Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

(19) 2006-03-07

Raudonas tradicines keičia naujų spalvų tulpės

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Pirmas puslapis
Kretingiškė gėlininkė Aldona Šumylienė sakė visą gyvenimą buvusi tarp gėlių: “Visada labai mylėjau savo darbą ir gėles, o tulpes žydinu per 20 metų. Šiemet dėl užsitęsusios žiemos, kuri paslėpė saulę, tulpės šiek tiek kaprizinosi ir laiku nepražydo”, - teigė ji.

Kretingiškė Aldona Šumylienė kiekvieną pavasarį, prieš kovo 8-ąją visada pražydina tulpių. Šias pavasariu alsuojančias gėles gėlininkė žydina savo bute. “Vis žadu mesti šį užsiėmimą, tačiau kiekvieną pavasarį apsigalvoju. Turiu užsiėmimą – čia gėles laistai, čia skini. Darbo yra, bet jis manęs nevargina. Juolab, kad sunkiuosius darbus nudirbti padeda anūkas Danielius”, - sako Aldona Šumylienė, tulpes žydinanti per 20 metų.

Gėles mylinti moteris prisimena, kad anksčiau prieš Kovo 8-ąją tulpių augintojai žydindavo tik raudonas tulpes. Dabar gi jas keičia naujų spalvų - rožinės, bordinės, geltonos, baltos. “Manau, kad tai susiję su laikmečiu. Anksčiau buvo sunku įsigyti ir įsiveisti įvairesnių, pražydinimui tinkančių tulpių veislių, todėl ir vyravo raudonos tulpės. Dabar įsigyti įdomesnių veislių nebėra problema, o ir patiems gėlininkams norisi įvairesnių spalvų, bent kiek susijusių su tautiškumu”, - savo nuomonę išsakė A.Šumylienė.


Policija gavo dar tris naujus automobilius

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Aktualijos
Naujieji specialūs visureigiai „Mitsubishi Pajero Sport“ skirti Salantų nuovados bei Žalgirio ir Kartenos seniūnijų apylinkių inspektoriams.

Salantų nuovados bei Žalgirio ir Kartenos seniūnijų apylinkių inspektoriai gavo naujus specialiuosius visureigius „Mitsubishi Pajero Sport“.

Dabar automobilius turi visų rajono seniūnijų inspektoriai.

Džipus Kretingos rajono policijos komisariatui skyrė Policijos departamentas. Automobiliai skirti kaimo gyvenamosiose vietovėse dirbantiems policijos apylinkės inspektoriams. Vasario 28 d. 111 specialiųjų visureigių buvo atiduoti šalies komisariatams. Naujieji automobiliai įsigyti iš Kaimo gyvenamųjų vietovių gyventojų saugumo ir policijos apylinkės inspektorių veiklos gerinimo 2003 - 2005 metais programos priemonėms skirtų lėšų.

Praėjusių metų pabaigoje rajono policijos komisariatas gavo du naujus automobilius. „Škoda Octavia“ skirta Viešosios policijos Prevencijos poskyrio pareigūnams. Kitas automobilis – „Fiat Ducato“ skirtas konvojuoti. Policijos dienos išvakarėse komisariatas gavo naują automobilį „Mitsubishi Pajero Sport“, kuris skirtas Darbėnų nuovadai.

Pokyčiai policijos autoūkyje turėtų leisti pagerinti atkampių rajono vietovių gyventojų aptarnavimą, užtikrinti vienkiemių gyventojų saugumą, aktyviau vykdyti prevencinį darbą nelegalaus alkoholio gamybos srityje, tačiau, kaip pastebi rajono Policijos komisariato viršininkas Jonas Petrikas, kartu su naujais galingais automobiliais lėšų komisariato autotransportui išlaikyti daugiau neskirta.

Pernai apylinkės inspektoriams buvo perduoti 48, užpernai – 43 specialieji automobiliai. Dabar būtina apylinkės inspektoriui darbo priemone - automobiliu - yra aprūpintas, Policijos departamento duomenimis, kas antras pareigūnas.


Per 2005 m. antrąjį pusmetį, kai pradėtas įgyvendinti Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos įstatymas, pirminė teisinė pagalba suteikta 195 rajono gyventojams, 24 gyventojams padėta surašyti prašymus suteikti antrinę teisinę pagalbą.


Šiomis dienomis Kretingos Socialinės paramos skyrius iš Klaipėdos sandėlių pargabens gausią maisto produktų siuntą, kuri bus dalijama skurstančioms rajono šeimoms. Taip bus pradėta įgyvendinti valstybė 2005-2006 m. maisto iš intervencinių atsargų tiekimo labiausiai nepasiturintiems asmenims programa.


“Pajūrio naujienos” gavo rajono mokyklų pedagogų laišką, kuriame reiškiamas nepasitenkinimas dėl rajono Savivaldybės vadovų pranešimo, kad Švietimo skyriaus vedėjui parinkti bus skelbiamas konkursas.

Laiško autoriai norėtų, kad Švietimo skyriaus vedėja be konkurso būtų paskirta šias pareigas laikinai einanti vedėjo pavaduotoja Laimutė Dieliautaitė. Laiške teigiama, kad L.Dieliautaitės vadovavimu Švietimo skyriui yra labai patenkinti mokyklų vadovai, dauguma mokytojų, Švietimo skyriaus darbuotojai. Rajono vadovai, kaltinami blaškymusi, kad žadėję atsižvelgti į rajono švietimo bendruomenės nuomonę, pakeitė savo poziciją ir paskelbė “nuosprendį”, vadovaudamiesi diktatu “iš viršaus”. Įvardijant diktuojantį “viršų” įtarimo, kad daro spaudimą rajono valdžiai, šešėlis metamas Seimo nariui Virginijui Domarkui, Darbo partijai. Valdžios prašoma spaudoje “...įvardinti paslaptingas ir nenugalimas jėgas, kurios slypi po Apskrities administracija ir kokią įtaką (o gal mes klystame) galutiniam verdiktui turėjo Seimo nario Darbo partijos atstovo Virginijaus Domarko apsilankymas Savivaldybėje ir susitikimas su gerbiamu Meru. Mus pasiekia informacija (gal tai tik gandai?), kad į Švietimo skyriaus vedėjos pareigas labai veržiasi ir norima “prastumti” vieną iš Darbo partijos narių. Ar priklausymas Darbo partijai (ar kitai partijai) bus vienas iš privalumų dalyvaujant konkurse?”.


Praėjusį ketvirtadienį po rajoną važinėjo atvykėliai iš sostinės - Vilniaus sustiprinta Liberalų ir centro sąjungos komanda. Liberalcentristai, LR Seimo nariai Jonas Čekuolis, Raimondas Šukys, Raimundas Palaitis, Arminas Lydeka, lydimi bendrapartiečių kretingiškių Vidos Kanapkienės, Janinos Luotienės, Almanto Skruibio, Vytauto Karaliūno, Lazdininkuose, Salantuose, Kartenoje susitiko su šių gyvenviečių bendruomenių žmonėmis, pabuvojo Rūdaičių pagrindinėje mokykloje, Kretingos policijos komisariate, Kretingos ligoninėje pabendravo su medikais, Kretingos verslo informacijos centre - su verslininkais, rajono Savivaldybėje - su meru V.Kubiliumi. Vakare Kretingos kultūros centre susitiko su Kretingos miesto gyventojais.


Uždarius Švento Antano religijos studijų institutą prie Kauno Vytauto Didžiojo universiteto, kretingiškiai nuogąstavo, jog uždaryta vienintelė mieste aukštoji mokykla. Nieko panašaus – Kretinga dar turi aukštąją mokyklą, tiesa – neuniversitetinę. Buvęs Kretingos žemės ūkio technikumas, sovietmečiu žmonių vadintas tiesiog „žiurkynu“, prijungus jį prie Klaipėdos verslo ir technologijų kolegijos ir perorientavus mokymo programas, rengia paklausių profesijų – verslo, prekybos, kaimo turizmo vadybos, turizmo administravimo bei geodezijos – specialistus.


Lietuvos parodų centre “Litexpo” kovo 3 – 5 dienomis vyko XII-oji tarptautinė turizmo, sporto ir laisvalaikio paroda “Vivatur - 2006”. Parodoje dalyvavo ir kretingiškiai.

Pasak Kretingos muziejaus Turizmo ir informacijos skyriaus vedėjos Janinos Dauneckienės, kretingiškiai parodoje dalyvavo ketvirtą kartą.

Parodoje buvo apie 30 dalyvių iš užsienio ir tiek pat - iš Lietuvos.


Moksleiviai pakvietė į Kaziuko mugę

 • Aldona KAREČKAITĖ
 • Kultūra

Jau tapo tradicija Darbėnų vidurinėje mokykloje rengti Kaziuko mugę. Pasak pradinių klasių mokytojos ir šios mugės pradininkės Justinos Vaičikauskienės, mokykloje Kaziuko mugė pradėta rengti prieš dešimtmetį.


Nužudytas vyriškis

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Juodoji kronika

Ankstų sekmadienio rytą, apie 4.00 val., savo namuose Kretingoje, Palangos gatvėje, kambaryje rastas 34 metų Kęstučio Naprockio lavonas su smurto žymėmis.

Pirminiais duomenimis, šeštadienio vakarą apie 22.30 val. į namą įsibrovė du nepažįstami vyriškiai. Namo durys buvo neužrakintos. Nepažįstamieji sumušė name gyvenusį K.Naprockį. Vyriškis mirė dėl sužalojimų.

Tą pačią dieną policija sulaikė du įtariamuosius: 35 metų kretingiškį Vytautą Gagilą ir 20 metų kretingiškį Simoną Vaitkų. Abu asmenys policijai yra gerai žinomi, yra buvę teisti.

Policija aiškinasi įvykio aplinkybes. Namas, kuriame buvo nužudytas K.Naprockis, pareigūnams žinomas kaip landynė.


Avaringumas

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Juodoji kronika

Nuo metų pradžios iki vakar rajone užregistruoti 102 eismo įvykiai, iš kurių vienuolikoje sužalota 11 žmonių, vienas žuvo. Dėl vairuotojų kaltės įvyko 89 įvykiai. Iš jų – 12 eismo įvykių įvyko dėl neblaivių vairuotojų. Pėstieji buvo kalti dėl 4 eismo įvykių, dviratininkai – dėl 2. Pusė jų buvo neblaivūs.

Net 29 vairuotojai sukėlė eismo įvykius važiuodami per greitai, 10 nepaisė reikalavimo duoti kelią, 7 nesilaikė saugaus atstumo, tiek pat išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą.


Kėdė gali kainuoti šimtus litų

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Juodoji kronika

Kūlsodžio kaimo gyventojai Magdutė Duoblienė ir Leonas Brazauskas nesusitaikė, nors tam buvo paskirtas taikinamasis teismo posėdis. Teisme jie susitiks dar kartą, tačiau šįkart tai bus baudžiamoji byla.


Ne vietoje pereiti gatvę – įprasta

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Juodoji kronika

Policija nubaudė vieną pėstįjį, ne vietoje perėjusį gatvę. Pažeidėjui surašytas ATPK protokolas. Ne vietoje perėjus gatvę gresia 100 – 150 Lt bauda. Kiti rajono gyventojai, netinkamai ėję per gatvę, buvo įspėti.


Šaškių varžybų “Pajūrio naujienų” taurei laimėti nugalėtojai ir prizininkai: (iš kairės) Jonas Ruokis, trečiąkart taurę iškovojęs Anatolijus Zorinas ir Antanas Varinauskas.

“Pajūrio naujienų” redakcija, skatindama šaškių žaidimą, yra įsteigusi pereinamąją taurę, dėl kurios šaškininkai kovoja kasmet metų pradžioje.

Šių metų varžybas dėl taurės pradėjo šešiolika šaškininkų, o užbaigė keturiolika.

Nugalėtoju tapo Anatolijus Zorinas, surinkęs 11,5 taško iš 14 galimų (dešimt pergalių ir trejos lygiosios). Antrą vietą užėmė Antanas Varinauskas, surinkęs 10 taškų. Trečią vietą laimėjo Jonas Ruokis (9,5 taško), ketvirtą - Justinas Kaubrys, penktą - Romanas Žalgiris, šeštą - Adolfas Petkus.

Anatolijus Zorinas taurę iškovojo trečią kartą, todėl ji tapo jo nuosavybe.

Pranas ANDRIEJAITIS

Šachmatų-šaškių klubo pirmininkas


Salantų žvejai sakė: “Rajone mes – vis tiek pirmi”. Iš kairės – Andrius Zajančiauskas, Virginijus Daržinskas, Rimantas Valinskis ir Salantų žvejų klubo pirmininkas Saulius Alonderis.

Ant Lazdininkų tvenkinio įvyko trečiosios poledinės žūklės varžybos. Jas suorganizavo tvenkinio nuomininkas Juozas Motijauskas ir sportinės žūklės klubas “Kurėnas”. Žvejai varžėsi dėl pereinamosios Kretingos rajono savivaldybės mero taurės.

Taurė sugrįžo į nugalėtojų rankas

Šiemet ant ledo varžėsi 18 komandų (praėjusiais metais – 23). Į varžybas susirinkę žvejai teigė neišsigandę blogo oro, tik apgailestavo, kad žuvis prastai kibusi. Oras iš tiesų buvo nedėkingas: visą dieną snigo, pustė. Tačiau žvejai nebūtų žvejai – jiems blogo oro nebūna.

Daugiausia – 7 kg 620 g – žuvies pagavo Gargždų žvejai, susibūrę į komandą “Pyla-1”. Jie ir iškovojo pereinamąją mūsų rajono mero taurę, tiksliau – kaip pirmųjų poledinės žūklės varžybų nugalėtojai, jie ją susigrąžino. Tokių pat ketinimų gargždiškiai turėjo ir praėjusiais metais, tačiau fortūna buvo palankesnė jų kaimynams klaipėdiečiams, kurie, sugavę 5 kg 85 g žuvies, pernai ir buvo nugalėtojai.

Antrą vietą, sugavę 7 kg 500 g žuvies, užėmė “Fortūna” – žvejai iš Šiaulių, treti buvo gargždiškiai. Jų komanda “Pyla-2” sugavo 6 kg 590 g žuvies. Daugiausia – 3 kg 380 g – sugavo gargždiškis Mantas Riauka, jo kolega kraštietis Darius Beinoras sugavo 2 kg 700 g žuvies ir buvo antras, trečią vietą užėmė šiaulietis Gediminas Cironka, sugavęs 2 kg 515 g.

Didžiausią žuvį, 2 kg 70 g sveriantį ešerį, pagavo “Lanretos” komandos narys Mindaugas Monkus.

Atskirais prizais buvo apdovanotas jauniausias varžybų dalyvis, 1992 metų gruodį gimęs Justinas Mažonas iš apskrities komandos bei du Kazimierai – Kazys Galdikas ir Kazys Motijauskas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas