Pajūrio naujienos
Help
2024 Vasaris
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe291623
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar pasigendate spartesnės daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(22) 2006-03-17

Slidinėjimas – tarsi nepagydoma liga

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Pirmas puslapis
Septyniasdešim aštuonerių Antanas Kratavičius dar tebesimėgauja besibaigiančios žiemos malonumais: kasdien slidėmis įveikia 8-10 km trasą. Nuo šalčio jį sergsti iš Šiaurės šunų vilnos nunertas megztinis.

Septyniasdešimt aštuonerių kretingiškis Antanas Kratavičius – buvęs politinis kalinys, trisdešimt metų praleidęs Šiaurėje, Taimyro krašte. Lyg atsvara atšiauriam gyvenimui tapo aistra slidėmis leistis į medžioklę po tundrą. Savo pomėgio vyriškis neišsižadėjo ir grįžęs gimtinėn: iki šiol jis kas rytą stoja ant slidžių ir čiuožia 8-10 km. Ratą pradeda Vyšnių gatve, toliau maršrutą tęsia Palangos gatve ir Tenžės pakrante ir grįžta atgal. „Man slidinėjimas – savotiška liga, nuo kurios nė nenorėčiau pagyti“, - juokavo kretingiškis.

Reikėjo gyvos statybinės jėgos

Į Norilską ištremtas jaunystėje ir atbuvęs ten septynerius kalinimo metus, A.Kratavičius sukūrė šeimą – vedė politinę kalinę iš Kretingos Anastaziją Statnickaitę. Susilaukė su ja keturių vaikų. Šeima dar dviem dešimtmečiams pasiliko gyventi Šiaurėje. Antanas dirbo elektriku. Į Lietuvą visa šeima grįžo tik 1981 metais.

Iki tol Kratavičių šeima dažnai viešėdavo Lietuvoje. „Mums, dirbantiems Šiaurės sąlygomis, kelionės traukiniais nieko nekainuodavo. O už sunkias darbo sąlygas gaudavome šimtaprocentinius priedus prie atlyginimo bei penkis mėnesius atostogų, kurias dažniausiai praleisdavome pas tėvus gimtinėje“, - pasakojo vyriškis.


Ar sportuojate?

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Gatvės interviu

Rūta Grigaitienė:

-Buvo toks metas, kai sportavau. Tai buvo „Body flex“. Tačiau vieną kartą nepasportavau, kitą – ir pasibaigė. Norėčiau ir dabar sportuoti, bet trukdo darbo laikas, nes dirbu iki 21 val.

Valerijus iš Baltarusijos:

-Kai kada sportuoju. Nuolat tuo užsiimti neturiu kada dėl darbo – esu tolimųjų reisų vairuotojas. Pernai, kai buvo daug sniego, slidinėjau. Mano vaikai sportuoja, vienas lanko baseiną, kitas – važinėja kartingais.

Aivaras Daukša:

-Dabar nesportuoju, nors ir norėčiau. Kadangi gyvenu Bajoruose, nėra kaip atvažiuoti, o Bajoruose nėra kur. Sportuoju tik per kūno kultūros pamokas.

Antanas Laureckis:

-Treniruoju futbolininkus, teisėjauju krepšinio varžybose, taigi prisisportuoju. Savo malonumui sportuoti nebelieka laiko.


Sukako penkiolika metų, kai Kretingoje veikia Darbo birža. Tai šių, Nepriklausomybės laikų įstaiga, įsteigta atsiradus nedarbui, kurio sovietmečiu bent oficialiai nebuvo. Kaip per šį veiklos laikotarpį keitėsi Darbo birža, jos teikiamų paslaugų ratas ir patys bedarbiai, kalbėjomės su Kretingos darbo biržos direktore Virginija Naudžiene, čia dirbančia keturiolika metų, iš kurių per trylika - vadovės pareigose.

- Iš pradžių Kretingos darbo birža buvo įsikūrusi Savivaldybės pastate J.K.Chodkevičiaus g. 10. Turėjo tris kabinetus ir tris darbuotojus: direktorę, buhalterę ir vieną specialistą. Šiandieną įstaigoje dirba aštuoniolika darbuotojų, atskirame trijų aukštų pastate V.Nagevičiaus g. 8. Maža darbuotojų kaita, devyni darbuotojai dirba daugiau kaip 10 metų.

Pirmaisiais veiklos metais Darbo biržoje įsiregistravo 966 bedarbiai. Didžiausias nedarbas rajone buvo 2000-aisiais, įsiregistravusių bedarbių skaičius tuomet šoktelėjo iki 2586, o nedarbo lygis buvo 7,1-7,35 proc. Tuomet žlugo įmonės, joms pavymui - kolūkiai. Bedarbiais liko ir darbininkai, ir išsilavinę žmonės - specialistai.


Vengrijos Respublikos ambasadorius Sandor Juhasz (dešinėje) diplomatinį darbą dirba jau 30 metų. Šalia - Savivaldybės meras Valerijonas Kubilius.

Antradienį Vengrijos Respublikos ambasadorius Sandor Juhasz Kretingoje surengė Vengrijos valstybės dienos paminėjimą. Savivaldybėje susirinkusius rajono verslininkus, Savivaldybės Tarybos narius, vadovus Sandor Juhasz supažindino su Vengrijos-Lietuvos verslo plėtros perspektyvomis, aptarė Kretingos rajono verslininkų, politikų bendradarbiavimo su Vengrija galimybes. Žiemos sode ambasadorius kartu su žmona Katalin Juhasz surengė priėmimą, į kurį buvo pakvietę per 80 žmonių - rajono verslininkų, politikų, tautodailininkų, menininkų, ūkininkų, Pranciškonų gimnazijos atstovų. Šventės renginiuose dalyvavo Seimo nariai Virginijus Domarkas ir Egidijus Klumbys.

Vengrijos ambasada Lietuvoje turi gražią tradiciją kovo 14-ąją - Vengrijos valstybės dieną - paminėti kasmet vis kitame Lietuvos mieste. Šiemet buvo pasirinkta Kretinga, anot rajono Savivaldybės mero Valerijono Kubiliaus,- neatsitiktinai. Mero teigimu, ambasadoriui Sandor Juhasz labai patinka mūsų miestas, jis džiaugiasi savo gimtojo Kiskunhalas miesto Aron Silady reformatų ir Kretingos Pranciškonų gimnazijų draugyste. Dviejų šalių gimnazijų jau kelerius metus trunkantį sėkmingą bendradarbiavimą ambasadorius skatina plėtoti kitose veiklos srityse: versle, kultūroje, tarp savivaldos politikų, institucijų. Sandor Juhasz mokėsi Aron Silady reformatų gimnazijoje, žaidė gimnazijos rankinio komandoje. Kilusiam iš žemdirbių šeimos Sandor Juhasz rūpi ir dviejų šalių provincijų, mažesnių miestų bendradarbiavimo plėtojimas. (Kiskunhalas gyvena 30 tūkstančių žmonių).


Savaitės pradžioje komunalininkai šaligatvius ir pėsčiųjų takus pradėjo barstyti labai smulkia skalda. Ji pakeis iki šiol naudotą druskos – smėlio mišinį, nuo kurio batai pasidengia balkšvais, sunkiai nuvalomais ratilais.

Kaip sakė bendrovės „Kretingos komunalininkas“ direktorius Konstantinas Skierus, tona skaldos kainuoja tiek pat, kiek ir druskos – smėlio mišinio – apie 60 Lt. Ją komunalininkai veža iš bendrovės „Žemaitijos granitas“, įsikūrusios Darbėnuose. Kol kas komunalininkai tik bando naująją skaldą. Ji gerai sminga į sniegą, efektyviai mažindama slidumą. Skalda nebus efektyvi tik esant plikšalai. Pasak K.Skieraus, Suomijoje skalda šioms reikmėms naudojama nuo 1987 m. Ji yra ne tik efektyvi, bet ir ekologiška.

„Šią žiemą miestui valyti reikėjo apie 80 tūkst. Lt daugiau, negu esant įprastoms žiemoms“, - sakė K.Skierus.

Kelerius pastaruosius metus nuo sausio 1 d. iki kovo 1 d. miestui valyti užtekdavo apie 60 tūkst. Lt, o šiemet per tą patį laikotarpį komunalininkai jau išleido apie 140 tūkst. Lt.

Praėjusią savaitę komunalininkai vis dar stumdė sniegą, o šią – jau tik šlavė ir barstė. Prieš savaitę, nesiliaujant snigti, buvo kilusi grėsmė, kad iš miesto reikės vežti sniegą. Tačiau šią savaitę oro sąlygos komunalininkams ir gyventojams palankios – sniegas pradėjo tirpti pamažu, neskandindamas šaligatvių ir gatvių neišbrendamose pelkėse.


Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT) Kretingos rajono biuro augalininkystės konsultantė Giedrė Zdanienė į seminarą sodininkystės klausimais sukvietė rajono ūkininkus, besidominčius versliniais sodais, bei sodininkus mėgėjus. Seminaro dalyvius apie verslinius sodus, tinkamiausias obelų veisles jiems veisti bei vaismedžių genėjimo laiką konsultavo LŽŪKT sodininkystės specialistas Algimantas Bandaravičius. Praktinio sodų genėjimo jis mokė dupultiškės Onutės Petravičienės soduose.


Ūkininkas turi būti aktyvus pats

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Žemė ir ūkis

Zenonas Jurgila yra vienas iš rajono ūkininkų, patyręs didelių nuostolių dėl praėjusių metų potvynio. Jeigu kitiems jo likimo draugams valstybė atlygino patirtus nuostolius, tai karteniškis iki pat šiol turėjo įrodinėti, kad jis taip pat turi teisę gauti paramą.

Z.Jurgila sako esąs bene vienintelis rajone ūkininkas, besiverčiantis prieskoninėmis daržovėmis. Ir jam pačiam, ir rajono žemės ūkio specialistams reikėjo skersai ir išilgai vartyti ir pervartyti instrukcijas, reglamentuojančius dokumentus, kad valdžios vyrai sutiktų karteniškį įtraukti į nukentėjusiųjų sąrašus. Žodžio kišenėje neieškantis ūkininkas paskambino net pačiai žemės ūkio ministrei Kazimirai Prunskienei.


Pelnęs gyventojų pagarbą

 • Aldona KAREČKAITĖ
 • Žemė ir ūkis
Žalgirio seniūnijos seniūnas Povilas Šližius sako, jog kartais pas jį žmonės užsuka norėdami tik pasikalbėti.

Žalgirio seniūnijos gyventojai praėjusių metų žmogumi išrinko Povilą Šližių.

Pasak kai kurių seniūnijos gyventojų, Povilas Šližius yra nusipelnęs jų pagarbos.

- Mūsų seniūnas, kada į jį besikreiptum, niekada nepasakys žodžio “ne”,- sakė Jokūbavo bibliotekoje dirbanti Laima Paulauskienė.

L.Paulauskienė džiaugiasi ne tik suremontuota biblioteka, bet ir naujomis žaliuzėmis, kurias seniūnija bibliotekai nupirko iš sutaupytų lėšų.

Anot jokūbaviškių, jei seniūnijoje sudegė pastatas ar atsitiko kita nelaimė, visada iš seniūno galima sulaukti pagalbos. Niekad jis neatsisako dalyvauti ir įvairiose rengiamose talkose.

Pasak Jokūbavo Aleksandro Stulginskio pagrindinės mokyklos muzikos mokytojos Ritos Viskontienės, seniūnui įdomu, ką veikia jaunimas, todėl jis mielai lankosi ir mokykloje vykstančiuose renginiuose.

Kretingos kultūros centro Jokūbavo filialo vedėja Danutė Pilipčiuk sakė, jog jų seniūnas - kuklus žmogus ir linkęs daugiau dirbti, negu kalbėti.

Pasak D.Pilipčiuk, buvo ir bus žmonių, kuriems sunku įtikti, tačiau dauguma seniūnijos žmonių džiaugiasi, turėdami tokį seniūną.

Seniūnui tenka bendrauti ir su Jokūbavo seniūnaičiais, kurie yra tarpininkai tarp seniūno ir gyventojų.

- Greit bus šešeri metai, kaip esu seniūnas,- sakė P.Šližius prisipažindamas, jog pradėdamas dirbti šiose pareigose tikėjosi išbūti perpus mažiau.

Gyventojai į seniūną kreipiasi su įvairiais klausimais: vieni ateina pasiskųsti dėl palaidų šunų, kiti - dėl prišiukšlintų pakelių. Tačiau pasitaiko, jog pagyvenęs žmogus ateina pasiskųsti dėl nepaklusnaus penkiasdešimtmečio sūnaus. Buvo, kai prieš susituokiant žmogus atėjo pasiteirauti apie antrąją pusę. Gyventojai kartais užsuka tik pasikalbėti. Ir, anot seniūno, juos išklausyti - jo pareiga. Nepamiršta ir vyresnio amžiaus žmonių. Seniūnijoje yra 12 gyventojų, vyresnių negu 90 metų.

Tenka seniūnui lankytis ir nedarniose šeimose, pasitaiko ir sudrausminti, kad nesmurtautų. Anot pašnekovo, svarbu, kad ir kaimynai tarpusavyje gražiai sugyventų.

P.Šližius pasidžiaugė, jog seniūnijos bibliotekos – išskyrus Budrių – visos sutvarkytos. Tačiau remonto laukia visi seniūnijos kultūros centro filialai.

Pašnekovas apgailestavo, jog seniūnijos atlieka mažai funkcijų – negali užregistruoti net naujagimių.

Žalgirio seniūnija užima 135 kv. km ir joje gyvena apie 3 tūkst. 400 gyventojų.


Namai, kuriuose svajonės virsta realybe

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Žemė ir ūkis

Žadeikių dvaras, kuriame gyvena ūkininkų Olgos ir Gedimino Raudonių šeima, atgyja ir keičiasi pamažu: dvaro šeimininkai jau pakeitė stogą, paklojo grindis, įstatė naujus langus. Trūkstant lėšų, restauruojama tik ketvirtoji 400 kv. metrų ploto namo dalis. “Kita dalis, kaip ir likusieji keturi dvaro pastatai, turės palaukti geresnių laikų, - teigė Olga Raudonienė. – Dvarą restauruojame sau, savo šeimai, ir šios investicijos nėra susijusios su jokiais verslo planais”.


Seminarą paminėti Kovo 11-ajai organizavo istorijos mokytojai Vaidas Kuprelis ir Sigita Jonaitienė.

Marijono Daujoto vidurinėje mokykloje įvyko seminaras pagal projektą “Laisvės kovų dainos”. Šis renginys skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Seminaras surengtas pagal tęstinį projektą.

Pasak renginio organizatorių - istorijos mokytojų Sigitos Jonaitienės ir Vaido Kuprelio, šiemet seminaras skirtas 1918 – 1920 metų kovotojams už Lietuvos laisvę Kretingoje. Parengtas pranešimas ir apie generolo Vlado Nagio-Nagevičiaus politinę ir visuomeninę veiklą.

- Jei nebūtų buvę Vasario 16-osios, nebūtų ir Kovo 11-osios, nebūtų ir tų vyrų, kurie gynė tėvynę 1918 - 1920 metais. Jei ne tie vyrai, tai nebūtų buvę ko kovoti ir pokario laikotarpiu -1944 - 1953 metais, nebūtų buvę ir ko atkurti 1990 metais,- sakė V.Kuprelis, pastebėdamas, jog viskas siejasi, - net tautinis Sąjūdis XX a.pabaigoje.

Seminare dalyvavę moksleiviai - dvyliktokas Karolis Bružas ir dešimtokė Alma Bruzdeilinaitė teigė, jog savo istorija reikia domėtis, todėl jie mielai dainuoja savanorių dainas.

Praėjusiais metais seminaras buvo pavadintas “Sušaudytos dainos”, o kitais metais planuojama jį pavadinti “Laisvės dainos” ir apžvelgti 1988 – 1990 metus.

Organizuojant renginį dalyvavo ir muzikos mokytojai Milda Trušauskaitė, Vilmantas Volskis bei lietuvių kalbos, technologijų mokytojai.

Anot S.Jonaitienės, toks renginys turi įtakos mokinių ir mokytojų švietimui.

Seminaro dalyviai padėjo gėlių ir uždegė žvakutes prie V.Nagevičiaus ir savanorių paminklo.


Kretingos meno mokyklos vaikų šokių studijos „Ratilėlis“ vadovė Živilė Adomaitienė (dešinėje) ir koncertmeisterė Asta Paulauskienė įsitikinusios, kad „Aukso paukštė“ – tai bendras visų tautines tradicijas puoselėjančių kretingiškių nuopelnas.

Kretingos meno mokyklos vaikų šokių studija „Ratilėlis“ parsivežė garbingą šalies apdovanojimą – auksu puoštą bronzinę paukštės statulėlę. Apdovanojimą kolektyvui bei jo vadovei Živilei Adomaitienei ir koncertmeisterei Astai Paulauskienei Vilniaus nacionaliniame dramos teatre iškilmingai įteikė Liaudies kultūros centro direktorius Juozas Mikutavičius.

„Aukso paukštė“ – tai Lietuvos kultūros centro ir Pasaulinės lietuvių dainų šventės fondo įsteigta nominacija už mėgėjų meninę kūrybą bei jos reikšmę šalies kultūrai. Šios nominacijos teikiamos nuo 1999 metų.

Šiemet nominacijos buvo įteiktos penkiems suaugusiųjų kolektyvams ir vieninteliam vaikų – „Ratilėliui“.

„Taip jau priimta, kad nominantai rengia žiūrovams koncertą. Važiavo trys „Ratilėlio“ skirtingo amžiaus vaikų grupės ir atlikome keturis liaudies šokius: „Ratilėlis“, „Grūstas“, „Pašukėlės“ ir „Pavasarėlis“. Mums talkino dešimt Meno mokyklos muzikantų – pedagogų ir absolventų. Jautėsi labai šventiška atmosfera. Vien teatro aplinka nuteikė pakiliai, - tvirtino vadovė Ž.Adomaitienė. - Kolegų choeografų vertinimu, mūsų vaikai, pasipuošę naujais rankų darbo tautiniais kostiumais, atrodė itin šventiškai, tuo išsiskirdami iš kitų kolektyvų“.

Pasveikinti kolektyvą ir pasidžiaugti jų laimėjimu į sostinę vyko ir rajono valdžios atstovai: rajono meras Valerijonas Kubilius, vicemeras Juozas Mažeika bei administracijos direktorius Valerijonas Černeckis.

Vadovių žodžiais, „Aukso paukštė“ - tai visų Kretingos rajono žmonių, tautinių tradicijų puoselėtojų ir mylėtojų, darbo rezultatas ir nuopelnas. „Į skulptūrėlę tarsi sudėta visų – ir rajono vadovų, ir Meno mokyklos pedagogų, vaikų bei jų tėvų - atsakomybė, požiūris į tautinės kultūros puoselėjimą“, - laikydamos rankose skulptūrėlę, Ž.Adomaitienė ir A.Paulauskienė sakė visiems jaučiančios begalinį dėkingumą už paramą ir palaikymą.


Bandė apvogti bankomatą

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Teisėtvarka

Naktį iš sekmadienio į pirmadienį bandyta pavogti pinigus, esančius bankomate “NORD/LB” banke.

Pirmadienį apie vidurdienį buvo pastebėtas praviras pastato, kuriame įsikūręs “NORD/LB” bankas ir notarų kontora, langas. Pravirą langą pastebėjo vienas iš patalpų savininkų. Apžiūrėjus pastatą, pirmojo aukšto patalpose rastas apgadintas bankomatas, į kurio vidų nepatekta.

Naktį iš sekmadienio į pirmadienį suveikė banko „NORD/LB“ signalizacija. Į vietą nuvyko policija. Tačiau apžiūrėję pastatą iš išorės, pareigūnai nerado nieko įtartino. Buvo pakviestas ir banko valdytojas.

Bankui priklausantis bankomatas yra įrengtas laiptinėje, iš kurios patenkama į notarų kontorą. Pirmadienio dieną buvo pastebėtas atidarytas šios laiptinės langas. Kai pareigūnai pateko į vidų, pastebėjo, kad buvo bandyta patekti į bankomatą. Šalia jo buvo palikti įvairūs profesionalūs įrankiai metalui pjauti. Po šalia augančiomis eglaitėmis policija surado kopėčias, kuriomis vagys pateko į vidų.

Vidinėje įmūryto bankomato sienoje vagys jau buvo spėję padaryti 30 centimetrų pjūvį. Pinigai turėjo būti pavogti seife padarius skylę.

Įtikėtina, kad tuo metu, kai prie pastato atvyko policija, vagys buvo viduje. Tą rodo vėliau rastas praviras langas ir palikta metalo pjaustymo įranga bei kiti daiktai.

Panašaus atvejo Kretingoje dar nėra buvę.


Užpuolė policininką

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Teisėtvarka

Po medikų apžiūros Šiaulių rajono gyventojas ligoninės priėmimo skyriuje užpuolė policijos patrulį. Neblaivus pilietis pareigūnui porą kartų smogė į krūtinę, o nuo tarnybinės uniformos peties nuplėšė antpetį. Pilietis buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę.

Sekmadienio rytą, apie 8.00 val. policijos patruliai nuvyko į Kretingos geležinkelio stotį, kur, pagal gautą informaciją, buvo sužalotas žmogus. Atvykę į vietą pareigūnai rado 54 metų Šiaulių rajono gyventoją A.L., kuris paaiškino, kad buvo sumuštas ir išmestas iš traukinio. Pilietis pareiškė norįs vykti į Kretingos rajono policijos komisariatą ir parašyti pareiškimą.

A.L. buvo pristatytas į Kretingos rajono policijos komisariatą, kur staiga tapo agresyvus, pradėjo koneveikti policijos pareigūnus. Kelis kartus perspėtas liautis, nereagavo. Pareigūnai įtarė, kad pilietis yra neblaivus, todėl jam buvo pasiūlyta papūsti į alkotesterį. Vyriškis kategoriškai atsisakė tai daryti, todėl girtumui nustatyti jis buvo nuvežtas į ligoninės priėmimo skyrių. Medikai vyriškiui nustatė vidutinį girtumo laipsnį.

Policijos pareigūną vyriškis puolė priėmimo skyriuje, po to, kai jam buvo nustatytas girtumas.

Antradienį už pasipriešinimą policijos pareigūnui Šiaulių rajono gyventojui teismas skyrė 300 Lt baudą.

Palangos Juzė: „Jeigu aš būčiau ne siuvėjas, o teisėjas, tam piliečiui būčiau skyręs dar ir kitą bausmę: vietoj pagirių - adatą su siūlu. Ir teprisiuva policininkui antpetį, nėra čia ko draskyti vyrams krūtinių ir uniformų”.


Visuomenės nuomonės apklausos rodo, kad pasitikėjimas policija po truputį auga, o visuomenės nuomonė apie policijos darbą susidaro iš tiesioginių ryšių su šia institucija.

Pagrindinis policijos vertintojas – šalies gyventojas. Tikimės rajono gyventojų pagalbos, nustatant nusikaltimus ir kitus teisės pažeidimus. Todėl nuo šių metų kovo 15 d. Kretingos rajono policijos komisariate pradėjo veikti pasitikėjimo telefonas – 75722.

Darbo metu nuo 8.00 iki 17.00 val. su rajono gyventojais bendraus pareigūnas, po darbo valandų žinutę galima palikti autoatsakiklyje. Asmenų informacija negali būti ilgesnė negu dvi minutės. Laiku gyventojų pastebėta nusikalstama veika ar nusižengimas, įstatymų ar viešosios tvarkos pažeidimas gali padėti policijos pareigūnams greičiau surasti ir patraukti atsakomybėn nusikaltusį asmenį. Nurodytu telefonu galite pateikti savo nuomonę apie rajono policijos pareigūnų darbą. Anonimiškumą garantuojame.

Tikimės malonaus bendradarbiavimo.

Neringa RETKIENĖ

Rajono Policijos komisariato Organizacinio poskyrio specialistė


Bando registruoti vogtus automobilius

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Teisėtvarka
2005 m. Lietuvoje daugiausia vogtų automobilių markės

„Regitros“ Kretingos grupės duomenimis, pernai buvo sulaikyta vienuolika transporto priemonių, įtarus, kad yra suklastoti automobilio identifikavimo numeriai, t.y. transporto priemonę identifikuojantis skaitmenų ir raidžių derinys, kurį transporto priemonei suteikia jos gamintojas, arba dokumentai. Kaip sakė vyresnysis specialistas Regimantas Bartaševičius, penki automobiliai buvo sulaikyti dėl galimai perkaltų identifikavimo numerių, trys – įtarus dokumentų klastojimą. Dar trys automobiliai buvo ieškomųjų sąrašuose.

Šiemet kretingiškiai jau sulaikė du automobilius. Įtariama, kad perkalti abiejų automobilių identifikavimo numeriai.

Pasak rajono Kriminalinės policijos vadovo Andriaus Grabio, sulaikius šiuos automobilius, pirmiausiai skiriama ekspertizė – transporto priemonės arba dokumentų. Neretai paaiškėja, kad šie automobiliai yra pavogti užsienyje, bet dėl per didelių išlaidų kartais jų savininkai automobilius atsiimti atsisako. Kartais paaiškėja, kad identifikavimo numeriai po kelis kartus buvo perkalinėjami pačioje gamykloje, t.y. gamyklinis brokas. Kai ekspertai negali atstatyti gamyklinio broko, transporto priemonė grąžinama savininkui, bet ji negali būti registruojama – tinka tik į metalo laužą.

Kelių transporto priemones registruojanti įmonė „Regitra“, tikrindama registravimui pateiktų automobilių dokumentų ir paties automobilio autentiškumą, vis dažniau nustato ir automobilio identifikavimo numerio, ir automobilio dokumentų klastojimo atvejus.

Pernai įmonės specialistai šalyje nustatė 7,2 proc. daugiau identifikavimo numerių klastojimo atvejų, negu užpernai, pranešė „Regitros“ atstovai. Dažniausiai klastojami „Volkswagen“, „Audi“, „Mercedes Benz“ ir „BMW“ markių automobilių identifikavimo numeriai. Klastodami automobilių identifikavimo numerius bei dokumentus automobilių vagys siekia šalies rinkoje realizuoti vogtus automobilius. Automobilių vagystės Lietuvoje jau kuris laikas yra vienas iš dažniausių kriminalinių nusikaltimų.

„Regitra“ specialistai pastebi, kad pastaraisiais metais įmonėje įdiegus tarptautinę Europos transporto priemonių ir vairuotojų pažymėjimų informacinę sistemą EUCARIS, klientai vis rečiau pateikia suklastotus registruojamo transporto dokumentus, tačiau klastotės būna kvalifikuotesnės, todėl ne visuomet įmanoma iš karto jas nustatyti.


Pabėgo, nes vairavo neblaivūs

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Teisėtvarka

Pastaruoju metu rajone užregistruoti trys eismo įvykiai, kuriuos sukėlė gerai įkaušę vairuotojai. Du iš jų iš įvykio vietų pabėgo, bet buvo surasti.

Kovo 7 d. pusę aštuntos vakaro eismo įvykis įvyko prie J.K.Chodkevičiaus gatvės 10-ojo namo. Nepasirinkęs saugaus greičio, vairuotojas atsitrenkė į stovintį automobilį ir iš įvykio vietos nuvažiavo. Pilietį sulaikė policijos patruliai. Alkotesteris parodė 2,57 promilės girtumą.

Sekmadienį 40 metų salantiškis nepasirinko saugaus greičio, nesuvaldė automobilio, nuvažiavo nuo kelio ir atsitrenkė į gyvenamąjį namą bei ūkinį pastatą, esantį Salantuose, Padvaralio gatvėje. Eismo įvykio metu apgadintas automobilis ir pastatai, žmonės nenukentėjo. Paaiškėjo, kad salantiškis buvo gerokai įkaušęs. Alkotesteriu nustatytas 3,48 promilės girtumas.

Antradienį į policijos akiratį pateko dar vienas išgėręs nelaimėlis. Apie 11 val. Kęstučio gatvėje automobilis kliudė stovintį kitą automobilį ir iš įvykio vietos pasišalino. Vairuotojas pabėgo palikęs savo transporto priemonę, bet netrukus atgal grįžo pats. Jis paaiškino, kad dėl slidaus kelio automobilis apsisuko ir kliudė kitą transporto priemonę. Paaiškėjo, kad automobilis nepakluso neblogai įkaušusiam 32 metų kretingiškiui. Alkotesteriu buvo nustatytas 3,69 promilės girtumas.


Viešai bus skelbiami neblaivūs vairuotojai

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Teisėtvarka

Policijos duomenimis, pernai rajono keliuose žmonės žuvo dėl greičio viršijimo, neblaivių vairuotojų, pėstiesiems ir dviratininkams nepaisant Kelių eismo taisyklių.

„Per pirmuosius du šių metų mėnesius rajone sulaikyti 69 neblaivūs vairuotojai, - sakė policijos organizacinio poskyrio specialistė Neringa Retkienė. - Išgėrę drąsiai vairuoja ne tik vyrai. Jų sulaikyta 65. Tačiau už vairo išgėrusios sėdo ir keturios moterys“.

Penkiolikai vairuotojų paskirta bauda ir atimta teisė vairuoti transporto priemonę. Šeši asmenys, vairavę neblaivūs, baudos nemokėjo, tačiau iš jų atimta teisė vairuoti transporto priemones. Likusiesiems neblaiviems vairuotojams skirtos piniginės baudos.

Iš 69 vairuotojų 29 vairavo ne tik neblaivūs, bet jie neturėjo nė vairuotojo pažymėjimo. Trylikai vairuotojų buvo nustatytas vidutinis girtumas - nuo 1,51 iki 2,5 promilės.

Šeši neblaivūs vairuotojai pripažinti kaltais sugadinę kitų asmenų transporto priemones. Devyniolika vairuotojų vairavo būdami lengvai girti - nuo 0,41 iki 1,5 promilės. Dviem vairuotojams nustatytas sunkus girtumas - 2,51 promilės ir daugiau.

Paskirtų baudų suma, kurią pažeidėjams teks sumokėti Valstybinei mokesčių inspekcijai, yra per 170 tūkst. litų.

„Įstatymas aukštesniu prioritetu laiko visuomenės ir eismo saugumą, o ne administracinės teisės pažeidimą padariusiam asmeniui paskirtus apribojimus, - sakė N.Retkienė. - Administracine nuobauda siekiama pažeidėją priversti patirti negatyvių, nemalonių padarinių, kurie veiktų patį pažeidėją ir kitus asmenis, linkusius daryti pažeidimus. Policija, kaip visuomeninė organizacija, stiprindama prevencinį poveikį, nuo balandžio mėnesio viešai informuos visuomenę apie asmenis, kurie Kelių eismo taisykles pažeidė būdami neblaivūs.“

Neblaivių vairuotojų sąrašai viešai skelbiami jau ne viename šalies mieste bei rajone. Kretingos rajono policija tokiam viešumui ketina ryžtis nuo balandžio.


 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Iš policijos suvestinių
KRETINGA

TIEKĖJŲ g.

Į VĮ „Regitra“ kreipėsi klaipėdietis, norėdamas įregistruoti automobilį „Audi Coupe“, 1989 m. laidos, juodos spalvos. Tikrindami automobilį, specialistai įtarė, kad automobilio identifikavimo numeris yra iškaltas negamykliniu būdu. Automobilis sulaikytas.

PARKO g.

Iš namo kiemo pavogtas automobilis „VW Sharan“ - žalios spalvos, 1996 m. laidos.

KUDIRKOS g.

Policija užregistravo dviejų kretingiškių pareiškimus dėl tarpusavio konflikto. Jiedu nurodė, kad antradienį garažų masyve tarp jų kilo konfliktas, kurio metu vienam buvo suplėšyti drabužiai, sulaužyti akinių rėmeliai, išlieta 20 litrų benzino. Padaryta moralinė bei materialinė 610 litų žala. Antrajam dingo mobiliojo ryšio telefonas. Padaryta 900 litų žala.

SALANTAI.

Antradienio vakarą Gargždelės kaimo gyventojas, būdamas blaivus, vairuodamas automobilį ,,Audi-100”, partrenkė į kelio važiuojamosios dalies vidurį išėjusį 44 metų salantiškį. Eismo įvykio metu sužalotas salantiškis dėl kojos sužalojimo gydomas ambulatoriškai.

VYDMANTAI.

Trečiadienį sulaikytas ir į areštinę uždarytas 38 metų V.L., neturintis nuolatinės gyvenamosios vietos. Jis įtariamas praėjusių metų liepą apvogęs butą Vydmantuose.


Kūlupėnų pagrindinės mokyklos sporto salėje įvyko rajono mokinių tinklinio finalinės varžybos. Dėl trečios vietos susitiko šeimininkų ir “Jokūbavo” komandos. Jokūbavo jaunieji tinklininkai laimėjo sunkiai, bet pelnytai - 3:1 (27:25; 25:12; 23:25; 25:22). Jiems ir buvo įteikti bronzos medaliai.

Žaidžiant dėl pirmos vietos pirmus du setus po atkaklios kovos laimėjo “Baubliai”. Trečiajame sete praėjusių metų nugalėtojai - Grūšlaukės tinklininkai - bandė “perlaužti” rungtynes. Tačiau baubliškiai, pajutę pergalės skonį, nenuleido rankų ir gana lengvai laimėjo ketvirtą - lemiamą - setą ir tuo pačiu - rungtynes rezultatu 3:1 (25:23; 25:22; 20:25; 25:11).

Pirmenybių organizatoriai nuoširdžiai dėkoja mokytojams Juozui Lingiui, Stasiui Laukiui, Kęstučiui Valiukui, Remigijui Malakauskui, parengusiems jaunuosius tinklininkus pirmenybėms. Jų nuoširdaus darbo dėka per pastaruosius metus žymiai pagerėjo jaunųjų tinklininkų meistriškumas.

Geriausi komandų žaidėjai: Povilas Miežetis (“Baubliai”), Darius Liebus (“Grūšlaukė”), Andrius Paulauskas (“Jokūbavas”), Sigitas Degimas (“Kūlupėnai”).

“P.n.” informacija


Salantų miesto individualių stalo teniso varžybų nugalėtojai: (iš kairės) Darius ir Tomas Narmontai bei Robertas Narvilas.

Jau tapo tradicija Salantų miesto seniūnijoje Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną surengti Salantų miesto individualias stalo teniso varžybas.

Lyderiai pradėjo aiškėti po IV turo. Tai - Tomas Narmontas, Darius Narmontas ir Robertas Narvilas, kuris ketvirtame rate atkaklioje kovoje 3:2 įveikė K.Stankų.

Šį kartą, kaip ir 2005 metais, turnyrą laimėjo Tomas Narmontas, nepralošęs nė vieno susitikimo. Tai - jauniausias varžybų dalyvis (gim. 1989 m.), apgynęs Salantų miesto čempiono vardą.

Antras liko jo brolis - vienuoliktokas Darius Narmontas, nusileidęs broliui 1:3.

Trečioje vietoje - Robertas Narvilas, žaidėjas, turintis aukščiausią reitingą Lietuvos stalo teniso pirmenybėse tarp visų salantiškių.

Romualdas LEKNIUS

Salantų m. sporto organizatorius


Šaškių varžybų organizatoriai ir nugalėtojai. Centre - Rada Matulevičienė, “HBH-Juozo alaus” daryklos savininkė.

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga Juozo ir Rados Matulevičių poilsio ir pramogų centre įvyko Klaipėdos apskrities komandinės šaškių varžybos. Jose dalyvavo Gargždų, Kretingos, Palangos, Šilutės ir Klaipėdos miestų šaškininkai. Komandos sudėtis - keturi vyrai ir viena moteris. Po penkias valandas trukusių kovų paaiškėjo nugalėtojai ir prizininkai.

Nugalėjo Klaipėdos “Švyturio” komanda, surinkusi 18,5 taško iš 30 galimų. Ji buvo apdovanota Klaipėdos apskrities sporto tarybos taure. Antri buvo Šilutės šaškininkai, surinkę 15 taškų. Treti - Klaipėdos “Pamario” žaidėjai (14,5 taško). Ketvirtą vietą užėmė Kretingos komanda (Gabrielė Bružienė, Jonas Ruokis, Antanas Varinauskas, Anatolijus Zorinas, Romanas Žalgiris), surinkusi 13,5 taško.

Per varžybų uždarymą Rada Matulevičienė pasidžiaugė tuo, kad Klaipėdos apskrities šaškininkai kasmet susirenka į Žibininkus, palinkėjo kūrybinės sėkmės ir gražiais atminimo prizais apdovanojo nugalėtojus prie atskirų lentų. Vieną iš jų, už pergalę prie ketvirtos lentos, gavo kretingiškis Jonas Ruokis.

Varžybos buvo gerai organizuotos, praėjo sklandžiai, žaidėjai buvo pavaišinti gardžiu Juozo alumi su užkandžiais.

Pranas ANDRIEJAITIS

Varžybų teisėjas


Kelmėje įvyko tarptautinis U-13 jaunių badmintono turnyras. Jame dalyvavo ir grupė Kretingos sporto klubo “Žalgiris” jaunųjų badmintonininkų. Tai - trenerio Arnoldo Slušnio ugdytyniai, Pranciškonų gimnazijos mokiniai Paulius Žvinklys, Edvinas Jokūbauskas ir trenerio Rolando Juknevičiaus badmintonininkai, Darbėnų vidurinės mokyklos mokiniai - Daina Kairytė, Alvydas Jockus, Mindaugas Butkus, Edvardas Kreitalas, Lukas Kontrimas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas