Pajūrio naujienos
Help
2022 Spalis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Komentarų topas

(1683) 2022-08-30

„Plyta“ papiktino turgaus verslininkus

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
„Plyta“ išvis uždraudė įvažiuoti – tiek tiekėjams, tiek pirkėjams – į turgavietės prieigas.

Praėjusį pirmadienį suvažiavę į darbus Laisvės gatvėje, Kretingos turgaus prieigose, įsikūrusių 11-os įmonių verslininkai ir darbuotojai liko nustėrę: įsukant į Laisvės gatvę, priešais turgaus administracijos paviljoną, įrengtas kelio ženklas Nr.301 „Įvažiuoti draudžiama“, arba paprastai tariant – „plyta“. Kad teisėtai patektų į savo darbo vietas, jiems teko sukti apie 0,5 km aplinkui kvartalą iš kitos pusės – Trakų gatve, kur taip pat įrengtas naujas vienpusio eismo ženklas Nr.503. Pasipiktinę verslininkai rinko parašus Kretingos rajono savivaldybės Saugaus eismo komisijai, kad „plytą“ Laisvės gatvėje nukeldintų tolėliau, už mėsos paviljono, ir atlaisvintų įvažiavimą į turgavietę.

Savivaldybė paskelbė po įvykio

Apie atliktas gatvės ženklinimo permainas Kretingos rajono savivaldybė paskelbė savo tinklapyje: kad nuo rugpjūčio 22 d. Taikos g. (ruože nuo Laisvės g. iki P. Vileišio g.), Trakų g. (ruože nuo S. Daukanto g. iki Laisvės g.), Pievų g. (ruože nuo Birutės g. iki Žilvičių g.), Malūno take (ruože nuo Žilvičių g. iki Birutės g.) organizuojamas vienpusis eismas. Teigiama, kad šiose gatvėse įvesti vienpusį eismą Saugaus eismo komisija nusprendė, atsižvelgusi į gyventojų prašymus.

„Gyventojai ne kartą kreipėsi į Saugaus eismo komisiją dėl vienpusio eismo organizavimo šiose gatvėse, tačiau sprendimas buvo atidedamas dėl Teresiečių gatvės rekonstrukcijos darbų ir Taikos gatvėje rengiamo pėsčiųjų ir dviračių tako. Baigus tvarkyti šias gatves, Saugaus eismo komisija vyko į vietą įvertinti situaciją ir nusprendė, kad eismo požiūriu saugiausia Taikos, Trakų, Pievų gatvėse ir Malūno take padaryti vienpusį eismą. Akivaizdu, kad daugumai vienpusis eismas reiškia didesnę ramybę, saugumą, ir šie argumentai laimi prieš patogumą greičiau išvažiuoti iš kai kurių kiemų“, – teigė Saugaus eismo komisijos pirmininkė Violeta Turauskaitė.

Komisija nusprendė ne tik įrengti vienpusį eismą Taikos, Trakų, Pievų gatvėse ir Malūno take, bet ir apriboti galimybę Trakų gatvėje ties turgaviete stovėti vairuotojams. Teigiama, kad kelias bus paženklintas geltonos spalvos zigzagu, kuris pagal galiojančias Kelių eismo taisykles draudžia stovėti per visą zigzago ilgį.


Kretingos rajono savivaldybės administracija nuolat sulaukia gyventojų skundų dėl triukšmo, kurį kelia geležinkeliu važiuojantys traukiniai: nors šalia geležinkelio ir yra įrengtos triukšmo mažinimo sienelės, jis nemąžta.

„Su Susisiekimo ministerijos Vandens ir geležinkelių transporto politikos grupės vadovu Vidmantu Tamuliu aptarėme, kaip būtų galima išspręsti šią problemą“, – teigė Savivaldybės administracijos direktorius Egidijus Viskontas.

Buvo sutarta, kad Susisiekimo ministerija vykdys pirkimus triukšmui matuoti ir siūlys juos atlikti ties Pervažos g. Nr. 24, Pajūrio g. Nr. 15, 16, 18 namais. „Kalbantis pasiūlėme, kad triukšmas būtų išmatuotas ir šalia tų namų, iš kurių gyventojų gauname skundų“, – E. Viskontas teigė, kad matavimus tikslinga atlikti ties Pervažos g. Nr. 10 ir Palangos g. Nr. 20. Savivaldybės administracijos vadovas taip pat atkreipė dėmesį, kad žodžiu skundžiasi ir Palangos g. Nr. 20, 22, 24 ir 26 gyvenantys gyventojai, kurių pastebėjimu, triukšmas pastačius sienelę nesumažėjo.

„P. n.“ informacija


Didžioji dalis, tai yra 65 proc. vaikų, pradedančių eiti į mokyklą, užaugę dirbs darbus, kurių šiandien tiesiog nėra; daugiau kaip 40 proc. darbo vietų bus automatizuotos; mokymasis taps visos dienos veikla, kuri vis dažniau vyks už klasės ar mokyklos ribų; mokytojai taps nuolat besikeičiančio ugdymo proceso inžinieriais – kur link juda švietimas, penktadienį Salantų meno mokykloje įvykusiame ugdymo įstaigų vadovų pasitarime akcentus sudėliojo rajono Švietimo skyriaus vedėja Asta Burbienė.


Lietuvos Respublikos socialdemokratų partijos Kretingos skyrius, reaguodamas į 2022 m. rugpjūčio 25 d. Kretingos rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvusio LSDP Kretingos skyriaus pirmininko Tomo Abelkio viešą pareiškimą ir išsakytus kaltinimus LSDP Kretingos skyriaus nariams, pareiškia, kad atsiriboja nuo buvusio partiečio pasisakymų ir neigia visus partijos bičiuliams mestus išgalvotus kaltinimus.

LSDP Kretingos skyriaus nariai buvusio partijos ir frakcijos nario Tomo Abelkio pasisakymus ir konkrečius kaltinimus vertins artimiausiame LSDP Kretingos skyriaus tarybos posėdyje ir svarstys kreipimasi į atitinkamas institucijas dėl tikrovės neatitinkančios informacijos paneigimo.

LSDP Kretingos skyriaus bendruomenė itin vertina demokratinį žodžio laisvės principą, tačiau su melagingais ir tikrovę iškreipiančiais Tomo Abelkio teiginiais kategoriškai nesutinka ir ketina pasinaudoti teise į viešos reputacijos gynimą.

LSDP Kretingos skyriaus informacija


  • Iš policijos suvestinių

Iš kiemo pavogti metalo gaminiai

Volungės gatvėje Kretingoje iš gyvenamojo namo kiemo pavogti įvairūs metalo gaminiai, metalo laužas ir atsarginės automobilių dalys. Savininkui padaryta 1 tūkst. 605 eurų žala. Pradėtas vagystės tyrimas.

Įkliuvo neblaivus vairuotojas

Sekmadienį apie 13.15  val. Palangoje, Klaipėdos pl., automobilio „Renault Megane Scenic“ vairuotojui, gimusiam 1994 m., nustatytas 2,38 prom. neblaivumas.

„P. n.“ informacija


Rankininkės rengiasi naujam sezonui

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sportas

Rugsėjį Kretingos sporto mokykloje pasitiks viena merginų rankinio grupė, treniruojama Algimanto Pranaičio: gimusios 2008–2009 metais sportininkės, praėjusios pirminį parengimą, šiais mokslo metais pradės meistriškumo ugdymo programą.


Lietuvos futbolo federacijos (LFF) I lygoje žaidžianti ir Dariaus Žindulio treniruojama Kretingos „Minija“ nutraukė pergalių seriją ir pralaimėjo trejas rungtynes iš eilės: Marijampolės CITY pralaimėta 0:2, namuose – 0:1 „Nevėžiui“, o savaitgalį minijiečiams išvykos rungtynėse nepavyko pasipriešinti lygos lideriui DFK „Dainava“ – pralaimėta 1:5.

Vienintelio įvarčio autorius – „Minijos“ legionierius Mamadou Traore, įvartį pelnęs 35-ą rungtynių minutę.

Šiose rungtynėse „Minijai“ atstovavo: vartininkas Amir’as Ahalarov’as, Mamadou Traore, Gabriel’is Pereira Bilhante, Henri’s Gouhan, Valdas Jašmontas, Rokas Rusys, Vilius Kazlauskas, Germanas Vaniuchinas, Ernestas Mockus, Deividas Pipiras, Mantas Gedutis. Po keitimo: Aidas Pipiras, Lukas Gujis, Jonas Kazlauskas.

Nesėkmė „Miniją“ ištiko, kai 14-ą žaidimo minutę buvo traumuotas E. Mockus.

Po 20 rungtynių „Minija“, iškovojusi 4 pergales, 4 rungtynes sužaidusi lygiosiomis ir patyrusi 12 pralaimėjimų, įmušusi 13 įvarčių ir 29 praleidusi į savo vartus, su 16 taškų užima XIV turnyrinės lentelės poziciją.

„P. n.“ informacija


Tragedijos tyrimo komisijos narys, chemikas ir žurnalistas Vladislavas Balinskis piktinosi Maskvos melu.

Rusijai užpuolus Ukrainą, ne tik paprasti žmonės, bet ir politikos ekspertai suko ir tebesuka galvas ieškodami atsakymo – kas iššaukė šį karą.

Kremliaus aiškinimas, kad pradėjo ne karą, o „specialią operaciją“, kurios tikslas yra „denacifikuoti ir demilitarizuoti“ Ukrainą yra ir absurdiškas, ir nekonkretus. Praėjus mėnesiui nuo karo pradžios, keistą versiją dėl jo priežasties nurodė propagandinis Kremliaus tinklapis „Baltnews“, skirtas Lietuvos, Latvijos ir Estijos šalių rusakalbiams.

Maskvos įsiveržimą į Ukrainą tinklapis teisino kaip norą atkeršyti už „žudynes“ Odesoje. „Baltnews“ teigimu, prieš aštuonerius metus Kijevo Maidano aikštėje vykusios demonstracijos buvo Vakarų šalių inicijuotas pučas, kurio metu buvo nuverstas prezidentas Viktoras Janukovyčius, ir valdžion atėjo nacistai.

Odesos gyventojai esą pasmerkė pučą, todėl tame mieste „ėmė formuotis liaudies, nesutinkančios su perversmu Kijeve ir nacistų atėjimu į valdžią, judėjimas.“ Kijevas esą panoro su tuo judėjimu, pasivadinusiu „Antimaidanas“, susidoroti ir pasiuntė į Odesą nacistus iš partijos „Dešinysis sektorius“.


Kretingiškis Stasys Srėbalius jau 16 metų augina ir parduoda šilauogių sodinukus. „Prireikė daug laiko, kol išmokau jas dauginti ir auginti“, – S. Srėbalius sakė, kad jam daug ką teko išbandyti ir patirti pačiam: literatūros – kaip ir jokios, o Lenkijos šilauogių augintojai, kurių produkcija keliauja ir į Lietuvą, patirtimi dalintis taip pat neskubėjo.


Aiškinsis, kur dingo kelio dalis

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Problema

Sodininkų bendrijos „Minija“ Rubuliuose gyventoja Daiva Gečienė, gyvenanti Jazminų gatvėje Nr. 31, nustėro, sužinojusi, kad pradėti šios gatvės asfaltavimo darbai ne tik kad „neužsuks“ iki jos sklypo – prasidėjus kelio remonto darbams, moteris atsitiktinai sužinojo, kad gatvės ruožas nuo 76-o iki 31-o sklypo, einantis ir šalia 27-o bei 29- sklypų, nepateko į Kretingos rajono savivaldybės balansą, kai ji perėmė šios sodininkų bendrijos kelius.


Vakar Gintaro gatvėje Lazdininkų kaime, važiuodami priešpriešiais, susidūrė lengvasis automobilis ir, pirminiais duomenimis, tuščią kuro cisterną gabenęs sunkvežimis. Kilus gaisrui, lengvojoje mašinoje rastas prispaustas apdegęs 2000 m. gimusio žmogus kūnas.

Pranešimas apie nelaimę bendruoju pagalbos telefonu gautas apie 8.30 val. Į įvykio vietą buvo išsiųstos Kretingos, Darbėnų ir Palangos priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos. Informacija apie įvykį perduota Klaipėdos greitosios medicinos pagalbos stočiai, Klaipėdos apskrities vyriausiajam policijos komisariatui.

„Ekipažai dirba, įvykio aplinkybės tikslinamos“, – vakar priešpiet sakė Kretingos policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Tomas Mikelkevičius.

Jo teigimu, tai šiemet antras atvejis, kai eismo įvykis pareikalavo žmogaus gyvybės. Liepą kelyje Šiauliai–Palanga žuvo pėstysis.

„P. n.“ informacija


Ne kartą esate girdėję trumpinį UI, tačiau nežinote, ką jis reiškia? Tai – vartotojo sąsaja (angl. user interface) – žmogaus ir kompiuterio sąveikos bei bendravimo taškas įrenginyje. Kartu tai būdas, kuriuo naudotojas sąveikauja su programa ar svetaine. Kadangi tai gali vykti tik naudojantis vartotojo sąsaja, jos dizainas labai svarbus, nes gali sudaryti gerą arba blogą įspūdį ir taip pritraukti arba atstumti klientus. Plačiau apie vartotojo sąsajos dizainą ir jo svarbą pasakojame šiame straipsnyje.


Naudodamiesi daiktais, tapusiais neatsėjama kasdienybės dalimi, vargu ar susimąstome apie jų atsiradimo istoriją. Manoma, kad pirmasis sofos lovos prototipas buvo sukurtas dar Senovės Egipte. Deja, viskas nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti. Patys galite įsitikinti, kad sofos lovos išradimas yra ženkliai įdomesnis, nei tikėjotės.


Šiandien bet kokios įmonės IT komandos užduotis – sukurti inovatyvią, efektyvią ir saugią duomenų valdymo sistemą. Idealiu atveju, tokią, kuri leistų optimizuoti procesus įmonėje, greitai ir sklandžiai komunikuoti, saugiai dalintis informacija, nesvarbu, kur bebūtumėte. Kai mišrus darbo modelis (biure ir per nuotolį) tapo toks populiarus, svarbu, kad viskas sklandžiai veiktų ne tik įmonės patalpose, bet ir kitoje pasirinktoje darbo vietoje, Lietuvoje ar užsienyje. Būtent todėl debesijos paslaugos ir serveriai tapo neatsiejami nuo modernaus verslo. Vis dėlto, svarstantiems apie šiuolaikinius debesijos serverius, IT ekspertai turi kelias įžvalgas. Šios mintys leis ne tik geriau suvokti debesijos serverių esmę, bet galbūt ir objektyviau pasirinkti tinkamą paslaugos teikėją.


Pastaruoju metu miegui yra skiriamas didžiulis dėmesys. Visi žinome, kad yra būtina miegoti po 8 valandas per dieną, tačiau ne visada norai sutampa su galimybėmis. Kodėl namuose yra būtinos naktinės užuolaidos? Kokių spalvų miegamajame geriau vengti? Kokius patalynės ir užuolaidų audinius verta rinktis? Atsakymai į šiuos klausimus padės jums saldžiai užmigti ir išsimiegoti.


Vienas iš efektyviausių įmonės reklamos būdų – drabužiai su logotipu. Įmonės linkusios dovanoti džemperius su logotipais, tačiau šie drabužiai ne visada būna dėvimi. To priežastis – sunkiau kuriami kasdieniai stilingi drabužių deriniai. Šiame straipsnyje pateiksime idėjas, kaip stilingai derinti drabužius su reklaminiais džemperiais ar palaidinėmis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas