Pajūrio naujienos
Help
2020 Rugsėjis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną22°C debesuotumas 12 %
Naktį15°C debesuotumas 29 %
Apklausa

Ar važiuotumėte iš Kretingos į Palangą dviračiu, jeigu būtų nutiestas takas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1481) 2020-08-18

Vaikų teisių sergėtojai vaikams atsuko nugarą?

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Pirmas puslapis
Ekstremali situacija dėl pandemijos išryškino vaiko teisių specialistų bendradarbiavimo su savivaldybėmis spragas.

Precedento neturintis atvejis, kai pačiame pandemijos įkarštyje dėl koronaviruso ligos į Klaipėdos universitetinę ligonę paguldžius kretingiškį, Klaipėdos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus (VTAS) specialistai, motyvuodami, kad į užkrato židinį patys nelįs, atsuko nugarą dviem be suaugusiųjų priežiūros namuose paliktiems mažamečiams, gali turėti įtakos formuojant vienodą praktiką visoje Lietuvoje.

Institucijos veikia kas sau

Išnagrinėjusi Kretingos rajono savivaldybės pateiktą informaciją ir savo iniciatyva atlikusi tyrimą, kaip Klaipėdos VTAS atliko jam deleguotas tarnybines pareigas, tokią išvadą padarė Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė. Ji pripažino, kad dėl pandemijos ekstremali situacija tik dar labiau išryškino sisteminio požiūrio į bendradarbiavimą, sprendžiant vaiko teisių užtikrinimo klausimus, trūkumą, susidarė nuomonę, kad socialinė bei švietimo sistemos, vykdomosios valdžios ir savivaldybių institucijos veikia atskirai, pasigendama veiksmų koordinavimo. Kontrolierė konstatavo, kad be suaugusiųjų atstovo likusių vaikų teisių ir teisėtų interesų užtikrinimo klausimai Kretingoje buvo sprendžiami nesilaikant teisės aktuose nustatytų reikalavimų ir tvarkos. Pažymą apie tyrimo rezultatus ir apie tai, kad Klaipėdos apskrities VTAS dirbo netinkamai, taip pat apie bendradarbiavimo su savivaldybėmis spragas kontrolierė pateikė Lietuvos savivaldybių asociacijai, ši išplatino visose savivaldybėse.

Kretingos rajono savivaldybė su sunkumais užtikrinti dviejų nepilnamečių vaikų saugumą susidūrė balandžio 18 dieną, šeštadienį, kai iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kretingos skyriaus vedėjos Dalios Jociuvienės gavo žinią, jog hospitalizuotas 12-os ir 14-os metų vaikus vienas auginantis tėvas, parą laiko vaikai gyveno vieni. Apie tai informavus Klaipėdos VTAS Kretingoje dirbančią patarėją Rasą Piekienę, ši atsisakė imtis realių veiksmų užtikrinti be įstatyminio atstovo likusių nepilnamečių interesus.


Savaitgalį Palangoje Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje suorganizavo renginį „Žaliosios europiečių atostogos Palangoje 2020“. Jau dvyliktus metus vykusiame renginyje kartu su garsiais šalies žmonėmis buvo pristatytas Europos Sąjungos indėlis kovojant su klimato kaita, aplinkos apsaugos ir biologinės įvairovės svarba, Europos žaliasis kursas, antrinių žaliavų panaudojimo reikšmė, maisto švaistymo problema ir kitos temos.


  • Iš policijos suvestinių

PALANGOJE

MAIRONIO g. praėjusį sekmadienį vaikščiojo neblaivus vyras kruvinomis rankomis, už šortų jis buvo užsikišęs du virtuvinius peilius. Apie 11.20 val. gavę šį pranešimą, kelių liudininkų apibūdinimą atitinkantį asmenį pareigūnai pastebėjo kiemelyje, esančiame Jūratės g. Sulaikant buvo panaudotos spec. priemonės – elektrošokas ir antrankiai. Į Palangos miesto policijos komisariatą atvežtam 1988 m. gimusiam vyrui nustatytas 2,09 prom. neblaivumas. Pradėtas tyrimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

Parengė Audronė GRIEŽIENĖ


Lietuvos futbolo federacijos (LFF) I lygos pirmenybėse žaidžianti Kretingos „Minija“, treniruojama žaidžiančiojo trenerio Gvido Juškos, 1:3 pralaimėjo rungtynes išvykoje, Vilniuje, prieš „Žalgirio B“ komandą. Vienintelio įvarčio autorius – Sibusiso Magwaza.


Rudenėjant – tinkamas laikas tvarkyti braškynus. Patarimais apie braškių priežiūrą pasidalino Šukės kaime Kretingos rajone gyvenantys ir jau penktus metus braškes auginantys jauni ūkininkai Kristina ir Viktoras Kavaliauskai.


Kandidatas būti Kretingos katalikų parapijos klebonu Juozapas Marija Žukauskas

Sekmadienį Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. M. Marijai parapijos klebonas brolis Astijus Kungys susirinkusiesiems į šv. Mišias paskelbė, kad brolių pranciškonų kandidatas būti parapijos klebonu yra brolis Juozapas Marija Žukauskas. Klebonu jį dar turi patvirtinti Telšių vyskupas, tai turėtų įvykti iki rugsėjo 5 d.

Kretingos vienuolyno gvardijono pareigose brolį Gediminą Numgaudį keičia brolis Andrius Dobrovolskas.

Brolis Astijus Kungys išvyksta į Šv. Pranciškaus Asyžiečio vienuolyną Klaipėdoje, jam broliai pavedė būti vienuolyno ekonomu. Brolis Gediminas grįžta klebonauti į Pakutuvėnų parapiją.

Kryžių kalno vienuolyno gvardijonu patvirtintas brolis Carlo Bertagnin.

„P. n.“ informacija


Bendrovės „Imlitex Agro“ grūdų elevatorius Tiekėjų gatvėje Kretingoje dirba įdomiu režimu – kone kasdien po 22 val. čia atvyksta policijos ekipažas perspėti, kad elevatorius, grūdus atvežusių ūkininkų transportas nekeltų triukšmo.


Klaipėdos kelių policijos pareigūnai rugpjūčio 10–16 dienomis Klaipėdos mieste ir rajone, Palangoje bei Plungės ir Kretingos rajonuose nustatė 10 neblaivių vairuotojų.


Žolinės vakarą Kūlupėnų kaime įvyko tradicinė vasaros šventė „Ten, kur Minija teka gražuolė“. Nors šventę planuota surengti dar liepos pradžioje, ir ji dėl pandemijos buvo nukelta, tai nesutrukdė kūlupėniškiams džiaugtis bendryste.


Žolinės išvakarėse įvyko tradicinė Imbarės krašto vasaros šventė „Kuo mes garsūs, ko turtingi“, kurią vedė Salantų kultūros centro Žvainių skyriaus vedėja Vitalija Valančiutė ir „Imbariečių draugijos“ pirmininkė Daiva Stonkuvienė.


Kaip Laukžemė neįsivaizduojama be Žolinės, švenčiamos rugpjūčio 15-ąją, Švenčiausios Mergelės Marijos ėmimo į dangų dieną, sykiu paminint žalumos suvešėjimo ir derliaus šventę, taip ir Žolinė nebeįsivaizduojama be Laukžemės – tuo įsitikinę ir laukžemiškiai, šeštadienį devynioliktąjį kartą susirinkę švęsti šios vasaros šventės, ir gausiai suvažiavusieji iš aplinkinių kaimų, miestelių, miestų.


Laivių kaimo žmonės atšventė Žolinę ,,Žieduose paskendus žemė“, kurią paskyrė Eugenijos Šimkūnaitės metams paminėti.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas