Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Komentarų topas

(17) 2006-02-28

Grūšlaukės jaunimas reikalauja diskotekų

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Pirmas puslapis
Praėjusį savaitgalį Grūšlaukės jaunimas rinkosi dar prie uždarytų kultūros centro durų. Vienok, jie išsireikalavo diskotekų – pirmoji po centro renovacijos jiems pažadėta šįvakar.

Jau beveik du mėnesiai, kaip renovuotas Grūšlaukės kultūros centras, tačiau iki šiol jame nevyksta jokie renginiai.

Savaitgaliais į Grūšlaukę sugrįžta studijuojantis jaunimas. “Neturime kur nueiti pasilinksminti, belieka ramstytis į autobusų stotelę. Kodėl direktorė mūsų neįsileidžia į naująsias patalpas?“, - Grūšlaukės jaunimo problemą iškėlė grūšlaukiškiai Dainius, Adomas ir Sandra. Grupė jaunuolių tvirtino, jog jie kantriai nuo praėjusios vasaros kentė, kol vyko pastato renovacija, tačiau dabar nesiteikę taikstytis su kultūros centro direktorės Genutės Viskontienės neveiklumu.

Į praėjusį penktadienio vakarą jaunimo inicijuotą susitikimą pakviesta Grūšlaukės kultūros centro direktorė G.Viskontienė tvirtino, jog kultūros centras dar nevykdo veiklos, nes nėra ligi galo sutvarkytas inventorius – trūksta žaliuzių, kėdžių, nėra pakabų rūbams.

„Kam šokiams reikia daug kėdžių, - užgriozdins visą salę. O linksmintis mes galime ir be žaliuzių. Juk nieko blogo nedarome, jei per kiemo langus matysis galvos“, - direktorės argumentus būriu atmušinėjo jaunimas.


Po penkiolikos metų Kretinga turės tualetą

 • Vitalija VITKAUSKIENĖ
 • Aktualijos

Kretingos rajono savivaldybės Tarybai administracijos direktorius Valerijonas Černeckis pateikė 2005 metų administracijos veiklos ataskaitą ir Tarybos nario Povilo Turauskio spiriamas atsakyti, kada Kretinga pagaliau turės viešąjį tualetą, pareiškė, kad šiemet tualetas bus.

Kretingos miesto tualetas Birutės gatvėje buvo privatizuotas per pirmąją privatizacijos bangą - 2001 metais. Apie naujo tualeto būtinumą, jo statybos planus kalbama, rašoma, svarstoma jau penkiolika metų. Tualeto pasigenda ne tik atvykėliai, bet ir vietiniai. Praėjusią savaitę į redakcijos tualetą pasiprašęs kretingiškis sakė nebalsuosiąs už V.Kubilių. Žmogus teigė tokiu būdu bent nubausiąs rajono valdžią, kadangi paveikti valdžią, kad ši pasirūpintų pastatyti tualetą, nebėra vilties.


“Rūsio“ priestatą reikės nugriauti

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Aktualijos

Klaipėdos apygardos teismas atmetė Rasos Griguolienės skundą ir prašymą ne griauti, o leisti sutvarkyti dokumentus, būtinus statybos darbams, vykdytiems prie kavinės „Rūsys“. Apygardos teismas patvirtino, kad Kretingos rajono apylinkės teismo sprendimas pastato, esančio Rotušės a. 1, fasadą atstatyti į buvusią padėtį yra teisingas.

Kretingos rajono apylinkės teismas praėjusių metų lapkritį patenkino Stasiulaičių prašymą, kad R.Griguolienė savo lėšomis nugriautų metalinį vamzdį, pritvirtintą prie pastato sienos nuo J.K.Chodkevičiaus gatvės pusės, savavališkai pastatyto statinio antrąjį aukštą ir statinio stogo konstrukcijas iki pirmojo aukšto perdangos bei savo lėšomis atstatytų pastato fasadą į buvusią padėtį.

Teisme buvo nurodyta, kad R.Griguolienė priestatą prie kavinės „Rūsys“ ir kitus darbus darė be Stasiulaičių, kuriems priklauso dalis pastato, sutikimo, be privalomų projektinių dokumentų.

R.Griguolienė apygardos teismą prašė pakeisti Kretingos teismo sprendimą ir įpareigoti ją per devynis mėnesius reikiamai patvirtinti projektą, gauti leidimą, pašalinti trūkumus, tinkamai įforminant statybos dokumentus. Apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus kolegija pažymėjo, kad R.Griguolienė, neturėdama ieškovų sutikimo bei reikiamų institucijų leidimo, pažeidė suderintą projektą ir vietoj vieno aukšto karkasinio pastato pradėjo statyti dviejų aukštų blokelių mūro su gelžbetonine perdanga priestatą.


Pristatė savo septintąją knygą

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Kultūra

Kretingos pašto viršininkas, Kaimo rašytojų sąjungos narys Pranciškus Šernas savo gerbėjams pristatė septintąją savo knygą – publicistikos rinkinį apie Kretingos rajono paštų darbuotojus “Paštininkai”. Į knygos “Paštininkai” pristatymo vakarą pasveikinti rašytojo susirinko rajono vadovai, kolegos paštininkai, kurių ne vienas yra tapę naujosios P.Šerno knygos herojais.

“Aš visada jas mačiau. Mielas, darbščias”, - apie laiškininkes, knygos herojes kalbėjo P.Šernas.

Paštininkų temą jis iš dalies buvo palietęs savo pirmojoje atsiminimų knygoje “Prisiminimų keliais”, tačiau surinkęs daugybę dokumentų, atsiminimų, nuotraukų, daugybę istorijų apie laiškininkų, paštininkų gyvenimą, darbą ir jausmus, visa tai nusprendė sudėti į atskirą knygą. Ją ir pats rašytojas, ir atsiliepusieji apie ją pavadino unikalia knyga, kadangi tokio pobūdžio knyga išleista pirmą kartą.

“Rašiau ne sau. Rašiau tiems žmonėms, su kuriais dirbau, kuriuos pažinojau. Noriu, kad mano knygą skaitytų patys jos herojai, jų artimieji, vaikai ir anūkai”, - sakė P.Šernas, dėkodamas visiems, padėjusiems išleisti knygą “Paštininkai”.


Palanga žiemą atgyja tik per šventes

 • Aldona KAREČKAITĖ
 • Kultūra

Savaitgalį į Palangą rinkosi žmonės iš visos Lietuvos. Vieni skubėjo į grūdinimosi ir sveikatos šventę “Palangos ruoniai”, kiti – paragauti ką tik iškeptų stintų.

Renginiai, kuriuos siūlo tik pajūris

“Palangos ruoniai” ir “Palangos stinta” – tai tradicinės žiemos šventės, kurių metu kurortas nors trumpam atgyja.

Šiemet jūra nebuvo svetinga nei “ruoniams”, nei žvejams. Prie kranto esantis ledas iki kraujo žalojo kojas sveikuolių, kurie jau penkioliktą kartą susirinko į grūdinimosi ir sveikatos šventę.


 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Iš policijos suvestinių
KRETINGA

ROTUŠĖS a.

Šeštadienio vakarą 20 metų kretingiškis, vairuodamas jam priklausantį automobilį, partrenkė važiuojamojoje kelio dalyje ėjusį pėstįjį – 31 metų skuodiškį, kuris dėl sužalojimų gydomas ligoninėje. Iš vairuotojo ir nukentėjusiojo paimta kraujo girtumui nustatyti.

KLAIPĖDOS g.

Sekmadienio vakarą klaipėdiškis partrenkė ant kelio važiuojamosios dalies klūpojusį neblaivų 44 metų kretingiškį, kuris dėl sužalojimų gydomas ligoninėje. KŪLUPĖNAI. Į policiją kreipėsi 21 metų vyriškis, kuris pareiškė, kad vasario 12 d. apie 22.00 val. jį sumušė grupė nepažįstamų vaikinų.

KRETINGOS - SKUODO kelias.

Užregistruotas VĮ ,,Klaipėdos regiono keliai” Kretingos kelių tarnybos viršininko pareiškimas, kad kelyje sulaužyti ir išmėtyti aštuoni kelio ženklai. Kelyje Darbėnai –Laukžemė sugadinti du kelio ženklai. Padaryta 1886 litų žala.

DUPULČIAI.

Kluonališkė, naktį atvykusi prie jai priklausančios parduotuvės, pastebėjo, jog sulaužytos grotos ir išlaužtas langas. Iš parduotuvės dingo šaldyti maisto produktai.


Duris padegė iš pavydo

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Juodoji kronika
Ričardas Mačiulskis susižalojo, šokdamas iš trečiojo aukšto.

Penktadienį, išsigandęs gaisro, iš trečiojo aukšto iššoko kretingiškis Ričardas Mačiulskis. Dėl patirtų traumų jis gydomas ligoninėje.

Penktadienį, antroje dienos pusėje, ugniagesiai gavo pranešimą, kad Vilniaus gatvėje, 11 a name, kilo gaisras. Kai gelbėtojai atvyko į įvykio vietą, ugnis pavojaus nebekėlė – padegtos durys buvo užgesintos. Tačiau ant sniego pusnuogis ir kruvinas gulėjo R.Mačiulskis. Gelbėdamasis nuo ugnies, iš buto, esančio trečiajame aukšte, jis iššoko pro langą. Moteris, tuo metu buvusi kartu su juo, iš buto išėjo pro duris.

Sužeistas vyriškis garsiai šaukė ant netoliese stovėjusios moters, grasindamas, kad daugiau jai nebeatleis ir pasodins ilgam. R.Mačiulskis įtarė, kad ji padegė buto duris.

Įvykio vietoje buvę žmonės kalbėjo, kad durys buvo padegtos, kai bute R.Mačiulskis buvo su viena moterimi, o antroji liko už durų. Pasilikusioji lauke ir padegusi duris.

Ugniagesiai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl padegimo. Moteris, kuri, R.Mačiulskio teigimu, galėjo padegti duris, apklausta. Tačiau savo kaltę ji neigia.


Sekmadienį siautė plėšikai

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Juodoji kronika

Sekmadienio rytą buvo apiplėštas kretingiškis taksi vairuotojas, o vakare plėšiko taikiniu tapo vydmantiškis.

Ankstų sekmadienio rytą, apie 5.45 val. Rotušės aikštėje į bendrovei „Galipėja“ priklausantį taksi automobilį „Mercedes Benz 200“ įsėdo keturi jaunuoliai. Jie paprašė, kad vairuotojas juos nuvežtų į Klaipėdos gatvę.

Vienas ant galinės sėdynės sėdėjusių jaunuolių saugos diržu pradėjo smaugti 63 metų vairuotoją ir reikalauti pinigų. Vyriškis iš savo kišenės ištraukė ir davė 30 litų metalinėmis monetomis.

Jaunuoliai išlipo Klaipėdos gatvėje. Vienas jų kelis kartus trenkė vairuotojui į veidą, reikalaudamas dar pinigų. Kitas jaunuolių iš vairuotojo striukės ištraukė piniginę, kurioje buvo 50 litų. Po to visi jaunuoliai pasišalino.

Dėl plėšimo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tos pačios dienos vakarą nuo plėšiko nukentėjo 35 metų vydmantiškis. Vėlai vakare jis svečiavosi vieno vydmantiškio namuose. Tuose pat namuose buvo ir 27 metų Plungės rajono gyventojas R.Š. Plungiškis vydmantiškiui peiliu dūrė į koją ir jį sumušė. Vydmantiškis teigė praradęs sąmonę. Kai atsipeikėjo, R.Š. po kaklu prikišo nuskelto butelio kakliuką, o kitoje rankoje laikė peilį. Tada vydmantiškis sakė supratęs, kad jį nori apiplėšti, ir išsigandęs dėl savo gyvybės pats iš savo striukės kišenės ištraukė ir atidavė mobiliojo ryšio telefoną.

Įtariamasis R.Š. sulaikytas ir uždarytas į areštinę.


Laimėjo Baltijos šalių mače

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Sportas

Kretingiškis bėgikas Aurimas Pazdrazdis, treniruojamas Juozo Pelionio, laimėjo Baltijos lengvosios atletikos šalių mače. Jis 3000 m nubėgo per 9 min. 20,41 sek. ir užėmė I vietą.

Bėgiko treneris Juozas Pelionis sakė tikėjęsis geresnio savo auklėtinio rezultato, tačiau didelė įtampa ir atsakomybė, kurią tarptautiniame mače patyrė A.Pazdrazdis, padarė savo.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas