Pajūrio naujienos
Help
2020 Rugsėjis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną22°C debesuotumas 12 %
Naktį15°C debesuotumas 29 %
Apklausa

Ar važiuotumėte iš Kretingos į Palangą dviračiu, jeigu būtų nutiestas takas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1483) 2020-08-25

Rugpjūčio 29 d., pačioje Kretingos širdyje, Rotušės aikštėje, pirmą kartą praūš išskirtinių, prabangių, galingų LIMO, VIP, LIUKS, RETRO retų sportinių automobilių paroda.

Renginio organizatorių teigimu, šis renginys – vienintelis Lietuvoje šiuo laiku, kai visi esame ribojami dėl COVID-19 pandemijos. Renginį ves gerai apie autosportą, automobilius, jų tobulinimą ir charakteristikas nusimanantis Gintautas Šutavičius.

Bus skiriamos gražiausio, garsiausio, naujausio, seniausio, sportiškiausio, žemiausio, agresyviausio, greičiausio mini automobilio nominacijos. Jų savininkų laukia apdovanojimai. Taip pat bus surengtos „drag race“, arba automobilių traukos, varžybos mažiesiems – jie galės susirungti tarpusavyje ir, padedant tėvams, kovoti dėl prizų.

Automobilių paroda Rotušės aikštėje veiks nuo 11 iki 16 val.

Daugiau informacijos ir REGISTRACIJA:

https://www.facebook.com/events/568089313864421/

https://autorenginiai.lt/renginys/luxury-car-show-isskirtiniu-prabangiu-automobiliu-paroda/

Pagal autorenginiai.lt informaciją


„Susitarėme su šveicarais, kad Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija turės pirmumą tuos vaistus įsigyti ir naudoti“, – sakė Vladas Algirdas Bumelis apie kuriamą vaistą nuo COVID-19.

Kraštiečio mokslininko ir verslininko Vlado Algirdo Bumelio kontroliuojamai įmonių grupei „Northway“ priklausanti bendrovė „Biotechpharma“, bendradarbiaudama su Šveicarijos įmone „Memo Therapeutics AG“, kuria technologijas, skirtas SARS-CoV-2 neutralizuojančių antikūnų gamybai. V. A. Bumelis pranešime žiniasklaidai teigė, kad, esant teigiamiems klinikinių tyrimų rezultatams, „Biotechpharmoje“ pagaminti antikūnai rinką pasieks 2021 metais.

Profesorius V. A. Bumelis sutiko „Pajūrio naujienoms“ papasakoti plačiau apie „Biotechpharmos“ kartu su Šveicarijos įmone kuriamą vaistą COVID-19 – koronaviruso – infekcijai gydyti, ar turėsime ir kada šį vaistą Lietuvoje.

V. A. Bumelis:

– Kovai su COVID-19 yra du svarbūs ginklai – skiepai ir vaistai. Kuriant skiepus ima nepavojingą virusą, dažniausiai adenovirusą, ir į jį įklonuoja koronaviruso gabalėlį. Tokiai vakcinai įėjus į žmogaus ląstelę įsijungia žmogaus genetinės sistemos, ir žmogaus kūno ląstelės pradeda gaminti antikūnus prieš tą baltymo iš koronaviruso gabalėlį. Tie antikūnai vadinami neutralizuojančiaisiais, nes neutralizuoja į organizmą patenkančius koronavirusus. Dabar pasaulyje vakciną nuo COVID-19 kuria apie 180 kompanijų.

Koronaviruso genomas sudarytas iš keliasdešimties tūkstančių genomo raidžių. Esmė ta, kad iš to koronaviruso paimti reikia tokį gabaliuką, kurio dalelės būtų universalios – tikrai sugriebtų ir mestų lauk tą virusą. Ir tie po vakcinacijos atsiradę antikūnai turi būti pakankamai stabilūs, kad pats žmogaus organizmas jų nesuskaldytų. Vakcina turi būti efektyvi, kad jos nereikėtų leistis kiekvieną mėnesį, imunitetą nuo COVID-19 gautumei metams ar dviem. Svarbiausia – vakcina turi būti saugi. Rusai pasiskelbė, kad vakciną jau pagamino, bet patikimos informacijos apie tai nėra. Jie su tais adenovirusais dirbo seniai, gal jie turi didesnę patirtį, tačiau kiek ten padaryta klinikinių tyrimų, patvirtinančių, kad ta vakcina saugi, negaliu komentuoti, nes neturiu tokių duomenų. Kuriant vakciną dalyvauja garsus Oksfordo universitetas Anglijoje, turintis tam mokslinius pajėgumus, vakciną kuria Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV), turinčios galingą mokslinį potencialą, daug biotechnologijų kompanijų. Viena JAV kompanija tvirtina priartėjusi prie vakcinos klinikinių tyrimų pagal visą programą, taip, kaip reikalauja JAV maisto ir vaistų kontrolės agentūra, pabaigos. Trečia šalis, kuri tikrai intensyviai dirba kuriant vakciną, yra Kinija.


Tapo tarptautinio konkurso laureatu

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Švietimas

Kretingos meno mokyklos mokinys 14-metis Algirdas Eugenijus Kulvietis tapo tarptautinio konkurso „Musical Fireworks in Baden-Württemberg“, surengto Vokietijoje, II vietos laureatu. Klarnetu vaikiną groti moko ir konkursui parengė mokytojas Visvaldas Stirblys, kartu su konkursantu muzikavo koncertmeisterė Vigilija Smilgytė-Mockevičienė.


Kretingos rajono kultūros centre penktadienį atidaryta unikali Vokietijoje gimusio JAV gyvenančio lietuvio, kompanijos „Baltic Enterprises“, vėliau pervadintos „Baltic Associates“, Bostone įkūrėjo bei vadovo Gintaro Karoso paroda, pasakojanti, kokie išeivijoje buvo kuriami Lietuvos valstybės simboliai ir kiek jie turėjo reikšmės garsinant mūsų šalį pasaulyje.


„Kalnai ant kalnų, o ant tų kalnų – kalnai ir maži kalneliai“, – neatsitiktinai šia poeto Antano Baranausko žodžiais parašytos dainos melodija popietę šalia paslaptingąja vadinamos grafų Tiškevičių kalvelės Dvaro parke pradėjo saksofonistas Antanas Milerius: Lietuvos muziejų asociacija parengė programą „Tėvynės ieškojimas“, kurios viena temų – „Lietuvos kraštovaizdžiai: kalnų ir kalvų kultūriniai renginiai“.


Praėjusį savaitgalį prasidėjo IV tarptautinis Kretingos senosios muzikos festivalis, į kurį atvyko pasaulyje garsūs atlikėjai iš Jungtinės Karalystės ir Italijos Rodolfo Richter, James Johnstone ir Paolo Zuccheri, specialiai parengę baroko muzikos programas.


Jau daugiau kaip pusmetį Lietuvoje galioja tvarka, kad, prieš kreipiantis į teismą dėl šeimos ginčo, visų pirma turi būti atlikta privalomoji mediacija. Tai yra procesas, kurio metu ginčo šalys, pavyzdžiui, buvę sutuoktiniai, besipykstantys dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo, padedant profesionaliam teisininkui – mediatoriui, ieško taikaus susitarimo. Jei pavyksta tokį rasti – klausimas išsprendžiamas greičiau, pigiau ir patogiau, negu truktų bylinėjimasis teisme.


Baigiantis vasarai, Kretingos sporto mokyklos krepšinio treneris Arimantas Mikaločius vaikų, gimusių 2011 m., komandas pakvietė į krepšinio turnyrą “Vasaros taurė 2020”. Turnyrą, kuris vyko laikantis visų saugumo reikalavimų, laimėjo aikštės šeimininkai – Kretingos sporto mokyklos berniukai.


Lietuvos futbolo federacijos (LFF) I lygos pirmenybėse žaidžianti Kretingos „Minija“ savoje aikštėje pasiekė tvirtą pergalę prieš Vilniaus „Riterių B“ komandą, kurią nugalėjo 4:0. Įvarčių autoriai: žaidžiantysis treneris Gvidas Juška, Aidas Pipiras, Gabrielius Bezerra, Joao Ferreira.


Klaipėdos universitetinė ligoninė yra vienintelė gydymo įstaiga Vakarų Lietuvoje, teikianti aukšto lygio kvalifikuotą akušerinę pagalbą gimdyvėms ir naujagimiams. Įstaiga aprūpinta modernia diagnostine ir gydomąja įranga, dirba aukštos kvalifikacijos patyrę gydytojai akušeriai ginekologai, gydytojai neonatologai, akušerės bei kitas personalas. Tuo pačiu stengiamasi sukurti tokią aplinką ir atmosferą, kurioje gimdyvė jaustų palaikymą, kur ji pasitikėtų savimi – jau 12 metų sėkmingai veikia Mažos rizikos gimdymų poskyris, kurį Klaipėdos universitetinė ligoninė atidarė pirmoji šalyje.


Vyriausybės 200 Eur dovaną poilsiui Lietuvoje karantino sąlygomis dirbusiems medikams gauti turėtų 83 Kretingos rajono gydytojai, 240 slaugytojų ir akušerių ir 84 nelicencijuoti darbuotojai – slaugytojų padėjėjai, kiti.


Visą praėjusią savaitę šv. Antano dienos centre vyko šeimų stovykla, per kurią tėvai ir jų atžalos dviejose tuo pačiu metu vykusiose stovyklose aptarė emocinės sveikatos svarbą ir karantino laikotarpio problemas.


Baltarusijos vėliavos Rotušės a. simbolizuoja kretingiškių palaikymą prieš Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos režimą protestuojantiems šios šalies piliečiams.

Akcijos „Laisvės kelias“ išvakarėse Rotušės a., tarp Lietuvos tautinės ir Kretingos miesto vėliavų, buvo įpintos ir dar kelias artimiausias dienas plevėsuos 4-ios Baltarusijos vėliavos.

Taip rajono Savivaldybė nusprendė išreikšti palaikymą prieš Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos režimą protestuojantiems šios šalies piliečiams.

Pasak bendrovės „Kretingos komunalininkas“ vadybininko Stasio Perkausko, Kretingos miesto seniūnijos užsakymu, Baltarusijos vėliavos buvo specialiai pasiūdintos Vytauto g. esančioje darbo drabužius siuvančioje siuvyklėlėje. Seniūnė Gintarė Liobikienė sakė, kad visos 1x1,70 m dydžio vėliavos kainavo 90 eurų.

„P. n.“ informacija


Rugpjūčio 17 – 23 dienomis Klaipėdos kelių policijos pareigūnai Klaipėdos mieste ir rajone, Palangoje, Plungės, Kretingos bei Skuodo rajonuose išaiškino 16 neblaivių vairuotojų, pradėjo tris ikiteisminius tyrimus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas