Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(18) 2006-03-03

Parkas svarbiau už žmogaus saugumą

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Pirmas puslapis
Ant vartų pakabinta spyna neva turėtų saugoti parką.

Šią savaitę greitosios medicinos pagalbos (GMP) automobilis negalėjo patekti į muziejaus teritorijoje esantį Klaipėdos verslo ir technologijų kolegijos Kretingos skyrių pas priepuolio ištiktą studentą. Atvykę medikai ant vartų rado spyną ir lyną. Šis užtvaras atsirado Kretingos muziejaus direktorės Vidos Kanapkienės valia. Spyną ant vartų direktorė pakabino siekdama apsaugoti parką nuo ratuotų chuliganų.

Kelią pastojo spyna

Spyna užrakintoje teritorijoje yra muziejus su kavine, Klaipėdos verslo ir technologijų kolegijos Kretingos skyrius, du daugiabučiai namai, kuriuose gyvena žmonės, įsikūrusios įstaigos, parduotuvė. Paklausta, kas imsis atsakomybės, jeigu dėl spynos į teritoriją nepateks specialiųjų tarnybų, kaip gaisrinės, dujų, GMP, vandentiekio, dujų avariniai automobiliai, V.Kanapkienė pareiškė, kad jokios problemos nematanti. Raktas nuo vartų esąs pas muziejaus sargą, o apie tai žiną visi, gyvenantys ir dirbantys teritorijoje. Ateityje, pasak direktorės, lyno ir spynos nebeliks, bet bus įrengtas automatinis užtvaras, pakeliamas specialiomis kortelėmis. Tačiau jų visi neturės.

Pagal reglamentuojančius dokumentus, įvažiavimai į teritorijas turi būti ne siauresni negu pusketvirto metro.


Per trejus metus įveikusios itin sunkią ligą – kraujo vėžį – palangiškės Ramunės Gecienės istorija – lyg gražiausia giesmė gyvenimui. „Jaučiuosi tikra nugalėtoja. Einu gatve ir galvoju: žmonės, kad jūs žinotumėt, per kokias kančias aš matau jus, galiu šypsotis jums, kalbėtis su jumis. Norėčiau išrėkti visam pasauliui – nepasiduokit sunkumams, vėžys - pagydomas. Reikia tik labai norėti gyventi ir tikėti“, - pro džiaugsmo ašaras kalbėjo trisdešimt šešerių moteris.

R.Gecienė tikino, jog kelissyk stovint ant gyvybės ir mirties slenksčio, likimas užgrūdino ne tik ją, bet ir šeimą – vyrą Viktorą bei vaikus, išmokė to, ko galbūt jie nebūtų išmokę per visą gyvenimą: giliai pamilti žmones, perkainoti vertybes.


Nauja vadovė siekia aktyvinti veiklą

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Sveikata
Neįgaliųjų veikloje Adelė Petrutienė pradėjo dalyvauti prieš metus, o neseniai draugijos nariai jai patikėjo pirmininkės postą.

Kretingos rajono neįgaliųjų draugijai vadovauja naujai išrinkta pirmininkė Adelė Petrutienė. Ji pakeitė vienerius metus draugijai vadovavusią Valentiną Mikalauskienę, kuri iš vadovės pareigų atsistatydino nesibaigus kadencijai. Pirmininkai renkami ketveriems metams.

Rajono Neįgaliųjų draugija jungia 272 narius. Dauguma jų yra netekę 60-70 proc. darbingumo. Nario mokestis diferencijuojamas pagal darbingumo netekimo procentą. Asmenys, kurie neteko 75-100 proc. darbingumo, nario mokesčio nemoka. Tokių žmonių yra 35. kiti moka po litą kas mėnesį.

Draugija tebėra įsikūrusi Savivaldybei priklausančiose patalpose, rajono valdžia apmoka ir telefono sąskaitas. Nors neįgalieji norėtų turėti atskirą numerį, bet šiuo metu yra dėkingi ir už tai, kad gali vienu numeriu dalytis su archyvu.


Atgauti jėgas padeda gamta

 • Aldona KAREČKAITĖ
 • Sveikata

Dailininkės Lidijos Kuklienės kretingiškiams pristatyti nereikia – ją žmonės pažįsta pagal paveikslus.

- Kaip atsipalaiduojate po darbo dienos?

- Dienai pradedu ruoštis ryte: bėginėju, apsipilu šaltu vandeniu, medituoju. Vakare atsiranda įvairiausių darbų. Išjungti televizorių – tai geriausia sveikatos formulė. Tada lieka laiko apmąstymams. Mėgstu skaityti, tapyti. Gal kam ir atrodo, jog kurti lengva, tačiau tam reikia dvasinės energijos, įkvėpimo.

Nuo studentavimo laikų esu pelėda – vėlai einu miegoti. Žiemą, kai rytais tamsu, sunkiau būna atsikelti. Vasarą – visai kas kita. Tas įprotis kliudo vaikams, kurie turi anksti keltis į mokyklą.

Esu Žemės ženklo žmogus, gal todėl ir esu gamtos vaikas. Jaučiu malonumą išvažiuoti į kaimą pas mamą. Vaikystės prisiminimai, graži gamta, mama suteikia gerą saugumo jausmą ir stiprybės. Kaime, kur dvelkia ramybe, net dangus kitoks, o mieste man trūksta gryno oro. Kaime atsipalaiduoju ir pasisemiu jėgų.


Apie tai, kaip tapti organų donoru, kalbamės su Nacionalinio organų transplantacijos biuro (NOTB) direktoriaus pavaduotoja Julija širokova.

- Kur kreiptis žmogui, norinčiam tapti organų ar audinių donoru?

- Lietuvos Respublikos žmogaus audinių, ląstelių ir organų donorystės ir transplantacijos įstatymas leidžia kiekvienam šalies piliečiui, sulaukusiam pilnametystės, oficialiai pareikšti savo valią dėl donorystės po mirties. Norėdamas gauti donoro kortelę, asmuo gali kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, į bet kokios specialybės gydytoją. Atvykęs, pavyzdžiui, į polikliniką, asmuo yra nukreipiamas pas gydytoją, kuris galėtų jį priimti, ir ten užpildo sutikimo, kad jo audiniai ir (ar) organai po jo mirties būtų panaudoti transplantacijai, formą. Gydytojas, kurio akivaizdoje ši forma buvo pasirašyta, perduoda sutikimą įstaigos administracijai, kuri sutikimą registruoja ir išsiunčia Nacionaliniam organų transplantacijos biurui. Tai yra biuras, kuris tvarko Žmogaus audinių ir organų donorų bei recipientų registrą. Gautas sutikimas registruojamas registre, duomenys sutikrinami su Gyventojų registro tarnybos duomenimis. Jei duomenys pateikti teisingai, asmeniui, kuris pasirašė sutikimą, išsiunčiama plastikinė Donoro kortelė. Svarbu pažymėti, kad kortelė yra tik simbolinė valios išraiška, svarbiausia – duomenys registre.


Želmenų sulčių galia

 • Aldona KAREČKAITĖ
 • Sveikata

Kviečių želmenų sultys tampa vis populiaresnės. Klaipėdoje, šalia Senosios miesto turgavietės, yra įsikūrusi parduotuvė “Želmenų sultys”. Kaip teigė šios parduotuvės savininkė Vilma Lakavičienė, klientų, norinčių išgerti želmenų sulčių, netrūksta.

Tiki želmenų sulčių nauda

Pasak ponios Vilmos, dar būdama dvidešimtmetė ji susidomėjo želmenų sultimis. Apie šių sulčių teigiamą poveikį žmogaus organizmui net neabejoja. Sultyse yra daug vitaminų, mineralų bei kitų naudingų medžiagų. Maiste esantys vitaminai yra saugūs ir stiprina organizmą, o sintetiniai vitaminai įsisavinami tik apie 5 – 7 procentus.

Parduotuvėje “Želmenų sultys” galima nusipirkti ir želmenų, o namuose - pačiam išsispausti sultis.

Ponia Elena, užsukusi į parduotuvę, teigė, jog ji geriau perkanti želmenų sulčių gurkšnį, negu sintetinius vitaminus. Ji mano, jog želmenų sultys - tikras jaunystės eleksyras.

- Geriau gerti želmenų sultis, negu alų, - linksmai nusiteikęs sakė ir ponas Edmundas, prisipažindamas, jog tiki teigiamu sulčių poveikiu ir čia lankosi jau visą pusmetį. Anot vyriškio, vaistai išrasti palyginti neseniai, o gamtos natūralius produktus žmonės naudojo jau senovėje. Gaila, jog dabar žmonės nutolo nuo gamtos. O siūlomi maisto papildai - mados reikalas.


Jokūbave skambėjo popmuzika

 • Aldona KAREČKAITĖ
 • Kultūra
Daug aplodismentų sulaukė Jokūbavo Aleksandro Stulginskio pagrindinės mokyklos duetas Gabrielė Jundaitė ir Rokas Valiukas.

Jokūbavo Aleksandro Stulginskio pagrindinėje mokykloje įvyko pop grupių festivalis “Meilės laivas”, į kurį atvyko apie 150 moksleivių ne tik iš Kretingos rajono mokyklų, bet ir Klaipėdos, Palangos.

Festivalis įvyko šeštą kartą. Susirinkusiuosius pasveikino “Meilės laivo” kapitonas – Aleksandro Stulginskio pagrindinės mokyklos tarybos pirmininkė Drąsuolė Jundienė.

Jokūbavo pagrindinei mokyklai atstovavo Gabrielės Jundaitės ir Roko Valiuko duetas, vadovaujamas Ritos Valiukienės.

Pasak renginio organizatorės Ritos Valiukienės, vaikams nuo mažumės reikia ugdyti gerą muzikinį skonį.

Atlikėjai buvo įvertinti penkiomis nominacijomis. Žiūrovų simpatijas pelnė Kretingos pranciškonų gimnazistų ansamblis (vadovė L.Šiaulienė). Jauniausio kolektyvo nominacija atiteko Kurmaičių pradinės mokyklos ansambliui (vadovė J.Kripienė). Linksmiausiu kolektyvu pripažintas Kartenos vidurinės mokyklos dvyliktokių merginų ansamblis (vadovė D.Norvaišienė). Išradingiausia atlikėja išrinkta Palangos Vlado Jurgučio vidurinės mokyklos solistė Š. Bagdonaitė (vadovė D. Beržanskienė). Jai talkino ir gausių aplodismentų nusipelniusi šios mokyklos choreografinė grupė “Vėtrungė” (vadovė B.Gikarienė). “Meilės laivo” kapitonė savo prizą skyrė palangiškei, V.Jurgučio mokyklos solistei A. Bertašiūtei (vadovė D. Beržanskienė) už dainą “Laivo kapitonė”.

Pasak renginio organizatorės, Aleksandro Stulginskio pagrindinės mokyklos muzikos mokytojos Ritos Valiukienės, malonu, kad organizuojant festivalį neliko nuošalyje visas mokyklos kolektyvas. Pagalbos sulaukė ir iš Seimo nario Petro Gražulio.

Anot R.Valiukienės, šio renginio tikslas - parodyti, jog ir popsas gali būti gražus. Pasak pašnekovės, popmuzikai skiriama mažai dėmesio. Tokie renginiai padeda lavinti ir moksleivių skonį.


 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Juodoji kronika

KRETINGA

MAIRONIO g. Į policiją kreipėsi palangiškis, kuris pareiškė, kad vėlų vasario 25 d. vakarą jį apiplėšė grupė jaunuolių. Palangiškis buvo sumuštas ir apiplėštas parke. Iš sumušto vyriškio kelnių kišenės jaunuoliai pagrobė mobiliojo ryšio telefoną „Nokia“, piniginę, kurioje buvo 15 Lt, banko kortelė. Padaryta 425 Lt žala.

ŠUKĖ. Vasario 25 d. vakarą kultūros namuose iš darbėniškės striukės, paliktos ant pianino, kišenės dingo jos mobiliojo ryšio telefonas ,,Samsung E350”. Nuostolis –799 litai.


Smurtaujantis tėvas skriaudė ir vaikus

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Juodoji kronika

Teismas įspėjo 40-metį Dauginčių gyventoją dėl netinkamo elgesio su savo vaikais.

Į teismą kreipėsi rajono Vaikų teisių apsaugos tarnybos (VTAT) viršininkė Violeta Lukoševičienė. Tokį vaikų gynėjų sprendimą lėmė žinios, pasiekusios iš mokyklos, kurioje mokosi daugintiškio vaikai.

Pirmokas ir ketvirtokė dažnai praleidžia pamokas. Kai mokytojai pasiteiravo, kodėl vaikai neina į mokyklą, jie paaiškino, kad tėvas geria, namuose smurtauja, jie negali išsimiegoti, todėl praleidžia pamokas.

Sausio pabaigoje vyriškis grįžo namo girtas ir pradėjo mušti žmoną. Jis visą naktį vaikštinėjo po namus, neleisdamas vaikams miegoti. Tėvas naktį pažadino jau užmigusią dešimtmetę dukrą, liepdamas paruošti valgyti.

Vaikai pasakojo, kad jiedu kartu su motina nuo įtūžusio tėvo yra slėpęsi ūkiniame pastate, laukdami, kol šis nusiramins. Girtas tėvas išjunginėja namuose šviesą, stumdo ir laužo baldus, visu garsu paleidžia televizorių. Kartais paslepia vaikų kuprines, kad šie neišeitų į mokyklą. Vienas vaikų norėtų, kad tėtis negertų ir visi gražiai gyventų, o antrasis nori naujo tėčio, kuris negertų, nerūkytų ir nesimuštų.

Sudėtingomis sąlygomis gyvenantys vaikai yra silpnesnės sveikatos už savo bendraamžius, yra jautrūs, sunkiai bendrauja su klasės draugais. Jie nepasitiki nei savimi, nei kitais. Taip vaikus apibūdina jų mokytojai ir seniūnijos darbuotojai.

Daugintiškis aplinkinių žinomas kaip geriantis, smurtaujantis ir namais nesirūpinantis vyriškis. Kadangi anksčiau jis nėra buvęs baustas, teismas pirmąjį kartą jį įspėjo dėl netinkamo elgesio su savo vaikais. Teismas įspėjo 40-metį Dauginčių gyventoją dėl netinkamo elgesio su savo vaikais.


Nepasidalija mirusiojo turto

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Juodoji kronika

Mirus vaiko tėvui moteris susivokė, kad, negavusi vaikui skirto išlaikymo, gali pretenduoti į vaiko tėvo turtą. Tačiau ji pavėlavo. Prieš mirtį turtą vyriškis paliko savo seseriai.

Garbaus amžiaus rajono gyventoja kreipėsi į teismą prašydama, kad būtų panaikintas žemės ir ant jos esančių pastatų areštas. Žemę ir pastatus ji kartu su savo broliais paveldėjo mirus tėvui. Tačiau antstoliams prašant dalis paveldėto turto buvo areštuota, nes paaiškėjo, kad vienas iš moters brolių yra skolingas – jis nemokėjo pinigų savo sūnui išlaikyti. Moteris teismui pateikė dokumentus, pagal kuriuos savo iš tėvo paveldėtą turtą brolis atidavė seseriai – jis atsisakė tėvo palikimo sesers naudai. Tai įvyko likus savaitei iki areštuojant neva skolininkui priklausančią žemę.

Taigi tuo metu, kai žemė, antstoliams prašant, buvo areštuota, ji priklausė nebe skolininkui, o jo seseriai. Moters advokatė teismui aiškino, kad jos ginamoji slaugė brolį, o šiam praėjusių metų vasarą mirus – palaidojo savo lėšomis.

Teisme dalyvavo mirusiojo vyriškio, dėl kurio skolos kilo problemų, sugyventinė. Ji nurodė, kad su juo sugyveno sūnų, tačiau tėvas nedavė pinigų vaikui išlaikyti. Moteris kreipėsi į teisėsaugą, bandydama teisinėmis priemonėmis priversti vyriškį mokėti pinigus vaikui išlaikyti. Nesulaukusi priteisto išlaikymo, moteris kreipėsi į antstolius, kad būtų areštuotas vaiko tėvo turtas, tuo metu - jo tėvo palikimas. Moteris teigė, kad jos vaiko tėvas buvo išgeriantis, todėl mano, kad nuo palikimo jis galėjo atsisakyti nelabai to suvokdamas, t.y. būdamas neblaivus.

Mirusiojo sugyventinė sakė norinti, kad paveldėjusi žemę sugyventinio sesuo su ja atsiskaitytų, t.y. sumokėtų brolio alimentų įsiskolinimą. Mirusiojo seseriai su tuo nesutinkant, sugyventinė žadėjo kreiptis į teismą, kad būtų panaikintas jos sūnaus tėvo atsisakymas nuo palikimo. Teismas suteikė moteriai tokią galimybę. Bylos nagrinėjimas atidėtas.


Nugalėjo darbėniškiai

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Sportas

Pasibaigė rajono mokinių tinklinio pirmenybės vidurinių mokyklų grupėje.

Dėl trečios vietos žaidė Kretingos technologijos ir verslo mokyklos (KTVM) bei Pranciškonų gimnazijos tinklininkai. Stipresni buvo praėjusių metų čempionai , Valdo Tuinylos vadovaujami KTVM tinklininkai, kurie varžovus nugalėjo 3:0 (25:23; 25:12; 25:17).

Pirmąją vietą iškovojo Darbėnų vidurinės mokyklos tinklininkai. Rolando Juknevičiaus treniruojami darbėniškiai savo varžovus – Marijono Daujoto vidurinės mokyklos moksleivius – nugalėjo 3:1 (21:25;25:18; 25:19; 25:17).

Geriausiais komandų žaidėjais pripažinti Giedrius Kazlauskas (Darbėnai), Laimonas Stanius (Marijono Daujoto vid. m.), Egidijus Paplauskis (KTVM) ir Petras Perkumas (Pranciškonų gimnazija).

“Esame dėkingi mokyklų mokytojams, parengusiems mokinius šioms pirmenybėms. Moksleivius į tinklinio aikšteles sukvietė Darbėnų vidurinės mokyklos mokytojas Rolandas Juknevičius, Marijono Daujoto vidurinės mokyklos mokytojas Gediminas Petrauskas, KTVM mokytojas Valdas Tuinyla, Pranciškonų gimnazijos mokytojas Arūnas urbonas, Simono Daukanto vidurinės mokyklos mokytojas Antanas Razmus, Salantų vidurinės mokyklos mokytojas Vytautas Paulauskas. Be jų idėja rajone populiarinti tinklinį žlugtų”, - sakė moksleivių tinklinio pirmenybių organizatorius, rajono Sporto skyriaus vedėjas Nikolajus Gnedojus.


Laimėjo “Terekas”

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Sportas
“Terekas” – rajono veteranų krepšinio pirmenybių nugalėtojas: priekyje (iš kairės) – Romas Mažionis, Ričardas Stonkus, Arūnas Knieta, Artūras Žičkus; stovi Ričardas Biliartas, Audrius Purickas, Andrius Bapšys, Alvydas Maksvytis.

Rajono veteranų krepšinio pirmenybes laimėjo visas pirmenybes ypač gerai žaidusi “Tereko” ekipa. Finale jų varžovai, “Kryžkelės” krepšininkai, atsiliko jau nuo pirmų minučių. Tiesa, jie dar bandė priešintis, tačiau pirmo kėlinuko pabaigoje čempionai įgijo reikšmingą persvarą. Tad “Kryžkelės” krepšininkams nepavyko atsirevanšuoti už pralaimėjimą pirmajame etape. Tačiau revanšas pasisekė “Stakretai”, prieš “Žalgirietį” žaidžiant mažajame finale dėl bronzos medalių. “Stakretos” veteranai, perėmę iniciatyvą, neišleido jos iki pat finalinio švilpuko.

Geriausiais finalo komandų žaidėjais pripažinti: Arūnas Knieta (“Terekas”), Vytautas Indreika (“Kryžkelė”), Vytautas Butkus (“Stakreta”), Raimondas Jocius (“Žalgirietis”).

Finalinių rungtynių rezultatai:

dėl III vietos - “Stakreta” - “Žalgirietis” - 80:57 (Ramūnas Dzimidas - 29, Vytautas Butkus - 22; Vytautas Mažeika - 17, Pranas Lengvinas - 13); dėl I vietos - “Terekas” - “Kryžkelė” - 94:67 (Audrius Purickas - 23, Ričardas Biliartas - 19; Regimantas Jurevičius - 16, Vytautas Indreika - 14).


Finiše - pergalės

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Sportas

Artėja į pabaigą Lietuvos regionų krepšinio lygos pirmenybės. Gerą formą demonstruoja “Kretingos” krepšininkai. Paskutiniąsias rungtynes jie be gailesčio triuškina savo varžovus. Ne išimtis - ir paskutiniosios dvejos rungtynės, kurias kretingiškiai žaidė namuose. Mūsiškiams antrajame etape kovo 4 d. liko sužaisti Kupiškyje su “Dailista”.

Rungtynių rezultatai:

“Kretinga” - MNSC (Ignalina) - 100:65 (15:16; 32:16; 28:16; 25:17). Rezultatyviausi: Kęstutis Monkus - 20, Sergejus Pavliukovas - 15, Gediminas Drungys ir Ramūnas Strazdauskas - po 11, Remigijus Turskis - 10, Linas Narkus ir Vytautas Šližius - po 8, Edgaras Vigelis ir Laurynas Beniušis - po 6, Marius Jurkus - 5; “Kretinga” - SM “Švenčionys” - 97:74 (27:24; 25:18; 25:19; 20:13). Laurynas Beniušis - 26, Darius Anužis - 15, Sergejus Pavliukovas - 14, Kęstutis Monkus - 13, Dalius Srėbalius - 10, Linas Narkus - 9, Gediminas Drungys, Ramūnas Strazdauskas - po 4, Remigijus Turskis - 2.


Prisiminė savo buvusį kolegą

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Sportas

Kretingos rajono stalo teniso žaidėjai surengė stalo teniso turnyrą savo kolegai, šviesaus atminimo Algimantui Akinskui paminėti. Šio žmogaus, daugelį metų gynusio mūsų rajono garbę įvairiose stalo teniso varžybose, tarp stalo teniso entuziastų nebėra jau ketverius metus.

“Šis turnyras kiekvienais metais pritraukia vis daugiau komandų. Pirmaisiais metais turnyre, kurį paskiriame Algimantui Akinskui atminti, dalyvaudavo tik mūsų rajono komandos. Šiemet jų sulaukėme iš Šiaulių, Akmenės, Šilutės, Plungės, Palangos. Daugelis iš šių komandų narių asmeniškai pažinojo Algimantą Akinską”, - sakė Vytautas Ročys, vienas iš turnyro organizatorių, Kretingos rajono stalo teniso klubo, kurio narys buvo ir A.Akinskas, pirmininkas.

Į turnyrą susirinko 11 komandų. Jos žaidė trijuose pogrupiuose. Pirmų-antrų vietų nugalėtojai sudarė finalinį šešetą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas