Pajūrio naujienos
Help
2020 Rugsėjis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną24°C debesuotumas 1 %
Naktį16°C debesuotumas 57 %
Apklausa

Ar važiuotumėte iš Kretingos į Palangą dviračiu, jeigu būtų nutiestas takas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1380) 2019-08-13

Mokyklos skelbia mokytojų paiešką

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Pirmas puslapis

„Esu laiminga būdama mokytoja ir darbo kol kas keisti nežadu“, – sakė antrus metus Simono Daukanto progimnazijoje dirbanti pradinukų mokytoja Eglė Liebutė.

Nors dar vasaros atostogos, ir duomenys keičiasi kasdien, švietimo įstaigos dalijasi informacija apie laisvas mokytojų darbo vietas. Senieji darbuotojai išeina į pensiją, pedagogines studijas besirenka maža dalis abiturientų, o jauni specialistai į mokyklas nesiveržia. Jei taip toliau, gali ateiti laikas, kai suksime galvas: ar apskritai bus kam mokyti mūsų jaunimą?

Stabdys – atlyginimai

„Mokytojų valstybė nenori išgirsti. Kolegos žiūrim vienas į kitą – amžius daug ką pasako, svarstom, kas mus pakeis?“ – sakė Lietuvos mokytojų, švietimo ir mokslo profesinės sąjungos Kretingos skyriaus pirmininkė Eugenija Daniuk.

Ji citavo buvusios švietimo ministrės Jurgitos Petrauskienės bei Seimo Švietimo, mokslo ir sporto komiteto pirmininko Eugenijaus Jovaišos ištartus žodžius, kad Lietuvoje 6 tūkstančiais pedagogų yra per daug. „Bet išaušo diena, kai tas „per daug“ tampa visuotine problema – nors šiemet valstybė numatė daugiau negu pusantro šimto valstybės finansuojamų vietų mokytojams dalykininkams rengti, tačiau universitetuose nesulaukta nė pusės norinčiųjų studijuoti“, – kalbėjo profsąjungos lyderė. Jos nuomone, svarbiausia priežastis, dėl ko pedagogo specialybė nepopuliari, – neadekvatūs atlyginimai. O jaunimas gerai gyventi nori čia ir dabar.

„Vidutinis mokytojo atlyginimas yra 500 ar 600 eurų, visu etatu dirbančio – 800 eurų „į rankas“, o apie tą tūkstantį, apie kurį viešojoje erdvėje visi kalba, rajonuose mes dar tebesvajojam“, – teigė E. Daniuk.

„Pedagogo profesija nuvertinta visiškai, valstybės požiūrio, sprendžiant šį klausimą, nematau, švietimą dar gelbėja mokinių skaičiaus mažėjimas“, – tokią realybę išdėstė ir nemažą pedagoginio darbo praktiką turintis Kretingos rajono savivaldybės tarybos Švietimo komiteto pirmininkės pavaduotojas Vydmantų gimnazijos istorijos mokytojas Darius Petreikis. Jo teigimu, dėl sumažėjusio mokinių skaičiaus prasidėjus kaimo mokyklų uždarymo vajui, tik apie pusė vyresnio amžiaus mokytojų beieško darbo švietimo sistemoje, o kita pusė geriau dairosi įsidarbinti kitur. Ugdymo įstaigų direktoriams prisišnekinti dirbti mokytoją pensininką jau tapo sudėtinga.


„Šv. Pranciškaus taurės“ bėgimas, skirtas atkreipti visuomenės dėmesį į socialinių problemų prevenciją, socialinės atskirties grupes bendruomenėje, bendruomenės narių sutelktumą, įvyks rugsėjo 29 d. Tačiau jo organizatoriai nėra užtikrinti, ar dalyviai bėgs praėjusių metų maršrutu.


Į Kretingos rajono savivaldybės Eismo saugumo komisiją šįkart kreipėsi nemažai miesto ir rajono gyventojų. Vieni prašė įrengti saugų eismą užtikrinančias priemones, kiti – imtis su komisijos kompetencijomis nesusijusių veiksmų. Pastarųjų prašymų komisijos nariai netenkino ir gyventojams pasiūlė kreiptis į kitas institucijas.


Darbėnuose prie „Valiaus“ baro esančioje aikštelėje duobės tokios, kad automobilio ratus gali palikti, – tokią žinią „Pajūrio naujienos“ gavo iš, kaip teigė pats, miestelį nuolat pravažiuojančio ir čia sustojančio pykčiu tąsyk netvėrusio vyro, kuris tikino, kad tos duobės yra tokios pat senos kaip ir Darbėnų miestelis.


Šeštadienį įvykusiose varžybose Kretingos motobolo klubas 3:9 pralaimėjo Skuodo „Bartuvos“ komandai. „Nežinome, kodėl nepavyko toks žaidimas, kokio tikėjomės. Klaidas analizuosime“, – įvardijo Kretingos motobolo klubo žaidėjas-treneris Renatas Žiubrys.


Pasibaigė Rajono futbolo „7x7“ pirmenybės, kuriose triumfavo „Topolių“ futbolininkai.


Lietuvos futbolo federacijos (LFF) I lygos pirmenybėse žaidžianti Kretingos „Minija“ sėkmingai sužaidė išvykos rungtynes – 6:0 nugalėjo „Pakruojo“ komandą. Kretingiškių treneris Valdas Trakys ypač džiaugėsi tuo, kad mūsiškiai į savo vartus nepraleido nė vieno įvarčio ir kad puikia įvykdė visas trenerio paskirtas užduotis.


Labdaringoje mados fiestoje kvies aukoti

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Naujienos

Aptarti spalį Kretingos muziejaus Žiemos sode planuojamą labdaringą mados renginį „Haute Couture of kindness“ rajono Savivaldybėje su meru Antanu Kalniumi penktadienį susitiko Kinijos Liaudies Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Shen Zhifei.


„Mieli kaimynai ir brangūs sveteliai, sveiki, atvykę į Žemaitijos 800-ojo gimtadienio šventę Laukžemėje!“ – taip visus susirinkusiuosius Laukžemėje jau 18-ą kartą įvykusioje tradicinėje Žolinės šventėje pasveikino šventės vedėjai Kretingos rajono kultūros centro Laukžemės skyriaus vedėja Aida Mikutienė ir Kretingos rajono kultūros centro Egidijaus Radžiaus teatro vyriausiasis režisierius Nerijus Gedminas.


Žvainiuose praūžė tradicinė vasaros šventė „Kuo mes garsūs, kuo turtingi“. Renginį naujojoje scenoje, baigtoje statyti vos prieš kelias savaites bendruomenės savanorių, vedė asociacijos „Imbariečių draugija“ pirmininkė Daiva Stonkuvienė ir Salantų kultūros centro Žvainių skyriaus vedėja Vitalija Valančiutė.


Kraštietė aktorė laidų vedėja Aldona Kumpytė-Janušonienė praėjusį savaitgalį Salantų miesto šventėje atliko meninę programą „Ėjimas į šviesą.“ Moteris teigė, kad poezija ir meninis skaitymas užima didžiąją dalį laisvalaikio – per visą gyvenimą ji sukūrė 15 poetinių kompozicijų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas