Pajūrio naujienos
Help
2024 Vasaris
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe291623
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar pasigendate naujų rajono Savivaldybės projektų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1733) 2023-02-28

Parke nugenėtus medžius prilygino degtukams

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Pirmas puslapis

Edmundas Viluckas senąjį miesto parką mena nuo vaikystės. „Džiaugiuosi, kad nutiestas pėsčiųjų takas, ir palijus nebereikia bristi, kaip anksčiau. Bet, mano supratimu, medžius komunalininkai nuplikino per daug“, – teigė kretingiškis.

Senajame miesto parke išvydęs aukštai apiplikintus medžių kamienus, kretingiškis Edmundas Viluckas nepasitenkinimo neslėpė – esą dabar nei žalumos, nei pavėsio bus vasarą, nei apsaugos nuo vėjo genamų dulkių.

Mašinų teršalai ir dulkės – į plaučius

E. Vilucko žodžiais, prie automobilių stovėjimo aikštelės ties stadionu ir palei neseniai nutiestą pėsčiųjų taką Marijono Daujoto progimnazijos link aukštaūgiai medžiai dabar styro nuplikinti kelis metrus į viršų ir išvaizda primena išsirikiavusius degtukus.

„Atšilus orams, ar benorės kas tokiame parke ant suoliuko prisėsti, pailsėti, gamta pasidžiaugti?“ – retoriškai klausė Edmundas ir pats atsakė, kad, ko gero ne, tik su reikalais skubantys gyventojai pro šalį eis ir nueis.

Medžiai tokiu pat principu genimi ir kitoje parko pusėje. Kretingiškis neabejojo, kad ypač vasaros sezonu, kai Žemaitės alėja į Palangą ir iš Palangos be perstojo zuja tūkstančiai mašinų, jų keliamos dulkės bei išmetami teršalai, esant palankios krypties vėjams, žmonėms guls tiesiai į plaučius. Vyras svarstė: galbūt komunalininkai medžius nebe pirmą sykį tiek aukštai nuskuta dėl atsainumo, o galbūt nenorėdami patys apsisunkinti, tai yra bijodami, kad paskui nereikėtų šluoti ir grėbti per daug prikritusių lapų?

Paklaustas, ar pagal Kretingos miesto seniūnijos užsakymą genėjimo darbus atliekanti bendrovė „Kretingos komunalininkas“, neturėdama praktinės medžių priežiūros specialisto, konsultuojasi su profesionalais, neseniai direktoriumi tapęs Paulius Ruškus atviravo, kad to nebuvo, yra pasikliaujama įmonėje dirbančiu žmogumi, kuriam priskirta ši funkcija. Medžiai esą nugenėti aukščiau todėl, kad į teritoriją būtų galima įvažiuoti traktoriuku.


  • Iš policijos suvestinių

KRETINGA

SAVANORIŲ g. vasario 25 d. apie 16.30 val. patikrinti sustabdytas automobilis „Audi 80“, kurį vairavo 1971 m. gim. vyras. Vairuotojui nustatytas 1,97 prom. neblaivumas.

PALANGA

KLAIPĖDOS pl. vasario 25 d. apie 16.16 val. name, spintelėje, rastas plastikinis maišelis su trimis folijos lankstinukais, kuriuose buvo augalinės kilmės medžiaga. Sulaikyti 1990 m. gimęs vyras ir 1983 m. gimusi moteris. Pradėtas tyrimas.

Parengė Edita KALNIENĖ


Rajono salės pirmenybių A grupės nugalėtojai „Topoliai“ (priekyje, šviesūs marškinėliai), II v. užėmusi „Si group“ komanda (stovi kairėje) ir III v. laimėtojai „Vydmantai“.

Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro Kretingos filialo sporto salėje įvyko Rajono salės futbolo pirmenybių A grupės finalai, o gausiai susirinkę žiūrovai pasidalijo į dvi stovyklas – vieni palaikė „Topolius“, kiti „SI group“, tad finalas kėlė aistras ne tik aikštėje, bet ir tribūnose.

Finalo įtampą greičiau pralaužė „Topoliai“ ir, Kazimierui Gnedojui pelnius 2 įv., po I kėlinio jie buvo priekyje – 2:0. Antrą kėlinį „SI group“ įnešė daugiau intrigos ir po Manto Mažionio 3-ią min. pelnyto įvarčio sumažino atsilikimą iki vieno tikslaus smūgio, bet K. Gnedojus už keturių minučių vėl atstatė dviejų įvarčių pranašumą, dar po vieną tikslų smūgį atliko Žilvinas Lukošius ir Tautvydas Jankavičius. Nors baigiantis rungtynėms po įvartį „SI group“ komandai pelnė Mantas Gedvilas ir Jurijus Kurbangalijevas vis dėl to tai nieko nebepakeitė – rungtynes 6:3 laimėjo „Topoliai“ ir iškovojo čempionų titulą. „Topolių“ komandos vadovas Rimantas Macius sezoną įvertino kaip labai gerą: „Pavyko laimėti ir tarp veteranų, dabar – tarp jaunimo. Pergalei didelę įtaką padarė ir į mūsų komandą atėję vartininkas Amiras Ahalarovas, komanda taip pat labai gera, patyrusi, turime tokių žaidėjų, kaip K. Gnedojus, A. Tolis. Visi žaidėjai svarbūs: ir A. Burovas, A. Stanius, Ž. Lukošius, T. Jankavičius, gaila, kad dėl traumos finale negalėjo padėti mano sūnus Dovydas. Manau, finalą žaidėme tikrai gerai, varžovai stiprūs – didžioji komandos dalis atstovavusi ir Kretingos „Minijai“, ir futbolą žaidžia daug metų. Žinoma, per rungtynes abi komandos norėjo laimėti ir aikštėje bandė įrodyti savo pranašumą.“

Antrą kėlinį dėl gautos raudonos kortelės aikštėje „SI group“ komandai padėti negalėjęs Kazimieras Mažionis apie finalo rungtynes kalbėjo: „Manau, mums pritrūko nusiteikimo, atėjome kaip į paprastas rungtynes, o ne į finalą. Šiandien varžovai atrodė geriau. Finale dėl traumų mūsų komandai negalėjo padėti abu vartininkai, tai vartus gynė aikštės žaidėjas Tomas Vainora, nepavyko išnaudoti progų, netrūko apmaudžių situacijų. Tenkino ir ne visi teisėjo švilpukai.“ Metus Kretingoje gyvenantis „Minijos“ vartininkas A. Ahalarovas iš Ukrainos taip pat pasidalino savo mintimis ir patirtimi salės futbolo pirmenybėse: „Esu laimingas, kad iškovojome nugalėtojų vardus, nes toks ir buvo pagrindinis tikslas. Šios salės futbolo pirmenybės Kretingoje buvo puiki patirtis ir man, žaidėme keletą įdomių rungtynių su stipriomis komandomis ir galiausiai pavyko nugalėti.“


Rajono mokinių tinklinio pirmenybių nugalėtoja merginų grupėje – „Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos“ komanda (priekyje), II v. užėmusios pirmenybių debiutantės „Pranciškonų gimnazijos“ tinklininkės (stovi kairėje) ir III v. laimėtoja „Darbėnų gimnazija-II“.

Sėkmingai finišavo keturis mėnesius trukusios Rajono mokinių tinklinio pirmenybės jaunių merginų grupėje.

Mažajame finale varžėsi „Darbėnų gimnazijos-II“ ir „Salantų gimnazijos“ tinklininkės. Du setus salantiškės kovojo taškas į tašką ir tik setų pabaigoje „Darbėnų gimn.-II“ komandai pavyko įveikti „Salantų gimn.“ tinklininkes. Trečią setą Darbėnų gimnazijos tinklininkės susikaupė ir nepaliko jokių šansų varžovėms laimėti. Jos šventė pergalę 3:0 (25:22; 25:18; 25:12) ir pasidabino bronzos medaliais.

Didžiajame finale dėl nugalėtojų vardų įtempta kova vyko tarp „Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos“ ir pirmenybių debiutantės „Pranciškonų gimnazijos-I“ komandos. Du setus Pranciškonų gimnazijos tinklininkės sėkmingai kovėsi ir priešininkėms neleido atitrūkti, tačiau daugiau patirties turinčioms pabrėžietėms tiksliau sužaisti pavyko setų pabaigą ir laimėti 25:23; 25:20. Trečią setą „Jurgio Pabrėžos univ. gimn.“ tinklininkės (Karolina Riepšytė, Aistė Slušnytė, Saulė Prialgauskaitė, Auksė Stroputė, Erika Petrikaitė, Gintarė Bumblytė, Karolina Zaleckytė, Kamilė Narvilaitė, Gabija Karmonaitė, mokyt. Milda Laureckienė) pradėjo susikaupusios ir, sėkmingai sužaidusios seto pradžią, atitrūko nuo varžovių, iki rungtynių pabaigos nebepaleido pergalės iš rankų, ir, laimėjusios 3:0 (25:23; 25:20; 25:14), tapo 2022–2023 m. Kretingos rajono mokinių tinklinio pirmenybių nugalėtojomis. Kretingos rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyrius komandas prizininkes apdovanojo taurėmis, žaidėjas medaliais, naudingiausias komandų žaidėjas prizais.


Trys broliai kretingiškiai Egidijus (iš kairės), Audrius ir Jonas Leščiauskai sukūrė unikalų finansinių strategijų stalo žaidimą „Mad Market“.

Trys broliai kretingiškiai Jonas, Egidijus ir Audrius Leščiauskai pasinėrė į neįprastą verslą – vyrai kuria stalo žaidimus. Vienas pirmųjų – tai finansų strategijos žaidimas „Mad Market“, kuriuo jau prekiaujama, sulaukė gerų atsiliepimų iš tų, kas jį išbandė.

Moko finansinio raštingumo

Žaidžiant finansų strategijos stalo žaidimą pasijaučiama kaip tikroje akcijų biržoje: galima įsigyti tam tikros srities, pavyzdžiui, farmacijos, informacinių technologijų ar net kriptovaliutos akcijų arba įmonių, jas pirkti, parduoti ir, tokiu būdu vis didinant savo kapitalą, įsigyti pergalės taškų, kurie ir nulemia, kas taps nugalėtoju. Be abejo, blogai investavus galimi ir nuostoliai.

Kaip teigė Egidijus, stalo žaidimų akcijų biržos tematika yra buvę ir anksčiau, bet „Mad Market“ unikalumą lemia akcijų prognozės laukas, kiti kintamieji faktoriai.

„Daugelyje žaidimų sėkmė yra vienas pagrindinių faktorių, pas mus sėkmės yra vos keli procentai. Jeigu bandysi žaisti negalvodamas, tai žaidimo nelaimėsi“, – atkreipė dėmesį žaidimo kūrėjai.

Žaidžiant viską sprendžia pats žaidėjas. Kaip ir tikroje akcijų biržoje, reikia gerai pagalvoti, kada įsigyti ir kada parduoti akcijas būtų geriausias laikas, įvertinti, ar „apsimoka“ dalyvauti juodojoje rinkoje – žaidime yra ir tokia galimybė, kiek ir kada verta rankose „laikyti“ pinigų arba akcijų.

„Kiekvienas turi susikurti savo strategiją, atsižvelgiant į esamą situaciją. Žaidimas tuo ir įdomus, kad mintinai neišmoksi, ką ir kada turi daryti, nes viskas gali keistis priklausomai nuo oponentų įgūdžių ir pasirinkimo“, – sakė broliai.

Žaidimo lentoje yra kelios dalys, tačiau žaidėjas visus veiksmus atlieka vienu metu: keliauja ratu aplink lentą ir sprendžia, verta įsigyti įmonę ar kitą žaidimo bonusą. Taip pat aktyviai dalyvauja akcijų biržoje.

Broliai norėjo tokio stalo žaidimo, kuris būtų įdomus ir suprantamas visiems, tačiau tuo pačiu ir paskatintų mąstyti. „Žaidžiame ir su savo vaikais, tad tikrai tinka šeimai. Šis žaidimas moko ir finansinio raštingumo, kas, manau, labai svarbu“, – sakė Jonas, atkreipęs dėmesį, kad žaidžiant su vaikais, prireikus, svarbu jiems padėti.


Stebino sprendimai Kretingos gatvėse

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Problema

Juosta neregiams Savanorių gatvėje – visai prie dešiniojo krašto, o Tiekėjų gatvėje į būsimo šaligatvio vidurį išsikišęs stulpas.

Kretingiškis Bronius Mėčius į redakciją atsiuntė laišką, kuriame apžvelgė ir nurodė, jo teigimu, keistus reiškinius arba nelogiškai atliktus darbus Kretingos miesto gatvėse.

Nereikalingas kelio ženklas

B. Mėčiui į akis krito nereikalingas kelio ženklas Šventosios gatvėje, važiuojant Klaipėdos kryptimi ir pravažiavus prekybos centrą „Norfa“, maždaug už 100 m, kairėje dviejų kelio juostų pusėje: „Šis ženklas nurodo, kad iš trečios juostos sukama kairėn, nors ten nėra išvažiuojamosios juostos, o kairėn galima pasukti tik žiede prie stoties. Ten nuo seno stovintis ženklas visiškai nereikalingas, pravažiuoja ir policijos pareigūnai – keista, kad niekam neužkliūva.“

Kretingos miesto seniūnė Gintarė Liobikienė neslėpė, kad ligi šiol neatkreipė dėmesio į šį ženklą, patikino nuvyksianti apžiūrėti ir, jei ženklas tikrai nereikalingas, jis bus pašalintas.

Skaitytojas pastebėjo, kad Stasio Ruzgailos gatvėje, jungiančioje Savanorių g. ir Žemaitės alėją ties naujuoju Sporto kompleksu, autobusų stotelės įrengtos taip, kad keleiviai turėtų išlipti tiesiai į gatvę.

Kretingos rajono savivaldybės Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėja Sigutė Jazbutienė atsakė, kad šiais sustojimais bus naudojamasi retai, kada autobusais į renginį bus atvežami sportininkai ar žiūrovai, o ir ženklas nurodo, kad stovėjimo laikas ribotas – iki 15 min. Keleivius išlaipinęs autobusas privalės vyksti į stovėjimo aikštelę. „Ši vietinės reikšmės gatvė – labai siaura, dėl keleivių saugumo yra tvorelė. Nors šia gatve važiuoja ir miesto maršrutų autobusai, išsukdami iš Savanorių g. į Žemaitės alėją, tačiau jiems sustojimų ten nėra“, – sakė S. Jazbutienė.


Užsidegę suodžiai kamine – kone ugniagesių gelbėtojų kasdienybė. Šįkart jie vyko į Kretingoje esančią Liepų gatvę, kur dviejų aukštų gyvenamajame name vasario 23 d. apie 17.16 val. pradėjo degti suodžiai.

Ugniagesiai milteliniu gesintuvu kieto kuro katile užgesino anglis, palaukė, kol išdegė suodžiai.

Atvykus tarnyboms pirmo ir antro namo aukšto patalpos nebuvo uždūmintos. Šeimininkai namuose turėjo įsirengę autonominį dūmų detektorių.

„P. n.“ informacija


Vairuotojai žino, kad, nepaisant kelio ženklų ar ne pagal Kelių eismo taisykles pastačius automobilį, gresia bauda, tačiau tokių pažeidimų netrūksta. Vien per praėjusius metus Kretingos rajone dėl netinkamo automobilių stovėjimo, kelio ženklų nepaisymo, ištisinės linijos kirtimo buvo paskirta baudų beveik už 8,5 tūkst. eurų.

Stebi vaizdo kameromis

Dauguma vairuotojų ignoruoja Kretingoje, automobilių stovėjimo aikštelėse, esantį ženklą su laiko ribojimo nuoroda – nepalieka vadinamųjų laikrodukų arba neužrašo atvykimo laiko.

Pažeidimai dažnai fiksuojami

J. K. Chodkevičiaus gatvėje, kur vienoje vietoje stovėti neleidžiama nuo 8 val. iki 12 val. Pavyzdžiui, Savanorių gatvėje, už prekybos centro „Iki“, prie daugiabučių gyvenamųjų namų esančioje stovėjimo aikštelėje vienoje kelio pusėje taip pat yra apribotas stovėjimo laikas. „Gyventojai nepastebi ženklo, nes jis pastatytas tik iš tos pusės, iš kurios atvažiuoja automobiliai, tačiau kai kurie vairuotojai automobilius pasistato atvažiavę ir iš kitos pusės“, – situaciją apibūdino Kretingos rajono savivaldybės Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėja Rasmina Beniušienė.


Kretingos kamerinio choro ,,Kristale“ vadovė Kristina Rimienė (kairėje) susirinkusiesiems padovanojo pasirodymą su savo dukra Paulina Rimaite.

Prieš metus vasario 24-ąją Rusijai pradėjus karinę invaziją į Ukrainą visas pasaulis tarsi nuščiuvo, apėmė nežinios nerimas, daugumai tai buvo sunku suvokti. Šiandien pasaulis vis dar gyvena karo nuotaikomis ir, išreikšdamas solidarumą su Ukrainą, rinkosi į palaikymo akcijas. Ne išimtis – ir Kretinga.

Penktadienio vakarą kretingiškiai susibūrė į paramos akciją Ukrainai. Susirinkusieji prie Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos parodė, kad kretingiškiams rūpi ukrainiečių skausmas, kad jiems ne tas pats, kad per karą Ukrainoje kasdien žūva niekuo nekalti žmonės.

Miestelėnų širdis lietingą vakarą šildė Kretingos kamerinis choras „Kristale“, susirinkusiuosius nelikti abejingiems kvietė rajono meras Antanas Kalnius. Po paramos akcijos prie bibliotekos visi buvo pakviesti į Kretingos rajono kultūros centrą, kuriame vyko romantinės muzikos koncertas „Žiemos etiudai“. Jame savo pasirodymą dovanojo ir dvi ukrainietės Viktorija Karamuško ir Karina Sokolova.

---

Neramumai Ukrainoje prasidėjo 2014 m. vasarį Kryme, kuriame dauguma gyventojų – rusai, kuomet žlugo prorusiško prezidento Viktoro Janukovičiaus vyriausybė ir įvyko revoliucija. Tų metų vasario 28 d. ginkluoti Rusijos kariai be skiriamųjų ženklų įsiveržė į Krymą.

Praėjus keleriems metams, 2021-ųjų kovą prie sienos tarp Rusijos ir Ukrainos, Baltarusijoje ir 2014 m. Rusijos aneksuotame Kryme pradėtos telkti Rusijos ginkluotosios pajėgos.

Situacija paaštrėjo 2022 m. vasario 21 d. Rusijai oficialiai įvedus savo karius į Donecko ir Luhansko liaudies respublikas, kurias Rusija pripažino esant nepriklausomomis, priskiriant joms ne tik faktiškai esančias, tačiau ir Ukrainai pavaldžias teritorijas. Praėjusių metų vasario 24 d. Rusijos prezidento Vladimiro Putino nurodymu, pradėta Rusijos ginkluotųjų pajėgų karinė invazija į Ukrainą.

„P. n.“ informacija


Svetainė – tai erdvė, kurioje vyksta šeimos ar draugų susibūrimai, lėti sekmadienio pusryčiai ar ilgos vakarienės. Tad čia svarbus ne tik funkcionalumas, bet ir interjero dizainas. Šiame straipsnyje pateiksime naudingus specialistų patarimus, kurie leis sukurti stilingą svetainę.

1. Nudažykite sienas

2023-ieji metai skatina individualumą ir originalumą, todėl baltos spalvos interjeras stumiamas į šalį. Interjero dizaineriai rekomenduoja svetainės sienas dažyti žemiškais atspalviais. Šiais metais itin populiarios šios spalvos:
• ruda;
• geltona;
• terakota;
• violetinė.

Žemiški ir saulėlydžio atspalviai puikiai dera tarpusavyje. Sienas galite dažyti tiek sodria, tiek prislopinta pasirinkta spalva. Abu variantai yra tinkami. Svarbiausia atsižvelgti į asmeninius ir šeimos narių poreikius bei charakterio ruožus. Jeigu norite, kad ši erdvė dvelktų ramybe, rinkitės rudus atspalvius, jeigu energijos – sodrią geltoną.


Kartais moterys, turinčios didelę krūtinę, gali jausti diskomfortą ar net sumažėjusį pasitikėjimą savimi. Norint pašalinti didelės krūtinės keliamus nemalonumus, krūtinės mažinimo operacija – vienas iš efektyviausių būdų. Šiame straipsnyje pasidalinsime ekspertų įžvalgomis, kodėl verta atlikti šią operaciją.

Sumažinamas skausmas ir infekcijų tikimybė

Krūtinės mažinimas – tai chirurginė procedūra, kurios metu per didelės, nusileidusios, stangrumą praradusios krūtys sumažinamos ir pakeliamos. Žemoje pozicijoje esančios krūtys gali sukelti ne tik odos dirginimą ir skausmą fizinio aktyvumo metu, bet ir bėrimus. Procedūros metu plastikos chirurgas panaikina nereikalingą sluoksnį ir, pakeldamas krūtinę, atskiria ją nuo po ja esančio odos lopinėlio.

Tokiu būdu sumažinamas skausmas pečių, kaklo ir nugaros srityse. Taip pat sumažėja infekcijų tikimybė, ypač šiltuoju metų sezonu, kai organizmas išskiria didesnį kiekį prakaito. Šis garuodamas atvėsina kūną, tačiau didelės krūtys, besitrindamos į odą, gali sukelti ne tik nemalonų niežėjimą, bet ir infekcijas.

Atsiranda galimybė laisvai užsiimti norimomis aktyviomis veiklomis

Krūtų mažinimas gali pagerinti judėjimo laisvę. Moterims, turinčioms didesnę krūtinę, kyla diskomfortas užsiimant aktyvesne fizine veikla. Pavyzdžiui, šokinėjimas, bėgimas, jodinėjimas, šokimas gali būti itin nemalonūs ir skausmingi. Dėl to moteris gali tapti pasyvi ir vengti aktyvių veiklų. Sumažinus krūtis, atsiranda galimybė nevaržomai judėti ir laisvai, be skausmo ar kito nemalonaus jausmo, atlikti tam tikras veiklas.


Kiekvienas verslo atstovas, kuriam yra tekę susidurti su darbuotojų kaita ar tiesiog pastiprinimo paieška, pritartų – naujo žmogaus integracija yra iššūkis visai komandai. Visų pirma, specialistą reikia apmokyti, pristatyti jam ne tik verslo procesų, bet ir vidinės įmonės kultūros subtilybes. Vis dėlto, šis nemažai iššūkių keliantis procesas gali būti greitas ir sklandus. Toliau – kelios naudingos įžvalgos.

Esamų ir naujų darbuotojų naudai: moderni personalo valdymo programa

Didelė sklandžios ir greitos naujo darbuotojo integracijos dalis – aiškus informacijos pateikimas, efektyvi dalinimosi svarbiausia informacija sistema. Džiugu, kad šiandien įmonėse daug dėmesio skiriama jaukios aplinkos kūrimui, tačiau lygiai taip pat svarbu užtikrinti ir techninę dalį. Tai padaryti padės novatoriška, kasdienius procesus optimizuoti ir automatizuoti leidžianti personalo valdymo sistema.

Čia svarbiausia informacija – nuo darbuotojų pareigybių, darbo grafikų, užduotims skiriamo laiko iki dokumentacijos ar darbo užmokesčio apskaitos ir pan. – yra vienoje vietoje. Taigi, naujam darbuotojui nereikia nuolat svarbios informacijos teirautis kolegų ar ieškoti atsakymų popierinių dokumentų šūsnyje.


Tiek nuosavo būsto įsigijimas, tiek atnaujinimas asocijuojasi su gana nemažomis laiko ir pinigų investicijomis. Kiekvienas nori, kad namai būtų ne tik jaukūs, bet ir funkcionalūs. Tačiau įgyvendinti visus norus gali būti labai brangu, ypač norint į būstą įsikelti kuo greičiau. Tad šiame straipsnyje pasidalinsime 5 naudingais ekspertų patarimais, kurie leis sutaupyti pinigų.

1. Sudarykite planą

Pirmasis žingsnis, kurį turėtumėte atlikti prieš pradedami statybos darbus – sudaryti planą. Įvertinkite finansines galimybes, numatykite būsto atnaujinimo ar įrengimo biudžetą ir gerai apgalvokite, kokių priemonių, daiktų reikės plano įgyvendinimui. Ekspertai pataria apsvarstyti kelis aspektus, pavyzdžiui:
• individualius poreikius;
• interjero stilių;
• namų funkcionalumą.

Atsižvelkite į asmeninius įpročius ir įvertinkite, kas yra svarbu. Pavyzdžiui, jeigu mėgstate daug gaminti, daugiau dėmesio skirkite virtuvės planavimui. Jeigu auginate vaikus ar planuojate jų pagausėjimą, įvertinkite erdvės plotą ir parenkite naujų kambarių planą.

Žinoma, ne ką mažiau svarbus ir interjero stilius. Ieškokite idėjų internete ir kurkite nuotraukų koliažus, tai leis susidaryti bendrą vaizdą ir sukurti skoningą namų interjerą. Taip pat ieškodami idėjų ar baldų, atsižvelkite į funkcionalumą. Galbūt vietoj varstomų virtuvės durų, puikiai tiktų stumdomos? O gal geriau investuoti į daugiafunkcinius baldus? Apgalvoti sprendimai leis funkcionaliai išnaudoti kiekvieną namų kampelį.

2. Rinkitės natūralias, kokybiškas medžiagas

Tam, kad pavyktų džiaugtis funkcionalumu ilgesnį laiką, įvertinkite medžiagų kokybę. Kokybiškos apdailos medžiagos ir baldai užtikrins ilgaamžiškumą. Aišku, renkantis patvaresnes medžiagas, sutaupoma pinigų ilgalaikėje perspektyvoje, todėl tai itin sumanus pasirinkimas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas