Pajūrio naujienos
Help
2020 Rugsėjis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną22°C debesuotumas 12 %
Naktį15°C debesuotumas 29 %
Apklausa

Ar važiuotumėte iš Kretingos į Palangą dviračiu, jeigu būtų nutiestas takas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1482) 2020-08-21

Koridoriai – tamsūs ir nykūs, inžineriniai tinklai – sugedę, šią žiemą šildymas pastatui nebebus įjungtas.

Kretingos muziejaus teritorijoje svetimkūniu laikomas apleistas buvęs bendrabutis pamažu tuštėja: į kitas patalpas jau persikėlė kai kurios čia veikusios įstaigos, iš 11-os socialinių būstų neišsikrausčiusios beliko vos 4-ios šeimos. Avarinės būklės pusšimčio senumo pastatą rajono Savivaldybė yra priėmusi sprendimą nugriauti.

Įprasmins didįjį karvedį

Savivaldybės administracijos direktorės Jolantos Girdvainės teigimu, pastatą nugriauti bus paskutinioji suplanuotų darbų stadija. Iki tol, įvertinus turtą, teks derėtis ir du butus išpirkti iš savininkų, tada prasidės buvusio bendrabučio avarinės būklės nustatymo procedūros. „Jei viskas seksis sklandžiai, apie nugriovimą galėtume kalbėti kitąmet“, – sakė direktorė. Ji pridūrė, kad parengti tokį projektą – irgi iššūkis, mat pastatas yra paveldo zonoje, todėl keliami tam tikri papildomi reikalavimai. Kiek griovimo darbai galėtų kainuoti, paaiškėsią paanalizavus statybų rinką, apklausus šiuos darbus atliekančias organizacijas, tačiau orientuojamasi į 100–200 tūkst. Eur.

Būtent apie 100 tūkst. Eur kainavo ir Kretingos žemės ūkio technikumui, o vėliau Klaipėdos valstybinei kolegijai priklausiusio triaukščio priestato prie muziejaus griovimo darbai 2015-aisiais. Priestatu atsikratyti ir atstatyti prie rūmų besišliejusią medinę verandą, atkurti parko teritoriją muziejus siekė, galima sakyti, nuo pat savo įsikūrimo grafų Tiškevičių rūmuose pradžios, 1993-aisiais. Sumanymą įgyvendinti trukdė tai, kad Klaipėdos valstybinė kolegija dalį patalpų buvo išnuomojusi verslininkams.


Juozas MARTINKUS:

– Laikraštyje skaičiau, kad su triukšmo problema naktinis susiduria Dvaro gatvės gyventojai. Bet ūbauja ant suolų susėdę triukšmadariai ir miesto centre, Rotušės aikštėje. Policija labiau turėtų reaguoti, dažniau užsukti, pasižiūrėti. Nesakau, kad baudomis bausti – tiesiog priminti, kiek yra valandų, paprašyti išsiskirstyti.

Mindaugas RUSYS:

– Nepatiktų, kad po langais kas nors rėkautų, juolab naktimis, bet, jei taip būtų, pakentėčiau. Vasara yra vasara, norisi ilgiau pabūti lauke. Vyresni gyventojai, kurie piktinasi, labiau galėtų suprasti jaunimą, prisiminti savo jaunas dienas ir kaip patiems norėdavosi linksmiau būryje leisti laiką, ypač per vasaros atostogas.

Evelina BAUŽYTĖ:

– Šešeri metai, kai gyvenu vienkiemyje Daktaruose – tik paukščiukai kieme maloniai pačirškauja. Tai mano ir patarimas toks: kas nori ramybės gamtos prieglobstyje, ypač auginant mažus vaikus, – idealiausia vieta yra kaimas. Anksčiau gyvenau Palangos centre. Patikėkit, vasaromis nuo 5 valandos ryto miestas „gyvas“.

Danutė GUŽAUSKIENĖ:

– Ramink neraminęs, triukšmauja vis tiek – ir prie namų, ir atokesnėse gatvėse. Ir ne pagyvenę žmonės siaučia, o jaunimas. Bet kur jam dingti, jei iš visur yra vejamas? Man patiko Kretingos policijos komisariato viršininko nuomonė „Pajūrio naujienose“: jaunimui reikėtų nurodyti vietą, kur jie galėtų rinktis nebloginant gyvenimo sąlygų kitiems.

Kalbino Audronė GRIEŽIENĖ, fotografavo Rita NAGIENĖ


Mobilieji laiškininkai tapo superherojais

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Aktualijos

Į Kretingos rajono kaimus šių metų pradžioje, uždarius paštų skyrius, išriedėjo 6 nauji tarnybiniai Lietuvos pašto automobiliai „Dacia Sandero“, o už jų vairo – kasdien pas kaimo žmones, neretai – ir į atokius vienkiemius skubantys mobilieji laiškininkai. Iš tolo jie atpažįstami pagal geltonus marškinėlius, ant kurių puikuojasi užrašas „Superherojus“.


Antradienį Kretingos muziejaus Baltojoje salėje Kretingos rajono mero Antano Kalniaus padėkos raštais apdovanoti maksimalius – 100 balų – įvertinimus gavę Kretingos rajono abiturientai.


  • Iš policijos suvestinių

KRETINGOJE

GRAFŲ TIŠKEVIČIŲ g. esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje rugpjūčio 17 d. apie 17.30 val. sustabdyto automobilio „Mazda 323“ vairuotojui, gimusiam 1976 m., nustatytas 2,62 prom. neblaivumas.

KRETINGOS r.

RŪDAIČIŲ k. rugpjūčio 16 d. apie 12 val. pastebėta, kad iš užrakinto garažo pavogtas akumuliatorinis kampinis šlifuoklis ,,Metabo" ir akumuliatorinis suktukas ,,Makita". Žala 1 tūkst. eurų.

PALANGOJE

UŽKANAVĖS g. rugpjūčio 19 d. apie 8 val. pastebėta, kad, išdaužus kieme stovėjusio automobilio „Audi A5“ priekinių durelių stiklą, pavogtas automobilio vairas, prietaisų skydelis, multimedija, priekinė panelės apdaila, pavarų svirties valdymo skydelis. Žala tikslinama.

VAIVORYKŠTĖS g. rugpjūčio 18 d. apie 12.40 val. pasigesta prie poilsio namelio palikto neprirakinto vyriško dviračio „Giant“. Žala 270 eurų.

S. DARIAUS ir S. GIRĖNO g. rugpjūčio 17 d. apie 22.50 val. sustabdyto automobilio SAAB vairuotojui, gimusiam 1989 m., nustatytas 2,59 prom. neblaivumas. Taip pat nustatyta, kad vyras neturi teisės vairuoti, nėra atlikęs privalomosios automobilio techninės apžiūros.

Parengė Audronė GRIEŽIENĖ


Kvecių kaime gyvenanti Eglės ir Viljamo Valužių šeima, auginanti sūnų Luką ir dukterį Ugnę, šiemet, kaip niekada, sulaukė įspūdingo pomidorų derliaus: atsiųstose nuotraukose matyti, kad yra pomidorų, kurių vienas sveria per 1,5 kg! Kaip šeimai pavyko tokius užauginti?


Kretingos parapijiečiams – gera žinia: šaltuoju metų laiku Kretingos Viešpaties apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčia bus šildoma.


Vakar Kretingos rajono Garbės piliečio vardo suteikimo komisija nusprendė 2020 m. Kretingos rajono Garbės piliečio vardą suteikti 71-erių tautodailininkui, Įpilties bendruomenės pirmininkui bei buvusiam ilgamečiui Darbėnų seniūnijos seniūnui Edvardui Tadeušui Stalmokui.


Kad buvusi įkalinimo vieta taptų sovietinių paminklų muziejumi ar parku, pritrūko politinio sprendimo.

Nuo Kretingos 9 km nutolęs Dimitravo kaimas, regis, niekuo nesiskiria nuo kitų įprastų Lietuvos gyvenviečių. Tačiau šioje gyvenvietėje kažkada buvo priverstinio darbo stovykla, kurią dabar mena tik likę pastatų griuvėsiai, seniai šienauta žolė ir gyvulių ganykla tapusi pieva.

Kaliniai tašė akmenis

Jauniausiai grafų Sofijos ir Juozapo Tiškevičių dukteriai Elenai Klotildai Ostrovskai kaip nuotakos kraitis priklausęs Dimitvaro dvarelis 1937 metais buvo parduotas Lietuvos vyriausybei, kuri jame įrengė Kauno sunkiųjų darbų kalėjimo filialą – Dimitravo priverčiamojo darbo įstaigą. Tų pačių metų rugpjūtį pradėjusioje veikti stovykloje buvo kalinami politiniai ir kriminaliniai nusikaltėliai.

„Buvo nuspręsta, kad besivystantiems Lietuvos miestams ir miesteliams reikia specialių akmenų keliams ir kelkraščiams žymėti, todėl buvo sumanyta, kad priverstinei darbų stovyklai reikia pasirinkti vietą Šiaurės Lietuvoje, kur buvo gausu akmenų – būtent tuometinėje Kretingos apskrityje“, – priežastis atsirasti Dimitravo priverčiamojo darbo stovyklai įvardino Kretingos muziejaus direktoriaus pavaduotojas muziejininkystei istorikas Julius Kanarskas.

Pasibaigus karui, stovyklos teritorija buvo perduota Kretingos valstybiniam ūkiui, o 1964 m. čia buvo atidarytas Kretingos kraštotyros muziejaus filialas, kuris veikė iki pat 1995 rugsėjo. Iki muziejaus atidarymo, stovyklos administracijos pastate iš pradžių veikė pradžios mokykla, vėliau – Dimitravo biblioteka, kurioje kartu buvo įrengta ir kino salė.


Šiemet minime 460-ąsias žymiausio Lietuvos karvedžio Jono Karolio Chodkevičiaus gimimo metines. Šis asmuo XVI a. pradžioje ryžtingai kita linkme pasuko Kretingos istoriją, įkurdamas čia bernardinų (pranciškonų) vienuolyną ir bažnyčią, paversdamas Kretingą prekybos ir amatų centru.


Iš Salantų kilęs kraštietis, pedagogas, aktorius ir režisierius Žilvinas Beniušis, trumpam sugrįžęs į gimtinę, su salantiškiais pasidalino patirtimi ir prisiminimais apie Salantus, Lietuvą, teatrą, tikėjimą, gyvenimą, futbolą ir kultūrą.


Prieš 15 metų pradėti restauruoti Darbėnų Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčios vargonai gerą dešimtmetį stovi pusiau išardyti. Užpernai paveldosaugininkai užfiksavo situaciją, šiemet gi, kartu su klebono pageidavimu nustatyti visos bažnyčios vertingąsias savybes, prašoma specialistų įvertinti ir vargonus. Tikimasi, kad procedūros bus baigtos dar šiemet, tad yra vilties, kad kitąmet restauracija pajudės iš mirties taško.


Šiandien pasaulyje siaučiant COVID-19 virusui, prisiminkime aplankytas pasaulio vietas, kuriose pabuvoti šiuo metu turime gerokai mažiau galimybių.


Išlydėjo mototuristinio ralio dalyvius

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pomėgis

Nuo miesto angelo J. Basanavičiaus gatvėje, skelbiančio apie Kretingos miesto įkūrimo pradžią, į jubiliejinį – dešimtąkart rengiamą – motociklininkų ralį „Mototourism rally“ buvo išlydėtos 3 Kretingos plieninių žirgų mėgėjų komandos. Rytoj, rygpjūčio 22-ąją, per 20 mūsų krašto motociklininkų su Kretingos vėliava leisis į kelią per Lietuvą, garsindami savojo miesto vardą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas