Pajūrio naujienos
Help
2020 Rugpjūtis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną25°C debesuotumas 1 %
Naktį12°C debesuotumas 1 %
Komentarų topas

(1475) 2020-07-28

Iškėlė problemą dėl žaliųjų atliekų

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Pirmas puslapis
Kretingos miesto Briedžio gatvės seniūnaitis Stasys Šauklys iškėlė klausimą, kur bendrijos „Vienybė“ sodininkai turi dėti augalines atliekas, jei aikštelė užtverta „Stop“ juosta, įrengtas ženklas, perspėjantis, kad čia krauti atliekas yra draudžiama.

S. Šauklys, kalbėdamas ir kitų bendrijos „Vienybė“ sodininkų vardu, stebėjosi, kodėl buvo uždaryta diferencijuotų atliekų aikštelė Mėtų g. „Ji buvo tvarkinga ir žmonės naudojosi: atliekas skirstydavo ir dėdavo į tris atskirus skyrius. Dabar belikę tik konteineriai bendrosioms atliekoms, o kur dėti nupjautą žolę, šakas? Juk negyvename bute, turime po 6 arus žemės, tad darbuojantis ir susidaro augalinių atliekų“, – problemą išdėstė S. Šauklys, pateikęs duomenis, kad „Vienybės“ bendrijoje iš viso yra 180 sklypų, apie 60 iš jų žmonės gyvena nuolat.

S. Šaukliui nesuprantamas reikalavimas žaliąsias atliekas kaupti pas save ir jas išnešti tik tada, kai „Kretingos komunalininkas“ žaliąsias atliekas veža pagal grafiką – tokiu atveju, net neaišku, į kokią vietą konkrečiai jas reiktų sukrauti. Kadangi didelė dalis sodininkų yra senjorai, tai ne visi turi savo transportą, kad žaliąsias atliekas galėtų patys nuvežti į atliekų aikštelę Ankštakiuose. Tai ir yra priežastis, kodėl dažnas žaliąsias atliekas atgabena į aikštelę, kuri yra šalia sodininkų bendrijos „Draugystė“.

„Ten dabar yra didžiausia betvarkė“, – sakė S. Šauklys, kuris baiminasi, kad, neturėdami, kur dėti žaliąsias atliekas, žmonės pradės jas mėtyti į pakeles.


Kretingos rajono kultūros centro renginių ciklą „Muzikinė stotelė“ užbaigė kretingiškių Orintos Šlušnytės ir Donato Vizgaudžio duetas.


Liepos 23-ąją apie 1.20 val., patruliuodami Taikos g. Neringoje pareigūnai pastebėjo ant suoliuko sėdinčius tris jaunuolius, kurių elgesys sukėlė įtarimų. Atlikus dalinę asmenų apžiūrą, įvairiose vietose – krepšyje, kuprinėje, rankinėje – buvo rasta apie pora dešimčių maišelių su augalinės kilmės, baltos spalvos milteliais ir mėlyna tablete, galimai narkotinėmis medžiagomis. Vasarą laikinai padirbėti į Neringą atvykę, 1998 m. ir du 2000 m. gimę vaikinai uždaryti į areštinę.

Dar vienas galimai narkotinių medžiagų turėjęs vyras sulaikytas Klaipėdoje. Liepos 23-ąją apie 0.31 val. įtarimų pareigūnams sukėlė prie Sportininkų g. stovėjusio automobilio pastebėti du vyrai. Priėjus prie jų, vienas ant žemės numetė lankstinuką su augalinės kilmės galimai narkotine medžiaga. Sulaikytas ir į areštinę uždarytas 1998 m. gimęs vyras.

Pradėti tyrimai dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti. Už tai pagal LR Baudžiamąjį kodeksą gresia bauda, areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Klaipėdos apskrities VPK informacija


Už gydytojo mokslus mokėjusi Kretingos rajono savivaldybės administracija turi teisę į visos sumos už apmokėtus gydytojo mokslus priteisimą bei 30 proc. dydžio baudą – tai konstatavo Klaipėdos apygardos teismas, kuris apeliacine tvarka išnagrinėjo bylą dėl nuostolių atlyginimo priteisimo Savivaldybei iš sutartį pažeidusio gydytojo.


  • Iš policijos suvestinių

Palangoje.

Kopų g. Liepos 24 d., išlaužus kiosko apsaugines žaliuzes, pavogti 150 Eur ir džiovinti vaisiai (kiekis tikslinamas).

J.Basanavičiaus g. Liepos 24 dieną, išlaužus naktinio baro duris, patekus į patalpas pavogtas nešiojamas kompiuteris, DJ pultas. Žala – 3 tūkst. Eur.

Jūros g. Liepos 24 dieną gautas pranešimas, kad, išlaužus užkandinės metalines žaliuzes, sugadinti viduje buvę daiktai ir maisto produktai. Žala – 631 Eur. Pradėtas turto sunaikinimo ar sugadinimo tyrimas.

Vytauto g. Liepos 26 dieną policijai pranešta, kad liepos 22 dieną apie 18.45 val. iš nuomos punkto 2000 m. gimęs vaikinas išsinuomojo dviratį „Fuji“ ir iki šiol negrąžino, telefonu neatsiliepia. Žala – 400 Eur.

Šventosios g. Liepos 26 dieną apie 03.00 val., atlikus 2000 m. gimusio vaikino dalinę apžiūrą, šortų kišenėje rasta augalinės kilmės galimai narkotinės medžiagos. Pradėtas tyrimas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.

„P. n.“ informacija


Lietuvos futbolo federacijos (LFF) I lygos pirmenybėse žaidžianti Kretingos „Minija“ praėjusį šeštadienį 3:5 pralaimėjo lygos lyderiui praėjusių metų čempionui Telšių „Džiugui“. Po šio pralaimėjimo, sužaidusi 8 turus ir neiškovojusi nė vienos pergalės, „Minija“ tarp 14 komandų smuktelėjo į XIII turnyrinės lentelės poziciją.


Kretingos „Minijos“ futbolo veteranų komanda dalyvavo futbolo „8x8“ turnyre Tauragės mero taurei laimėti ir iš šio turnyro grįžo, užėmę III v.


Praėjusią savaitę Kretingos Viešpaties apreiškimo Švč. Mergelei Marijai parapijos maldos grupė „Motinos maldoje“ surengė piligriminį žygį iš Kretingos į Kryžių kalną. Beveik 200 kilometrų nuėjusios moterys tvirtino, kad tai buvo gilių potyrių bendrystė, kurią tikimasi tęsti ir ateityje.


Meras Antanas Kalnius ir Seimo narys Antanas Vinkus padėką įteikė vyriausiajai slaugytojai Vilmai Jankauskienei.

Penktadienį Padvarių socialinės globos namų darbuotojai sulaukė malonios staigmenos – padėkoti visam kolektyvui už tai, kad jie savo pasiaukojamu darbu pandemijos metu koronaviruso grėsmės akivaizdoje sugebėjo pasiekti, kad nė vienas globotinis neužsikrėtė šia rizikos grupės žmonėms mirtinai pavojinga liga, atvyko Seimo narys Antanas Vinkus ir Kretingos rajono meras Antanas Kalnius.

Dėkodamas Padvarių socialinės globos namų kolektyvui A. Vinkus akcentavo, kad jų darbas karantino metu, o ir dabar, – ne ką lengvesnis negu ligoninėse. Priminęs, kad ne vieneri globos namai Lietuvoje buvo tapę koronaviruso židiniais, Seimo narys dėkojo visiems darbuotojams, prisidėjusiems, kad Padvariuose to išvengta.


Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė dekretą, kuriuo Plungės apylinkės teismo Kretingos rūmų teisėju paskirtas Žilvinas Jaraminas.

Vakar Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė dekretą dėl penkių apylinkės teismo teisėjų skyrimo ir priėmė jų priesaikas. Tarp naujųjų teisėjų – Žilvinas Jaraminas, kuris paskirtas dirbti Kretingoje. Plungės apylinkės teismo Kretingos rūmų teisėju tapęs Žilvinas Jaraminas iki šiol ėjo teisėjo padėjėjo pareigas Klaipėdos apygardos teisme.

Kandidatūrą vertinant Pretendentų į teisėjus atrankos komisijai, buvo pateikti duomenys, kad Ž. Jaraminas turi įvairiapusės darbinės patirties, kurią įgijo dirbdamas teisininku ir advokato padėjėju advokatų kontorose (nuo 2001 iki 2014 metų), teisėjo padėjėju Klaipėdos miesto apylinkės teisme (2014–2015 m), taip pat nuo 2017 metų vasario mėn. dirba Lietuvos verslo kolegijos lektoriumi.


Dirbtinę futbolo aikštės dangą kloja bendrovė „Epufloor“ iš Lenkijos.

Nuo sekmadienio baigiamoje statyti futbolo treniruočių aikštėje Kretingos miesto stadione pradėta kloti dirbtinė danga. Pagal sutartį su aikštę statančiu rangovu uždarąja akcine bendrove „Alkuras“, subrangovai bendrovė „Epufloor“ iš Lenkijos darbus turi baigti rugpjūčio 25 dieną.

Dirbtinę dangą Kretingos rajono savivaldybė gavo neatlygintinai iš Lietuvos futbolo federacijos. Federacijos internetinėje svetainėje skelbiama, kad danga atitinka visus Tarptautinės futbolo federacijos jos kokybei keliamus reikalavimus.

Dirbtine danga, kuri į Kretingą buvo atvežta birželio pradžioje, bus užklota 8 tūkst. kv. m futbolo aikštės. Darbai turėjo prasidėti anksčiau, tačiau buvo nustatyta defektų. Pirmąkart nustatytuosius defektus bendrovė „Alkuras“ pavasarį šalino už įmonės lėšas. Naują broką nustatė subrangovai, turintys pakloti viršutinę – dirbtinę – aikštės dangą. Subrangovai reikalavo nukasti apie 8 tūkst. kv. m aikštės 3 cm viršutinį sankasos sluoksnį – jis esą supiltas iš per grubios skaldos – ir sankasos paviršių padengti surišančiomis akmens dulkėmis.


Artimiausiomis dienomis Kretingos rajono policijos komisariatas inicijuos susitikimą su Kretingos rajono Savivaldybės specialistais bei bendrove, kuri atlieka Vilniaus g. rekonstrukciją, kad aptartų susidarančias eismo problemas.


  • Gaisrai

Liepos 25 dieną 17.10 val. gautas pranešimas, kad iš automobilio „Audi“, stovinčio Salantuose, Liepų g., rūksta dūmai. Į vietą atvykus ugniagesiams, automobilis jau degė atvira liepsna, ją gesinti, naudodamas miltelinį gesintuvą, puolė ir pats savininkas. Ugnis 2002 m. gamybos automobilį sugadino nepataisomai, išdegė visos jo degios dalys, aprūko 2 metrų atstumu nuo jo stovėjęs garažas, medžiu apkalta pastogė. Gaisro priežastis tiriama.

Dar vieno iškvietimo tą pačią dieną ugniagesiai buvo sulaukę 14.41 val. – Kretingoje, Taikos g. esančios garažų savininkų bendrijos „Baltija“ teritorijoje, degė į krūvą maždaug 1 kv.m. plote sukrautos šiukšlės, tarp kurių – ir plastmasinės atliekos. Šalia nebuvo žmonių, ugniagesiai laužą užgesino.

„P. n.“ informacija


Per praėjusį savaitgalį 6 asmenys prarado vairuotojo pažymėjimus, nes būdami neblaivūs vairavo transporto priemones Kretingos rajono keliais – čia juos ir sustabdė policijos pareigūnai. „O dar du vairuotojai neteks teisės vairuoti, nes pavojingai vairavo,“ – teigė Tomas Mikelkevičius, laikinai vadovaujantis Kretingos rajono policijos komisariato Reagavimo skyriui.

Vienas neblaivus vairuotojas pareigūnų buvo išaiškintas ir pirmadienio rytą, taip pat pasitaikė keletas atvejų, kai transporto priemones vairavę asmenys buvo neblaivūs, tačiau jų girtumas neviršijo leistinos normos.

Praėjusį savaitgalį pradėti trys ikiteisminiai tyrimai: 2 – dėl vagysčių ir 1 dėl smurto artimoje aplinkoje.

Taip pat Kretingos rajono pareigūnams teko talkinti kolegoms užtikrinant viešąją tvarką Palangoje ir Klaipėdos mieste, kur vyko Jūros šventė.

„P. n.“ informacija


Kurmaičiai lig šiol vieninteliai rajone pokarantininę savo vasaros šventę „Gimtinė – mano uostas“, sutampančią su šv. Henriko atlaidais ir Oninėmis, šeštadienį bus atšventę iš širdies – sportiškai, triukšmingai, su gausiais apdovanojimais ir fejerverkais.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas