumpių sąvartyną šiukšlavežėmis mašinomis bus išgabenamos viso rajono buitinės atliekos. Pradėjus įgyvendinti bendrą regiono atliekų tvarkymo sistemą, Kretingos rajone bus uždaryta trylika ligi šiol veikiančių sąvartynų ir Ankštakiuose įrengtos dvi šiuolaikiškos atliekų tvarkymo aikštelės: žaliųjų atliekų (lapų, šakų) bei stambiagabaritinių atliekų (televizorių, kompiuterių, akumuliatorių). Į šias aikšteles bus gabenamos tik mūsų rajono gyventojų atliekos. Rūšiuotos prekybos, gamybos įmonių komunalinės atliekos taip pat bus vežamos į Dumpių sąvartyną.


Darbėniškio Stanislovo Rojaus namuose jau pustrečių metų veikia paslaugų centras neįgaliesiems. Pernai šio centro paslaugomis naudojosi 49 žmonės – skalbinius į centrą jie atnešė 824 kartus.

Pasak centro vadovo S.Rojaus, centro paslaugomis žmonės naudotųsi ir dažniau, bet nėra galimybių išskalbti daugiau skalbinių, nes centre stovi tik viena buitinė skalbimo mašina. Šiokiadieniais dažniausiai ji sukasi nuo ryto iki vakaro.


Įmonių grupė “Mano baldai” Kretingoje įsigijo buvusio vilnonių audinių fabriko “Laisvė” 2 ha žemės ir 8 tūkst. kv.m gamybinių patalpų baldų gamyklai.

Pagrindinės grupės įmonės “Pagrindinis ėjimas” direktorius Rimantas Miceika teigė, jog tai bus itin moderni baldų gamykla, į kurios statybą šiemet bus investuota 6 mln. Lt. Šiemet planuojamą gamybinį pajėgumą numatyta pasiekti 3 etapais, pradedant gegužę ir baigiant rugsėjo pabaigoje.


Globoja sušalusius zuikius

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Žemė ir ūkis

Karteniškis ūkininkas Zenonas Jurgila namuose augina ką tik atvestą zuikio jauniklį. Didžiausia ant delno telpančio zuikio globėja yra kalė Čiba.

Sykį vakare į Jurgilų namų kiemą atbėgo zuikis ir palindo po kieme augančiu kadagio krūmu. Iš ryto Z.Jurgila po krūmu rado ką tik atvestus du zuikius. Vieno jauniklio koja buvo įšalusi į ledą, o kito – pusė kūno. Pirmąjį jauniklį pavyko lengvai išvaduoti, o kitą teko gelbėti pjaunant ledo, į kurį buvo įšalęs, gabalą. Abu jaunikliai su visu ledu buvo parnešti į kambarį ir įdėti į vonelę su šiltu vandeniu.


Renginyje dalyvavo Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos moksleiviai.

Kretingos kultūros centre įvyko vyskupo, rašytojo, tautos dvasios gaivintojo Motiejaus Valančiaus 205-ųjų gimimo metinių minėjimas. Renginį suorganizavo Kretingos Motiejaus Valančiaus viešoji biblioteka ir Motiejaus Valančiaus draugija.

Minėjimą etnokultūrine muzikine programa pradėjo Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos moksleiviai. Pasak bibliotekos direktorės Aldonos Kerpytės, malonu, jog žemaičių tarmė skamba iš jaunesnės kartos lūpų.

Pagrindinį pranešimą apie M.Valančių perskaitė Klaipėdos universiteto profesorius habil. dr. Stasys Vaitiekūnas. “Vyskupo Motiejaus Valančiaus monologą” atliko taip pat šio universiteto doc. dr. Petras Bielskis.

Renginyje dalyvavo rajono garbės pilietė Meilė Kudarauskaitė, dvasininkijos atstovai bei daugelis kitų M.Valančiaus gerbėjų.


Žuvo apsinuodijęs dūmais

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Teisėtvarka

Naktį iš penktadienio į šeštadienį mirė 64-erių metų kretingiškis K.Z. Įtariama, kad vyriškis mirė apsinuodijęs dūmais.

Apie trečią valandą nakties ugniagesiams paskambino daugiabučio namo, esančio V.Nagevičiaus gatvėje, gyventojai. Jie pranešė užuodžiantys dūmų kvapą, sklindantį iš kaimyno K.Z. buto.

Atvykę ugniagesiai nurodytame bute rado dūmuose paskendusias patalpas. Viduje buvo negyvas vyriškis. Ugniagesiai įtaria, kad vyriškis mirė apsinuodijęs dūmais, tačiau tikslią mirties priežastį nustatys ekspertai. Dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Ugniagesių manymu, nelaimė įvyko dėl to, kad buto gyventojas be priežiūros paliko įjungtą elektrinę plytelę. Ji buvo pastatyta ant sintetinio kilimo, kuris nuo karščio pradėjo rūkti. Materialinių nuostolių nepadaryta.


Mirtį galėjo prišaukti liga

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Teisėtvarka

Per dvi dienas vienas po kito mirė du rajono gyventojai, dėl kurių mirties aplinkybių pradėti ikiteisminiai tyrimai. Vyriškius siejo viena aplinkybė – jiedu abu sirgo epilepsija, buvo neblaivūs, todėl neatmetama, kad susižaloti ir dėl to mirti galėjo ištikti epilepsijos priepuolio.

Ketvirtadienio naktį į Kretingos ligoninę dėl pilvo traumos greitosios medicininės pagalbos automobiliu buvo atvežtas 47-erių metų kretingiškis P.B., gyvenantis Stadiono gatvėje. Tą pačią naktį P.B. buvo operuojamas. Vyriškis neišgyveno – jis mirė operacijos metu.

Policija išsiaiškino, kad vyriškis sirgo epilepsija. Nelaimės išvakarėse savo namuose jis girtavo, virtuvėje griuvo į stalą ir susižalojo pilvą.

Penktadienio vakarą savo namuose, esančiuose Laukžemės kaime, rastas miręs 61-erių metų A.E. Vyriškio lavonas buvo rastas kambaryje ant grindų.

Laukžemiškio kambaryje ant grindų ir lovoje rasta kraujo. A.E. galvoje aptikta žaizda. Kaip policijai teigė mirusiojo artimieji ir kaimynai, A.E. išvakarėse buvo girtas. Namuose vyriškis nakvojo vienas. Jis sirgo epilepsija.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas