Pajūrio naujienos
Help
2020 Rugpjūtis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną26°C debesuotumas 6 %
Naktį15°C debesuotumas 19 %
Apklausa

Ar per pandemiją reiktų rengti kaimo šventes?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1388) 2019-09-10

Už sudrausminimą smogė lazdomis

  • Edita KALNIENĖ
  • Pirmas puslapis

Šeštadienį apie 6.40 val. Kretingoje, Laivės g., jaunuoliai sumušė 1965 m. gimusį turguje prekiavusį kurmaitiškį ir iš jo atėmė odinį dėklą, kuriame buvo mobiliojo ryšio telefonas, 60 eurų ir dokumentai. Kretingos turgaus direktorius Nerijus Tertelis (nuotraukoje) tikino, kad per 7 jo darbo metus tokių incidentų nėra buvę.

Kretingos turguje įvyko precedento neturintis įvykis – galimai trys jaunuoliai nusprendė sumušti vieną prekiautojų. Tai įvyko šeštadienį apie 6.40 val., tada iš vyro jaunuoliai atėmė odinį dėklą, kuriame buvo mobiliojo ryšio telefonas, 60 eurų ir dokumentai. Materialinis nuostolis nustatomas. Nukentėjusysis, gimęs 1965 m., dėl patirtų kairės rankos kaulų lūžių ir galvos sumušimo paguldytas į ligoninę.

Puolė netikėtai

Kurmaičiuose gyvenantis turguje prekiaujantis nuo jaunuolių nukentėjęs ūkininkas Pranas „Pajūrio naujienoms“ pasakojo, kad prieš užpuolimą du vaikinai, eidami kito kelio puse, pradėjo jį keikti necenzūriniais žodžiais. „Pamačiau du jaunuolius, žvilgtelėjau į juos, tada pasipylė negražių žodžių lavina. Paprašiau juos apsiraminti ir tuo mūsų bendravimas užsibaigė, jie nuėjo“, – prisiminė jis.

Po kelių minučių, anot nukentėjusiojo, jaunuoliai grįžo, tik šįkart nusiteikę dar agresyviau ir „apsiginklavę“ lazdomis. „Pasilenkęs kroviausi prekes ir nepastebėjau, kaip jie ėmė daužyti mane lazdomis. Tik šįkart jų jau buvo trys“, – sakė kurmaitiškis, pridūręs, kad negali įvardinti, kokio amžiaus vaikinai buvo, tačiau ne vyresni negu 20 metų.

Viskas įvyko staiga. „Po įvykio pradėjome ieškoti, iš kur jie gavo lazdas. Tarp dviejų daugiabučių esančiame praėjime radome šluotos ir nedidelio kastuvo galus. Supratome, kad lazdas jie nusidaužė nuo jų. Pasvarstėme, kad jie turėjo pažinoti apylinkes, nes gana greitai surado, iš kur gauti pagalius. Taip pat labai greitai pasišalino iš įvykio vietos“, – sakė Kretingos turgaus direktorius Nerijus Tertelis.

Aplink buvę žmonės, išgirdę vyro šauksmus, atbėgo padėti. „Kai pradėjau šaukti, prie manęs pribėgo kiti prekiautojai, o užpuolikai išsilakstė“, – sakė prekiautojas. Kretingos turgaus direktorius tvirtino, kad kiti prekiautojai dar bandė juos vytis, tačiau nesėkmingai. „Jaunuoliai nubėgo į skirtingas puses, todėl vieni vijosi daugiabučių namų kiemų, kiti – miesto centro link. Pareigūnai taip pat sureagavo greitai, atvyko per kelias minutes. Jaunuolių ieškojo kelias valandas“, – įvykio eigą apibūdino turgaus direktorius.

Liudininkų teigimu, jaunuoliai galėjo būti apsvaigę. „Kad jie buvo apsvaigę, faktas, bet klausimas, nuo ko“, – svarstė nukentėjusysis. Tai patvirtino ir įvykį matę liudininkai. „Prekiautojai pasakojo, kad, kuomet jie ėjo kita kelio puse, griuvinėjo į krūmus ir elgėsi neadekvačiai“, – galimas aplinkybes įvardijo N. Tertelis.

Anksčiau, pasak nuo jaunuolių nukentėjusio vyro, praeidavo jaunimo, tačiau jie nebūdavo nusiteikę agresyviai. „Nėra buvę, kad kas nors pradėtų kabinėtis“, – tvirtino jis.

Su tokia situacija pirmą kartą susidūrė ir turgaus administracija. „Dirbu septynerius metus, tačiau nieko panašaus nėra buvę. Situacija tikrai nemaloni, galėjo baigtis ir dar blogiau“, – nusivylimą jaunuolių elgesiu išreiškė N. Tertelis.

Šiuo metu vyksta tyrimas, todėl detalesnės aplinkybės nėra atskleidžiamos. „Nustatomos aplinkybės, laukiame liudininkų, kurie matė įvykį, kai kuriuos žinome, tačiau, jeigu yra žmonių, kurie turi tam tikros informacijos, prašome ja pasidalinti“, – kalbėjo Kretingos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Ričardas Kačinas.

Turintys informacijos kviečiami užeiti į policijos komisariatą arba skambinti telefono numeriu 8 700 64208. „Norime objektyviai išsiaiškinti situaciją ir nustatyti, kas ten įvyko, todėl reikalinga visa informacija“, – akcentavo R. Kačinas.


Pasigenda vieningos rajono turizmo strategijos

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Aktualijos

Nors Kretingos rajonas turtingas gamtos, istorijos bei kultūros paminklų, tačiau jų – pavienių – svečiams vis dar negebame pateikti tarsi suverto perlų vėrinio, nes nėra juos jungiančios infrastruktūros. Kretingos rajono politiko Dovydo Bajoro žodžiais, turizmas šiandieną nebėra vien „spoksomasis“, jis orientuotas į įdomų laisvalaikį su pramogomis – sportu, meditacija, edukacijomis, ko Kretingoje taip pat trūksta.


Praėjusį penktadienį į Kretingą buvo atvykęs Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis. Savivaldybėje svečias su mero pavaduotoju Dangiru Samaliumi, administracijos direktore Jolanta Girdvaine, Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėju Dariumi Martinkumi aptarė Kretingos rajono investicinį potencialą, investicijų pritraukimo galimybes.


Simono Daukanto progimnazijoje atidarytas Judrusis koridorius. „Mokiniai jau išbandė judriąją sienelę, kurią įsigijome Čekijoje, ir specialiai Vokietijoje pagamintą bei pagal pačių nupieštą piešinį mokyklos vidiniame kiemelyje sukurtą kilimą“, – kalbėjo progimnazijos direktorė Sigita Jonaitienė.


Pasaulio Sveikatos Organizacijos (PSO) duomenimis, kiekvienais metais dėl vakcinacijos yra išsaugoma nuo 2 iki 3 milijonų gyvybių, tačiau šia tema atsiranda nemažai kritikų, kurie viešina moksliškai nepagrįstus faktus ir kelia spekuliacijas visuomenėje. Apie tai, kodėl rizika nesiskiepyti yra daug didesnė nei rizika pasiskiepijus ir kokie populiariausi vakcinacijos mitai klaidina visuomenę, pasakoja šeimos gydytoja iš Vilniaus Elena Šopytė.

Nauja medicinos era, išgelbėjusi milijonus gyvybių

Visais laikais buvo stengiamasi išvengti nepageidaujamų ligų: jau prieš tūkstančius metų žmonės įvairiausiais metodais bandė apsaugoti save nuo raupų ir kitų ligų, o tai palaipsniui atvedė pasaulį į šiuolaikinę vakcinaciją.

1796 m. E. Jenneris atliko eksperimentą, kai paimti pūliniai iš karvių raupais sergančio žmogaus buvo įskiepyti aštuonmečiam berniukui. Po pusantro mėnesio ta pati procedūra buvo pakartota naudojant žmonių raupais sergančiojo pūlius, ir nuo tos akimirkos, kai šis būdas pasitvirtino, prasidėjo nauja medicinos era. Tuomet prie E. Jennerio prisidėjo L. Pasteras, sukūręs vakciną nuo pasiutligės, ir vakcinacijos pasiekimai įsibėgėjo.

Pasaulis po vakcinų sukūrimo pasikeitė negrįžtamai: daug gyvybių nusinešusios užkrečiamos ligos likviduotos, sumažėjo sergamumas difterija, stablige, virusiniu hepatitu B ir kitomis užkrečiamosiomis ligomis, buvo išnaikinti raupai.


  • Iš policijos suvestinių

PALANGA

J. BASANAVIČIAUS g.

Policijos komisariate užregistruotas pranešimas, kad rugsėjo 6 d. apie 1.15 val. toje gatvėje esančioje kavinėje du vyrai pradėjo konfliktuoti su kavinės apsaugos darbuotoju. Konflikto metu, prasidėjus muštynėms, buvo apgadintas kavinės inventorius. Vienas vyriškis paėmęs kėdę metė į apsaugos darbuotoją ir pataikė į galvą, sukeldamas fizinį skausmą. Įvykio vietoje vienas vyras buvo sulaikytas, kitas – išvežtas į ligoninę apžiūrai.

Parengė Edita KALNIENĖ


Lietuvos futbolo federacijos (LFF) I lygos pirmenybėse žaidžianti Kretingos „Minija“ pastarąjį savaitgalį pasiekė įtikinamą pergalę prieš lygos lyderę – Gargždų „Bangą“: komandą, kuri yra viena iš trijų, pretenduojančių į lygos nugalėtojus, kretingiškiai nugalėjo 4:1.


Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos stadionas turėtų būti atnaujintas ligi Naujųjų metų.

Pietiniame Kretingos miesto pakraštyje vėl vyksta intensyvūs darbai – prasidėjo Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos stadiono renovacija.

Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojo Povilo Černeckio žodžiais, bus atnaujinti bėgimo takai – padengti gumine danga, įrengta lietaus nuotekų kanalizacija, sutvarkytos 2 krepšinio ir 1 tinklinio aikštelės, taip pat – šuolių duobė. Darbų pabaigoje bus naujai pasėta žolė, stadionas aptvertas palei Savanorių gatvę ir daugiabučių kvartalą.

Darbus atlieka bendrovės „Rolana“ iš Vilniaus statybininkai, – jei oro sąlygos bus palankios, stadionas turėtų būti atnaujintas ligi šių metų gruodžio 1 d. Gimnazijos stadiono renovacija vykdoma iš valstybės lėšų, – tam numatyta 290 tūkst. Eur, – Savivaldybė prie projekto taip pat prisideda 20 proc., arba 58 tūkst. Eur.

„P. n.“ informacija


Bajorų evangelikų liuteronų kapinaitės bus aptvertos tvora.

Šiomis dienomis atnaujinama senųjų Kretingos miesto evangelikų liuteronų kapinaičių Bajoruose, ties geležinkelio pervaža, teritorija – kapinės tveriamos tvora. Darbus atlieka bendrovės „Kretingos komunalininkas“ darbininkai.

Kretingos miesto seniūnės Gintarės Liobikienės žodžiais, bus aptvertos visas kapinaičių perimetras – iš viso 140 m. Išsaugoti ir senieji tvoros likučiai. „Kadangi kaldinta tvora yra brangi, todėl pirkome atskirus šabloninius segmentus, kad pritaikytume juos prie senosios tvoros stiliaus“, – tikino seniūnė.

Tam, kad lankytojai galėtų įeiti tvarkyti artimųjų kapų, bus įrengti ir varteliai.

Bajorų evangelikų liuteronų senosios kapinės 2005 m. pripažintos valstybės saugoma nekilnojamąja kultūros vertybe. Kapinaitės tvarkomos iš rajono Kultūros paveldo objektų priežiūrai skirtų lėšų.

Kretingos rajono paminklotvarkininko Algirdo Mulvinsko žodžiais, kapinaitės nėra nei didelės, nei itin senos – jose buvo laidojama nuo XX a. pradžios iki 1956-ųjų metų. Jose išlikę 10 betoninių antkapinių paminklų bei metalinių ažūrinių kryžių. Kapuose išlikę medžių masyvų – tarp alyvų krūmų bei tujų stovi seno medinio kryžiaus liekanos.

Kapinėse palaidoti ne tik Bajorų, bet ir aplinkinių Lampsaičių, Šlažių kaimų, istoriškai įėjusių į Rytų Prūsijos sudėtį, gyventojai.

„P. n.“ informacija


Praėjusio ketvirtadienio vakarą Kretingos seniūnijoje Vilniaus bendrovė „InComSystems“ gyvenojams surengė viešą jų teritorijose planuojamų statyti telekomunikacijos bokštų projektų svarstymą. Valanda vėliau susirinkę rūdaitiškiai pakeitė ir iš salės su gera nuotaika beišeinančius kveciškius. „Susitarėme, kad bokšto mūsų kaimo viduryje, kaip buvo numatę, nebestatys, ieškos kitos vietos“, – trumpai pakomentavo Pranas Varkojis, kompromisą rasti palinkėjęs ir kaimynams.


Socialiniuose tinkluose vis dažniau galima rasti raginimų būti atidiems viename ar kitame rajono kelyje, kur laksto laukiniai gyvūnai. Kretingos rajono policijos komisariato pareigūnai taip pat sulaukia pranešimų apie keliuose automobiliais partrenktus žvėris.


Vydmantuose įvykusioje ketvirtojoje „Grilio pievoje“ – įvairiausi patiekalai, skambus koncertas ir niūraus dangaus nesugadintos susirinkusiųjų nuotaikos. Šiais metais renginio organizatoriai kvietė aukoti suoliukams ir šventės vietoje ketinamai statyti Dievo Gailestingumo bažnyčiai. Suoliukams paaukota 3 tūkst. 231 Eur, bažnyčiai statyti – 1 tūkst. 394 Eur.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas