Pajūrio naujienos
Help
2024 Vasaris
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe291623
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar pasigendate naujų rajono Savivaldybės projektų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(20) 2006-03-10

Išsaugojo meilę ir pagarbą tautiniam kostiumui

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
Pagal savąjį, prieš penkiasdešimt metų išaustą tautinį kostiumą (ant sofos – kairėje), tautodailininkė Leokadija Kaukėnienė pasiūlo ir kitoms tremtinėms derinti prijuosčių, sijonų, liemenių spalvas, išsisiuvinėti palaidinukes raštais, būdingais etnografiniams Lietuvos kraštams.

Septyniasdešimt šešerių kretingiškė tautodailininkė, dukart tremtinė Leokadija Kaukėnienė šiomis dienomis pagelbsti savo kolegėms tremtinėms susikurti tautinius rūbus. Tautiniais kostiumais pasipuošusios tremtinės Kovo 11-ąją koncertuos prie Nepriklausomybės paminklo ir stovės prie vėliavos garbės sargyboje bažnyčioje.

Puoselėti tautinius rūbus ir jais pasipuošti per svarbiausias valstybines šventes, L.Kaukėnienės žodžiais, yra bendras tremtinių sumanymas.

„Visos esame garbaus amžiaus ir tautinis kostiumas mums – vaikystės laisvoje Lietuvoje priminimas. Visąlaik širdyje gyveno viltis, kad Lietuva kada nors bus laisva. Ir šiandien esame laimingos, kad atgimusi Nepriklausomybė leidžia laisvai pasipuošti tautiniais rūbais“, - sakė L.Kaukėnienė, prisimindama, jog dar paauglė pirmąkart per atlaidus bažnyčioje užsivilko tautinį kostiumą. Tuomet kostiumas jai buvo tikras išsigelbėjimas, nes gyvendama skurde neturėjusi kuo pasipuošti. „Dievinau tą kostiumą ir daviau sau žodį kada nors pati išsiausti“, - tikino pašnekovė. Šį pasižadėjimą ji tesėjo prieš pusšimtį metų ir savo sukurtu kostiumu tebesipuošia iki šiol.


Kūlupėnai suskilo

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Aktualijos

Du skundai “Pajūrio naujienoms” - vienas anoniminis, į kurį nereagavome, kitas - patvirtintas 32 kūlupėniškių parašais, ir Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos direktoriaus Vido Kelpšos pranešimas rajono Savivaldybės Švietimo skyriui dėl Kūlupėnų bendruomenės centro “Kūlupėnai” mokyklos salėje vasario 24 dieną surengtos vakaronės.

Skunduose “Pajūrio naujienoms” vakaronės organizatorės - bendruomenės centro “Kūlupėnai” pirmininkė Rima Galuškinienė, klubo “Emocijos” vadovė Aldona Mažeikienė ir seniūno pavaduotoja Birutė Žvinklienė - kaltinamos Kūlupėnų kaimo žmonių priešinimu, kad į renginį sukvietė išrinktuosius. “...mes, eiliniai seniūnijos gyventojai, net nežinojome, kad vyks vakaronė, jokių skelbimų nebuvo, renginys buvo organizuotas slapčia nuo mūsų”. Organizatorėms priekaištaujama, kad į vakaronę nepakvietė klebono, mokyklos direktoriaus, kultūros namų vadovo, saviveiklininkų, kad pasamdė netikusį vakaro vedėją, kuris žarstė nešvankybes. Viename skunde teigiama, jog R.Galuškinienė yra apsišaukėlė, nes jie jos pirmininke nerinko. Kliuvo ir vakaronėje dalyvavusiems rajono Savivaldybės mero pavaduotojui Juozui Mažeikai, kad šis vakarojo ne šiaip sau, o partinės naudos sumetimais - pradėjo konservatorių priešrinkiminę kampaniją.


Rajono literatė, Pranciškonų gimnazijos mokytoja Ilona Venclovienė, kurios kūrybos vakaras “Kai kvepia nupjauta žolė” įvyko Motiejaus Valančiaus bibliotekoje, sakėsi kurianti nuo aštuonerių metų ir šio savo pomėgio niekada neslėpusi. Moteris įsitikinusi, jog kuriantis žmogus negali rašyti vien tik sau. Eilėmis liūdėti ir džiaugtis reikia kartu su visais.


Pasak Kartenos vidurinės mokyklos dailės mokytojų Kristinos Pocevičienės ir Liusios Plonienės, mokykloje sudarytos geriausios sąlygos meninei kūrybinei veiklai.

Mokytojos įsitikinusios, jog vaikus mokinti meno paslapčių reikia nuo mažens. Žinias jie įgyja ne tik per meno pamokas, bet ir papildomo ugdymo užsiėmimuose, kur moksleiviai tapo bei daro iš molio.

- Džiaugiamės turėdami meniškos sielos mokyklos direktorę Jūratę Račkauskaitę. Jos rūpesčiu turime ir krosnį moliui degti, - sakė dailės mokytojos.


Prieš aštuonerius metus susibūręs kamerinis ansamblis “Lyra” savo muzikavimą kartu įprasmino išleisdamas kompaktinę plokštelę.

“Prasminga, kad nuėję tokią kelio atkarpą stabtelim ir pasidžiaugiam tuo, kas padaryta,- sakė ansambliečiai.- Šis laikotarpis, kad neišnyktų kasdienybėje, apvainikuotas kompaktinės plokštelės pasirodymu, kurią ir pavadinome simboliškai - “Kartu”. Norime nusišypsoti likimui, kuris suvedė būrin: kartu scenoje, kartu darbe, kartu su klausytojais, žiūrovais. Kartais nuo rūpesčių ir buvimo kartu - net burnoje kartu, bet... labai smagu”.


Baigėsi rajono salės futbolo pirmenybės. Pirmoje lygoje finalinės dvikovos nepasižymėjo atkaklumu ar įtampa. “Aston Villa” be didesnio vargo nugalėjo “Virkštininkų dvaro” komandą, kuri šį kartą nedemonstravo įprasto veržlaus ir aktyvaus žaidimo. Pirmame etape jų dvikova buvo gerokai įdomesnė ir atkaklesnė. Įdomiau įvykiai klostėsi žaidžiant dėl pirmos vietos. Pirmame etape pergalę rezultatu 5:2 buvo pasiekę “Sanpola-Baltija” futbolininkai. Šį kartą “Šv. Jokūbo” komanda savo žaidimą grindė gynyba. Ir tai davė vaisių. Nors beveik visas rungtynes atakavo “Sanpola-Baltija”, įvarčius be vargo mušė varžovai.


Kretingos sporto mokyklos krepšininkai, gimę 1990 ir 1991 m. ir treniruojami Vaclovo Janavičiaus, dalyvauja ne tik pagal jų amžių rengiamose varžybose - jie Sporto mokyklos garbę gina ir rajono suaugusiųjų sportiniuose renginiuose.

Gimę 1990 m. krepšininkai nuo sezono pradžios jau sužaidė per 50 rungtynių. Žaisdami Lietuvos jaunučių žaidynėse (jose startavo bendra gimusių 1990 ir 1991 m. komanda), krepšininkai pateko tarp 16 stipriausių Respublikos komandų. Į stipriausiųjų aštuonetą patekti nepavyko, nes kretingiškiai pralaimėjo prieš vieną stipriausių komandų – Vilniaus-1.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas