Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar domitės dabar pristatoma mero ir Tarybos 2023 m. ataskaita?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(16) 2006-02-24

Kino teatre „E 28“ – paskutinis seansas

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Pirmas puslapis
Įkūręs šiuolaikišką ir modernų kino teatrą „E 28“, iš rajono valdžios vyrų Egidijus Stasiulaitis sakė girdėjęs pagyras ir susižavėjimo šūksnius, kad rajonas turės dar vieną kultūros židinį. Tačiau valdžia neatsiliepė į verslininko pasiūlymą bendradarbiauti, todėl „E 28“ uždaromas.

“Vasario 27-oji – paskutinė diena, kai kino teatre „E 28“ bus demonstruojami filmai“, - sakė kino teatro “E 28” savininkas Egidijus Stasiulaitis.

Tokį sprendimą, anot E.Stasiulaičio, lėmė rajono valdžios netoliaregiškumas, negebėjimas ar nenoras rasti 20 tūkst. Lt per metus, kad rajono gyventojai turėtų modernų kultūros židinį. Kino teatro savininkas prašė, kad Savivaldybė kasmet skirtų po 20 tūkst. Lt darbuotojų atlyginimams, mokesčiams, filmams įsigyti. Už šią sumą Savivaldybei buvo siūloma 5 tūkst. bilietų, kurie galėtų būti atiduoti rajono ugdymo įstaigoms, nors ir iki šiol kino teatro savininkas rengė nemokamus seansus Globos namų auklėtiniams, neįgaliems žmonėms, o ugdymo įstaigų moksleivių grupėms taikė nuolaidas. Taip pat kino teatro patalpomis valdžiai buvo siūloma nemokamai naudotis kaip konferencijų sale. E.Stasiulaitis pabrėžė, kad jis ne prašė paramos, o siūlė abipusiai naudingą bendradarbiavimą.


“Ringesta” kasmet dvigubina darbų apimtį

 • Vitalija VITKAUSKIENĖ
 • Aktualijos
Direktoriaus kabinete įmonės specialistai aptaria naujo gyvenamųjų namų rajono Klaipėdoje statybą.

Prieš penkerius metus, vasario 22 dieną Almantas Skruibys ir Marius Žalneriūnas Kretingoje įsteigė statybos įmonę “Ringesta”, neturėdami statybinės technikos, jokios gamybinės bazės, nei darbininkų. Šiandieną įmonėje dirba per 160 žmonių, kurie stato milijoninės vertės objektus. “Ringesta” yra dešimtuke rajono įmonių, kurios 2005 metais sumokėjo daugiausia mokesčių į rajono Savivaldybės biudžetą.


Svarbu nekelti panikos

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Aktualijos

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, vykdydama prevenciją dėl paukščių gripo ir atsižvelgdama į ankstyvesnę paukščių migraciją, uždraudė laikyti palaidus naminius paukščius: iki gegužės 20 dienos privaloma paukščius laikyti uždaroje patalpoje.

Kaip sakė Kretingos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Normantas Žeimys, vykdant šį įsakymą, patariama antis, žąsis, kaip jautresnes paukščių gripui paukščių rūšis, atskirti nuo vištų.

“Svarbiausia, kad žmonės nekeltų panikos – draudimas laikyti palaidus paukščius visų pirma yra susijęs su visų mūsų saugumu. Saugodami savo paukščius, rūpindamiesi savo sveikata, žmonės ateityje patirs mažiau nuostolių, negu laikydami palaidus paukščius per laukinių paukščių migraciją”, - sakė N.Žeimys.

Kaip vykdomas įsakymas dėl paukščių laikymo, stebės ir kontroliuos tarnybos darbuotojai bei privatūs veterinarijos gydytojai. Nesilaikantiems įsakymo bus taikomas sankcijos įstatymo numatyta tvarka.

Tarnybos darbuotojai pataria: radus kritusį vandens ar kitokį paukštį – jo neliesti, saugoti, kad tokių paukščių nedraskytų šunys ar katės. Radus kritusį paukštį, reiktų paskambinti ir pranešti tarnybos specialistams: 8 -682 16631 – tarnybos veterinarijos gydytojui, atsakingam už gyvūnų gerovę, Kaziui Vasiliauskui; 8-687 31282 – tarnybos epizootologui Šarūnui Nenartavičiui; 8-698 84550 – tarnybos viršininkui N.Žeimiui arba telefonu 78599.

“Gyventojų mes prašome būti budresniais – paukščių gripas egzistavo iki mūsų ir jis bus po mūsų. Mums svarbu tiesiog nesudaryti sąlygų paukščių gripui plisti”, - kalbėjo tarnybos viršininkas.

Žmonės iš savo sodybų neturėtų išguiti gandrų ir kregždžių. Anot ornitologų ir veterinarijos specialistų, nesveikas paukštis neturės jėgų nei poruotis, nei lizdo sukti, nei juolab perėti jauniklių. Tad naikinti kregždžių lizdų ar gandralizdžių nereikėtų.


Geriausių darbų autorės vyks į Vilnių

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Aktualijos
Kartenos vidurinės mokyklos moksleivė Gintarė Šoparaitė (kairėje) ir Jurgio Pabrėžos gimnazijos moksleivė Sandra Petkutė tapo dailės akademijos - olimpiados rajoninio turo nugalėtojomis.

Paskelbti pavasarinės jaunųjų dailininkų akademijos – olimpiados rajoninio turo nugalėtojai. Respublikiniame ture dalyvaus karteniškė dešimtokė Gintarė Šoparaitė, kurios mokytoja Liusia Plonienė, ir Jurgio Pabrėžos gimnazijos 2 BG klasės moksleivė Sandra Petkutė, kurią rengė mokytoja Valdonija Karaliūnienė.

Pagal nuostatus renginys skirtas 10-12 klasių bendrojo lavinimo mokyklų ir gimnazijų moksleiviams. Tačiau toks renginys būtų per mažas, nes jis neturėtų iš ko augti“, - sakė rajono dailės mokytojų metodinio ratelio pirmininkė, mokytoja metodininkė Nijolė Maštarienė, vedusi olimpiadą.

Todėl renginys buvo organizuotas dviejose grupėse: rajono vidurinių mokyklų ir miesto mokyklų. Į konkursą vyks šių grupių pirmųjų vietų laimėtojos. Ne konkurso tvarka renginyje dalyvavo 5-7 ir 8-9 klasių moksleiviai bei meno mokyklų moksleiviai. Iš viso renginyje dalyvavo 80 moksleivių. Toks didelis renginys vyko pirmąjį kartą, todėl kilo problema, kaip dvi valandas, kol renkami geriausi darbai, užimti moksleivius. N.Maštarienės nuomone, nors ir buvo nepatogumų, bet moksleivių skaičiaus mažinti nereikėtų, nes tai yra stimulas moksleiviams tobulėti.


Kiekviena komanda buvo sudaryta iš dešimties moksleivių, kuriuos atlydėjo sirgaliai.

Pranciškonų gimnazijoje įvyko konkurso “Nerūkanti klasė 2006” antrasis – žinių - turas. Pirmasis turas buvo skirtas sportinei estafetei. Renginyje dalyvavo 127 moksleiviai ir klasių auklėtojai.

Antro turo metu buvo sprendžiamas kryžiažodis ir atsakinėjama į klausimus. Kryžiažodžio, kuriame - 26 klausimai, sprendimui buvo skirta 20 minučių ir jie komandoms buvo išdalinti prieš pat sprendimą. Sprendžiant kryžiažodį nebuvo leista naudotis papildoma medžiaga, o už kiekvieną įspėjimą grėsė netekti 10 balų.

Reikėjo atsakyti ir į 50 klausimų.

Komandos buvo sudarytos iš 10 moksleivių, o dalyvauti galėjo visa klasė. Į antrą turą atvyko visi pirmo turo dalyviai: Baublių, Piliakalnio pagrindinių mokyklų bei Kartenos vidurinės mokyklos aštuntokai, Vydmantų vidurinės mokyklos 8A klasė, Pranciškonų gimnazijos 8A ir D klasės, Marijono Daujoto vidurinės mokyklos 8C klasė.

Pasak Baublių pagrindinės mokyklos aštuntokų auklėtojos Audronės Končienės, klasėje yra 19 moksleivių, iš kurių - šešios mergaitės. Tačiau jos ir buvo iniciatorės dalyvauti konkurse. Anot auklėtojos, klasėje yra tik vienas rūkalius. Konkursui buvo rengiamasi rimtai – skaitoma literatūra, informacijos ieškoma internete. Kad moksleiviai daugiau sužinotų apie rūkymo žalą, buvo pasikvietę felčerę.Kiekviena komanda buvo sudaryta iš dešimties moksleivių, kuriuos atlydėjo sirgaliai.


Trečiadienį Simono Daukanto mokykloje buvo surengtas rajoninis moksleivių meninio skaitymo konkursas, kuriame dalyvavo per dvidešimt moksleivių iš visų rajono mokyklų.

Tradicinį skaitovų konkursą surengė Kretingos rajono savivaldybės švietimo skyrius. Moksleivių raiškųjį žodį vertino komisija, kurią sudarė: Klaipėdos universiteto teatro pedagogikos katedros dėstytoja Nijolė Juodšerienė, „Atžalyno“ teatro vyriausiasis režisierius Algimantas Verbutas, Kultūros centro renginių režisierė Birutė Laučienė bei rajono pedagogės lituanistės Danutė Rimkutė ir Danutė Dunauskaitė.


Svarstant biudžetą subraškėjo Tarybos vienybė

 • Vitalija VITKAUSKIENĖ
 • Savivaldybėje

Vakar Kretingos rajono savivaldybės Taryba šių - 2006 - metų Savivaldybės biudžetą patvirtino beveik nediskutavusi. Nors biudžetas 6,7 mln. litų didesnis už pernykštį, pinigų visoms reikmėms nužtenka.

“Jeigu 100 milijonų šiandieną turėtume, gyventume”,- sakė Savivaldybės meras Valerijonas Kubilius, patvirtinus 65 mln. 688 tūkst. Lt 2006 metų biudžetą. Nors biudžeto projektas Tarybos posėdyje buvo patvirtintas itin sklandžiai, tą pripažino ir posėdyje dalyvavęs Seimo narys Egidijus Klumbys, užkulisinė kova dėl biudžeto pinigų dalybų tarp skirtingoms politinėms partijoms atstovaujančių Tarybos narių vyko dar ir paskutinę dieną prieš posėdį. Tos kovos rezultatas - sumažintas Savivaldybės administracijos direktoriaus rezervas - nuo 450 tūkst. Lt iki 370 tūkst. Lt. Taip dalis - 80 tūkst. Lt - šiam rezervui numatytų pinigų atiteko kitoms reikmėms. 40 tūkst. Lt buvo paskirti Kūno kultūros ir sporto skyriaus atvirų sporto aikštelių renovacijos programai (vaikų žaidimų - riedučiais, riedlentėmis - aikštelei prie Kretingos kultūros centro įrengti ir kitoms). Šiai programai ankstesniame projekte buvo numatyta tik 18 tūkst. Lt. 40 tūkst. Lt buvo papildytas Smulkaus ir vidutinio verslo plėtros fondas. Šiam fondui buvo suplanuota skirti 60 tūkst. Lt.


Pasinėręs į augalų pasaulį

 • Aldona KAREČKAITĖ
 • Kuprinė

Kartenos vidurinės mokyklos aštuntokas Julijus Gricius - tikras gamtos vaikas: renka vaistažoles, nepraeina nepastebėjęs įdomesnę medžio šaką ar vėjo nuzulintą akmenį.


Skautavimas – kasdienis gyvenimas

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Kuprinė

Kretingos skautės susitiko su Lietuvos nacionalinės Europos skautų asociacijos skaučių komisare Daiva Nakrošiene (trečia iš kairės) ir Krašto komisare Violeta Jokubynaite (pirma iš kairės). Vienuolis pranciškonas Evaldas Darulis (antras iš kairės) yra Lietuvos euroskautų religinis asistentas. Centre – kretingiškių skaučių vadovė Marija Drungilaitė.

Kretingoje lankėsi Lietuvos nacionalinės Europos skautų asociacijos skaučių komisarė Daiva Nakrošienė. Su skautėmis ir jų tėvais komisarė aptarė būsimosios stovyklos organizavimo klausimus.

„Tėvus supažindiname su skautų veikla, - sakė komisarė. – Mes ne atimame iš šeimos vaikus, o papildome šeimą, todėl tėvai turi žinoti, kaip ugdomi jų vaikai”.

Pasak komisarės D.Nakrošienės, tėvai ir patys mielai bendrauja su žmonėmis, ugdančiais jų vaikus, nes ne visa, kas domina jų vaikus, žino, nes ne į visus klausimus gali atsakyti. Skautų vadams svarbu iš tėvų sužinoti, ar jų vaikas jaučia pasitenkinimą skautiška veikla. Susitikimai su tėvais yra grįžtamasis ryšys, leidžiantis vertinti vado darbą. Komisarės žodžiais, jeigu vaikams neįdomu, neverta veltui švaistyti laiko.

„Skautų veikla siekiama ne kiekybės, o kokybės“, - tikino komisarė. Skautų tikslas – ugdyti krikščionis ir piliečius. Todėl skautų vadui svarbu turėti religinį asistentą. Komisarė pastebėjo, kad Kretingos skautams pasisekė, nes jiems padeda vienuolis pranciškonas Evaldas Darulis, kuris yra Lietuvos euroskautų religinis asistentas.

Kaip sakė komisarė D.Nakrošienė, skautų judėjimas jo dalyviams teikia vilties, kad gyvenimas yra kitoks, skautavimas palieka, kaip įvardino komisarė, gerą ženklą.

Skautai bendrauja grupėje – taip mezgasi draugystė, buriasi bendruomenė. Suaugę tokie žmonės paprastai ir toliau bendrauja.

„Jei esi krikščionis, jau nebesi vienas“, - sakė komisarė, paklausta, ar tokie žmonės, patekę į kitą aplinką, nepasijus vieniši.


“Daktaras” Donatas Strazdauskas (antras iš dešinės) meilės eleksyru gydė sužeistą Irmanto širdį.

Švento Valentino dieną Simono Daukanto vidurinės mokyklos aktų salė mirgėjo ir šurmuliavo nuo širdelių gausos, pakilios nuotaikos, skambios muzikos: pasibaigus pamokoms moksleivių taryba sukvietė mokinius ir pedagogus į improvizuotą TV laidą „Myli nemyli“.

Vienišių vaidinantis Irmantas Pikturna, kurio nesveikavo širdis, sutriko kraujotaka, turėjo išsirinkti labiausiai jam patikusią merginą. Vaikinui pasisekė – jo išrinktoji buvo ne melagė, ir jiedu laimėjo pagrindinį prizą – vaišes dviem asmenims vienoje miesto kavinių. Šampano taures atstojo širdelėmis puoštos stilizuotos žvakidės.

Laidos „Myli nemyli“ vedėją Leo sumaniai pamėgdžiojo sielą ir kraujotaką gydantis „daktaras“ - mokyklos mokinių prezidentas Donatas Strazdauskas. Jam talkino žavioji Livija – Simona Kuprytė.

„Švento Valentino diena yra ypatinga: joje – daug džiugesio, šventiškumo. Norėjosi kažką įdomaus parodyti savo draugams ir mokytojams. Per porą naktų sugalvojome siužetą, bet pateikėme jį netradiciškai. Galutinis sprendimas – ką išsirinks Irmantas - ir mums buvo nežinomas bei netikėtas. Reiks bėgioti apie kavinės langus, ir stebėti, kokia bus šių „įsimylėjėlių“ istorijos tąsa“, - juokavo „prezidentas ir jo patarėjos“ – moksleivių tarybos narės, trys Simonos: Kuprytė, Razmaitė ir Malatokaitė.


Pamilo egzotiškus būgnus

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Kuprinė
Jaunųjų Kretingos būgnininkų grupė „NSO“: (iš kairės) stovi Karolis Gvildys ir Marius Ellikas, sėdi pirmoje eilėje Artūras Ketlerius ir Aurimas Strakšys, antroje eilėje – Eva Jonutytė, Paulius Bruzdeilynas, Milvydas Mažonas, Lauryna Serapinaitė ir Kristina Černaitė.

Grupelę trijų Kretingos mokyklų – Marijono Daujoto vidurinės, Jurgio Pabrėžos ir Pranciškonų gimnazijų – vyresniųjų klasių moksleivių suvienijo bendra aistra: nuo praėjusio rudens vakarais jie renkasi senajame Savivaldybės pastate, J.K.Chodkevičiaus gatvėje, ir groja netradiciniais – Lotynų Amerikos ir Pietų Afrikos – būgnais.

„ Vaikinai ir merginos, atstovaujantys neformaliai Kretingos jaunimo organizacijai „Mes tik“, būgnus įsigijo, rengdami projektus bei geradarių dėka. Patalpas repeticijoms jiems parūpino rajono Savivaldybė.

Paskata susiburti mums, bendraminčiams, atsirado per Kretingos meno mokykloje surengtas jaunimo dienas. Tąkart vyko muzikos terapijos užsiėmimai. Per akustinės muzikos vakarėlį kartu su mokytoju Audriumi Danilevičiumi bandėm derintis prie muzikinio fono, grodami gitara ir būgnu“, - pasakojo vienas iš susibūrimo iniciatorių Marius Ellikas.


Jaunimui suprantama įtaigia dainos, šokio ir vaizdo sinteze grupė iš Norvegijos Kretingoje skelbė vadinamąją Jėzaus Revoliuciją.

Penkių šalių – JAV, Norvegijos, Šveicarijos, Vengrijos ir Latvijos - misionieriai iš tarptautinės evangelizacijos mokyklos „Jesus Revoliution“ pirmąkart Kretingos jaunimui parodė įspūdingą miuziklą apie pasaulio tuštybę, kuri atsisuko prieš jauną žmogų ir ieškojimus, kaip šiandien teisingai gyventi. Į renginį, kurį organizavo Pranciškoniškojo jaunimo tarnyba, jaunų žmonių iš viso rajono prisirinko pilna Kretingos kultūros centro salė.

„Karai, žudynės, terorizmas, narkotikai, laiką ir pomėgius praryjantis kompiuterijos laikmetis parodo, jog mes esame ta karta, kuriai tarsi ateina Biblijoje išpranašauta pasaulio pabaiga. Pasaulis ima gyventi „be grynųjų“ – laisvo mąstymo, asmenybės saviraiškos. Tarsi globalinė agonija įsigali elektroninės technologijos: vis dažniau perkame – parduodame su ženklu www, kuris hebrajų kalboje reiškia Šėtono skaičius – 666. Žmonių planeta atsiduria puolusių žmonių, kurie sėja neapykantą, egoizmą, smurtą, rankose. Jei nori būti laisvas, privalai apsispręsti gyventi su Jėzumi, kuris sugrįžęs antrąkart pareikalaus atsiskaityti už kiekvieną gyvenimo dieną“, - tokia buvo pagrindinė dvi valandas trukusio miuziklo idėja, kurią išraiškingu šokiu ir įtaigiomis dainomis išsakė evangelizacinė grupė iš Norvegijos.

Ši grupė brolio pranciškono Pauliaus Vaineikio pažinčių dėka į Lietuvą atvyko pirmąsyk.


 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Iš policijos suvestinių
KRETINGA

KAŠTONŲ aklg. Vakar per pietus įvyko nelaimingas atsitikimas. Ant vyriškio užgriuvo jo kraunami rąstai. Neįstengdami patys išvaduoti nelaimės ištikto vyriškio, kartu su juo darbavęsi žmonės iškvietė medikus ir ugniagesius – gelbėtojus. Tačiau atvykus gelbėtojams, vyriškis jau buvo ištrauktas. Įvykio liudytojų teigimu, vyriškis buvo sužalotas, bet sąmoningas. Greitosios pagalbos automobiliu sužeistasis buvo išvežtas į ligoninę.

GRAFŲ TIŠKEVIČIŲ g.

Vasario 17 d. apie 8.00 val. iš namų išėjo ir iki šiol negrįžo 35 metų kretingiškis Edmundas Jasinskas. Požymiai: ūgis 180 cm, vidutinio kūno sudėjimo, veidas ovalo formos, plaukai šviesūs, nežymiai nuplikęs viršugalvis, akys mėlyno s. Buvo apsirengęs: juoda trumpa striuke, juodais užvarstomais batais, kita apranga nežinoma, turėjo juodos spalvos sportinį krepšį.

MELIORATORIŲ g.

Pirmadienio vakarą 23 metų dupultiškis T.L., vairuodamas jam priklausantį automobilį ,,Audi-100”, pirminiais duomenimis, būdamas neblaivus, nepasirinko saugaus greičio, lenkdamas automobilį išvažiavo į priešingos krypties eismui skirtą kelio juostą ir partrenkė per pėsčiųjų perėją ėjusią 70 metų pėsčiąją A.Ž., kuri dėl daugybinių lūžių ir pėdos išnirimo išvežta į ligoninę.

ŽEMAIČIŲ g.

Pirmadienį, vėlai vakare, į gyvenamąjį namą, išdaužę verandos lango stiklą, įsibrovė trys nepažįstami vyriškiai, kurie sumušė name buvusį vyriškį ir iš namo pagrobė spalvoto vaizdo televizorių “Thomson”, nešiojamą televizorių “Šilelis”, kraujospūdžio matavimo aparatą, audiomagnetofoną, prožektorių.

KURMAIČIAI.

Vasario 12 d. vakarą kurmaitiškiui A.J. būnant pas pažįstamą, įsiveržė du iš matymo pažįstami vaikinai, kurie jį pradėjo mušti medine lazda bei spardyti. A.J. dėl sužalojimų gydosi ambulatoriškai.

ANKŠTAKIAI.

Vasario 5 d. iš namų išėjo ir iki šiol negrįžo 17 metų Aurimas Malakauskas. Požymiai: ūgis apie 176 cm, smulkaus kūno sudėjimo, plaukai juodi trumpi, akys mėlynos. Apranga: mėlyna arba ruda striukė, raudona megzta kepurė, šviesiai mėlynos džinsinės kelnės, balti 42 dydžio sportiniai bateliai.

GARGŽDŲ – KRETINGOS kelias.

Vėlų trečiadienio vakarą kretingiškio vairuojamas automobilis partrenkė staiga į važiuojamąją kelio dalį išėjusią 23 metų pėsčiąją J.S., gyvenančią Kėkštuose. Sužalota pėsčioji gydoma ligoninėje. Paimta kraujo moters girtumui nustatyti. Vairuotojas buvo blaivus.

KRETINGOS – SKUODO kelias.

Ankstų pirmadienio rytą blaivus mažeikiškis, vairuodamas ,,Daewoo Mubika”, partrenkė kelio viduriu važiavusį 50 metų dviratininką A.V., Nausėdų gyventoją, kuris dėl sužalojimų gydosi ambulatoriškai.


Kretingiškiai “Žalgirio” gerbėjai su “Žalgirio” treneriais Antanu Sireika ir Gintaru Krapiku (centre).

Krepšinio treneriai Rolandas Žiubrys ir Vaclovas Janavičius, subūrę Kretingos krepšinio aistruolius, surengė jau ne vieną išvyką į Kauną, sporto halę, kur vyksta “Žalgirio” varžybos. “Stebėjome visas Eurolygos varžybas. Manome, kad tokios išvykos padėjo įgyvendinti daugelio svajonę pamatyti tikras “Žalgirio” varžybas. Juk apie tokią galimybę anksčiau, žiūrėdami žalgiriečių žaidimą per televizorių, ne vienas tik pasvajodavome ir žinodavome, kad negalime to padaryti”, - sakė R.Žiubrys ir V.Janavičius.

Išvykas į “Žalgirio” varžybas padeda organizuoti mūsų kraštietis, “Žalgirio” komandos treneris Gintaras Krapikas. Jis padeda įsigyti bilietus, mielai bendrauja su kraštiečiais, kurie dar kartais sugrįžta ir su dovanomis – įvairiais suvenyrais su “Žalgirio” klubo atributika.

Į varžybas dažnai vykstama dviem autobusais – iš Kretingos žiūrėti varžybų išvyksta po šimtą žmonių. Iš esmės, Kretingoje pamažu formuojasi “Žalgirio” fanų klubas, kuris džiaugiasi ne tik “Žalgirio”, bet ir mūsų kraštiečio Gintaro Krapiko pergalėmis.


Nori būti sveikas – judėk

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Sportas
Projekto “Galvok, sportuok ir sveikas būk” koordinatorė Zita Domarkienė:”Mūsų tikslas – padėti suprasti sveikos gyvensenos naudą augančiam organizmui”.

Baublių pagrindinė mokykla jau nebe pirmus metus dalyvauja respublikiniame judėjime “Sveika mokykla”. “Dirbame dviem kryptimis: pirma, - vykdome švietėjišką veiklą, antra - Baublių bendruomenės narius skatiname aktyviai sportuoti, nes žmonės dar nekreipia dėmesio į savo ir savo vaikų sveikatą”, - sakė Baublių pagrindinės mokyklos direktorė Verutė Keblienė.

Aktyviai propaguodami sveiką gyvenseną, mokyklos pedagogai moksleiviams organizuoja daugybę papildomos veiklos renginių. Šiuos renginius į visumą jungia projektas “Galvok, sportuok ir sveikas būk”. Projektą jau nebe pirmus metus finansuoja rajono Savivaldybė: praėjusiais metais projekto tikslams įgyvendinti buvo skirta 200 Lt, šiemet – 500 Lt. “Manome, kad Savivaldybė teigiamai vertina mūsų veiklą. Už gautas lėšas galime organizuoti numatytus renginius, išvykas”, - sakė šio projekto autorė ir koordinatorė, specialius mokymosi kursus baigusi sveikos gyvensenos konsultantė Zita Domarkienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas