Pajūrio naujienos
Help
2020 Rugpjūtis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną25°C debesuotumas 1 %
Naktį12°C debesuotumas 1 %
Komentarų topas

(1476) 2020-07-31

Šis pastatas su tribūnomis tapo atgyvena. Jų vietoje bus pastatyti nauji modernūs statiniai.

Rajono Savivaldybėje antradienį buvo paskelbtas viešas sporto infrastruktūros su statiniais Savanorių g. 23A rekonstravimo projektinių pasiūlymų svarstymas, bet specialiai jiems surengtame susirinkime, galbūt todėl, kad iš ryto organizatorių buvo nurodyta 17, o po pietų – 16 valanda, nė vienas gyventojas nepasirodė.

Šaukštai gali būti po pietų

„Labai gaila, kad visuomenė nepasinaudojo galimybe išsakyti savo pastebėjimus ir poreikius, į kuriuos, parengus projektą, atsižvelgti jau nebebus galima“, – „Pajūrio naujienoms“ sakė rajono tarybos narė Vaida Jakumienė.

Ši situacija jai priminė 2018-uosius metus, kai, tuomet dar nebūdama tarybos narė, į stadiono prieigų –Savanorių ir Bevardės g. – sutvarkymo viešą svarstymą buvo atėjusi vienintelė. Anot pašnekovės, po laiko tada kai kurie gyventojai ėmė reikšti nepasitenkinimą ir susiaurinta gatve, ir dėl nukirstų medžių. „Kartais žmonių pastabos būna teisingos, tačiau pakeisti nebeįmanoma“, – kalbėjo ji.

Šiame susirinkime rajono tarybos narė tik perteikė savo rinkėjų klausimą: ar stadione bus palikta tinklinio aikštelė. O jos nebeliks, nes nėra vietos įrengti pagal standartą. Didelės bėdos dėl to teigė nematantys nei Savivaldybės Statybos skyriaus vedėjos pavaduotojas Andrius Kasputis, nei Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėja Reda Kasnauskė. Projektuojant stadiono rekonstrukciją, atsižvelgta į Kretingos sporto mokyklos trenerių, kitų rajono sporto bendruomenės atstovų pageidavimus, pastabas. Daugelio nuomone, vasarą tinklinį žaisti žmonės vis tiek traukia prie vandens, tai yra prie vadinamojo III tvenkinio arba prie pirties esančiose aikštelėse. Jei jose ko trūksta, su tinklininkais pasitarus, būtų galima pakoreguoti, papildyti.


Virginija VALIŪNIENĖ:

–Būna bendros informacijos televizijose, valdžia stengiasi pasirodyti, bet kretingiškiams aktualiau, kas vyksta jų rajone, ką čia rinksime. Pastebiu kartais reklamas laikraščiuose, šmėžuoja kandidatų nuotraukos. Manau, rinkimuose, kaip ir bet kokioje gyvenimiškoje situacijoje, – ką pats pasidarai, tą ir turi.

Liuda PAKALNIŠKIENĖ:

– Gal jau ir jaučiasi, sprendžiant iš reklamų. Kretingoje turbūt daugiausiai reklamuojasi Antanas Vinkus. Aš ir taip balsuočiau už jį, nes jau gerai žinomas. Kai kurie žmonės, kaip tenka girdėti, prikiša jo solidų amžių. Tačiau mano nuomone, rinkėjams atstovauti ne amžius ir ne grožis turi būti svarbiausia, o mokėjimas bendrauti ir ką rodo nuveikti darbai.

Saulius NORKUS:

– Be abejo, jaučiasi artėjantys rinkimai – po truputį seku įvykius, klausausi žinių. Ekranuose daugiausia švytruoja dabartinės valdžios atstovai. Nors, mano nuomone, Seime reikėtų naujų veidų, kažkodėl manau, kad rinkėjai ir toliau paliks tuos pačius. Kodėl? Todėl, kad – epidemija, kad valdžia bandė suvaldyti ir kažkas pavyko, o tai žmonėms įkvepia šiek tiek pasitikėjimo.

Vaclovas JONIKAS:

– Nesidomėjau, dar bus laiko. Dėl manęs gali likti ir ta pati valdžia, nes dabar neblogai gyventi, esam patenkinti. Pensininkams, kad skatintų per „koroną“ sustojusį vartojimą, „Sodra“ žadėjo išmokėti po 200 eurų išmoką, aš dar dirbu pagal individualią veiklą, esu elektrikas. Kai per karantiną darbų visai nebuvo, po 257 per mėnesį gavau iš Užimtumo tarnybos.

Kalbino Audronė GRIEŽIENĖ, fotografavo Rita NAGIENĖ


Kretingoje darbą palieka 18 pedagogų

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Švietimas

Kriterijus atitinkantys mokytojai su ugdymo įstaiga šalių susitarimu gali nutraukti darbo sutartį ir, priklausomai nuo darbo stažo, gauti iki 6 mėnesių atlyginimo dydžio išeitinę kompensaciją. Du trečdalius išmokų mokės švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu suformuotas Optimizavimo fondas, o likusiąją dalį prisidės savivaldybės.


Antano Mončio namuose–muziejuje Palangoje atidaryta rytoj įvyksiančio LXIII Vilniaus aukciono ekspozicija, kurioje pristatoma per pusantro šimto lietuvių bei užsienio menininkų darbų. Tarp aukcionui pateiktų lotų – ir nuotraukos su Kretingos vaizdais, ir žymiausio tarpukario Lietuvos pajūrio fotografo Igno Stropaus fotoatvirukų ir vaizdų albumai.


Kretingiškiai 22-iejų Kotryna Vaitkutė ir 21-erių Gvidonas Navickas šiuo metu studijuoja Jungtinėje Karalystėje, Koventrio universitete. Pora džiaugiasi svetur suteikiamomis galimybėmis, ir pasakoja, kad čia studentai gali ne tik naudotis stipria universiteto mokslo baze, priemonėmis, save išbandyti praktiniuose užsiėmimuose, bet ir jaučia didžiulį palaikymą vystyti kūrybiškumą ir realizuoti save.


Keturiolikmetė Justė Jocytė nuo mažens žaidžia krepšinį ir skina laurus šioje srityje. Ji Europos čempionate su Lietuvos jaunučių krepšinio rinktine iškovojo sidabrą, taip pat debiutavo moterų Eurolygoje, mokėsi Tony Parker įkurtoje akademijoje Prancūzijoje. Iš Palangos kilusi mergina ir toliau ateitį ketina sieti su krepšiniu.


Dvylikametis Domas Pinkauskas trečią vasarą važinėjantis triukiniu paspirtuku, arba „scooter‘iu“, teigė ant rampos praleidžiantis beveik visas vasaros dienas nuo pietų iki vėlyvo vakaro, mokindamasis naujų triukų. „Mačiau, kaip mano draugai darė triukus, ir pats norėjau jų išmokti. Jie man padėjo, pamokė, dabar aš kitus galiu mokyti. Stengiausi, progresavau, nebijojau ir taip išmokau“, – pasakojo Domas, kuris paspirtuku yra peršokęs net per šešis gulinčius žmones.


Nuotolinį mokymą Lietuvoje visi mokiniai išbandė nuo kovo mėnesio pabaigos, kai šalyje buvo paskelbtas karantinas, o ketvirtą klasę baigusi Rugilė nuotolinio mokymosi iššūkį priėmė dar anksčiau – ji tokiu būdu mokėsi nuo rugsėjo mėnesio, kai kartu su šeima išvyko į kelionę po Pietryčių Aziją.


Devyniolikmetė Edita Miltakytė Didžiojoje Britanijoje studijuoja biomedicinos mokslus. Būsima Notingamo Trento universiteto antrakursė ateityje ketina dirbti su kriminalistika susijusį darbą, o šia sritimi susidomėjo paauglystėje skaitydama skandinaviškus detektyvus.


„Kretinga“ liko be medalių

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sportas

Gražią sporto šventę krepšinio mėgėjams padovanojo vyrų krepšinio rinktinė „Kretinga“ – jos trenerio Arimanto Mikaločiaus kvietimu į mūsų miestą parungtyniauti atvyko 15 Regionų krepšinio lygos (RKL) A diviziono komandų, panorusių išsiaiškinti, kuri jų – stipriausia.


Kraštotyrininką salantiškį Aurimą Rapalį sujaudino žinia, kad, rekonstruojant buvusio restorano pastatą Salantuose, po senomis grindimis buvo rastos dvi vėliavos – dabar ir bandoma išsiaiškinti, iš kokio laiko jos gali būti ir dėl kokių priežasčių buvo paslėptos.


Šiomis dienomis bendrovės „YIT Lietuva“ kelininkai pradės daugiau kaip 1,6 mln. eurų kainuosiančius krašto kelio Kretinga–Skuodas rekonstrukcijos darbus – bus atnaujintas Darbėnų link vedantis 8,7 km ruožas nuo Kretingos iki sodininkų bendrijos „Daubėnai“. Kelio ruožas bus modernizuojamas pagal bendrovės „Kelprojektas“ parengtą projektą.


Imbarės seniūnijos sporto organizatorė Sonata Valinskienė, inicijavusi surengti Salantų krašto šeimų žygį, šią idėją įgyvendino kartu su „Imbariečių draugijos“ pirmininke Daiva Stonkuviene, Salantų kultūros centro Žvainių skyriaus vedėja Vitalija Valančiute – visos kartu suplanavo žygio maršrutą, veiklas, ir žygyje „Šventa Ona – duonos ponia“ dalyvavusios šeimos turėjo galimybę prasmingai leisti laiką.


Kai vaikas tampa eismo dalyvis

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Keliuose
Motoroleriai yra populiarūs tarp jaunimo, tačiau ne kiekvienas žino, kad šiai transporto priemonei reikalingi tokie patys dokumentai, kaip ir automobiliui.

Vasarą jaunimas mielai laiką leidžia važinėdamiesi dviračiais, paprastais ar elektriniais paspirtukais, mopedais ar keturračiais, tačiau ne kiekvienas susimąsto, kokią atsakomybę turi šių transporto priemonių vairuotojai. Neretai tėvams staigmena tampa tai, kad, norint paaugliui padovanoti mopedą, kartu reikia pasirūpinti ir jo technine apžiūra, draudimu, o vairuotojas privalo turėti šią teisę jam suteikiantį pažymėjimą.

Kretingos rajono policijos komisariato pareigūnai nuolat užsiima šviečiamąja veikla ir ugdymo įstaigose mokiniams primena Kelių eismo taisykles, aktualiausias jų amžiaus grupėms. Komisariato Reagavimo skyriaus viršininko pareigas laikinai einantis Tomas Mikelkevičius teigė, kad net ir sustabdžius gatvėje nepilnametį pažeidėją, visų pirma stengiamasi jam geranoriškai paaiškinti ir patarti, kaip reiktų važiuoti dviračiu ar mopedu, laikantis taisyklių.

Tačiau pasitaiko atvejų, kai gero žodžio jau nebeužtenka – pavyzdžiui, praėjusį savaitgalį buvo išaiškinti du nepilnamečiai, kurie vairavo motorolerius būdami neblaivūs.


Šį savaitgalį visi laukiami Šventojoje – šeštadienį ir sekmadienį čia šurmuliuosiančios Jūros ir žvejų šventės metu nestigs pramogų. Be dvi dienas vyksiančios mugės, į kurią atvyks dalyviai iš Lietuvos ir Latvijos, žiūrovų lauks tradicija tampančios „Vikingų“ laivų lenktynės, edukaciniai užsiėmimai, koncertai, kiti renginiai, be to, bus atidaroma ir rekonstruota centrinė miestelio aikštė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas