Pajūrio naujienos
Help
2021 Sausis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną1°C debesuotumas 4 %
Naktį2°C debesuotumas 5 %
Apklausa

Ar Kretingai reikia šunų išvedžiojimo aikštelės, kainuosiančios apie 30 tūkst. Eur?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1517) 2020-12-22

Kitų – 2021-ųjų – „Pajūrio naujienų“ kalendoriaus herojai – (iš kairės) Aurimas Rapalis, Emilijus Latakas, Birutė Naujokaitienė, Daiva Jonauskienė, Kristina Ančerevičienė ir Sniegius, Zita Abelkienė, Karolis Petravičius, Jurgis Sadauskas – vienoje „Vyšnių dvaro“ erdvių.

Kartu su šios dienos „Pajūrio naujienų“ laikraščio numeriu skaitytojus pasieks ir redakcijos dovana – tradicinis kalendorius, kurį puošia mūsų krašto žmonės. Tie, kurie, regis, kasdien dirba savo įprastą darbą, galbūt patys nė nenujausdami, kad tuo pačiu jie kuria ir krašto istoriją, dalyvauja jo įvykiuose ir pokyčiuose. Tuo pačiu jie sutvirtina ir prieš beveik 20 metų užgimusią laikraščio tradiciją sukurti ir dovanoti skaitytojams kalendorių, kuris jų kasdienybę, skaičiuodamas dienas, savaites, mėnesius, lydės visus metus. Šiandien taip pat smagu sau pripažinti, kad tradicijos nepaklūsta jokiems išbandymams: pasirodo, planuojant viskas įmanoma, taigi ir kalendorius užgimė dar nesant didelių suvaržymų ir apribojimų.

Į „Vyšnių dvarą“ Kartenoje, kuriame, jo šeimininkei Jolantai Igarienei maloniai sutikus, ir įvyko 2021-ųjų kalendoriaus fotosesija, „Pajūrio naujienos“ šiemet pakvietė dalyvauti: Vydmantų parapijos kleboną Vydmantų bažnyčios statytoją Karolį Petravičių, rajono Savivaldybės gydytoją Ekstremalių situacijų operacijų vadovę Zitą Abelkienę, pilietinę iniciatyvą dėl nelegalių gyvūnų veisyklų visoje Lietuvoje išjudinusią Kristiną Ančerevičienę ir jos augintinį Sniegių, Kretingos viešosios Motiejaus Valančiaus bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėją Birutę Naujokaitienę, Salantų kultūros centro renginių organizatorių, VšĮ „Ceklio kuršiai“ įkūrėją partizanų istorijos rekonstruktorių Aurimą Rapalį, archeologą kraštietį Jurgį Sadauską, Salantų pašto paštininkę bitininkę Barzdžių bendruomenės pirmininkę Daivą Jonauskienę ir Pranciškonų gimnazijos mokinį 13-metį Emilijų Lataką.

Kuo įdomūs, kuo išskirtiniai jiems visiems buvo šie metai ir ko jie norėtų palinkėti kitiems? – fotosesijai pasibaigus jų visų paklausė „Pajūrio naujienos“.

Karolis PETRAVIČIUS: „Didžiausias šių metų įvykis tiek mano gyvenime, tiek, tikiu, man pavestųjų, žinoma, – Vydmantų bažnyčios pamatų pašventinimo iškilmės, įvykusios birželio 28 dieną! Visa kita tiesiog nublanko lyginant su šiuo didingu įvykiu. Viliuosi, kad dabar esantys išbandymai mus visus padarys dar tvirtesniais ir labiau puoselėjančiais vertybes. Juk tik išgrynintas ir išbandymų paliestas žmogus save gali vadinti ŽMOGUMI. Žvelgiant į šiandienes nuotaikas, matau, kad daug kam ši situacija – tik politiniai žaidimai, ekonominės problemos ar šiaip mažas gyvenimo reversas... Išgyvename sunkų laiką, kuris mums visiems – tarsi egzaminas: tapsime didvyriais, saugodami vienas kitą, arba savanaudžiais pralaimėtojais, galvodami eilinį kartą tik apie save. Sveikatos visiems!“


Arimanto Mikaločiaus treniruojami „Kretingos“ krepšininkai sužaidė paskutiniąsias šiemet rungtynes Regionų krepšinio lygos (RKL) A divizione.

Dėl pakeisto tvarkaraščio buvo sužaista su vienais lygos autsaiderių Panevėžio „Bangenės-Aiveros“ krepšininkais, bet po iškovotos dar vienos pergalės pavyko pakilti į II turnyrinės lentelės poziciją. Kretingiškiai yra vienintelė komanda lygoje, turinti aštuonias pergales ir tik vieną pralaimėjimą, ir už pirmaujančią Vilniaus „Rivilę“ (11 pergalių, 3 pralaimėjimai) sužaidusi penkeriomis rungtynėmis mažiau.

Gruodžio 18 d. „Kretingos“ komanda išvykoje 93:78 (28:14; 17:23; 29:21; 19:20) nugalėjo Panevėžio „Bangenės-Aiveros“ (2 pergalės, 11 pralaimėjimų) krepšininkus ir pratęsė pergalių seriją iki keturių. Įpusėjus pirmam kėliniui rezultatas dar buvo lygus (6 min. 14:14), bet per likusį laiką „Kretingos“ komanda sužaidė „sausai“ 14:0 ir nutolo 28:14. Antrą kėlinį šeimininkai sugebėjo sėkmingiau sužaisti kėlinio pabaigą ir sušvelnino savo atsilikimą iki 8 taškų ( 20 min. 45:37). Trečią kėlinį iniciatyva vėl priklausė kretingiškiams, kurie po dar vieno sėkmingo etapo prieš lemiamą kėlinį turėjo 16 taškų persvarą – 74:58. Ketvirtą kėlinį viskas, ką pavyko padaryti varžovams, – sumažinti skirtumą iki 10 taškų (36 min. 83:73). Bet už poros minučių po Justo Grikšto taiklių baudos metimų kretingiškiai pasiekė didžiausią susitikime – 20 taškų – persvarą (38 min. 93:73). Kretingiškiai šiame susitikime dominavo po varžovų krepšiais ir atkovojo net 18 kamuolių puolant, kai varžovai – tik 4.

Šiose rungtynėse Kretingos „Kretingai“ atstovavo: Justas Grikštas (11/17 dvitaškiai, 7 atk. kamuoliai, 3 per. kamuoliai, 6 išprov. pražangos) – 26, Domininkas Matutis (5/9 tritaškiai) – 17, Edgaras Danys (2 per. kamuoliai, 14 naud. balų) ir Tadas Budrys (6/8 dvitaškiai, 6 atk. kamuoliai) – po 12, Rytis Zabita (12 atk. kamuolių) ir Rokas Šimkevičius (7 atk. kamuoliai, 7 rez. perdavimai, 2 per. kamuoliai, 17 naud. balų) – po 9, Tadas Maželis (7 atk. kamuoliai, 7 rez. perdavimai, 12 naud. balų), Karolis Opulskis (5 atk. kamuoliai, 4 rez. perdavimai, 4 per. kamuoliai, 12 naud. balų), Ignas Andriuškevičius, Dovydas Diemontas ir Ugnius Kvietkauskas. Kovas RKL A divizione „Kretingos“ komanda pratęs po Naujųjų metų – sausio 8 d. išvykoje susitiks atidėtose rungtynėse su Kauno „LSU-Atleto“ (5 pralaimėjimai) krepšininkais.

Tomas KUBILIUS

Krepšinio klubas „Kretinga“


Pasitelkus techniką išsyk užversti Vilniaus gatvės negalima – pirmiausia statybininkams ją tenka užkasti kastuvais.

Vilniaus gatvėje šiemet darbus baigia renovaciją vykdančios bendrovės „Šilutės automobilių keliai“ statybininkai: pirmiausia rankomis užkasa archeologų ištirtus šurfus, arba duobes, o po to paviršių užlygina specialia technika.

Bendrovės „Šilutės automobilių keliai“ darbų vadovas Julius Lekstys sakė, kad projektuotojams – įmonės „Kelprojektas“ atstovams – skubiai pakoregavus projektą, jiems buvo leista užversti Vilniaus gatvę. Ligi tol atlikti šių darbų jiems neleido paveldosaugininkai: pagal jų reikalavimus, atkasti pamatai privalo būti išsaugoti, rangovai negali jų užkliūti ir išgriauti, klodami gatvės pagrindus asfaltui.

„Stengiamės išsaugoti paveldo objektus, todėl daug rankų darbo: pirmiausia statybininkai užverčia duobes kastuvais, ir tik po to galime profiliuoti paviršių. Stengsimės ligi Kalėdų užversti iškastą ir ištirtą gatvės pusę, kad per žiemą saugiai abiem pusėm vyktų eismas. O pavasarį archeologai grįš tirti kitą pusę, palei Rotušės aikštės pastatus. Tačiau tikimės, kad pavasarį darbai vyks sparčiau, nes ši gatvės pusė buvo išgriauta, sovietmečiu vedant komunikacijas ir klojant asfaltą“, – kalbėjo J. Lekstys.

Naujai komunikacijas statybininkai praves palei gatvės pakraštį, todėl iš naujo atkasti užverstos pusės, patikino darbų vadovas, jiems neprireiks.

„P. n.“ informacija


Intensyvų savaitgalį, pradedant penktadieniu, praleido Kretingos policijos komisariato pareigūnai, kontroliavę transporto judėjimą 5-iuose postuose: per tris dienas patikrinti 11 tūkst. 422 automobiliai, 114-ai teko apsisukti ir grįžti, iš kur atvykę.

Kaip sakė Kretingos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vadovo pareigas einantis Tomas Mikelkevičius, daugiausia transporto priemonių neįleista iš Palangos miesto ir Klaipėdos rajono. Kai kurie vairuotojai iš vienos savivaldybės į kitą stengėsi prasmukti dėl smalsumo, bandydami laimę, ar pavyks. Kiti teigė norėję Kretingos prekybos centruose ir turguje apsipirkti šventėms.

„Tad Kretingos turgų pamėgę palangiškiai šiemet gali likti ir be kalėdinės žąsies“, – juokavo T. Mikelkevičius.

Jo žodžiais, daugelis automobilių vairuotojų turėjo pasiruošę visus reikalingus dokumentus. Pasitaikė ir pernelyg skrupulingų asmenų – su savimi buvo pasiėmę originalias namų bylas, nors to nereikalaujama. Nuosavybės teisę pagrindžiantį dokumentą pakanka nusifotografuoti ir nuotrauką turėti telefone.

„Mes taip pat turime galimybę patikrinti, bet gerokai trumpiau patikra užtrunka, kai žmonės patys pateikia viską, ką reikia: asmens tapatybę bei vykimo tikslą įrodantį dokumentą, vairuotojo teises, automobilio dokumentus“, – sakė T. Mikelkevičius.

Savaitgalį užfiksuoti ir 5 Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimai – pasitaikė važiuojančių be transporto priemonės privalomojo civilinės atsakomybės draudimo, be techninės apžiūros, be vairuotojo pažymėjimų. Viename taksi automobilyje buvo rasti 4 buteliai alkoholinių gėrimų – pradėta administracinė teisena, bus sprendžiama dėl atsakomybės.

Nuo pirmadienio mobilieji pareigūnų ekipažai postuose budi pasirinktinai, kontrolė vėl bus sugriežtinta gruodžio 23-iąją. Per tris savaitgalio dienas visoje Klaipėdos apskrityje pareigūnai patikrino 59 tūkst. 314 automobilių. Kaimyninėje Palangoje sustabdytos 8 tūkst. 62 transporto priemonės, 187-ios neįleistos, už KET pažeidimus surašyti 24 protokolai. Be to, šeštadienį piliečiai iškvietė policijos pareigūnus, mat viešoje kurorto vietoje pastebėjo būriuojantis keturis ne vieno šeimos ūkio narius. Pareigūnai jiems surašė protokolus pagal Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) 45 str.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas