Pajūrio naujienos
Help
2020 Rugsėjis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną22°C debesuotumas 41 %
Naktį14°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar važiuotumėte iš Kretingos į Palangą dviračiu, jeigu būtų nutiestas takas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1385) 2019-08-30

Vydmantiškiams baimės įvarė milžiniškas kalnas

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Pirmas puslapis

Ši susmulkintos biokurui skirtos medienos krūva – bendrovės „Raguvilė“ turtas.

Vydmantų dalyje, kurioje gyvenamųjų namų nedaug, bet veikia keletas verslo įmonių ir yra vandens gerinimo įrenginiai, per maždaug pusmetį palaipsniui augęs ir iki milžiniško dydžio išaugęs smulkios medienos kalnas vietinius žmones privertė sunerimti: jų nuomone, kad pusę gyvenvietės pasiglemžtų ugnis, tereikia vos vienos neatsargiai numestos nuorūkos, vienos žiežirbos.

Situacijos nedramatizavo

„Nuo plento iš tolo žvelgiant daugeliui pravažiuojančiųjų gali atrodyti, jog, vykstant kokioms nors statyboms, čia supilta aukšta smėlio kopa, bet iš tiesų ten suversta mediena, karštą dieną grasinanti užsidegti ir be niekieno „pagalbos“, savaime“, – teigė į „Pajūrio naujienas“ paskambinęs vyras.

„Informaciją ir aš turiu, bet Vydmantuose kol kas dar neapsilankiau: kolegos atostogauja, dirbu viena, o užsidegti tuo metu kur nors juk gali ir namas, ir kombainas, ir dar daug kas. Kai nuvažiuosiu, pamatysiu, išmatuosiu, tada galėsiu daugiau, ką pasakyti“, – paprašyta pakomentuoti, trečiadienio rytą teigė Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausioji specialistė Sandra Viskontaitė. Situacijos ji nebuvo linkusi dramatizuoti. Vieniems ir trijų metrų aukščio krūva galinti atrodyti kaip 30-ies, o kitų akys ir už kur kas didesnės neužkliūtų. Viskam galioja taisyklės – svarbiausia, kad būtų išlaikyti gaisrinės saugos reikalaujami parametrai: medienos krūva neturi būti arčiau, kaip 15 metrų iki pastatų ir statinių, jos aukštis – iki 8 metrų, o pagrindo plotis – iki 12 metrų. Jei krūva ne viena, praėjimai tarp jų privalo būti ne siauresni, kaip 4 metrai.

Vis dėlto užvakar popiet specialistė prisiruošė į Vydmantus nuvažiuoti. Jos žodžiais, kaip tik tuo momentu prie krūvos dirbo technika: viena mašina į teritoriją pylė susmulkintą medieną, kita pagal sužymėtas raudonas linijas ją stumdė į krūvas.

„Ar išlaikytas plotis, iš akies sunku tiksliai pasakyti. Paskambinau verslininkui, jis paaiškino, kad krūvos bus suformuotos tokios, kokios turi būti, supylus medieną. Kiti parametrai vizualiai man taip pat atrodė teisingi – žingsniais pamatavau, nuo pastatų gali būti net daugiau negu 15 metrų, o aukštis, jei ir nukrypsta, tai labai menkai“, – teigė S. Viskontaitė. Po kelių dienų ji vėl ketino nuvažiuoti ir patikrinti, žadėjo, jog ši teritorija Vydmantuose ir toliau bus prižiūrima.


  • Gatvės interviu

Steponas MAŽEIKA:

– Nesvarbu, Rugsėjo 1-oji ar ne, pedagogai ar ne pedagogai. Gerai, kad žmonės nepasiduoda, kad primena apie save. Ką daryti, jei nebeįmanoma išlaikyti šeimų? Man gaila pažiūrėjus, kaip, pavyzdžiui, gydymo įstaigose sunkiai dirba slaugės – kilnoja, varto, valo sunkius ligonius... O jų algos – tokios varganos. Mokytojai – drąsesni, bet, jei visa Lietuva streikuos, nebeturėsim nei kas gydo, nei kas duoną kepa.

Elvyra KUNDROTIENĖ:

– Mano dukra kitame rajone taip pat yra mokytoja, dėsto lietuvių kalbą. Kadangi pamokų krūviai nesusidaro, atlyginimą ji gauna menką. O krūviai nesusidaro, nes mokyklos tuštėja: į užsienius iš mažų miestelių išvažiuodami tėvai išsiveža ir vaikus. Tik kad apie streikus vėl prabylama prieš Rugsėjo 1-ąją, nelabai gerai. Reikėtų bent mėnesį kitą padirbėti, pamatyti, kokia situacija, juolab kad atlyginimus po truputį žada kelti.

Janina DZINDZELETIENĖ:

– Niekada ir seniau nebuvo, kad kokios nors srities darbuotojai sakytų, jog atlyginimo gauna per daug, visais laikais visiems būdavo mažai. Dabartiniai mokytojai jaučiasi ypač nuvertinti, streikais nori išsikovoti geresnes algas ir prestižą, ir tai – jų valia. Bet, jei aš būčiau mokytoja, artėjant Rugsėjo 1-osios šventei, tikriausiai negadinčiau sau nuotaikos, pirmiau galvočiau apie tai, kaip sutiksiu vaikus, kokia bus klasė.

Gintaras POŠKUS:

– Galbūt mokytojai streikus organizuoti galėjo ir vasaros metu, kai mokiniai dar atostogauja, tada mažiau būtų nerimo ir ugdytiniams, ir tėvams, ir visai visuomenei. Bet, ko gero, per atostogas sunku susirinkti, galbūt ne visi Lietuvoje. Mokytojų darbas atsakingas, visokių mokinių pasitaiko, tad ir psichologiškai gali būti sunku. O jei ateis metas, kai nebebus, kas dirba mokyklose? Kokia tada jaunosios kartos ateitis?

Kalbino Audronė GRIEŽIENĖ, fotografavo Rita NAGIENĖ


Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos (Kelių direkcija) paskelbė Vilniaus gatvės Kretingoje renovacijos darbų viešo pirkimo konkurso nugalėtoją. Konkursą laimėjo jungtinės veiklos pagrindu susivienijusios dvi uždarosios akcinės bendrovės „Šilutės automobilių keliai“ ir „Hidrostatyba“.


Leido nusipirkti socialinį būstą

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Savivaldybėje

Vakar Kretingos rajono savivaldybės taryba dviem socialiniuose Savivaldybės būstuose gyvenančioms šeimoms leido šiuos būstus nusipirkti. Padėję dviem šeimoms, socialinio būsto eilėje tebelaukiančioms 144 šeimoms nutolino viltį gauti valdišką pastogę.


Darbėnų gimnazijos V–X klasių moksleiviai dalyvavo Žemaitijos metams skirtoje pažintinėje stovykloje „Atminkem, kū buoče ruokavuos“. Tačiau ir šios stovyklos, kurią suorganizavo mokytojos Irena Daukantienė, Daiva Latožienė, Ingrida Grikšienė ir Aušra Galdikienė, metu taip pat buvo atiduota duoklė miestelio istorijai bei ją kūrusiems gyventojams, tarp jų – žydų tautybės žmonėms.


Kretingiškis aštuoniolikmetis Vilius Juodys praėjusią savaitę praleido LR Vyriausybės kanceliarijoje.


Vasara – kelionių metas – laikas, kai daug žmonių nusprendžia išvysti pasaulį ir pasisemti teigiamų įspūdžių. Europos Sąjunga (ES) jau antrus metus suteikė galimybę aštuoniolikmečiams tris savaites nemokamai keliauti traukiniais po ES valstybes. Šia galimybe nusprendė pasinaudoti ir su pagyrimu mokyklą baigęs Pranciškonų gimnazijos auklėtinis Kristupas Dagilis.


Kretingiškis septyniolikmetis Jokūbas Jankauskas nuo rugsėjo Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje pradės profesionaliai mokytis fortepijoninės muzikos atlikimo. Šis pasirinkimas – ilgai svarstytas ir apgalvotas, nors kurį laiką jis siekė išbandyti save kitose srityse ir buvo atsiribojęs nuo skambinimo fortepijonu.


Įprastai Vilniuje vykstantis renginys „Ką darai, daryk gerai“ šį kartą sudrebino Palangą. Šio renginio tikslas yra dalintis sėkmingų žmonių istorijomis ir taip skatinti žmones savo pomėgį paversti darbu. Šį kartą buvo pasakojamos dviejų sėkmingų fotografų Neringos Rekašiūtės ir Motiejaus Salkausko karjeros istorijos bei vieno iš „Coffeine LT“ įkūrėjų Nido Kiuberio kelias į sėkmę.


Kretingoje motobolas – išskirtinė sporto šaka. Šiuo metu Kretingos motobolo klube treniruojasi dvi komandos – pagrindinė bei jaunimo komanda, kuri jau spėjo pademonstruoti aukštus rezultatus Europos čempionate.


Dauguma jaunuolių, suvokę, kad yra pakankamai atsakingi, pradeda pirmąsias darbo paieškas. Dirbdami įgyja naujų patirčių, supranta tam tikrą pinigų svarbą. Tokiomis mintimis dalijosi pirmą kartą šią vasarą dirbusi penkiolikmetė karteniškė Arvydė Paulauskaitė, kuri Palangoje pardavinėjo ledus. Kita pašnekovė bendraamžė kraštietė Marija Bruzdeilynaitė nusprendė vasaros dienas leisti kiek kitaip negu dirbantys jaunuoliai.


Diskusijos apie suteikiamą laisvę jauniems žmonėms kyla nuolat, tačiau leidus kūrybingam žmogui būti savimi, gali surasti netikėtų stebuklų. „Pajūrio naujienų“ jaunųjų žurnalistų akademijos nariai savo kūrybiškumą išbandė kitokioje erdvėje – Kartenos piliakalnyje. Iš pradžių pasivaikščioję piliakalnio takais, jaunieji žurnalistai netrukus ėmėsi darbo. Per 40 minučių „gimė“ įvairiausi tekstai, o važiuojant namų link jaunuoliai atviravo, kad tokios laisvės improvizuoti norėtų ir pamokose.


Futbolo klubo „Žibininkai“ iniciatyva tradiciškai jau 16 kartą suorganizuotas kasmetinis Žolinės taurės futbolo turnyras, vykęs Kretingos miesto stadione. Turnyre dalyvavo svečiai iš Kauno, Klaipėdos, Liepojos ir Šilutės.


Kretingos „Minija“ toliau tęsia įspūdingą pasirodymą antrajame I lygos etape. XXI turo susitikime namuose, stebint beveik 500 žiūrovų, „Minija“ nugalėjo vienu iš lygos lyderių laikomą Kėdainių „Nevėžį“ rezultatu 2:0.


Gargžduose įvykusiose XII Lietuvos seniūnijų sporto žaidynių zoninėse varžybose kraštiečiai pademonstravo aukštus rezultatus. Beveik visos komandos parsivežė prizines vietas ir rugsėjį rajonui atstovaus finalinėse seniūnijų varžybose.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas