Pajūrio naujienos
Help
2022 Gegužė
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar valdžios kėdės klibinamos tam, kad Savivaldybė geriau dirbtų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1598) 2021-10-19

Galvos skausmą nuėmė vaizdo stebėjimo kameros

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Pirmas puslapis
Nuotekų valymo įrenginiai – ne daugiau kaip 10 metrų iki mano namo. Jeigu blogai dirbtų, jeigu, kaip skunde aplinkosaugininkams rašė kaimynai, nuotekos dvoktų, tai to dvoko pirmiausia neapsikęsčiau aš pats“, – įsitikinęs Virgilijus Vaičiūnas.

Plungės apylinkės teismo Kretingos rūmuose administracine tvarka išnagrinėtas Kiauleikiuose gyvenančio rajone žinomo skulptoriaus medžio drožėjo Virgilijaus Vaičiūno skundas dėl nutarimo už gamtos teršimą jam skirti 300 eurų baudą panaikinimo. Vyras nesijaučia kaltas ir pinigų, už tai, ko, anot jo, nepadarė, mokėti nesiruošia. Teisėjas Erikas Jurgutis verdiktą paskelbs lapkričio 9 dieną.

Žlugdo kaimynai?

„Administracinio nusižengimo protokolą dėl aplinkos teršimo surašiusi Kretingos aplinkos apsaugos agentūros specialistė Neringa Grigalauskienė pagrasino, kad, jeigu nesusimokėsiu 30 eurų, tai ta bauda man šoktelės dešimteriopai. Taip ir atsitiko: Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos administracinių bylų nagrinėjimo skyrius „pavarė ant pilnos katuškos“, – „Pajūrio naujienoms“ dėstė V. Vaičiūnas. Menininkas teigė, kad jam nieko kito neliko, kaip teisybę įrodyti teisme.

Tai dėl vienų, tai dėl kitų priežasčių teismo posėdžiai buvo keliskart atidedami, tačiau nuo to laiko, kai, vilniškiui advokatui Dimitrijui Fomkinui pasiūlius, prie namų atsirado vaizdo stebėjimo kameros, Virgilijus gyvenąs ramiau. „Įvyko stebuklas – prastus nuotekų rodiklius tarsi ranka kas nubraukė, jie staiga tapo normalūs“, – atviravo jis.

V. Vaičiūnas įsitikinęs, kad jam gyvenimą kartina iš pavydo skundus vieną po kito pilantys kaimynai.

„Prieš trejus metus Viktoras laukuose taip ir pasakė: mes tave, didysis nusipelnęs pripažintas menininke (aš visada turėjau daug užsakymų ir daug uždirbau, 2017-aisiais esu pelnęs rajono Savivaldybės kultūros premiją, išleidau puikų savo darbų albumą), sunaikinsim. Iš pradžių galvojau, kad čia kliedesiai, bet pasirodo, ne“, – teismo salėje kalbėjo kiauleikiškis. Vyras yra suskaičiavęs, kad kaimynai Bruzdeilinai iš viso jau apie 60 skundų ir reikalavimų jo adresu yra suraitę, nenuostabu, kad užkliuvo ir tie neva blogai dirbantys nauji nuotekų valymo įrenginiai, ir net eglės.

„Įsivaizduokit, rugsėjo 30-ąją vieną skundą kaimynai parašo dėl tų įrenginių, o spalio 1-ąją – kitą, šiuokart dėl to, kad savo sklype eglių trečią juostą ne pagal taisykles pasisodinau“, – pasakojo V. Vaičiūnas. Kaip sodinti egles, jam, architektūros mokslus baigusiam, aiškinti nereikia, žino, kad šiaurės pusėje būtina išlaikyti 5 metrų atstumą, antraip šalia esančioms sodyboms šešėlis kris. Tačiau Virgilijaus trobos šiaurinėje pusėje tiesiasi kelias, tai kur problema?


Iš susitikimo su finansų ministre Gintare Skaiste

Ketvirtadienį Kretingos rajono savivaldybės vicemeras Dangiras Samalius ir administracijos direktorius Egidijus Viskontas, susitikę su finansų ministre Gintare Skaiste, aptarė Kretingos rajono savivaldybės 2022 metų biudžeto perspektyvas formuojamo 2022 metų valstybės biudžeto kontekste, Savivaldybės projektų finansavimo, veiklos krypčių (naujų projektų kūrimo) galimybes, atsižvelgiant ir į Europos Sąjungos 2021–2027 metų finansinės paramos Lietuvos Respublikai laikotarpį.

Rajono vadovai iš ministrės išgirdo apie prognozuojamą GPM Savivaldybės biudžete augimą iki 26 mln. 23 tūkst. eurų, kai 2021 metų šis rodiklis siekia 22 mln. 295 tūkst. eurų. GPM suma biudžete atitinkamai ir viso biudžeto pajamos didėja apie 3,7 mln. eurų. „Augant minimaliai algai dalis GPM prieaugio 2022 metais bus išleista atlyginimams, tačiau likti turėtų ir investicijoms“, – svarstė D. Samalius.

Su ministre kretingiškiai diskutavo apie Savivaldybės strateginiame plane suplanuotų, taip pat ir vykdomų projektų, finansavimo galimybes, galimus finansavimo šaltinius: kokiems projektams tikėtis ES paramos, kokiems – valstybės biudžeto lėšų. Sutarė dėl tolesnių konsultacijų su kitais atsakingais Finansų ministerijos specialistais.

Tą pačią dieną Kretingos rajono savivaldybės dabarties aktualijas, planus ateičiai aptarė su Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininku Mykolu Majausku, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Seime seniūno pavaduotoju Andriumi Vyšniausku. „Kretingos mokyklos-darželio „Žibutė“ renovacijos projekto finansavimo galimybes aiškinsimės Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje, suplanavome susitikimus šioje ministerijoje. Vienijame visas jėgas rajono problemoms spręsti, dirbame kartu su rajono gyventojų išrinktais Seimo nariais Antanu Vinkumi, Mindaugus Skritulsku. Siekiame paspartinti Žiemos sodo-oranžerijos renovacijos finansavimą“, – kalbėjo D. Samalius.

„P. n.“ informacija


Vaistažolių sodelyje, kurį pašventino brolis Bernardas, augs 20 augalų, kuriuos savo veikale „Tayslius augyminis“ yra aprašęs Jurgis Ambraziejus Pabrėža.

Kretingos pranciškonų gimnazijoje įvyko renginys, atspindintis iškilaus Žemaitijos švietėjo kunigo pranciškono tretininko botaniko ir gydytojo Jurgio Pabrėžos gyvenimą bei veiklą: atidarytas jo vardo geografijos kabinetas, o šalia vienuolyno sužaliavo vaistažolių sodelis.

Norėjo padėti ligoniams

Iškilios asmenybės nueitą gyvenimo kelią į gimnazijos fojė susirinkusiems renginio svečiams priminė III gimnazinių klasių moksleiviai Marija Bruzdeilynaitė ir Lukas Juodys.

Didžiąją gyvenimo dalį J. Pabrėža skyrė botanikos mokslams, Žemaitijos augalų tyrinėjimui. Rinkti žoleles, domėtis jų gydomosiomis savybėmis jis pradėjo tapęs Kartenos altarista, nors viename laiške yra rašęs, kad augalai jį domino jau nuo pat vaikystės.

Apie 30 metų gyvenęs Kretingoje, vienuolyne, J. Pabrėža negailėjo patarimų nė vienam paguodos ar pagalbos ieškančiam žmogui. Laiškuose profesoriui Volfgangui kunigas pranciškonas atviravo, kad ligonių kančios labai jaudino, jis norėjo žmonėms nors šiek tiek padėti gydytis. Gavęs sėklų iš Vilniaus botanikos sodo, vienuolyno kiemo darželyje todėl ir pasėjęs įvairių sveikatai naudingų augalų. Apie J. Pabrėžos gydytojavimą vaizdingai yra papasakojęs rašytojas Juozas Tumas Vaižgantas – esą visas Kretingos vienuolyno koridorius prakvipęs žolelėmis, kasdien – pilna ligonių. O pagrindiniai darbai, tarp kurių 17 rankraščių, kuriuose aprašomos ligos, simptomai ir gydymas, 50 veikalų, parašytų lenkų ir lotynų kalbomis, botanikos žodynas su 860-ies augalų pavadinimais, gimė celėje. Čia buvo sudarytas ir 800 augalų herbariumas. Mokslinę J. Pabrėžos veiklą vainikavo lietuvių-žemaičių kalba baigtas rašyti botanikos veikalas „Tayslius augyminis“ („Augalų sistema“), kuriame išsamiai aptarti 643 augalai.


Kretingos muziejaus direktorė Vida Kanapkienė pasveikino svečius septintojo festivalio „Mėnuo su žvaigžde čia būti norėjo“ atidarymo proga.

Penktadienį į Kretingos muziejuje jau septintąjį kartą rengiamo Kretingos muziejaus menų festivalio „Mėnuo su žvaigžde čia būti norėjo“ atidarymą susirinkę svečiai turėjo progos panirti į ryškių potėpių ir skambių akordų pasaulį: muziejaus salėse parodą „Gimtinės šaknų beieškant“ pristatė dailininkas Jonas Daniliauskas, o Žiemos sode muzikavo jaunieji akordeonistai.

Drobėse – gimtinės istorijos

Pilką ir lietingą penktadienio pavakarę Kretingos muziejaus parodų salėse ypatingą šviesą skleidė ryškiaspalvės fantazijos, jausmingumo, egzotikos ir poetinių vaizdų sklidinos iš Suvalkijos kilusio dailininko Jono Daniliausko drobės.

Pristatydama vienu ryškiausių Lietuvos tapytojų pelnytai vadinamo nuo 1974-ųjų parodose mūsų šalyje ir užsienyje dalyvaujančio įvairių prestižinių premijų laureato J. Daniliausko parodą Kretingos muziejaus direktorė Vida Kanapkienė, svarstydama, kas patraukia žvelgiančių į dailininko drobes dėmesį, paminėjo ne tik ypatingą spalvų gamą, bet ir iš kūrinių sklindantį žmogaus būties pajutimą bei dvasinę erdvę.

Grafų Tiškevičių dvaro salėse ryškiom spalvom sušvito dailininko Jono Daniliausko (dešinėje) paveikslai.

Paveikslų spalvų ir siužetų įvairovę, padedančią pamiršti niūrų rudenį, akcentavo ir festivalio globėjas Kretingos rajono meras Antanas Kalnius. Nuo jaunumės su pernai 70-metį atšventusiu dailininku draugaujantis meno kolekcininkas Edmundas Kolakauskas atkreipė dėmesį į tai, kad per pastaruosius 10–15 metų jo paveiksluose atsirado daugiau ryškių spalvų: raudonos, mėlynos, žalios. O nepasikeitė tai, kad J. Daniliausko paveikslai – lyg novelės, kurias galima ir reikia skaityti.

„Šioje parodoje yra 50 įvairaus laikotarpio paveikslų, tačiau dominuoja tie, kuriuos nutapiau per paskutinius 5–6 metus. Beveik visi siužetai ir motyvai – iš Lietuvos, dauguma – iš Valkininkų apylinkių. Esu mėgėjas pasivaikščioti, pafotografuoti, pasipaišyti, bet yra paveiksluose ir tam tikros fantazijos: jeigu man reikia, ir medį persodinu, ir namą nugriaunu“, – pasakojo parodos autorius.


Snieguolė Miceikaitė

Nors įstatymai numato, kad įpėdiniai, norintys priimti mirusio asmens palikimą, tai turi padaryti per 3 mėn., tačiau pasitaiko atvejų, kai jie šios tvarkos nesilaiko arba įpėdinių iš viso nesama. Taigi ką tokiu atveju daryti tiems, kurie norėtų įsigyti tokį mirusiam asmeniui priklausiusį turtą, ypač, jei esama bendros nuosavybės? Šia tema savo įžvalgomis pasidalino Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos (LJAA) narė, advokato padėjėja Snieguolė Miceikaitė.

Skaitytojo klausimas:

– Prieš 8 metus mirė namo bendraturtis, kuriam priklauso 1/4 namo dalis. Palikimo niekas nepriėmė. Noriu įsigyti mirusio bendraturčio 1/4 dalį ir po to namą parduoti. Kaip įsigyti 1/4 namo dalį, kai ši vis dar priklauso mirusiam žmogui?

Atsakė LJAA narė, advokato padėjėja Snieguolė Miceikaitė:

– Mirus asmeniui neretai pasitaiko situacija, kai nė vienas iš įpėdinių nesikreipia į notarą dėl palikimo priėmimo, nes mano, kad turtas savaime pereina mirusiojo žmonai/vyrui ar vaikams, ar kitiems teisėtiems įpėdiniams, arba nežino, kad į notarą reikia kreiptis per 3 mėnesius nuo asmens mirties ir išreikšti valią palikimui priimti – parašyti pareiškimą dėl palikimo priėmimo notarų biure. Civilinis kodeksas numato teisėtas įpėdinių eiles, nurodytas eilės tvarka, palikimui priimti – paskesnės eilės įpėdiniai paveldi tik tuo atveju, jei nėra pirmesnės eilės įpėdinių arba šie atsisako palikimo.


Kretingos komanda „SM-Kretinga“, treniruojama Aurimo Ivanovo (dešinėje) ir Arimanto Mikaločiaus (kairėje), mūsų miestui ir rajonui atstovaus Regionų krepšinio lygos B divizione.

Pasirengimą artėjančiam RKL (Regionų krepšinio lygos) B diviziono sezonui tęsia Kretingos „SM-Kretinga“ komanda, kuriai šiemet vadovaus Kretingos sporto mokyklos treneris Aurimas Ivanovas, jam talkins ir vyriausiasis „Kretingos“ komandos treneris Arimantas Mikaločius. Komanda bus finansuojama perpus Kretingos sporto mokyklos ir Kretingos krepšinio klubo.

Komanda sudaryta iš visų Kretingos sporto mokyklos trenerių auklėtinių: Aurimo Ivanovo – gimusių 2005–2006 m., Arimanto Mikaločiaus – gimusių 2007 m. ir Vytauto Šližiaus – Roko Tiškaus ir Ugniaus Kvietkausko.

„Komandoje žais tik Kretingos sporto mokyklos auklėtiniai. Mūsų tikslas – kad užaugtų bent keli žaidėjai pagrindinei Kretingos vyrų komandai, kuri varžosi „7bet-NKL“ čempionate“, – apie komandos įkūrimo tikslus kalbėjo Arimantas Mikaločius.

Jis tęsė mintį: „Komanda sudaryta iš labai jaunų vaikinų – amžiaus vidurkis vos 15 metų, turime tik vieną pilnametį komandoje. Kojas RKL kol kas yra apšilę tik du komandos nariai – Rokas Tiškus ir Ugnius Kvietkauskas. Vaikinams spaudimo nedarysime ir nereikalausime išskirtinių rezultatų, pergalių, nes pagrindinis tikslas yra vaikų tobulėjimas ir integravimasis į vyrų krepšinį.“

„Žaisime pagal Kretingos komandos žaidimo modelį. Rezultatas, manau, turėtų pasimatyti po dvejų–trejų metų. Sezono metu galėsime įvertinti, kurie žaidėjai dėjo didžiausias pastangas ir patobulėjo“, – kalbėjo vyriausiasis Kretingos „SM-Kretinga“ treneris Aurimas Ivanovas.

Komanda dirbs piramidės principu, bus naudojami tie patys deriniai ir gynybos schemos, kaip ir vyrų komandoje, kad, reikalui esant, žaidėjams būtų lengviau pereiti į pagrindinę komandą, galbūt kai kurie geriausiai pasirodę jaunuoliai ir vidury sezono bus registruoti „7bet-NKL“ rungtynėms. Su komanda daugiausiai dirbs Aurimas Ivanovas, bet vieną kartą per savaitę komandą treniruos ir vyriausiasis Kretingos krepšinio klubo treneris Arimantas Mikaločius. Kai kurie vaikinai jau ir dabar pluša reprezentacinės mūsų miesto komandos treniruotėse. Komandos tvarkaraštis yra suderintas su Nacionalinės krepšinio lygos tvarkaraščiu – penktadieniais komanda žais išvykose, o namų rungtynės visada vyks sekmadieniais Kretingos sporto mokykloje.


Palangos „Kuršių“ garbę „7bet-NKL“ (Nacionalinėje krepšinio lygoje) gina ir Kretingoje išugdytas krepšininkas Tadas Budrys.

Spalio 14 d. Povilo Šakinio treniruojami Palangos „Kuršiai“ išvykoje 72:66 (20:17; 20:21; 15:14; 17:14) palaužė Mažeikių „Mažeikius“ (1 pergalė, 3 pralaimėjimai) ir iškovojo antrąją paeiliui pergalę „7bet-NKL“.

Šios rungtynės klostėsi atkakliai, II kėlinį „Kuršiai“ po legionieriaus D. Hanes’o metimo nutolo (12 min. 26:19), įpusėjus kėliniui priekyje jau buvo aikštės šeimininkai mažeikiškiai (14 min. 28:34), bet po dviejų kėlinių Palangos „Kuršiai“ pirmavo – 40:38. Po pertraukos ir toliau nė vienai komandai nepavyko nutolti, ir tapo aišku, kad rungtynių nugalėtojas spręsis joms baigiantis. Likus kiek mažiau negu 3 min., „Mažeikių“ komanda dar pirmavo – 61:63, bet per likusį laiką D. Hanes’o ir K. Sapiegos vedami „Kuršiai“ išsprendė situaciją ir pasiekė pirmą pergalę varžovų aikštėje.

Palangos „Kuršiai“: Tadas Kararinas (7/10 dvitaškiai, 9 atk. kamuoliai, 21 naud. balas) – 18, Karolis Sapiega (5/9 dvitaškiai, 10 atk. kamuolių) – 14, Derekas Lawrence’as Hanes’as (5/6 baudos, 5 rez. perdavimai, 3 per. kamuoliai) – 11, Herkus Kumpys (6 atk. kamuoliai, 3 per. kamuoliai) – 9, Ernestas Jaškus ir Tadas Budrys (4/6 dvitaškiai) – po 8, Justas Žiubrys.


Minutės pertraukėlės metu – trenerio Arimanto Mikaločiaus (centre) nurodymai žaidėjams.

Arimanto Mikaločiaus treniruojama krepšinio rinktinė „Kretinga“ sužaidė dar dvejas „7bet-NKL“ (Nacionalinės krepšinio lygos) rungtynes: ketvirtadienį komanda iki paskutinių sekundžių kovėsi dėl pergalės su praėjusių metų bronzos medalių laimėtojais Šakių „Vyčio“ krepšininkais, o šeštadienį pasiekė ir pirmąją savo istorijoje pergalę šioje lygoje.

Spalio 14 d. Kretingos komanda 63:66 (17:19; 11:20; 23:12; 12:14) turėjo pripažinti Šakių „Vyčio“ (4 pergalės) komandos pranašumą. „Kretingos“ komanda gerai pradėjo rungtynes ir lygiai žaidė su tikrai pajėgiais varžovais, bet likus žaisti 3 min. ir komandas skiriant vienam taškui – 28:29, šakiečiai spurtavo 0:10 ir prieš pertrauką grėsmingai nutolo – 28:39. Po pertraukos kretingiškiai sugebėjo greit panaikinti varžovų persvarą, o IV kėlinį po D. Matučio dvitaškio patys turėjo 6 taškų persvarą (36 min. 60:54). Iki rungtynių pabaigos likus minutei po H. Saprykino dvitaškio su pražanga kretingiškiai persvėrė rezultatą savo naudai – 63:61, tačiau per likusį laiką taškus rinko vien varžovai, iškovoję dramatišką pergalę. „Kretingos“ komanda turėjo paskutinę rungtynių ataką savo rankose, esant rezultatui 63:64, bet H. Saprykino tolimas metimas tikslo nepasiekė ir, nors A. Viskontas atkovojo kamuolį, puolime varžovas į jį įsirėžė, ir teisėjas nepastebėjo jokio taisyklių pažeidimo, o pražangomis sustabdytas Aurelijus Pukelis įtvirtino Šakių „Vyčio“ komandos pergalę.

Šiose rungtynėse Kretingos „Kretingai“ atstovavo: Aidas Viskontas (2/2 tritaškiai, 5 per. kamuoliai, 15 naud. balų) – 12, Rytis Zabita (4/5 dvitaškiai, 12 atk. kamuolių, 21 naud. balas) – 11, Eimantas Žilius (6 atk. kamuoliai) – 10, Edgaras Preibys (4/4 baudos) – 9, Haroldas Saprykinas – 8, Domininkas Matutis (8 atk. kamuoliai) – 6, Srdan Ivic – 5, Kornelijus Stonkus – 2, Rokas Šimkevičius.


Platina gerąjį badmintono virusą

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Vakarų Lietuva
Lietuvos badmintono federacijos (LBF) surengtos spaudos konferencijos dalyviai: (iš kairės) olimpietis Kęstutis Navickas, trenerė Vaida Slušnienė, vilnietė U-13 Lietuvos jaunučių čempionė Jorūnė Šalnaitė ir LBF prezidentas Aurimas Kamantauskas.

Lietuvos badmintono federacijos (LBF) teigimu, Lietuvoje sparčiai daugėja badmintoną žaidžiančių vaikų. Ne išimtis – ir Kretingos rajonas bei Palangos miestas, kur, badmintono trenerės Vaidos Slušnienės pastebėjimu, sparčiai plinta gerasis badmintono virusas: 28-erių metų trenerės ugdytinių gretose – jau beveik 100 jaunųjų badmintono žaidėjų.

Dalis jų – dvi grupės po 20 vaikų nuo 7 iki 15 metų – badmintono pagrindų mokosi, šio žaidimo įgūdžius tobulina Kretingos sporto mokykloje, kurioje badmintonas nuo šių mokslo metų pradžios – nauja sporto šaka.

Tačiau badmintonas Kretingos rajone – ne naujiena ir turi gana gilias tradicijas: badmintoną žaidžia vaikai, jaunuoliai, suaugusieji. Palangoje taip pat veikia badmintono entuziastų suburtas badmintono klubas „Smešas“, kuriame treniruojasi daugiau kaip 40 suaugusiųjų. „Vieni pirmųjų Kretingos krašte badmintoną pradėjo žaisti mano uošvis Arnoldas Slušnys kartu su bendraminčiais buvusiu Kretingos rajono Sporto skyriaus vedėju Nikolajumi Gnedojumi, Darbėnų gimnazijos kūno kultūros mokytoju Rolandu Juknevičiumi. Nuo jų viskas ir prasidėjo: jie pradėjo žaisti, burti aplink save kitus, dalyvauti turnyruose, – per praėjusią savaitę sostinėje LBF surengtą spaudos konferenciją kalbėjo V. Slušnienė, šalies mastu pristačiusi badmintono sėkmės istoriją Vakarų Lietuvos regione. – Taip ir įsisuko karuselė: mano uošvis pradėjo žaisti su sūnumi, mano vyru Edgaru Slušniu, kuris vėliau tapo Lietuvos čempionu, buvo ilgametis rinktinės narys. Susipažinusi su vyru pradėjau žaisti ir aš, o po to galiausiai tapau badmintono trenere.“


Ar artimiausiu metu bus įstiklintos stotelės sienos, priklausys nuo rangovų geranoriškumo.

„Keistus pavyzdžius iš sostinės Vilniaus Kretinga pasiima: ten ant Žaliojo tilto pastatė kažkokias metalines konstrukcijas-dėžes, pas mus gi stotelėje vietoj paviljono, kuriame keleiviai galėtų patogiai laukti autobuso, panašią dėžę tik su stogu pastatė“, – ironizavo „Pajūrio naujienų“ skaitytoja, pasakodama apie netoli naujojo Melioratorių–Vytauto g. žiedo esančią autobusų stotelę.

Pasak skaitytojos, nors rekonstruota Melioratorių–Vytauto g. žiedinė sankryža sutvarkyta tiesiog puikiai, tie gyventojai, kurie neturi nuosavų automobilių ir naudojasi viešojo transporto paslaugomis, yra nuskriausti. Iki rekonstrukcijos maršrutinių autobusų stotelė nors ir nedžiugino estetika – stovėjo būda, ir tiek, tačiau turėjo ne tik stogą, bet ir sienas.

„Dabar štai jau antras mėnuo tenka autobusų laukti plyname lauke: metalo konstrukcija su stogeliu prastai saugo nuo lietaus, o ką jau kalbėti apie vėją. „Ciongai“ tokie traukia, kad baisu“, – pasidalino moteris, norinti sužinoti: ar kada nors čia bus įrengtas padorus paviljonas, saugantis nuo vėjo ir lietaus – tegul ir ne toks, kaip naujieji Vilniaus g. pastatyti paviljonai, bet bent jau kaip, pavyzdžiui, Šventosios g.?

Kretingos rajono savivaldybės Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėja Sigutė Jazbutienė paaiškino, kad minėtasis paviljonas tiesiog nėra baigtas.

„Viso objekto, t. y. Melioratorių–Vytauto g. žiedinės sankryžos rekonstrukcijos, darbų perdavimo-priėmimo aktas dar nepasirašytas, nes stringa dokumentacijos tvarkymas tiek iš mūsų, tiek iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos pusės. Stotelė ir paviljonas dar nėra įrengti, nes rangovas AB „Eurovia Lietuva“ būgštauja, kad iki darbų perdavimo akto įstiklinus sieneles jos nebūtų išdaužytos. Kada dokumentacija bus sutvarkyta, sunku prognozuoti, tačiau mes rengiamės prašyti rangovų, kad, subjurus orams, jie vis dėlto įrengtų stotelę“, – sakė S. Jazbutienė.

„P. n.“ informacija


Spalio 14 d. apie 17.10 val. Padvarių kaime, kelyje Kretinga–Skuodas, 1950 m. gimusio vyro vairuojamas automobilis „Mazda“ partrenkė staiga kelio važiuojamąją dalį ne pėsčiųjų perėjoje kirtusią 1946 m. gimusią moterį. Dėl patirtų sužalojimų ji nuvežta į ligoninę.

„P. n.“ informacija


Kretingos rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai kartu su „Lietuvos geležinkelių“ eismo saugumo specialistais vykdė prevencinę priemonę ,,Saugi aplinka geležinkelyje“.

Vaikščioti bėgiais, kirsti juos neleistinose vietose draudžiama, tačiau per šiuos metus Kretingos rajone traukiniai mirtinai sužalojo tris asmenis – apie 30-ies ir 75-erių metų vyrus bei 15 metų jaunuolį.

Ties pervažomis, esančiomis prie Kretingos geležinkelio stoties ir Tiekėjų g. bei Klaipėdos g. sankryža, priemonę vykdę pareigūnai pažeidimų šįkart nenustatė.

12-ai pėsčiųjų ir 28-iems transporto priemonių vairuotojams buvo priminta, kaip svarbu yra prie geležinkelio bėgių elgtis saugiai, pareigūnai dalijo informacinę medžiagą, pėstiesiems – atšvaitus, dviratininkams – šviesą atspindinčias liemenes.

Už vaikščiojimą bėgiais neleistinose vietose pėstiesiems gresia bauda nuo 60 iki 140 eurų, o už važiavimo per geležinkelio pervažas taisyklių pažeidimus – nuo 180 iki 280 eurų, be to, vairuotojai gali netekti teisių laikotarpiui nuo 2 mėnesių iki pusės metų.

„P. n.“ informacija


COVID-19 STATISTIKA

  • Svarbi informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas