Pajūrio naujienos
Help
2020 Rugsėjis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną22°C debesuotumas 12 %
Naktį15°C debesuotumas 29 %
Apklausa

Ar važiuotumėte iš Kretingos į Palangą dviračiu, jeigu būtų nutiestas takas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1480) 2020-08-14

Nuo taško A iki taško B žmonėms tenka nusigauti kaip jie išmano. Pėstieji, nenorėdami laipioti per aukštus bortus, pasirenka eiti ir važiuojamąja gatvės dalimi.

Besitęsianti Kretingos miesto centrinės Vilniaus gatvės rekonstrukcija kuo toliau, tuo labiau virsta eismo dalyvių košmaru: vaikščiodami duobių išmušinėta danga, pėstieji klupinėja, vairuotojai važiuoja laužydami automobilius, maža to, bijodami susidūrimo, ties bažnyčia ir „Špitole“ kaklus ištempę stebi, ar kokia nors mašina staiga neišnirs priešpriešiais.

Per gatvę ropščiasi kas kaip

„Juk kiekvienas mes savo namuose darydami remontą numatytume, kur ką ir kaip pasidėti, kad lengviau, paprasčiau būtų praeiti. O Vilniaus gatvės rangovas „Šilutės automobilių keliai“ gyventojus palieka likimo valiai – per išverstus molius senas ar jaunas kepurnėkis, kaip sugebi. Statybininkai mūsų negerbia“, – nuoskaudas liejo į redakciją paskambinę kretingiškiai. Anot pašnekovų, jeigu neįmanoma užtikrinti minimalių sąlygų praeiti, remontuojama gatve eismą verčiau reikėjo visai uždaryti.

Paprašytas pakomentuoti, atostogaujantį darbų vykdytoją Julių Lekstį šiuo metu pavaduojantis rangovo bendrovės „Šilutės automobilių keliai“ direktorius gamybai Gintaras Jasulaitis tikino, kad pėstiesiems takas nuo Pranciškonų vienuolyno iki Pabrėžos g. visgi yra  pažymėtas ir atitvertas „Stop“ juosta, o kitose statybos darbų zonose pėstieji esą gali vaikščioti esamais arba naujai įrengtais pėsčiųjų takais. Eismas nuo J. K. Chodkevičiaus g. iki Pabrėžos g. dėl statybos darbų ribojamas. „Prašome gyventojų ir svečių sąmoningumo bei supratimo, taip pat prašome būti atidiems ir sekti kelių eismo ženklus“, – taip savo atsiųstame komentare teigė jis.


– Antanas LAURECKIS:

– Tai, kas dabar vyksta kaimyninėje šalyje, abejingų nepalieka. Pirmiausia, sunku patikėti, kad 26-erius metus Baltarusijai vadovaujantis, „kumščio į stalą“ politiką propaguojantis, kritikos nepripažįstantis prezidentas, ir augant naujoms piliečių kartoms, sąžiningai gali surinkti tiek daug – 80 procentų – rinkėjų balsų. Antra – dar niekada nebuvo tokios didelės protestuotojų minios ir tokių žiaurių susirėmimų.

Virginija AMBRAZAITIENĖ:

– Apie Baltarusijos prezidento rinkimus per televiziją rodomi reportažai kiekvienam žmogui suteikia tam tikrų minčių. Neįsivaizdavau, kad jėgos struktūrų taip žiauriai gali būti mušami Lukašenkos politikai nepritariantys, permainų norintys žmonės. Tie įvykiai man svarbūs dar ir dėl to, kad kita kandidatė į prezidento postą Svetlana Tichanovskaja šiuo metu glaudžiasi mūsų šalyje. Ar dėl to nekils konfliktų tarp Lietuvos ir Baltarusijos valstybių?

Ana iš Estijos:

– Estijos piliečiai taip pat seka ir kritiškai vertina įvykius Baltarusijoje, kaip ir kitos demokratinės šalys, išgyvena dėl rinkimų rezultatų, nepateisina prieš sukilusią liaudį naudojamo smurto gatvėse. Beje, sąsajų su Baltarusija aš turiu ir asmeniškai – iš ten kilę šiuo metu Estijoje gyvenantys mano tėvai, be to, turime ten ir giminių. Gaila, bet nieko pakeisti negalime, belieka tikėti baltarusių tautos ateitimi.

Saulius BŪTA:

– Baltarusijos gatvėse susirėmimai – kruvini, baisūs, bet nėra beprasmiai. Dvidešimt šeštus metus šaliai nepertraukiamai vadovavęs, šeštai kadencijai dabar ir vėl siekiantis būti perrinktas autokratinis prezidentas Aleksandras Lukašenka, ko gero, pats nesitikėjo susidurti su iki šiol jam nepažįstama situacija. Baltarusių tauta atbudo, sukilo. Mano nuomone, greitu laiku Lukašenkos nebepalaikys jau nei milicija, nei kitos jėgos struktūros.

Kalbino Audronė GRIEŽIENĖ, fotografavo Rita NAGIENĖ


Kretingos rajono savivaldybė paskelbė tarptautinį konkursą Sporto ir sveikatingumo komplekso Kretingoje nebaigtiems ir papildomiems statybos darbams atlikti ir statybą palikusio rangovo uždarosios akcinės bendrovės „LitCon“ padarytam brokui ištaisyti.


Su salantiškiais buvusio kino teatro „Už taiką!“ prieigose savo prisiminimais apie gimtuosius Salantus pasidalino kraštietis, pedagogas, aktorius ir režisierius Žilvinas Beniušis. Renginio organizatorių tikinimu, panašių pokalbių salantiškiai gali tikėtis ir ateityje.„Aš tavyje Karalių pažinau“, – ši citata iš Vytauto Mačernio eilėraščio, perskaityto aktorės Virginijos Kochanskytės ir palydėto Akvilinos Gaubienės fleita atliktos melodijos, lyg leitmotyvas lydėjo Kretingos muziejuje atidarytos tautodailininko Alfonso Skiesgilo (vyresniojo) medžio skulptūrų parodos atidarymą. Parodos, kuri atspindi tik nedidelę dalelę talentingojo medžio drožėjo sukurtos „medinukų“ karalystės.


Orvidų sodyboje buvo surengta pradedančiųjų ikonografų stovykla, kurioje buvo mokomasi vieno svarbiausių ikonografijos parengimo darbų – gruntavimo technikos. Stovyklos dalyvių teigimu, ikona – Dievo žodis spalvomis, jas tapyti gali kiekvienas, siekiantis gilesnio ryšio su Dievu.


Vieno kūrinio galerija apiece vasarą iš Vilniaus išsikėlė į Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaityklą. Nuo liepos iki rugsėjo joje surengtos trys šiuolaikinio vaizduojamojo meno kūrinio parodos, žiūrovams prieinamos dvidešimt keturias valandas per parą, septynias dienas per savaitę.


Kretingiškė Aira Bendikaitė siekia, kad jos kūriniai būtų prieinami kiekvienam žmogui. Dar paauglystėje įgijusi dailės žinių pagrindus, moteris prie tapybos ir piešimo sugrįžo po ilgų metų pertraukos ir teigė, kad ši veikla ją skatina pamiršti visus rūpesčius ir problemas.


Rugpjūčio 12 dieną apie 10 val. Klaipėdos r., Karklėje, paplūdimyje poilsiavusi dvidešimtmetė mergina pastebėjo vyrą, kuris, žiūrėdamas į ją, viešai tenkino savo lytinę aistrą. Mergina mobiliuoju telefonu paskambino netoliese buvusiam savo draugui. Šis iškart atbėgo, sulaikė jau apsirengusį įtariamąjį ir neleido jam pasišalinti iki atvykstant policijos ekipažui. Pareigūnai blaivų, 1957 m. gimusį vyrą uždarė į areštinę.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

Už tokį elgesį anksčiau neteistam vyrui gresia viešieji darbai, bauda, areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Klaipėdos apskrities VPK informacija


Paaiškėjo ir Rajono futbolo „7x7“ pirmenybių I lygos bronzos medalių laimėtojai. Jais tapo „Kurmaičių“ futbolininkai, finalines rungtynes prieš PVM-21 komandą laimėję aukštu – 6:2 – rezultatu.


Baigėsi lauko krepšinio „5x5“ taurės varžybos, inicijuotos rajono Savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus specialisto Eriko Žiubrio ir „Kretingos“ krepšinio klubo trenerio Arimanto Mikaločiaus. Dauguma rungtynių, kaip ir buvo planuota, sužaistos lauke, varžybose dalyvavo 8 komandos.


Kaune įvykusiose Lietuvos darts (smiginio) sporto federacijos varžybose „Federacijos taurė 2020“ Kretingai gausiai atstovavo smiginio klubo „Topas“ žaidėjai.


Autorių teisių kolektyvinio administravimo asociacija LATGA sudarė populiariausių praėjusiais metais bibliotekose autorių ir knygų dešimtukus. Tarp populiariausių užsienio literatūros autorių knygų pateko Džordžo Orvelo satyrinė tarybinio totalitarizmo alegorija „Gyvulių ūkis“ kuri, remiantis LIBIS duomenimis, buvo paimta beveik 4,5 tūkst. kartų ir pralenkė pirmąją vietą Lietuvos grožinės literatūros kūrinių dešimtuke užėmusį Irenos Buivydaitės-Kupčinskienės romaną „Tikros ir netikros seserys“. Beje, šios knygos autorė praėjusiais metais pagal skaitomumą taip pat užėmė pirmąją vietą. Antroji atiteko Jolitai Herlyn, o trečioji populiariausių autorių sąraše liko Gina Viliūtė.


Brolio Gedimino atnešta urna su brolio Arūno pelenais palaidota šalia išeivijos lietuvių vyskupo pranciškono Pauliaus Antano Baltakio kapo.

Dieve, arčiau Tavęs, arčiau Tavęs“, – šia giesme Mažesniųjų brolių ordino Lietuvos Šv. Kazimiero pranciškonų provincijos broliai pranciškonai, Žemaitijos kunigai su Telšių vyskupu Algirdu Jurevičiumi, Panevėžio vyskupijos vyskupas ordinaras Genadijus Linas Vodopjanovas ir gausus būrys tikinčiųjų atsisveikino su broliu pranciškonu Arūnu Brazausku, antradienį amžino poilsio atgulusiu Kretingos senosiose kapinėse, šalia kitų brolių pranciškonų ir kunigų.

Meldė ištvermės tikėjimo kelyje

Šv. Mišias už rugpjūčio ketvirtąją į Amžinojo Tėvo namus iškeliavusį brolį pranciškoną Arūną Brazauską Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčioje, į kurią susirinko tikintieji ne tik iš Kretingos parapijos, per dvi dešimtis brolių pranciškonų bei kunigų, sesės iš Kretingoje esančių moterų vienuolynų, aukojo pranciškonų brolijoje tarnystę pradėjęs vyskupas Genadijus Linas Vodopjanovas.

Pareiškęs užuojautą velionio artimiesiems – seseriai Vilmai, broliams Jonui ir Žydrūnui, jų šeimoms, – visai Mažesniųjų brolių ordino Lietuvos Šv. Kazimiero pranciškonų provincijai ir Kretingos broliams pranciškonams, parapijai ir bendruomenei, kurioje tarnystę atliko brolis Arūnas, vyskupas akcentavo, kad visą pasaulį apėmusi koronaviruso pandemija nieko neaplenkia: nei pasauliečių, nei Dievui tarnaujančių kunigų, brolių ir seserų vienuolių.

„Šiandien atsisveikiname su broliu Arūnu. Mes ne tik meldžiamės už jį, bet ir dėkojame Dievui už jam sutiektą pašaukimą, už kunigystės dovaną. Meldžiamės, kad mums visiems, kaip broliui Arūnui, užtektų ištvermės tikėjimo kelyje“, – kalbėjo vyskupas G. L. Vodopjanovas.


Šis rugsėjis bus kitoks po 35-erius metus Vydmantų lopšelyje-darželyje „Pasagėlė“ išdirbusioms Vidai Kaktienei ir Stefanijai Petrulevičienei. Abi kolektyvo vertinamos moterys visam laikui užvers šios ugdymo įstaigos duris.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas